Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

119 stemmen
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham Hotspur, respectievelijk 15de en 16de in de Premier League, kruisen op 21 mei de degens met mekaar. In de Conference League neemt Chelsea FC het op tegen Real Betis.

LEES OOK: Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

Europa League

United was in de kwartfinales door het oog van de naald gekropen, maar tegen Athletic Club haalden de Engelsen tijdens de heenmatch al stevig uit. Zo keerde United met een 0-3-bonus terug uit het Baskenland. Toch dreigde het tijdens de return nog even fout te lopen. Athletic was veruit de betere ploeg in de eerste helft en kwam ook op voorsprong.

Bij de start van de tweede periode kwam daar niet meteen verandering in. Tot invaller Mount plots voor de gelijkmaker zorgde. Vervolgens ging het snel. Via een kopbal van Casemiro kwam United op voorsprong en niet veel later deed Højlund de boeken helemaal dicht. Uiteindelijk zou Mount voor de kers op de taart zorgen met de spectaculaire 4-1.

United hield Bilbao dus van een finale in eigen stadion. Daarnaast wist ook Tottenham zich te plaatsen. De Spurs kenden weinig problemen met Bodo/Glimmt en wonnen ook de return met 0-2. Bijgevolg wacht dus een volledig Engelse finale. Opvallend: beide ploegen laten het in eigen land helemaal afweten en staan respectievelijk 15de en 16de in de Premier League. Toch speelt één van hen volgend seizoen dus in de Champions League als winnaar van de UEL

Uitslagen:

Manchester United - Athletic Club: 4-1 (7-1)
Bodo/Gimt - Tottenham: 0-2 (1-5)

Conference League

In de derde Europese competitie heeft Chelsea zijn favorietenrol voorlopig waar gemaakt. De Blues hadden vorige week al met 1-4 gewonnen van Djurgaarden en konden op eigen veld dus rustig achteruit leunen. Uiteindelijk bleek een doelpunt van Drewsbury-Hall voldoende. Lavia werd, net als een pak andere sterkhouders, gespaard voor het cruciale competitieduel van komend weekend tegen Newcastle United.

In de tweede halve finale was er gelukkig wat meer spankracht. Betis leek nochtans goed op weg om zich te plaatsen nadat het in Firenze op voorsprong was gekomen via Antony. Met twee goals van Gosens boog Fiorentina die scheve situatie nog voor de rust om. Na de pauze werd niet meer gescoord. Omdat de heenmatch ook al op 2-1 was geëindigd, kwam het dus tot verlengingen. Daarin hield Betis de Italianen van hun derde UECL-finale op rij dankzij een doelpunt van Ezzalzouli.

Uitslagen:

Chelsea - Djurgaarden: 1-0 (5-1)
Fiorentina - Real Betis: 2-2 (3-4)

Wie wint de Europa League?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

82
82
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

47
47
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

84
84
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

183
183
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

78
78
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

173
173
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

449
449
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

106
106
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

533
533
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

307
307
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

646
646
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

164
164
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

409
409
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

186
186
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

77
77
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

121
121
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

117
117
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

303
303
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

321
321
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

455
455
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

494
494
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

515
515
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

185
185
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

221
221
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

89
89

Meer sportnieuws