Standard of Anderlecht? Zeqiri staat voor toptransfer

door
Standard of Anderlecht? Zeqiri staat voor toptransfer

Andi Zeqiri, dit seizoen uitblinker bij Standard, staat voor een sleuteltransfer. Standard beschikt over een aankoopoptie van 2,8 miljoen euro, maar kampt met financiële moeilijkheden en is al maanden op zoek naar een overnemer. Intussen toont Anderlecht concrete interesse in de Zwitserse spits als mogelijke opvolger van Kasper Dolberg of Luis Vazquez. Ook buitenlandse clubs volgen Zeqiri op de voet. Er lijkt zich een miljoenenconstructie te vormen rond een speler die keihard werkt, maar technisch geen uitblinker is. Wordt het Standard, Anderlecht of een slimme doorverkoop?

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

Zeqiri kon niet overtuigen bij Genk

Vorig seizoen wist Andi Zeqiri de verwachtingen bij KRC Genk niet in te lossen. “Zeqiri heeft het heilig vuur wel in zich, maar kon zeker als diepste spits nooit overtuigen,” aldus Het Belang van Limburg.

Genk stond open voor een goed bod op de Zwitser en haalde als vervanger de Zuid-Koreaan Hyun-gyu Oh binnen als back-up van eerste spits Tolu Arokodare. Zo zakte Zeqiri weg naar de derde plek in de pikorde.

Er was interesse vanuit Frankrijk en Hongarije, terwijl ook Sporting Charleroi hem graag wilde aantrekken, maar het was uiteindelijk Standard dat hem voor één seizoen kon huren.

“Het was Standard of niets. Het aanbod van de Rouches sprak me meteen aan, omdat ik de kans kreeg om me te ontwikkelen binnen een kwalitatief hoogstaand project, waarbij ik me enkel op voetbal hoefde te concentreren,” zei Zeqiri na zijn transfer.

De Rouches bedongen ook een aankoopoptie van 2,8 miljoen euro. Samen met Ilay Camara geldt Zeqiri als de meest geslaagde zomertransfer in Luik dit seizoen.

Aankoopoptie lonkt, maar geld blijft een struikelblok

Andi Zeqiri nam 9 van de 22 competitiegoals van Standard voor zijn rekening, wat genoeg is om de club te doen overwegen de aankoopoptie van 2,8 miljoen euro te lichten.

Zeqiri is een van de belangrijkste pionnen, en Standard heeft er alle baat bij om de Zwitser definitief te houden. De club heeft tot 15 juni om de optie te activeren, en Zeqiri zelf ziet een langer verblijf in Luik wel zitten.

In een kort interview met Circus Daily (shirtsponsor van Standard) zei hij: “Met de liefde die de mensen me hier gegeven hebben, voel ik me thuis. Er spelen natuurlijk nog veel andere factoren mee [...] We zullen het aan het einde van het seizoen zien.”

In Genk wordt alvast gefluisterd dat zijn terugkeer geen prioriteit is.

Standard wil wel, maar kan het betalen?

Dankzij de aankoopoptie heeft Standard de touwtjes stevig in handen in het dossier-Zeqiri, en er is nog tijd tot 15 juni om een beslissing te nemen. De hamvraag blijft echter: met welk geld?

De club zoekt al maanden naar een nieuwe eigenaar, en daarbovenop komt zijn salaris, dat volgens La Dernière Heure jaarlijks 1,1 miljoen euro bedraagt.

Genk betaalt dit seizoen het grootste deel van dat XXL-loon, maar zo'n wedde blijft een zware dobber voor Standard. Tenzij er binnenkort een overnemer opduikt?

Een andere mogelijkheid is dat Standard de optie wel licht, maar Zeqiri in de zomer meteen met meerwaarde doorverkoopt. Dat zou financieel interessant zijn, maar sportief is het een klap die opgevangen moet worden.

Anderlecht loert mee

Of Standard nu de aankoopoptie licht of niet, Anderlecht heeft Zeqiri alvast op de radar staan. Volgens La Dernière Heure wordt zijn profiel geanalyseerd door sportief directeur Olivier Renard.

Zeqiri zou een interessante optie zijn voor paars-wit, dat Kasper Dolberg deze zomer waarschijnlijk ziet vertrekken en ook niet rouwig zou zijn om een exit van Luis Vazquez, die tot dusver onder de verwachtingen blijft. Ook clubs als Mönchengladbach en andere Bundesliga-ploegen tonen belangstelling.

Hein Vanhaezebrouck ziet in Zeqiri geen absolute topspits – de Zwitser kon zich niet bewijzen bij Genk – maar wel een speler die zich de pleuris loopt. Zeqiri is een energieke spits, een harde werker die veel vuile meters maakt, in alle ruimtes opduikt en een echte vechtersmentaliteit met zich meebrengt.

Hij fungeert als een beweeglijk aanspeelpunt en valt op door zijn opportunisme in en rond de zestien. Technisch is hij niet de meest verfijnde, maar hij compenseert dat ruimschoots met inzet en duelkracht. Een slimme voetballer, maar geen stylist.

Welke club moet Zeqiri kiezen?

Meest recent

Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

1
1
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

29
29
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

19
19
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

13
13
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

32
32
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

23
23
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

41
41
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

55
55
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

60
60
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

135
135
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

470
470
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

131
131
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

17
17
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

196
196
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

241
241
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

177
177
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

442
442
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

257
257
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

149
149
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

687
687
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

152
152
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

50
50
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

53
53

Meer sportnieuws