TRANSFERUURTJE: 'Union verliest boegbeeld, schok rond De Bruyne'

door
TRANSFERUURTJE: 'Union verliest boegbeeld, schok rond De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Jupiler Pro League

Bij Union moeten ze vrezen dat ze in de zomer één van hun boegbeelden verliezen. Christian Burgess is einde contract en de ervaren verdediger zou zijn zinnen gezet hebben op een nieuwe uitdaging. Op zijn 33ste zou de Engelsman vooral nog hopen om een avontuur in de Serie A te versieren.

Club Brugge zal in de zomer sowieso ook enkele spelers verliezen. Hugo Siquet zal daar echter in principe niet bij. De rechtsachter moet vrede nemen met een rol als invaller, maar wil zich absoluut nog bewijzen bij Club. Hij stuurde daarom vorige zomer nog Dortmund en RB Leipzig wandelen en weigerde ook in januari een buitenlandse aanbieding.

Ferran Jutgla lijkt wel op weg naar het buitenland te zijn. De Spaanse spits gaat zijn laatste contractjaar in en is gegeerd. Besiktas zou nu willen doordrukken en al contact opgenomen hebben met het management van de speler.

Ook voor Jorne Spileers zou een transfer op komst kunnen zijn. De jonge verdediger komt dit seizoen amper aan de bak, want in de pikorde achterin is hij weggezakt naar de vierde plaats. Hij veranderde ook onlangs van makelaar, wat meestal een teken aan de wand is.

Anderlecht wil zich vooral versterken. Achterin is er zeker vers bloed nodig en daarvoor valt opnieuw de naam van een sterkhouder van AA Gent. Daar is Jordan Torunarigha nog altijd einde contract en dus zou Paars-Wit een nieuwe poging kunnen wagen, nadat ze in januari al polsten.

Bij KRC Genk hopen ze nog op een verlengd verblijf van Mike Penders. Vanuit Engeland klinkt het dat de kans inderdaad groot is dat Chelsea de talentvolle doelman ook volgend seizoen zal verhuren. Ze denken echter wel dat zusterclub Strasbourg zijn meest waarschijnlijke bestemming is.

Buitenland

De toekomst van Kevin De Bruyne zou weleens een sensationele wending kunnen krijgen. Vanuit Italië klinkt het dat Napoli een poging zou willen wagen om hem binnen te halen. Ook Liverpool wordt daar genoemd, maar dat lijkt wel een kwakkel te zijn.

Ook Koni De Winter lijkt op weg naar een transfer naar een Italiaanse topclub. Inter zou zich al officieel gemeld hebben voor de verdediger, die aan een goed seizoen bezig is bij Genoa. De Winter zat dinsdag ook al in de tribune tijdens de wedstrijd tegen Barcelona.

Bayern München lijkt op weg om een absolute toptransfer af te ronden. Ze lijken de strijd te gaan winnen om Florian Wirtz, want het goudhaantje zou zelf alvast een voorkeur hebben voor Bayern. Ze moeten wel nog een akkoord zien te vinden met Bayer Leverkusen, dat boter bij de vis wil.

Zou De Bruyne nog het verschil kunnen maken bij Napoli?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

71
71
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

108
108
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

102
102
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

187
187
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

224
224
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

154
154
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

67
67
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

40
40
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

504
504
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

362
362
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

597
597
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

358
358
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

110
110
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

440
440
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

166
166
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

266
266
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

114
114
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

276
276
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

479
479
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

205
205
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

75
75
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

588
588

Meer sportnieuws