Hij overtuigt niet iedereen, maar blijft tóch bij Anderlecht

door
Hij overtuigt niet iedereen, maar blijft tóch bij Anderlecht

Anderlecht heeft Keisuke Goto definitief overgenomen van Jubilo Iwata voor meer dan één miljoen euro. De 19-jarige Japanner heeft moeite om zich aan te passen aan het leven in Brussel, maar scoort efficiënt in de Challenger Pro League. Hoewel zijn potentieel duidelijk is, moet hij werken aan zijn technische vaardigheden en fysieke kracht. Op dit moment wordt hij nog niet als vaste doublure voor Kasper Dolberg gezien, maar zijn toekomst bij Anderlecht blijft veelbelovend.

LEES OOK: Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Discussie om Goto te houden

Anderlecht twijfelde lang of ze Keisuke Goto definitief bij de club zouden houden. De spits werd dit seizoen gehuurd van Jubilo Iwata, en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

"Het was zeker een discussie", schreef clubwatcher Jurgen Geril in Het Nieuwsblad. De onderhandelingen tussen de drie partijen – Anderlecht, Jubilo Iwata en Goto – waren al een tijdje aan de gang, en begin december werd een akkoord gevonden over een definitieve overname.

Anderlecht betaalde ruim één miljoen euro om de Japanner in Brussel te houden. Geen gemakkelijke beslissing, want Goto had het voorbije jaar niet altijd even makkelijk om zich in de Belgische hoofdstad te settelen.  Hij spreekt nog steeds amper (of niet) Engels, en had vaak te kampen met heimwee.

Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner, die doorgaans snel, technisch onderlegd en vinnig zijn. Goto loopt en werkt negentig minuten lang, legt veel discipline aan de dag, heeft een grote motor, maar aan de bal is hij niet bepaald een finesse speler. Bovendien moet hij nog aan pure kracht en spiermassa winnen.

De weg naar het doel

Keisuke Goto vindt wel makkelijk de weg naar het doel. Hij is één van de efficiëntste spitsen in de Challenger Pro League, wat ook bleek tijdens zijn basisdebuut voor Anderlecht in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen.

"Spelers met zijn profiel zijn even zeldzaam als duur", stelde La Dernière Heure vast. Goto scoorde na 24 minuten zijn eerste doelpunt in de paars-witte hoofdmacht via een kopbal met een goal probability van amper 7 procent.

"Een slimme schutter ook", schreef De Morgen. Volgens Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad, zijn er bij Anderlecht intern mensen die ervan overtuigd zijn dat Goto op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in de grotere competities.

Het potentieel is er zeker. Ook in de wedstrijden tegen TSG Hoffenheim en Antwerp FC vond Goto telkens het net.

Een lange weg te gaan

Dat betekent echter niet dat de Japanner nu al klaar is om de vaste doublure van Kasper Dolberg te worden. De 19-jarige Keisuke Goto heeft nog moeite om de bal vast te houden en toont zijn technische beperkingen.

In de wedstrijd tegen AA Gent bleek hij niet over voldoende kracht te beschikken om te kunnen beuken tegen de fysiek sterke verdedigers Watanabe en Jordan Torunarigha.

Volgens Het Laatste Nieuws zal Goto volgend seizoen wel de stap naar de A-kern zetten, maar wordt hij nog niet klaar geacht om als eerste spits te fungeren.

De Morgen gaat zelfs een stap verder en laat weten dat Goto’s naam op Neerpede zelfs in verband wordt gebracht met een vertrek deze zomer. Met Mihajlo Cvetkovic (18) werd er al een nieuwe spits aangetrokken als potentiële vervanger van Dolberg.

Toch past Goto op papier ook in de nieuwe aankoopfilosofie van Anderlecht: jong, talentvol en met doorverkooppotentieel. In de praktijk dus niet, volgens De Morgen.

Goto moet zijn kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

11
11
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

91
91
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

116
116
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

121
121
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

193
193
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

119
119
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

43
43
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

91
91
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

301
301
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

125
125
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

72
72
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

507
507
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

300
300
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

686
686
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

93
93
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

162
162
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

471
471
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

396
396
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

193
193
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

201
201
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

154
154
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

124
124
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

539
539
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

103
103

Meer sportnieuws