Standard of Anderlecht? Zeqiri staat voor toptransfer

door
Standard of Anderlecht? Zeqiri staat voor toptransfer

Andi Zeqiri, dit seizoen uitblinker bij Standard, staat voor een sleuteltransfer. Standard beschikt over een aankoopoptie van 2,8 miljoen euro, maar kampt met financiële moeilijkheden en is al maanden op zoek naar een overnemer. Intussen toont Anderlecht concrete interesse in de Zwitserse spits als mogelijke opvolger van Kasper Dolberg of Luis Vazquez. Ook buitenlandse clubs volgen Zeqiri op de voet. Er lijkt zich een miljoenenconstructie te vormen rond een speler die keihard werkt, maar technisch geen uitblinker is. Wordt het Standard, Anderlecht of een slimme doorverkoop?

LEES OOK: De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Zeqiri kon niet overtuigen bij Genk

Vorig seizoen wist Andi Zeqiri de verwachtingen bij KRC Genk niet in te lossen. “Zeqiri heeft het heilig vuur wel in zich, maar kon zeker als diepste spits nooit overtuigen,” aldus Het Belang van Limburg.

Genk stond open voor een goed bod op de Zwitser en haalde als vervanger de Zuid-Koreaan Hyun-gyu Oh binnen als back-up van eerste spits Tolu Arokodare. Zo zakte Zeqiri weg naar de derde plek in de pikorde.

Er was interesse vanuit Frankrijk en Hongarije, terwijl ook Sporting Charleroi hem graag wilde aantrekken, maar het was uiteindelijk Standard dat hem voor één seizoen kon huren.

“Het was Standard of niets. Het aanbod van de Rouches sprak me meteen aan, omdat ik de kans kreeg om me te ontwikkelen binnen een kwalitatief hoogstaand project, waarbij ik me enkel op voetbal hoefde te concentreren,” zei Zeqiri na zijn transfer.

De Rouches bedongen ook een aankoopoptie van 2,8 miljoen euro. Samen met Ilay Camara geldt Zeqiri als de meest geslaagde zomertransfer in Luik dit seizoen.

Aankoopoptie lonkt, maar geld blijft een struikelblok

Andi Zeqiri nam 9 van de 22 competitiegoals van Standard voor zijn rekening, wat genoeg is om de club te doen overwegen de aankoopoptie van 2,8 miljoen euro te lichten.

Zeqiri is een van de belangrijkste pionnen, en Standard heeft er alle baat bij om de Zwitser definitief te houden. De club heeft tot 15 juni om de optie te activeren, en Zeqiri zelf ziet een langer verblijf in Luik wel zitten.

In een kort interview met Circus Daily (shirtsponsor van Standard) zei hij: “Met de liefde die de mensen me hier gegeven hebben, voel ik me thuis. Er spelen natuurlijk nog veel andere factoren mee [...] We zullen het aan het einde van het seizoen zien.”

In Genk wordt alvast gefluisterd dat zijn terugkeer geen prioriteit is.

Standard wil wel, maar kan het betalen?

Dankzij de aankoopoptie heeft Standard de touwtjes stevig in handen in het dossier-Zeqiri, en er is nog tijd tot 15 juni om een beslissing te nemen. De hamvraag blijft echter: met welk geld?

De club zoekt al maanden naar een nieuwe eigenaar, en daarbovenop komt zijn salaris, dat volgens La Dernière Heure jaarlijks 1,1 miljoen euro bedraagt.

Genk betaalt dit seizoen het grootste deel van dat XXL-loon, maar zo'n wedde blijft een zware dobber voor Standard. Tenzij er binnenkort een overnemer opduikt?

Een andere mogelijkheid is dat Standard de optie wel licht, maar Zeqiri in de zomer meteen met meerwaarde doorverkoopt. Dat zou financieel interessant zijn, maar sportief is het een klap die opgevangen moet worden.

Anderlecht loert mee

Of Standard nu de aankoopoptie licht of niet, Anderlecht heeft Zeqiri alvast op de radar staan. Volgens La Dernière Heure wordt zijn profiel geanalyseerd door sportief directeur Olivier Renard.

Zeqiri zou een interessante optie zijn voor paars-wit, dat Kasper Dolberg deze zomer waarschijnlijk ziet vertrekken en ook niet rouwig zou zijn om een exit van Luis Vazquez, die tot dusver onder de verwachtingen blijft. Ook clubs als Mönchengladbach en andere Bundesliga-ploegen tonen belangstelling.

Hein Vanhaezebrouck ziet in Zeqiri geen absolute topspits – de Zwitser kon zich niet bewijzen bij Genk – maar wel een speler die zich de pleuris loopt. Zeqiri is een energieke spits, een harde werker die veel vuile meters maakt, in alle ruimtes opduikt en een echte vechtersmentaliteit met zich meebrengt.

Hij fungeert als een beweeglijk aanspeelpunt en valt op door zijn opportunisme in en rond de zestien. Technisch is hij niet de meest verfijnde, maar hij compenseert dat ruimschoots met inzet en duelkracht. Een slimme voetballer, maar geen stylist.

Welke club moet Zeqiri kiezen?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

73
73
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

104
104
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

146
146
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

256
256
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

458
458
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

190
190
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

239
239
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

292
292
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

144
144
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

360
360
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

232
232
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

328
328
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

603
603
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

420
420
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

142
142
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

166
166
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

866
866
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

364
364
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

79
79
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

614
614
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

143
143
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws