Exit Janssen? Antwerp in de ban van nieuwe spits

543 stemmen
Exit Janssen? Antwerp in de ban van nieuwe spits

Antwerp FC is druk op zoek naar een nieuwe spits, aangezien een contractverlenging voor Vincent Janssen door zijn hoge loonlasten vrijwel uitgesloten lijkt. De club onderzoekt alternatieven, waarbij Yannick Agnero, de 22-jarige spits van Halmstads BK, hoog op de lijst staat. Agnero heeft zich bewezen in de Zweedse Allsvenskan en zou een stap hogerop willen maken, met Antwerp en Charleroi als de voornaamste gegadigden. Halmstads wil hem echter tot het einde van het seizoen behouden, wat de onderhandelingen bemoeilijkt.

LEES OOK: Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Contractverlenging Vincent Janssen lijkt uitgesloten

Volgens Het Laatste Nieuws is een contractverlenging voor Vincent Janssen uitgesloten, gezien de financiële realiteit op de Bosuil. De Morgen voegde eraan toe dat de Nederlandse spits wel degelijk wil blijven, maar dat zijn vertrek onvermijdelijk lijkt door zijn zware loonlast. 

Janssen behoort tot de absolute topverdieners in de Jupiler Pro League, met een salaris van 2,5 miljoen euro netto per jaar. Het is een publiek geheim dat Antwerp FC verlieslatend is, wat zijn toekomst in Deurne-Noord nog meer op de helling zet.

“Die grote financiële middelen zijn er niet meer bij Antwerp. Gaan ze hem dan nog kunnen houden, en eventueel laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden?” vroeg Frank Boeckx zich eerder af bij Play Sports.

Antwerp FC bereidt zich alvast voor op een toekomst zonder Janssen in de spits, en Marc Overmars bekijkt momenteel mogelijke alternatieven op de transfermarkt. Daarnaast zal huurling Mohamed Bayo op het einde van het seizoen terugkeren naar Lille OSC.

Yannick Agnero als mogelijke opvolger

Yannick Agnero, de 22-jarige spits van Halmstads BK, wordt alvast van nabij gevolgd. De Ivoriaan werd opgeleid bij de gerenommeerde Ghanese jeugdacademie Right to Dream en breekt momenteel door in de Zweedse Allsvenskan.

“Ik wil een van de beste spitsen van de competitie worden”, zei Agnero aan het begin van het Zweedse seizoen. Hij is sterk en doelgericht, heeft diepgang en is technisch onderlegd. Bovendien beschikt hij over een sterke mentaliteit en wil hij zich voortdurend verbeteren.

Anderzijds moet Agnero nog egoïstischer en veeleisender worden. Toch lijkt het stilaan vast te staan dat de Ivoriaan aan zijn laatste maanden bezig is bij Halmstads. De Zweedse club hoopt op termijn te kunnen cashen en ziet Agnero als een potentiële grote verkoop.

Antwerp FC en Charleroi azen op Ivoriaanse spits

Na zeven goals in twintig matchen voor Halmstads BK lonkt alweer een stap hogerop voor Yannick Agnero. De spits heeft zich in de kijker gespeeld van onder meer Djurgården en het Engelse Sunderland, terwijl Antwerp FC en Sporting Charleroi momenteel de grootste kanshebbers zijn om zijn handtekening binnen te halen.

Voorlopig zijn er nog geen concrete gesprekken gaande tussen Halmstads en Antwerp. De bedoeling is zelfs dat Halmstads de spits wil behouden tot het einde van het seizoen, dat loopt tot november.

Anderzijds voelt Agnero zich klaar voor een volgende stap in zijn carrière. “Natuurlijk wil ik op termijn de volgende stap zetten", liet hij weten. "België of Nederland zou daarvoor goed zijn”, zei de Ivoriaan onlangs aan Fotbolltransfers.

Antwerp mag dus hopen op de komst van Agnero. Ze zullen daarbij wel stevig moeten onderhandelen met Halmstads, dat de speler nog een halfjaar wil houden, en waar Agnero nog tot eind 2027 onder contract ligt.

Volgens trainer Johan Lindholm, in een interview met Fotbollskanalen, zal er "iets heel speciaals" moeten gebeuren vooraleer de club hem laat vertrekken.

Antwerp moet Agnero halen

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

41
41
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

36
36
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

33
33
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

140
140
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

67
67
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

238
238
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

256
256
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

72
72
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

296
296
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

448
448
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

317
317
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

395
395
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

150
150
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

68
68
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

53
53
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

225
225
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

288
288
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

137
137
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

818
818
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

533
533
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

300
300

Meer sportnieuws