Exit Janssen? Antwerp in de ban van nieuwe spits

door
Exit Janssen? Antwerp in de ban van nieuwe spits

Antwerp FC is druk op zoek naar een nieuwe spits, aangezien een contractverlenging voor Vincent Janssen door zijn hoge loonlasten vrijwel uitgesloten lijkt. De club onderzoekt alternatieven, waarbij Yannick Agnero, de 22-jarige spits van Halmstads BK, hoog op de lijst staat. Agnero heeft zich bewezen in de Zweedse Allsvenskan en zou een stap hogerop willen maken, met Antwerp en Charleroi als de voornaamste gegadigden. Halmstads wil hem echter tot het einde van het seizoen behouden, wat de onderhandelingen bemoeilijkt.

LEES OOK: Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Contractverlenging Vincent Janssen lijkt uitgesloten

Volgens Het Laatste Nieuws is een contractverlenging voor Vincent Janssen uitgesloten, gezien de financiële realiteit op de Bosuil. De Morgen voegde eraan toe dat de Nederlandse spits wel degelijk wil blijven, maar dat zijn vertrek onvermijdelijk lijkt door zijn zware loonlast. 

Janssen behoort tot de absolute topverdieners in de Jupiler Pro League, met een salaris van 2,5 miljoen euro netto per jaar. Het is een publiek geheim dat Antwerp FC verlieslatend is, wat zijn toekomst in Deurne-Noord nog meer op de helling zet.

“Die grote financiële middelen zijn er niet meer bij Antwerp. Gaan ze hem dan nog kunnen houden, en eventueel laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden?” vroeg Frank Boeckx zich eerder af bij Play Sports.

Antwerp FC bereidt zich alvast voor op een toekomst zonder Janssen in de spits, en Marc Overmars bekijkt momenteel mogelijke alternatieven op de transfermarkt. Daarnaast zal huurling Mohamed Bayo op het einde van het seizoen terugkeren naar Lille OSC.

Yannick Agnero als mogelijke opvolger

Yannick Agnero, de 22-jarige spits van Halmstads BK, wordt alvast van nabij gevolgd. De Ivoriaan werd opgeleid bij de gerenommeerde Ghanese jeugdacademie Right to Dream en breekt momenteel door in de Zweedse Allsvenskan.

“Ik wil een van de beste spitsen van de competitie worden”, zei Agnero aan het begin van het Zweedse seizoen. Hij is sterk en doelgericht, heeft diepgang en is technisch onderlegd. Bovendien beschikt hij over een sterke mentaliteit en wil hij zich voortdurend verbeteren.

Anderzijds moet Agnero nog egoïstischer en veeleisender worden. Toch lijkt het stilaan vast te staan dat de Ivoriaan aan zijn laatste maanden bezig is bij Halmstads. De Zweedse club hoopt op termijn te kunnen cashen en ziet Agnero als een potentiële grote verkoop.

Antwerp FC en Charleroi azen op Ivoriaanse spits

Na zeven goals in twintig matchen voor Halmstads BK lonkt alweer een stap hogerop voor Yannick Agnero. De spits heeft zich in de kijker gespeeld van onder meer Djurgården en het Engelse Sunderland, terwijl Antwerp FC en Sporting Charleroi momenteel de grootste kanshebbers zijn om zijn handtekening binnen te halen.

Voorlopig zijn er nog geen concrete gesprekken gaande tussen Halmstads en Antwerp. De bedoeling is zelfs dat Halmstads de spits wil behouden tot het einde van het seizoen, dat loopt tot november.

Anderzijds voelt Agnero zich klaar voor een volgende stap in zijn carrière. “Natuurlijk wil ik op termijn de volgende stap zetten", liet hij weten. "België of Nederland zou daarvoor goed zijn”, zei de Ivoriaan onlangs aan Fotbolltransfers.

Antwerp mag dus hopen op de komst van Agnero. Ze zullen daarbij wel stevig moeten onderhandelen met Halmstads, dat de speler nog een halfjaar wil houden, en waar Agnero nog tot eind 2027 onder contract ligt.

Volgens trainer Johan Lindholm, in een interview met Fotbollskanalen, zal er "iets heel speciaals" moeten gebeuren vooraleer de club hem laat vertrekken.

Antwerp moet Agnero halen

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

21
21
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

104
104
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

16
16
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

13
13
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

35
35
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

67
67
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

15
15
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

44
44
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

38
38
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

40
40
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

78
78
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

156
156
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

113
113
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

105
105
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

677
677
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

64
64
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

89
89
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

201
201
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws