Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

door
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham Hotspur, respectievelijk 15de en 16de in de Premier League, kruisen op 21 mei de degens met mekaar. In de Conference League neemt Chelsea FC het op tegen Real Betis.

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Europa League

United was in de kwartfinales door het oog van de naald gekropen, maar tegen Athletic Club haalden de Engelsen tijdens de heenmatch al stevig uit. Zo keerde United met een 0-3-bonus terug uit het Baskenland. Toch dreigde het tijdens de return nog even fout te lopen. Athletic was veruit de betere ploeg in de eerste helft en kwam ook op voorsprong.

Bij de start van de tweede periode kwam daar niet meteen verandering in. Tot invaller Mount plots voor de gelijkmaker zorgde. Vervolgens ging het snel. Via een kopbal van Casemiro kwam United op voorsprong en niet veel later deed Højlund de boeken helemaal dicht. Uiteindelijk zou Mount voor de kers op de taart zorgen met de spectaculaire 4-1.

United hield Bilbao dus van een finale in eigen stadion. Daarnaast wist ook Tottenham zich te plaatsen. De Spurs kenden weinig problemen met Bodo/Glimmt en wonnen ook de return met 0-2. Bijgevolg wacht dus een volledig Engelse finale. Opvallend: beide ploegen laten het in eigen land helemaal afweten en staan respectievelijk 15de en 16de in de Premier League. Toch speelt één van hen volgend seizoen dus in de Champions League als winnaar van de UEL

Uitslagen:

Manchester United - Athletic Club: 4-1 (7-1)
Bodo/Gimt - Tottenham: 0-2 (1-5)

Conference League

In de derde Europese competitie heeft Chelsea zijn favorietenrol voorlopig waar gemaakt. De Blues hadden vorige week al met 1-4 gewonnen van Djurgaarden en konden op eigen veld dus rustig achteruit leunen. Uiteindelijk bleek een doelpunt van Drewsbury-Hall voldoende. Lavia werd, net als een pak andere sterkhouders, gespaard voor het cruciale competitieduel van komend weekend tegen Newcastle United.

In de tweede halve finale was er gelukkig wat meer spankracht. Betis leek nochtans goed op weg om zich te plaatsen nadat het in Firenze op voorsprong was gekomen via Antony. Met twee goals van Gosens boog Fiorentina die scheve situatie nog voor de rust om. Na de pauze werd niet meer gescoord. Omdat de heenmatch ook al op 2-1 was geëindigd, kwam het dus tot verlengingen. Daarin hield Betis de Italianen van hun derde UECL-finale op rij dankzij een doelpunt van Ezzalzouli.

Uitslagen:

Chelsea - Djurgaarden: 1-0 (5-1)
Fiorentina - Real Betis: 2-2 (3-4)

Wie wint de Europa League?

Meest recent

Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

8
8
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

104
104
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

94
94
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

127
127
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

153
153
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

152
152
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

88
88
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

291
291
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

303
303
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

175
175
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

134
134
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

482
482
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

94
94
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

158
158
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

149
149
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

76
76
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

81
81
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

96
96
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

270
270
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

205
205
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

337
337
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

525
525
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

218
218
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

415
415
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

64
64

Meer sportnieuws