Ballon d'Or 2025: nieuwe favoriet na halve finales UCL

1063 stemmen
Ballon d'Or 2025: nieuwe favoriet na halve finales UCL

De ontknoping van het seizoen nadert zijn climax in zowat alle grote competities. Zo zijn sinds deze week bijvoorbeeld de finalisten in de Champions League bekend. En dat heeft ook een grote invloed op het favorietenlijstje voor de Ballon d'Or.

De Gouden Bal is één van de meest begeerde individuele trofeeën in het mondiale voetbal en wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste voetballer ter wereld. Tenminste toch volgens de stemgerechtigden. In de voorbije jaren werd de verkiezing vooral gedomineerd door Lionel Messi en Cristiano Ronaldo.

Die eerste ging in oktober 2023 met zijn achtste Gouden Bal aan de haal, terwijl zijn Portugese aartsrivaal er inmiddels ook al vijf stuks op de schouw heeft staan. Maar daar zal het naar alle waarschijnlijkheid bij blijven nu ze niet langer op Europees topniveau spelen. Vorig jaar zaten ze niet eens bij de 30 genomineerden.

LEES OOK: Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Dembélé op één

Ook de titelverdediger zal zichzelf zeker niet opvolgen. Door een zware blessure zag Rodri immers het volledige seizoen bij Manchester City in rook opgaan. Er zijn evenwel voldoende andere kanshebbers. Lange tijd was Mohamed Salah dé favoriet, maar de Egyptische ster van Liverpool FC is de laatste weken wat weggezakt.

Bij de 'Power Rankings' van Goal.com is de favorietenrol nu voorzien voor Ousmane Dembélé. Die is dan ook een bezig aan een weergaloos seizoen en staat inmiddels op 35 goals en 12 assist. Met PSG won hij alvast de Franse titel, de club staat ook in de finale van de beker én sinds deze week in de finale van de Champions League.

Barça-duo zakt weg

Bij gebrek aan een groot internationaal toernooi, zal de UCL een grote invloed hebben op de uitkomst. Dat is te zien aan de positie van Lamine Yamal. Het Spaanse monstertalent stond begin deze week nog bovenaan de favorietenlijstjes. Maar nu FC Barcelona is uitgeschakeld in het Kampioenenbal, is hij weggezakt naar de tweede plaats. Zijn ploegmaat Raphinha staat op drie. Dezelfde trend is overigens merkbaar bij de bookmakers. Enkel als Barça de Spaanse titel pakt én PSG verliest de finale van de Champions League, lijkt nog een ommekeer mogelijk.

🚀

Aan wie zou u de Ballon d'Or op dit moment geven?

Meest recent

De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

7
7
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

18
18
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

50
50
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

35
35
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

43
43
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

277
277
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

86
86
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

209
209
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

94
94
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

219
219
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

132
132
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

306
306
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

180
180
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

142
142
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

409
409
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

131
131
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

308
308
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

129
129
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

294
294
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

238
238
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

325
325
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

128
128
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

254
254
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1330
1330
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

567
567

Meer sportnieuws