Hij overtuigt niet iedereen, maar blijft tóch bij Anderlecht

605 stemmen
Hij overtuigt niet iedereen, maar blijft tóch bij Anderlecht

Anderlecht heeft Keisuke Goto definitief overgenomen van Jubilo Iwata voor meer dan één miljoen euro. De 19-jarige Japanner heeft moeite om zich aan te passen aan het leven in Brussel, maar scoort efficiënt in de Challenger Pro League. Hoewel zijn potentieel duidelijk is, moet hij werken aan zijn technische vaardigheden en fysieke kracht. Op dit moment wordt hij nog niet als vaste doublure voor Kasper Dolberg gezien, maar zijn toekomst bij Anderlecht blijft veelbelovend.

LEES OOK: Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Discussie om Goto te houden

Anderlecht twijfelde lang of ze Keisuke Goto definitief bij de club zouden houden. De spits werd dit seizoen gehuurd van Jubilo Iwata, en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

"Het was zeker een discussie", schreef clubwatcher Jurgen Geril in Het Nieuwsblad. De onderhandelingen tussen de drie partijen – Anderlecht, Jubilo Iwata en Goto – waren al een tijdje aan de gang, en begin december werd een akkoord gevonden over een definitieve overname.

Anderlecht betaalde ruim één miljoen euro om de Japanner in Brussel te houden. Geen gemakkelijke beslissing, want Goto had het voorbije jaar niet altijd even makkelijk om zich in de Belgische hoofdstad te settelen.  Hij spreekt nog steeds amper (of niet) Engels, en had vaak te kampen met heimwee.

Met zijn lengte van 1,91 meter is Goto een atypische targetspits voor een Japanner, die doorgaans snel, technisch onderlegd en vinnig zijn. Goto loopt en werkt negentig minuten lang, legt veel discipline aan de dag, heeft een grote motor, maar aan de bal is hij niet bepaald een finesse speler. Bovendien moet hij nog aan pure kracht en spiermassa winnen.

De weg naar het doel

Keisuke Goto vindt wel makkelijk de weg naar het doel. Hij is één van de efficiëntste spitsen in de Challenger Pro League, wat ook bleek tijdens zijn basisdebuut voor Anderlecht in de Jupiler Pro League tegen KV Mechelen.

"Spelers met zijn profiel zijn even zeldzaam als duur", stelde La Dernière Heure vast. Goto scoorde na 24 minuten zijn eerste doelpunt in de paars-witte hoofdmacht via een kopbal met een goal probability van amper 7 procent.

"Een slimme schutter ook", schreef De Morgen. Volgens Jurgen Geril, clubwatcher van Het Nieuwsblad, zijn er bij Anderlecht intern mensen die ervan overtuigd zijn dat Goto op termijn een spits kan worden die zeer gegeerd is in de grotere competities.

Het potentieel is er zeker. Ook in de wedstrijden tegen TSG Hoffenheim en Antwerp FC vond Goto telkens het net.

Een lange weg te gaan

Dat betekent echter niet dat de Japanner nu al klaar is om de vaste doublure van Kasper Dolberg te worden. De 19-jarige Keisuke Goto heeft nog moeite om de bal vast te houden en toont zijn technische beperkingen.

In de wedstrijd tegen AA Gent bleek hij niet over voldoende kracht te beschikken om te kunnen beuken tegen de fysiek sterke verdedigers Watanabe en Jordan Torunarigha.

Volgens Het Laatste Nieuws zal Goto volgend seizoen wel de stap naar de A-kern zetten, maar wordt hij nog niet klaar geacht om als eerste spits te fungeren.

De Morgen gaat zelfs een stap verder en laat weten dat Goto’s naam op Neerpede zelfs in verband wordt gebracht met een vertrek deze zomer. Met Mihajlo Cvetkovic (18) werd er al een nieuwe spits aangetrokken als potentiële vervanger van Dolberg.

Toch past Goto op papier ook in de nieuwe aankoopfilosofie van Anderlecht: jong, talentvol en met doorverkooppotentieel. In de praktijk dus niet, volgens De Morgen.

Goto moet zijn kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

49
49
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

56
56
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

29
29
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

35
35
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

32
32
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

107
107
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

107
107
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

402
402
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

77
77
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

150
150
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

313
313
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

64
64
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

921
921
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

506
506
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

32
32
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

185
185
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

932
932
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

159
159
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

440
440
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

821
821
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

565
565
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

587
587
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

159
159

Meer sportnieuws