TRANSFERUURTJE: 'Union verliest boegbeeld, schok rond De Bruyne'

1105 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Union verliest boegbeeld, schok rond De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Jupiler Pro League

Bij Union moeten ze vrezen dat ze in de zomer één van hun boegbeelden verliezen. Christian Burgess is einde contract en de ervaren verdediger zou zijn zinnen gezet hebben op een nieuwe uitdaging. Op zijn 33ste zou de Engelsman vooral nog hopen om een avontuur in de Serie A te versieren.

Club Brugge zal in de zomer sowieso ook enkele spelers verliezen. Hugo Siquet zal daar echter in principe niet bij. De rechtsachter moet vrede nemen met een rol als invaller, maar wil zich absoluut nog bewijzen bij Club. Hij stuurde daarom vorige zomer nog Dortmund en RB Leipzig wandelen en weigerde ook in januari een buitenlandse aanbieding.

Ferran Jutgla lijkt wel op weg naar het buitenland te zijn. De Spaanse spits gaat zijn laatste contractjaar in en is gegeerd. Besiktas zou nu willen doordrukken en al contact opgenomen hebben met het management van de speler.

Ook voor Jorne Spileers zou een transfer op komst kunnen zijn. De jonge verdediger komt dit seizoen amper aan de bak, want in de pikorde achterin is hij weggezakt naar de vierde plaats. Hij veranderde ook onlangs van makelaar, wat meestal een teken aan de wand is.

Anderlecht wil zich vooral versterken. Achterin is er zeker vers bloed nodig en daarvoor valt opnieuw de naam van een sterkhouder van AA Gent. Daar is Jordan Torunarigha nog altijd einde contract en dus zou Paars-Wit een nieuwe poging kunnen wagen, nadat ze in januari al polsten.

Bij KRC Genk hopen ze nog op een verlengd verblijf van Mike Penders. Vanuit Engeland klinkt het dat de kans inderdaad groot is dat Chelsea de talentvolle doelman ook volgend seizoen zal verhuren. Ze denken echter wel dat zusterclub Strasbourg zijn meest waarschijnlijke bestemming is.

Buitenland

De toekomst van Kevin De Bruyne zou weleens een sensationele wending kunnen krijgen. Vanuit Italië klinkt het dat Napoli een poging zou willen wagen om hem binnen te halen. Ook Liverpool wordt daar genoemd, maar dat lijkt wel een kwakkel te zijn.

Ook Koni De Winter lijkt op weg naar een transfer naar een Italiaanse topclub. Inter zou zich al officieel gemeld hebben voor de verdediger, die aan een goed seizoen bezig is bij Genoa. De Winter zat dinsdag ook al in de tribune tijdens de wedstrijd tegen Barcelona.

Bayern München lijkt op weg om een absolute toptransfer af te ronden. Ze lijken de strijd te gaan winnen om Florian Wirtz, want het goudhaantje zou zelf alvast een voorkeur hebben voor Bayern. Ze moeten wel nog een akkoord zien te vinden met Bayer Leverkusen, dat boter bij de vis wil.

Zou De Bruyne nog het verschil kunnen maken bij Napoli?

Meest recent

Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

11
11
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

37
37
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

38
38
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

84
84
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

252
252
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

89
89
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

75
75
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

81
81
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

174
174
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

161
161
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

86
86
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

46
46
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

189
189
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

210
210
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

90
90
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

53
53
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

77
77
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

416
416
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

448
448
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

251
251
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

252
252
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

301
301
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

545
545
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

148
148
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

79
79

Meer sportnieuws