Standard of Anderlecht? Zeqiri staat voor toptransfer

door
Standard of Anderlecht? Zeqiri staat voor toptransfer

Andi Zeqiri, dit seizoen uitblinker bij Standard, staat voor een sleuteltransfer. Standard beschikt over een aankoopoptie van 2,8 miljoen euro, maar kampt met financiële moeilijkheden en is al maanden op zoek naar een overnemer. Intussen toont Anderlecht concrete interesse in de Zwitserse spits als mogelijke opvolger van Kasper Dolberg of Luis Vazquez. Ook buitenlandse clubs volgen Zeqiri op de voet. Er lijkt zich een miljoenenconstructie te vormen rond een speler die keihard werkt, maar technisch geen uitblinker is. Wordt het Standard, Anderlecht of een slimme doorverkoop?

LEES OOK: Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

Zeqiri kon niet overtuigen bij Genk

Vorig seizoen wist Andi Zeqiri de verwachtingen bij KRC Genk niet in te lossen. “Zeqiri heeft het heilig vuur wel in zich, maar kon zeker als diepste spits nooit overtuigen,” aldus Het Belang van Limburg.

Genk stond open voor een goed bod op de Zwitser en haalde als vervanger de Zuid-Koreaan Hyun-gyu Oh binnen als back-up van eerste spits Tolu Arokodare. Zo zakte Zeqiri weg naar de derde plek in de pikorde.

Er was interesse vanuit Frankrijk en Hongarije, terwijl ook Sporting Charleroi hem graag wilde aantrekken, maar het was uiteindelijk Standard dat hem voor één seizoen kon huren.

“Het was Standard of niets. Het aanbod van de Rouches sprak me meteen aan, omdat ik de kans kreeg om me te ontwikkelen binnen een kwalitatief hoogstaand project, waarbij ik me enkel op voetbal hoefde te concentreren,” zei Zeqiri na zijn transfer.

De Rouches bedongen ook een aankoopoptie van 2,8 miljoen euro. Samen met Ilay Camara geldt Zeqiri als de meest geslaagde zomertransfer in Luik dit seizoen.

Aankoopoptie lonkt, maar geld blijft een struikelblok

Andi Zeqiri nam 9 van de 22 competitiegoals van Standard voor zijn rekening, wat genoeg is om de club te doen overwegen de aankoopoptie van 2,8 miljoen euro te lichten.

Zeqiri is een van de belangrijkste pionnen, en Standard heeft er alle baat bij om de Zwitser definitief te houden. De club heeft tot 15 juni om de optie te activeren, en Zeqiri zelf ziet een langer verblijf in Luik wel zitten.

In een kort interview met Circus Daily (shirtsponsor van Standard) zei hij: “Met de liefde die de mensen me hier gegeven hebben, voel ik me thuis. Er spelen natuurlijk nog veel andere factoren mee [...] We zullen het aan het einde van het seizoen zien.”

In Genk wordt alvast gefluisterd dat zijn terugkeer geen prioriteit is.

Standard wil wel, maar kan het betalen?

Dankzij de aankoopoptie heeft Standard de touwtjes stevig in handen in het dossier-Zeqiri, en er is nog tijd tot 15 juni om een beslissing te nemen. De hamvraag blijft echter: met welk geld?

De club zoekt al maanden naar een nieuwe eigenaar, en daarbovenop komt zijn salaris, dat volgens La Dernière Heure jaarlijks 1,1 miljoen euro bedraagt.

Genk betaalt dit seizoen het grootste deel van dat XXL-loon, maar zo'n wedde blijft een zware dobber voor Standard. Tenzij er binnenkort een overnemer opduikt?

Een andere mogelijkheid is dat Standard de optie wel licht, maar Zeqiri in de zomer meteen met meerwaarde doorverkoopt. Dat zou financieel interessant zijn, maar sportief is het een klap die opgevangen moet worden.

Anderlecht loert mee

Of Standard nu de aankoopoptie licht of niet, Anderlecht heeft Zeqiri alvast op de radar staan. Volgens La Dernière Heure wordt zijn profiel geanalyseerd door sportief directeur Olivier Renard.

Zeqiri zou een interessante optie zijn voor paars-wit, dat Kasper Dolberg deze zomer waarschijnlijk ziet vertrekken en ook niet rouwig zou zijn om een exit van Luis Vazquez, die tot dusver onder de verwachtingen blijft. Ook clubs als Mönchengladbach en andere Bundesliga-ploegen tonen belangstelling.

Hein Vanhaezebrouck ziet in Zeqiri geen absolute topspits – de Zwitser kon zich niet bewijzen bij Genk – maar wel een speler die zich de pleuris loopt. Zeqiri is een energieke spits, een harde werker die veel vuile meters maakt, in alle ruimtes opduikt en een echte vechtersmentaliteit met zich meebrengt.

Hij fungeert als een beweeglijk aanspeelpunt en valt op door zijn opportunisme in en rond de zestien. Technisch is hij niet de meest verfijnde, maar hij compenseert dat ruimschoots met inzet en duelkracht. Een slimme voetballer, maar geen stylist.

Welke club moet Zeqiri kiezen?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

75
75
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

25
25
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

220
220
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

87
87
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

193
193
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

127
127
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

144
144
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

345
345
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

230
230
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

268
268
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

59
59
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

148
148
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

137
137
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

265
265
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

420
420
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

97
97
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

335
335
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

552
552

Meer sportnieuws