Exit Janssen? Antwerp in de ban van nieuwe spits

543
Exit Janssen? Antwerp in de ban van nieuwe spits

Antwerp FC is druk op zoek naar een nieuwe spits, aangezien een contractverlenging voor Vincent Janssen door zijn hoge loonlasten vrijwel uitgesloten lijkt. De club onderzoekt alternatieven, waarbij Yannick Agnero, de 22-jarige spits van Halmstads BK, hoog op de lijst staat. Agnero heeft zich bewezen in de Zweedse Allsvenskan en zou een stap hogerop willen maken, met Antwerp en Charleroi als de voornaamste gegadigden. Halmstads wil hem echter tot het einde van het seizoen behouden, wat de onderhandelingen bemoeilijkt.

Contractverlenging Vincent Janssen lijkt uitgesloten

Volgens Het Laatste Nieuws is een contractverlenging voor Vincent Janssen uitgesloten, gezien de financiële realiteit op de Bosuil. De Morgen voegde eraan toe dat de Nederlandse spits wel degelijk wil blijven, maar dat zijn vertrek onvermijdelijk lijkt door zijn zware loonlast. 

Janssen behoort tot de absolute topverdieners in de Jupiler Pro League, met een salaris van 2,5 miljoen euro netto per jaar. Het is een publiek geheim dat Antwerp FC verlieslatend is, wat zijn toekomst in Deurne-Noord nog meer op de helling zet.

“Die grote financiële middelen zijn er niet meer bij Antwerp. Gaan ze hem dan nog kunnen houden, en eventueel laten bijtekenen aan dezelfde voorwaarden?” vroeg Frank Boeckx zich eerder af bij Play Sports.

Antwerp FC bereidt zich alvast voor op een toekomst zonder Janssen in de spits, en Marc Overmars bekijkt momenteel mogelijke alternatieven op de transfermarkt. Daarnaast zal huurling Mohamed Bayo op het einde van het seizoen terugkeren naar Lille OSC.

Yannick Agnero als mogelijke opvolger

Yannick Agnero, de 22-jarige spits van Halmstads BK, wordt alvast van nabij gevolgd. De Ivoriaan werd opgeleid bij de gerenommeerde Ghanese jeugdacademie Right to Dream en breekt momenteel door in de Zweedse Allsvenskan.

“Ik wil een van de beste spitsen van de competitie worden”, zei Agnero aan het begin van het Zweedse seizoen. Hij is sterk en doelgericht, heeft diepgang en is technisch onderlegd. Bovendien beschikt hij over een sterke mentaliteit en wil hij zich voortdurend verbeteren.

Anderzijds moet Agnero nog egoïstischer en veeleisender worden. Toch lijkt het stilaan vast te staan dat de Ivoriaan aan zijn laatste maanden bezig is bij Halmstads. De Zweedse club hoopt op termijn te kunnen cashen en ziet Agnero als een potentiële grote verkoop.

Antwerp FC en Charleroi azen op Ivoriaanse spits

Na zeven goals in twintig matchen voor Halmstads BK lonkt alweer een stap hogerop voor Yannick Agnero. De spits heeft zich in de kijker gespeeld van onder meer Djurgården en het Engelse Sunderland, terwijl Antwerp FC en Sporting Charleroi momenteel de grootste kanshebbers zijn om zijn handtekening binnen te halen.

Voorlopig zijn er nog geen concrete gesprekken gaande tussen Halmstads en Antwerp. De bedoeling is zelfs dat Halmstads de spits wil behouden tot het einde van het seizoen, dat loopt tot november.

Anderzijds voelt Agnero zich klaar voor een volgende stap in zijn carrière. “Natuurlijk wil ik op termijn de volgende stap zetten", liet hij weten. "België of Nederland zou daarvoor goed zijn”, zei de Ivoriaan onlangs aan Fotbolltransfers.

Antwerp mag dus hopen op de komst van Agnero. Ze zullen daarbij wel stevig moeten onderhandelen met Halmstads, dat de speler nog een halfjaar wil houden, en waar Agnero nog tot eind 2027 onder contract ligt.

Volgens trainer Johan Lindholm, in een interview met Fotbollskanalen, zal er "iets heel speciaals" moeten gebeuren vooraleer de club hem laat vertrekken.

Antwerp moet Agnero halen

Meest recent

De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

3
3
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

9
9
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

10
10
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

43
43
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

60
60
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

29
29
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

30
30
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

37
37
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

47
47
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

257
257
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

53
53
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

44
44
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

117
117
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

80
80
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

132
132
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

167
167
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

58
58
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

66
66
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

354
354
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

923
923
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

96
96
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

190
190
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

86
86
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

182
182

Meer sportnieuws