Exit Janssen? Antwerp in de ban van nieuwe spits

543 stemmen
Exit Janssen? Antwerp in de ban van nieuwe spits

Antwerp FC is druk op zoek naar een nieuwe spits, aangezien een contractverlenging voor Vincent Janssen door zijn hoge loonlasten vrijwel uitgesloten lijkt. De club onderzoekt alternatieven, waarbij Yannick Agnero, de 22-jarige spits van Halmstads BK, hoog op de lijst staat. Agnero heeft zich bewezen in de Zweedse Allsvenskan en zou een stap hogerop willen maken, met Antwerp en Charleroi als de voornaamste gegadigden. Halmstads wil hem echter tot het einde van het seizoen behouden, wat de onderhandelingen bemoeilijkt.

LEES OOK: 'Vernieuwd Antwerp gaat los: nog vier versterkingen'

Contractverlenging Vincent Janssen lijkt uitgesloten

Volgens Het Laatste Nieuws is een contractverlenging voor Vincent Janssen uitgesloten, gezien de financiële realiteit op de Bosuil. De Morgen voegde eraan toe dat de Nederlandse spits wel degelijk wil blijven, maar dat zijn vertrek onvermijdelijk lijkt door zijn zware loonlast. 

Janssen behoort tot de absolute topverdieners in de Jupiler Pro League, met een salaris van 2,5 miljoen euro netto per jaar. Het is een publiek geheim dat Antwerp FC verlieslatend is, wat zijn toekomst in Deurne-Noord nog meer op de helling zet.

“Die grote financiële middelen zijn er niet meer bij Antwerp. Gaan ze hem dan nog kunnen houden, en eventueel laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden?” vroeg Frank Boeckx zich eerder af bij Play Sports.

Antwerp FC bereidt zich alvast voor op een toekomst zonder Janssen in de spits, en Marc Overmars bekijkt momenteel mogelijke alternatieven op de transfermarkt. Daarnaast zal huurling Mohamed Bayo op het einde van het seizoen terugkeren naar Lille OSC.

Yannick Agnero als mogelijke opvolger

Yannick Agnero, de 22-jarige spits van Halmstads BK, wordt alvast van nabij gevolgd. De Ivoriaan werd opgeleid bij de gerenommeerde Ghanese jeugdacademie Right to Dream en breekt momenteel door in de Zweedse Allsvenskan.

“Ik wil een van de beste spitsen van de competitie worden”, zei Agnero aan het begin van het Zweedse seizoen. Hij is sterk en doelgericht, heeft diepgang en is technisch onderlegd. Bovendien beschikt hij over een sterke mentaliteit en wil hij zich voortdurend verbeteren.

Anderzijds moet Agnero nog egoïstischer en veeleisender worden. Toch lijkt het stilaan vast te staan dat de Ivoriaan aan zijn laatste maanden bezig is bij Halmstads. De Zweedse club hoopt op termijn te kunnen cashen en ziet Agnero als een potentiële grote verkoop.

Antwerp FC en Charleroi azen op Ivoriaanse spits

Na zeven goals in twintig matchen voor Halmstads BK lonkt alweer een stap hogerop voor Yannick Agnero. De spits heeft zich in de kijker gespeeld van onder meer Djurgården en het Engelse Sunderland, terwijl Antwerp FC en Sporting Charleroi momenteel de grootste kanshebbers zijn om zijn handtekening binnen te halen.

Voorlopig zijn er nog geen concrete gesprekken gaande tussen Halmstads en Antwerp. De bedoeling is zelfs dat Halmstads de spits wil behouden tot het einde van het seizoen, dat loopt tot november.

Anderzijds voelt Agnero zich klaar voor een volgende stap in zijn carrière. “Natuurlijk wil ik op termijn de volgende stap zetten", liet hij weten. "België of Nederland zou daarvoor goed zijn”, zei de Ivoriaan onlangs aan Fotbolltransfers.

Antwerp mag dus hopen op de komst van Agnero. Ze zullen daarbij wel stevig moeten onderhandelen met Halmstads, dat de speler nog een halfjaar wil houden, en waar Agnero nog tot eind 2027 onder contract ligt.

Volgens trainer Johan Lindholm, in een interview met Fotbollskanalen, zal er "iets heel speciaals" moeten gebeuren vooraleer de club hem laat vertrekken.

Antwerp moet Agnero halen

Meest recent

'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

74
74
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

176
176
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

435
435
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

595
595
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

434
434
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

103
103
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

508
508
Bruno beukt deur open: extra toptransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde inmiddels een viertal directe aanwinsten in huis. Maar daarmee zit het ...

569
569
"Hij heeft geen plafond" - Leko onthult volgende Club-cashbom

Club Brugge zag in het tussenseizoen weer verschillende spelers richting de Europese topcompetities ...

633
633
Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Voor Kevin De Bruyne zit de vakantieperiode er alweer op. Deze week hervat de Rode Duivel de ...

144
144
‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Anderlecht heeft een opvallende opportuniteit gevonden op de transfermarkt. De bekerheld in kwestie ...

931
931
'Club Brugge loopt blauwtje: streep door toptarget'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, dat na verdediger Lee Hanbeom eerstdaags wellicht ook ...

390
390
Antwerp slaat toe: T1 voorgesteld, duo medisch gekeurd

Antwerp begint zondag aan de nieuwe campagne met een thuismatch tegen SK Beveren. Mét een ...

270
270
'Club Brugge laat titularis gaan: prijskaartje bekend'

Club Brugge trekt tegenwoordig alsmaar vaker de kaart van de jeugd, maar niet iedereen slaagt erin ...

438
438
Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Donderdag is het alweer van moeten voor RSC Anderlecht, dat in de derde voorronde van de Europa ...

632
632
'Club op toerental: vijfde zomeraanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge maakte eerder op de dag officieel de komst van Lee Hanbeom bekend. Op inkomend vlak ...

684
684
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

146
146
Lommel SK pakt uit met transfer ex-speler van KRC Genk

Lommel SK duwt stevig door op de transfermarkt. De promovendus in de Jupiler Pro League heeft een ...

65
65
Wilmots succesvol bij Standard: "Belde mij vorig jaar al"

Standard zat zeker niet stil deze transferperiode. Marc Wilmots wist jonge krachten te halen, maar ...

249
249
'Anderlecht staat open voor vertrek twee opvallende namen'

Bij RSC Anderlecht staat er nog het een ander te gebeuren de komende weken. Er moet nog versterking ...

1159
1159
Westerlo maakt volgende nieuwe speler officieel bekend

KVC Westerlo heeft zoals VoetbalNieuws jullie eerder meedeelde weten toe te slaan op de ...

58
58
Van Bronckhorst verrast met Club Brugge-verhaal

Dévy Rigaux zette Robin van Persie op straat bij Feyenoord en verving hem door Giovanni van ...

500
500
"Anderlecht? Hij laat alvast een goede indruk achter"

RSC Anderlecht wil dit seizoen eindelijk weer eens een goed en positief seizoen hebben. Kwalificatie ...

468
468
Antwerp teert op revanche: van Vandenhaute tot Frey

Royal Antwerp FC heeft met Wouter Vandenhaute een nieuwe eigenaar. Maar wat zal de Great Old waard ...

392
392
'Zulte Waregem biedt half miljoen euro op international'

Zulte Waregem kijkt vooral naar het buitenland om nieuwe spelers te halen. Volgens buitenlandse ...

328
328

Meer sportnieuws