Standard of Anderlecht? Zeqiri staat voor toptransfer

door
Standard of Anderlecht? Zeqiri staat voor toptransfer

Andi Zeqiri, dit seizoen uitblinker bij Standard, staat voor een sleuteltransfer. Standard beschikt over een aankoopoptie van 2,8 miljoen euro, maar kampt met financiële moeilijkheden en is al maanden op zoek naar een overnemer. Intussen toont Anderlecht concrete interesse in de Zwitserse spits als mogelijke opvolger van Kasper Dolberg of Luis Vazquez. Ook buitenlandse clubs volgen Zeqiri op de voet. Er lijkt zich een miljoenenconstructie te vormen rond een speler die keihard werkt, maar technisch geen uitblinker is. Wordt het Standard, Anderlecht of een slimme doorverkoop?

LEES OOK: Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

Zeqiri kon niet overtuigen bij Genk

Vorig seizoen wist Andi Zeqiri de verwachtingen bij KRC Genk niet in te lossen. “Zeqiri heeft het heilig vuur wel in zich, maar kon zeker als diepste spits nooit overtuigen,” aldus Het Belang van Limburg.

Genk stond open voor een goed bod op de Zwitser en haalde als vervanger de Zuid-Koreaan Hyun-gyu Oh binnen als back-up van eerste spits Tolu Arokodare. Zo zakte Zeqiri weg naar de derde plek in de pikorde.

Er was interesse vanuit Frankrijk en Hongarije, terwijl ook Sporting Charleroi hem graag wilde aantrekken, maar het was uiteindelijk Standard dat hem voor één seizoen kon huren.

“Het was Standard of niets. Het aanbod van de Rouches sprak me meteen aan, omdat ik de kans kreeg om me te ontwikkelen binnen een kwalitatief hoogstaand project, waarbij ik me enkel op voetbal hoefde te concentreren,” zei Zeqiri na zijn transfer.

De Rouches bedongen ook een aankoopoptie van 2,8 miljoen euro. Samen met Ilay Camara geldt Zeqiri als de meest geslaagde zomertransfer in Luik dit seizoen.

Aankoopoptie lonkt, maar geld blijft een struikelblok

Andi Zeqiri nam 9 van de 22 competitiegoals van Standard voor zijn rekening, wat genoeg is om de club te doen overwegen de aankoopoptie van 2,8 miljoen euro te lichten.

Zeqiri is een van de belangrijkste pionnen, en Standard heeft er alle baat bij om de Zwitser definitief te houden. De club heeft tot 15 juni om de optie te activeren, en Zeqiri zelf ziet een langer verblijf in Luik wel zitten.

In een kort interview met Circus Daily (shirtsponsor van Standard) zei hij: “Met de liefde die de mensen me hier gegeven hebben, voel ik me thuis. Er spelen natuurlijk nog veel andere factoren mee [...] We zullen het aan het einde van het seizoen zien.”

In Genk wordt alvast gefluisterd dat zijn terugkeer geen prioriteit is.

Standard wil wel, maar kan het betalen?

Dankzij de aankoopoptie heeft Standard de touwtjes stevig in handen in het dossier-Zeqiri, en er is nog tijd tot 15 juni om een beslissing te nemen. De hamvraag blijft echter: met welk geld?

De club zoekt al maanden naar een nieuwe eigenaar, en daarbovenop komt zijn salaris, dat volgens La Dernière Heure jaarlijks 1,1 miljoen euro bedraagt.

Genk betaalt dit seizoen het grootste deel van dat XXL-loon, maar zo'n wedde blijft een zware dobber voor Standard. Tenzij er binnenkort een overnemer opduikt?

Een andere mogelijkheid is dat Standard de optie wel licht, maar Zeqiri in de zomer meteen met meerwaarde doorverkoopt. Dat zou financieel interessant zijn, maar sportief is het een klap die opgevangen moet worden.

Anderlecht loert mee

Of Standard nu de aankoopoptie licht of niet, Anderlecht heeft Zeqiri alvast op de radar staan. Volgens La Dernière Heure wordt zijn profiel geanalyseerd door sportief directeur Olivier Renard.

Zeqiri zou een interessante optie zijn voor paars-wit, dat Kasper Dolberg deze zomer waarschijnlijk ziet vertrekken en ook niet rouwig zou zijn om een exit van Luis Vazquez, die tot dusver onder de verwachtingen blijft. Ook clubs als Mönchengladbach en andere Bundesliga-ploegen tonen belangstelling.

Hein Vanhaezebrouck ziet in Zeqiri geen absolute topspits – de Zwitser kon zich niet bewijzen bij Genk – maar wel een speler die zich de pleuris loopt. Zeqiri is een energieke spits, een harde werker die veel vuile meters maakt, in alle ruimtes opduikt en een echte vechtersmentaliteit met zich meebrengt.

Hij fungeert als een beweeglijk aanspeelpunt en valt op door zijn opportunisme in en rond de zestien. Technisch is hij niet de meest verfijnde, maar hij compenseert dat ruimschoots met inzet en duelkracht. Een slimme voetballer, maar geen stylist.

Welke club moet Zeqiri kiezen?

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

14
14
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

102
102
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

75
75
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

124
124
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

53
53
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

13
13
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

60
60
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

55
55
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

97
97
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

139
139
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

138
138
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

129
129
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

95
95
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

379
379
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

101
101
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

57
57
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

209
209
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

233
233
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

314
314
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

167
167
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

211
211
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

455
455
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

113
113

Meer sportnieuws