TRANSFERUURTJE: 'Union verliest boegbeeld, schok rond De Bruyne'

1105
TRANSFERUURTJE: 'Union verliest boegbeeld, schok rond De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Jupiler Pro League

Bij Union moeten ze vrezen dat ze in de zomer één van hun boegbeelden verliezen. Christian Burgess is einde contract en de ervaren verdediger zou zijn zinnen gezet hebben op een nieuwe uitdaging. Op zijn 33ste zou de Engelsman vooral nog hopen om een avontuur in de Serie A te versieren.

Club Brugge zal in de zomer sowieso ook enkele spelers verliezen. Hugo Siquet zal daar echter in principe niet bij. De rechtsachter moet vrede nemen met een rol als invaller, maar wil zich absoluut nog bewijzen bij Club. Hij stuurde daarom vorige zomer nog Dortmund en RB Leipzig wandelen en weigerde ook in januari een buitenlandse aanbieding.

Ferran Jutgla lijkt wel op weg naar het buitenland te zijn. De Spaanse spits gaat zijn laatste contractjaar in en is gegeerd. Besiktas zou nu willen doordrukken en al contact opgenomen hebben met het management van de speler.

Ook voor Jorne Spileers zou een transfer op komst kunnen zijn. De jonge verdediger komt dit seizoen amper aan de bak, want in de pikorde achterin is hij weggezakt naar de vierde plaats. Hij veranderde ook onlangs van makelaar, wat meestal een teken aan de wand is.

Anderlecht wil zich vooral versterken. Achterin is er zeker vers bloed nodig en daarvoor valt opnieuw de naam van een sterkhouder van AA Gent. Daar is Jordan Torunarigha nog altijd einde contract en dus zou Paars-Wit een nieuwe poging kunnen wagen, nadat ze in januari al polsten.

Bij KRC Genk hopen ze nog op een verlengd verblijf van Mike Penders. Vanuit Engeland klinkt het dat de kans inderdaad groot is dat Chelsea de talentvolle doelman ook volgend seizoen zal verhuren. Ze denken echter wel dat zusterclub Strasbourg zijn meest waarschijnlijke bestemming is.

Buitenland

De toekomst van Kevin De Bruyne zou weleens een sensationele wending kunnen krijgen. Vanuit Italië klinkt het dat Napoli een poging zou willen wagen om hem binnen te halen. Ook Liverpool wordt daar genoemd, maar dat lijkt wel een kwakkel te zijn.

Ook Koni De Winter lijkt op weg naar een transfer naar een Italiaanse topclub. Inter zou zich al officieel gemeld hebben voor de verdediger, die aan een goed seizoen bezig is bij Genoa. De Winter zat dinsdag ook al in de tribune tijdens de wedstrijd tegen Barcelona.

Bayern München lijkt op weg om een absolute toptransfer af te ronden. Ze lijken de strijd te gaan winnen om Florian Wirtz, want het goudhaantje zou zelf alvast een voorkeur hebben voor Bayern. Ze moeten wel nog een akkoord zien te vinden met Bayer Leverkusen, dat boter bij de vis wil.

Zou De Bruyne nog het verschil kunnen maken bij Napoli?

Meest recent

Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

4
4
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

39
39
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

38
38
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

34
34
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

30
30
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

11
11
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

13
13
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

23
23
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

101
101
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

28
28
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

214
214
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

98
98
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

198
198
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

67
67
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

65
65
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

230
230
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

54
54
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

264
264
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

56
56
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

147
147
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

89
89

Meer sportnieuws