Hij overtuigt niet iedereen, maar blijft tóch bij Anderlecht

605 stemmen
Hij overtuigt niet iedereen, maar blijft tóch bij Anderlecht

Anderlecht heeft Keisuke Goto definitief overgenomen van Jubilo Iwata voor meer dan één miljoen euro. De 19-jarige Japanner heeft moeite om zich aan te passen aan het leven in Brussel, maar scoort efficiënt in de Challenger Pro League. Hoewel zijn potentieel duidelijk is, moet hij werken aan zijn technische vaardigheden en fysieke kracht. Op dit moment wordt hij nog niet als vaste doublure voor Kasper Dolberg gezien, maar zijn toekomst bij Anderlecht blijft veelbelovend.

LEES OOK: Bruno moet kiezen: Neerpede-boy of dure aankoop?

Discussie om Goto te houden

Anderlecht twijfelde lang of ze Keisuke Goto definitief bij de club zouden houden. De spits werd dit seizoen gehuurd van Jubilo Iwata, en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

"Het was zeker een discussie", schreef clubwatcher Jurgen Geril in Het Nieuwsblad. De onderhandelingen tussen de drie partijen – Anderlecht, Jubilo Iwata en Goto – waren al een tijdje aan de gang, en begin december werd een akkoord gevonden over een definitieve overname.

Anderlecht betaalde ruim één miljoen euro om de Japanner in Brussel te houden. Geen gemakkelijke beslissing, want Goto had het voorbije jaar niet altijd even makkelijk om zich in de Belgische hoofdstad te settelen.  Hij spreekt nog steeds amper (of niet) Engels, en had vaak te kampen met heimwee.

Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner, die doorgaans snel, technisch onderlegd en vinnig zijn. Goto loopt en werkt negentig minuten lang, legt veel discipline aan de dag, heeft een grote motor, maar aan de bal is hij niet bepaald een finesse speler. Bovendien moet hij nog aan pure kracht en spiermassa winnen.

De weg naar het doel

Keisuke Goto vindt wel makkelijk de weg naar het doel. Hij is één van de efficiëntste spitsen in de Challenger Pro League, wat ook bleek tijdens zijn basisdebuut voor Anderlecht in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen.

"Spelers met zijn profiel zijn even zeldzaam als duur", stelde La Dernière Heure vast. Goto scoorde na 24 minuten zijn eerste doelpunt in de paars-witte hoofdmacht via een kopbal met een goal probability van amper 7 procent.

"Een slimme schutter ook", schreef De Morgen. Volgens Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad, zijn er bij Anderlecht intern mensen die ervan overtuigd zijn dat Goto op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in de grotere competities.

Het potentieel is er zeker. Ook in de wedstrijden tegen TSG Hoffenheim en Antwerp FC vond Goto telkens het net.

Een lange weg te gaan

Dat betekent echter niet dat de Japanner nu al klaar is om de vaste doublure van Kasper Dolberg te worden. De 19-jarige Keisuke Goto heeft nog moeite om de bal vast te houden en toont zijn technische beperkingen.

In de wedstrijd tegen AA Gent bleek hij niet over voldoende kracht te beschikken om te kunnen beuken tegen de fysiek sterke verdedigers Watanabe en Jordan Torunarigha.

Volgens Het Laatste Nieuws zal Goto volgend seizoen wel de stap naar de A-kern zetten, maar wordt hij nog niet klaar geacht om als eerste spits te fungeren.

De Morgen gaat zelfs een stap verder en laat weten dat Goto’s naam op Neerpede zelfs in verband wordt gebracht met een vertrek deze zomer. Met Mihajlo Cvetkovic (18) werd er al een nieuwe spits aangetrokken als potentiële vervanger van Dolberg.

Toch past Goto op papier ook in de nieuwe aankoopfilosofie van Anderlecht: jong, talentvol en met doorverkooppotentieel. In de praktijk dus niet, volgens De Morgen.

Goto moet zijn kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Beerschot komt met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

5
5
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

68
68
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

38
38
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

31
31
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

100
100
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

9
9
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

225
225
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

409
409
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

659
659
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

286
286
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

76
76
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

210
210
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

152
152
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

1076
1076
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

601
601
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

372
372
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

59
59
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

118
118
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

23
23
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

186
186
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

470
470
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

960
960
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

160
160
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

587
587

Meer sportnieuws