Exit Janssen? Antwerp in de ban van nieuwe spits

543 stemmen
Exit Janssen? Antwerp in de ban van nieuwe spits

Antwerp FC is druk op zoek naar een nieuwe spits, aangezien een contractverlenging voor Vincent Janssen door zijn hoge loonlasten vrijwel uitgesloten lijkt. De club onderzoekt alternatieven, waarbij Yannick Agnero, de 22-jarige spits van Halmstads BK, hoog op de lijst staat. Agnero heeft zich bewezen in de Zweedse Allsvenskan en zou een stap hogerop willen maken, met Antwerp en Charleroi als de voornaamste gegadigden. Halmstads wil hem echter tot het einde van het seizoen behouden, wat de onderhandelingen bemoeilijkt.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Contractverlenging Vincent Janssen lijkt uitgesloten

Volgens Het Laatste Nieuws is een contractverlenging voor Vincent Janssen uitgesloten, gezien de financiële realiteit op de Bosuil. De Morgen voegde eraan toe dat de Nederlandse spits wel degelijk wil blijven, maar dat zijn vertrek onvermijdelijk lijkt door zijn zware loonlast. 

Janssen behoort tot de absolute topverdieners in de Jupiler Pro League, met een salaris van 2,5 miljoen euro netto per jaar. Het is een publiek geheim dat Antwerp FC verlieslatend is, wat zijn toekomst in Deurne-Noord nog meer op de helling zet.

“Die grote financiële middelen zijn er niet meer bij Antwerp. Gaan ze hem dan nog kunnen houden, en eventueel laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden?” vroeg Frank Boeckx zich eerder af bij Play Sports.

Antwerp FC bereidt zich alvast voor op een toekomst zonder Janssen in de spits, en Marc Overmars bekijkt momenteel mogelijke alternatieven op de transfermarkt. Daarnaast zal huurling Mohamed Bayo op het einde van het seizoen terugkeren naar Lille OSC.

Yannick Agnero als mogelijke opvolger

Yannick Agnero, de 22-jarige spits van Halmstads BK, wordt alvast van nabij gevolgd. De Ivoriaan werd opgeleid bij de gerenommeerde Ghanese jeugdacademie Right to Dream en breekt momenteel door in de Zweedse Allsvenskan.

“Ik wil een van de beste spitsen van de competitie worden”, zei Agnero aan het begin van het Zweedse seizoen. Hij is sterk en doelgericht, heeft diepgang en is technisch onderlegd. Bovendien beschikt hij over een sterke mentaliteit en wil hij zich voortdurend verbeteren.

Anderzijds moet Agnero nog egoïstischer en veeleisender worden. Toch lijkt het stilaan vast te staan dat de Ivoriaan aan zijn laatste maanden bezig is bij Halmstads. De Zweedse club hoopt op termijn te kunnen cashen en ziet Agnero als een potentiële grote verkoop.

Antwerp FC en Charleroi azen op Ivoriaanse spits

Na zeven goals in twintig matchen voor Halmstads BK lonkt alweer een stap hogerop voor Yannick Agnero. De spits heeft zich in de kijker gespeeld van onder meer Djurgården en het Engelse Sunderland, terwijl Antwerp FC en Sporting Charleroi momenteel de grootste kanshebbers zijn om zijn handtekening binnen te halen.

Voorlopig zijn er nog geen concrete gesprekken gaande tussen Halmstads en Antwerp. De bedoeling is zelfs dat Halmstads de spits wil behouden tot het einde van het seizoen, dat loopt tot november.

Anderzijds voelt Agnero zich klaar voor een volgende stap in zijn carrière. “Natuurlijk wil ik op termijn de volgende stap zetten", liet hij weten. "België of Nederland zou daarvoor goed zijn”, zei de Ivoriaan onlangs aan Fotbolltransfers.

Antwerp mag dus hopen op de komst van Agnero. Ze zullen daarbij wel stevig moeten onderhandelen met Halmstads, dat de speler nog een halfjaar wil houden, en waar Agnero nog tot eind 2027 onder contract ligt.

Volgens trainer Johan Lindholm, in een interview met Fotbollskanalen, zal er "iets heel speciaals" moeten gebeuren vooraleer de club hem laat vertrekken.

Antwerp moet Agnero halen

Meest recent

'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

0
0
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

28
28
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

36
36
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

83
83
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

15
15
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

142
142
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

123
123
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

639
639
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

833
833
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

299
299
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

172
172
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

248
248
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

186
186
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

55
55
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

146
146
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

80
80
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

169
169
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

101
101
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

72
72
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

114
114
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

83
83
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

166
166
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

344
344
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1114
1114

Meer sportnieuws