Under Review: Lardot wijst Mazzu terecht, Kuyt mag klagen

door
Under Review: Lardot wijst Mazzu terecht, Kuyt mag klagen

Op de laatste speeldag van de reguliere competitie stond er op diverse velden nog heel wat op het spel, en dus hoeft het niet te verbazen dat de arbitrage achteraf hier en daar de gebeten hond was. Zo spuwde Felice Mazzu zijn gal over het optreden van Jan Boterberg, wat hem allicht op een sanctie komt gestaan. Intussen diende Jonathan Lardot de STVV-coach alvast van antwoord.

In het wekelijkse Under Review liet de technisch directeur van het Referee Department, zelf eveneens op de korrel genomen, zijn licht schijnen op de klachten uit Truiense hoek. Zo waren de Kanaries niet te spreken over de strafschop voor OH Leuven, waarbij Boterberg bij zijn stuk bleef nadat de VAR hem naar het scherm had geroepen. Een moedige én correcte beslissing volgens Lardot.

Lardot versus Mazzu

"Ik vond het een zeer terechte penalty. Louis Patris raakt de bal, maar neemt een risico door zijn voet in die positie te brengen. De aanvaller wil de bal met zijn borst controleren en krijgt een voet in zijn gezicht. Dat is een gevaarlijk contact en dus gaat de bal meer dan terecht op de stip. De interventie van de VAR was dan ook ongepast", aldus Lardot, die zelfs met lof zwaait naar Boterberg.

"Het is belangrijk dat hij persoonlijkheid toont door bij zijn standpunt te blijven. Jan heeft in het algemeen een zeer goede wedstrijd gefloten, ondanks de reacties achteraf. Ook die fase waarbij hij mogelijk een tweede gele kaart had kunnen geven (aan OHL-aanvaller Lequincio Zeefuik, nvdr.) heeft hij volgens mij goed beoordeeld", luidt het. Voorts weigert hij om Mazzu aandacht te schenken.

Kuyt mag wél klagen

"Ik ga me niet moeien. Dat is een dossier voor het bondsparket", vervolgt Lardot. Ook op de afgekeurde goal van Cercle Brugge tegen Anderlecht valt ondanks het ongenoegen in het bezoekende kamp volgens hem niks aan te merken. "Wat mij betreft is die overtreding heel duidelijk. De frustratie is waarschijnlijk mee ingegeven door het feit dat de fout niet direct al op het veld wordt gefloten."

"Dan volgt er een doelpunt dat via de VAR terecht moet worden afgekeurd. Daarom verkies ik dat de ref, die wel goed heeft gefloten, zelf zijn verantwoordelijkheid neemt", klinkt het. Tot slot heeft Lardot toch tevens een puntje van kritiek, want bij de elfmeter voor Westerlo tegen Beerschot had de VAR niet moeten tussenkomen. Of hoe Dirk Kuyt als enige coach dus reden tot klagen heeft.

POLL: Wie is dit seizoen het vaakst benadeeld?

Meest recent

'Club wrijft zich in de handen: goudhaantje blijft'

Er lijkt Club Brugge een zeer drukke transferzomer te wachten te staan. Door de sterke prestaties in ...

80
80
'Peperdure transfer Barça: ideale aanvulling op Yamal'

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League na een sensationeel tweeluik tegen ...

105
105
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een ...

311
311
'Arsenal richt zicht na CL-uitschakeling op sterkhouder Club'

Arsenal FC sneuvelde woensdagavond in de halve finales van de Champions League. Om volgend seizoen ...

284
284
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham ...

71
71
Ballon d'Or 2025: nieuwe favoriet na halve finales UCL

De ontknoping van het seizoen nadert zijn climax in zowat alle grote competities. Zo zijn sinds deze ...

144
144
Cercle-coach haalt messcherp uit: "Dit pik ik niet!"

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, ...

235
235
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur ...

280
280
Kopzorgen Garcia: volgende steunpilaar Duivels valt uit

Binnen een maandje blazen de Rode Duivels verzamelen voor hun eerste WK-kwalificatieduels. In ...

142
142
'Ommekeer compleet: De Bruyne vol voor Europese topclub'

Nog drie competitieduels en één bekerfinale, dan zit de uiterst succesvolle passage ...

381
381
Oorzaak voor instorting Genk: "Ze wijzen naar penalty's, maar ..."

Het heeft er alle schijn van dat de winnaar van de reguliere competitie ook dit jaar naast de ...

320
320
Nieuwe vaste waarde bij Duivels? "Hij is een blijver"

Binnen een maandje is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan het kwalificatiecampagne voor het ...

488
488
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van ...

443
443
'Vertrek Vandenhaute zadelt Anderlecht met groot probleem op'

RSC Anderlecht zal andermaal een seizoen afsluiten zonder grote prijs. Bij een deel van de achterban ...

780
780
'Real schiet in actie: transferdeal van 58 miljoen'

Komend weekend staat de vierde Clasico van het seizoen op het programma. Real Madrid moet dan winnen ...

139
139
Fink de mist in bij KRC Genk: "Vreemde communicatie"

Na een pijnlijke 1 op 15 lijkt KRC Genk volledig uit de titelstrijd geslagen. Coach Thorsten Fink ...

469
469
Gent laat Anderlecht stof happen: nieuwe spits binnen

AA Gent gaat op sportief vlak door een moeilijke periode en dreigt het grote kneusje van de ...

239
239
Club Brugge komt met straf nieuws voor volgend seizoen

Club Brugge heeft enkele uiterst succesvolle jaren achter de rug, wat ook de populariteit doet ...

1279
1279
'Man City zorgt voor transferschok met grote CL-uitblinker'

Manchester City leeft momenteel toe naar de finale van de FA Cup binnen anderhalve week. Ondertussen ...

156
156
Fink houdt adem in: smaakmaker Genk in de lappenmand?

KRC Genk lijkt uitgeteld in de titelrace, al kan de wereld er plots weer helemaal anders uitzien ...

203
203

Meer sportnieuws