TRANSFERUURTJE: 'Union verliest boegbeeld, schok rond De Bruyne'

door
TRANSFERUURTJE: 'Union verliest boegbeeld, schok rond De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Jupiler Pro League

Bij Union moeten ze vrezen dat ze in de zomer één van hun boegbeelden verliezen. Christian Burgess is einde contract en de ervaren verdediger zou zijn zinnen gezet hebben op een nieuwe uitdaging. Op zijn 33ste zou de Engelsman vooral nog hopen om een avontuur in de Serie A te versieren.

Club Brugge zal in de zomer sowieso ook enkele spelers verliezen. Hugo Siquet zal daar echter in principe niet bij. De rechtsachter moet vrede nemen met een rol als invaller, maar wil zich absoluut nog bewijzen bij Club. Hij stuurde daarom vorige zomer nog Dortmund en RB Leipzig wandelen en weigerde ook in januari een buitenlandse aanbieding.

Ferran Jutgla lijkt wel op weg naar het buitenland te zijn. De Spaanse spits gaat zijn laatste contractjaar in en is gegeerd. Besiktas zou nu willen doordrukken en al contact opgenomen hebben met het management van de speler.

Ook voor Jorne Spileers zou een transfer op komst kunnen zijn. De jonge verdediger komt dit seizoen amper aan de bak, want in de pikorde achterin is hij weggezakt naar de vierde plaats. Hij veranderde ook onlangs van makelaar, wat meestal een teken aan de wand is.

Anderlecht wil zich vooral versterken. Achterin is er zeker vers bloed nodig en daarvoor valt opnieuw de naam van een sterkhouder van AA Gent. Daar is Jordan Torunarigha nog altijd einde contract en dus zou Paars-Wit een nieuwe poging kunnen wagen, nadat ze in januari al polsten.

Bij KRC Genk hopen ze nog op een verlengd verblijf van Mike Penders. Vanuit Engeland klinkt het dat de kans inderdaad groot is dat Chelsea de talentvolle doelman ook volgend seizoen zal verhuren. Ze denken echter wel dat zusterclub Strasbourg zijn meest waarschijnlijke bestemming is.

Buitenland

De toekomst van Kevin De Bruyne zou weleens een sensationele wending kunnen krijgen. Vanuit Italië klinkt het dat Napoli een poging zou willen wagen om hem binnen te halen. Ook Liverpool wordt daar genoemd, maar dat lijkt wel een kwakkel te zijn.

Ook Koni De Winter lijkt op weg naar een transfer naar een Italiaanse topclub. Inter zou zich al officieel gemeld hebben voor de verdediger, die aan een goed seizoen bezig is bij Genoa. De Winter zat dinsdag ook al in de tribune tijdens de wedstrijd tegen Barcelona.

Bayern München lijkt op weg om een absolute toptransfer af te ronden. Ze lijken de strijd te gaan winnen om Florian Wirtz, want het goudhaantje zou zelf alvast een voorkeur hebben voor Bayern. Ze moeten wel nog een akkoord zien te vinden met Bayer Leverkusen, dat boter bij de vis wil.

Zou De Bruyne nog het verschil kunnen maken bij Napoli?

Meest recent

Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

238
238
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

149
149
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

15
15
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

225
225
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

18
18
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

131
131
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

174
174
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

20
20
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

47
47
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

22
22
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

378
378
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

160
160
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

190
190
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

64
64
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

219
219
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

232
232
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

119
119
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

100
100
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

127
127
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

372
372
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

505
505
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

298
298
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

55
55
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

77
77

Meer sportnieuws