Standard of Anderlecht? Zeqiri staat voor toptransfer

door
Standard of Anderlecht? Zeqiri staat voor toptransfer

Andi Zeqiri, dit seizoen uitblinker bij Standard, staat voor een sleuteltransfer. Standard beschikt over een aankoopoptie van 2,8 miljoen euro, maar kampt met financiële moeilijkheden en is al maanden op zoek naar een overnemer. Intussen toont Anderlecht concrete interesse in de Zwitserse spits als mogelijke opvolger van Kasper Dolberg of Luis Vazquez. Ook buitenlandse clubs volgen Zeqiri op de voet. Er lijkt zich een miljoenenconstructie te vormen rond een speler die keihard werkt, maar technisch geen uitblinker is. Wordt het Standard, Anderlecht of een slimme doorverkoop?

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

Zeqiri kon niet overtuigen bij Genk

Vorig seizoen wist Andi Zeqiri de verwachtingen bij KRC Genk niet in te lossen. “Zeqiri heeft het heilig vuur wel in zich, maar kon zeker als diepste spits nooit overtuigen,” aldus Het Belang van Limburg.

Genk stond open voor een goed bod op de Zwitser en haalde als vervanger de Zuid-Koreaan Hyun-gyu Oh binnen als back-up van eerste spits Tolu Arokodare. Zo zakte Zeqiri weg naar de derde plek in de pikorde.

Er was interesse vanuit Frankrijk en Hongarije, terwijl ook Sporting Charleroi hem graag wilde aantrekken, maar het was uiteindelijk Standard dat hem voor één seizoen kon huren.

“Het was Standard of niets. Het aanbod van de Rouches sprak me meteen aan, omdat ik de kans kreeg om me te ontwikkelen binnen een kwalitatief hoogstaand project, waarbij ik me enkel op voetbal hoefde te concentreren,” zei Zeqiri na zijn transfer.

De Rouches bedongen ook een aankoopoptie van 2,8 miljoen euro. Samen met Ilay Camara geldt Zeqiri als de meest geslaagde zomertransfer in Luik dit seizoen.

Aankoopoptie lonkt, maar geld blijft een struikelblok

Andi Zeqiri nam 9 van de 22 competitiegoals van Standard voor zijn rekening, wat genoeg is om de club te doen overwegen de aankoopoptie van 2,8 miljoen euro te lichten.

Zeqiri is een van de belangrijkste pionnen, en Standard heeft er alle baat bij om de Zwitser definitief te houden. De club heeft tot 15 juni om de optie te activeren, en Zeqiri zelf ziet een langer verblijf in Luik wel zitten.

In een kort interview met Circus Daily (shirtsponsor van Standard) zei hij: “Met de liefde die de mensen me hier gegeven hebben, voel ik me thuis. Er spelen natuurlijk nog veel andere factoren mee [...] We zullen het aan het einde van het seizoen zien.”

In Genk wordt alvast gefluisterd dat zijn terugkeer geen prioriteit is.

Standard wil wel, maar kan het betalen?

Dankzij de aankoopoptie heeft Standard de touwtjes stevig in handen in het dossier-Zeqiri, en er is nog tijd tot 15 juni om een beslissing te nemen. De hamvraag blijft echter: met welk geld?

De club zoekt al maanden naar een nieuwe eigenaar, en daarbovenop komt zijn salaris, dat volgens La Dernière Heure jaarlijks 1,1 miljoen euro bedraagt.

Genk betaalt dit seizoen het grootste deel van dat XXL-loon, maar zo'n wedde blijft een zware dobber voor Standard. Tenzij er binnenkort een overnemer opduikt?

Een andere mogelijkheid is dat Standard de optie wel licht, maar Zeqiri in de zomer meteen met meerwaarde doorverkoopt. Dat zou financieel interessant zijn, maar sportief is het een klap die opgevangen moet worden.

Anderlecht loert mee

Of Standard nu de aankoopoptie licht of niet, Anderlecht heeft Zeqiri alvast op de radar staan. Volgens La Dernière Heure wordt zijn profiel geanalyseerd door sportief directeur Olivier Renard.

Zeqiri zou een interessante optie zijn voor paars-wit, dat Kasper Dolberg deze zomer waarschijnlijk ziet vertrekken en ook niet rouwig zou zijn om een exit van Luis Vazquez, die tot dusver onder de verwachtingen blijft. Ook clubs als Mönchengladbach en andere Bundesliga-ploegen tonen belangstelling.

Hein Vanhaezebrouck ziet in Zeqiri geen absolute topspits – de Zwitser kon zich niet bewijzen bij Genk – maar wel een speler die zich de pleuris loopt. Zeqiri is een energieke spits, een harde werker die veel vuile meters maakt, in alle ruimtes opduikt en een echte vechtersmentaliteit met zich meebrengt.

Hij fungeert als een beweeglijk aanspeelpunt en valt op door zijn opportunisme in en rond de zestien. Technisch is hij niet de meest verfijnde, maar hij compenseert dat ruimschoots met inzet en duelkracht. Een slimme voetballer, maar geen stylist.

Welke club moet Zeqiri kiezen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

13
13
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

14
14
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

30
30
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

213
213
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

47
47
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

78
78
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

221
221
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

236
236
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

44
44
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

109
109
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

202
202
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

62
62
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

189
189
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

109
109
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

90
90
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

90
90
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

97
97
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

230
230
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

257
257
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

163
163
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

88
88
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

253
253
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

529
529

Meer sportnieuws