Hij overtuigt niet iedereen, maar blijft tóch bij Anderlecht

door
Hij overtuigt niet iedereen, maar blijft tóch bij Anderlecht

Anderlecht heeft Keisuke Goto definitief overgenomen van Jubilo Iwata voor meer dan één miljoen euro. De 19-jarige Japanner heeft moeite om zich aan te passen aan het leven in Brussel, maar scoort efficiënt in de Challenger Pro League. Hoewel zijn potentieel duidelijk is, moet hij werken aan zijn technische vaardigheden en fysieke kracht. Op dit moment wordt hij nog niet als vaste doublure voor Kasper Dolberg gezien, maar zijn toekomst bij Anderlecht blijft veelbelovend.

LEES OOK: Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

Discussie om Goto te houden

Anderlecht twijfelde lang of ze Keisuke Goto definitief bij de club zouden houden. De spits werd dit seizoen gehuurd van Jubilo Iwata, en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

"Het was zeker een discussie", schreef clubwatcher Jurgen Geril in Het Nieuwsblad. De onderhandelingen tussen de drie partijen – Anderlecht, Jubilo Iwata en Goto – waren al een tijdje aan de gang, en begin december werd een akkoord gevonden over een definitieve overname.

Anderlecht betaalde ruim één miljoen euro om de Japanner in Brussel te houden. Geen gemakkelijke beslissing, want Goto had het voorbije jaar niet altijd even makkelijk om zich in de Belgische hoofdstad te settelen.  Hij spreekt nog steeds amper (of niet) Engels, en had vaak te kampen met heimwee.

Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner, die doorgaans snel, technisch onderlegd en vinnig zijn. Goto loopt en werkt negentig minuten lang, legt veel discipline aan de dag, heeft een grote motor, maar aan de bal is hij niet bepaald een finesse speler. Bovendien moet hij nog aan pure kracht en spiermassa winnen.

De weg naar het doel

Keisuke Goto vindt wel makkelijk de weg naar het doel. Hij is één van de efficiëntste spitsen in de Challenger Pro League, wat ook bleek tijdens zijn basisdebuut voor Anderlecht in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen.

"Spelers met zijn profiel zijn even zeldzaam als duur", stelde La Dernière Heure vast. Goto scoorde na 24 minuten zijn eerste doelpunt in de paars-witte hoofdmacht via een kopbal met een goal probability van amper 7 procent.

"Een slimme schutter ook", schreef De Morgen. Volgens Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad, zijn er bij Anderlecht intern mensen die ervan overtuigd zijn dat Goto op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in de grotere competities.

Het potentieel is er zeker. Ook in de wedstrijden tegen TSG Hoffenheim en Antwerp FC vond Goto telkens het net.

Een lange weg te gaan

Dat betekent echter niet dat de Japanner nu al klaar is om de vaste doublure van Kasper Dolberg te worden. De 19-jarige Keisuke Goto heeft nog moeite om de bal vast te houden en toont zijn technische beperkingen.

In de wedstrijd tegen AA Gent bleek hij niet over voldoende kracht te beschikken om te kunnen beuken tegen de fysiek sterke verdedigers Watanabe en Jordan Torunarigha.

Volgens Het Laatste Nieuws zal Goto volgend seizoen wel de stap naar de A-kern zetten, maar wordt hij nog niet klaar geacht om als eerste spits te fungeren.

De Morgen gaat zelfs een stap verder en laat weten dat Goto’s naam op Neerpede zelfs in verband wordt gebracht met een vertrek deze zomer. Met Mihajlo Cvetkovic (18) werd er al een nieuwe spits aangetrokken als potentiële vervanger van Dolberg.

Toch past Goto op papier ook in de nieuwe aankoopfilosofie van Anderlecht: jong, talentvol en met doorverkooppotentieel. In de praktijk dus niet, volgens De Morgen.

Goto moet zijn kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

2
2
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

7
7
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

55
55
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

54
54
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

76
76
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

137
137
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

62
62
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

230
230
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

130
130
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

396
396
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1053
1053
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

58
58
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

145
145
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

145
145
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

259
259
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

57
57
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

557
557
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

115
115
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

387
387
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

603
603
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

368
368
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

376
376
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

82
82

Meer sportnieuws