Oorzaak voor instorting Genk: "Ze wijzen naar penalty's, maar ..."

door
Oorzaak voor instorting Genk:

Het heeft er alle schijn van dat de winnaar van de reguliere competitie ook dit jaar naast de landstitel zal grijpen. KRC Genk gaf het immers volledig uit handen in de voorbije wedstrijden. Hoe is het zover kunnen komen voor de Limbugers?

Onder leiding van Fink werkte Genk lange tijd een sterk seizoen af. Het won de reguliere competitie met een mooie voorsprong en begon ook met 6 op 6 aan de Play-Offs. Maar daarna liep het plots helemaal fout. Zo ging Racing onderuit tegen directe concurrenten Union SG en Club Brugge.

Vervolgens behaalde Racing slechts één puntje in het tweeluik tegen Antwerp FC. Bijgevolg moest Genk afgelopen weekend winnen op het veld van Union om nog een goede kans op de titel te maken. Het speelde ook een degelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk toch met 1-0.

LEES OOK: 'Fink op de schopstoel: spelersgroep keert volledig'

Definitief voorbij

Hierdoor telt Genk met nog drie speeldagen te gaan zes punten achterstand op Union en vijf stuks op Club Brugge. Het heeft enkel nog een rechtstreeks duel tegen Club te goed. Racing zal dus zelf alles moeten winnen en hopen dat Union én Club elk nog maximum een drietal punten pakken.

Mathematisch kan Racing dus nog kampioen worden. Daar gelooft columnist Hans Vandeweghe echter niet meer in. Voor Genk is de titel nu definitief gaan vliegen na opnieuw een nederlaag. Ze halen een beschamende 1 op 15 in de laatste vijf wedstrijden", klinkt zijn verdict bij De Morgen.

Mentaal niet klaar

Na het seizoen zal Genk een evaluatie moeten maken over waar het exact fout liep. Daarbij zal ongetwijfeld gewezen worden naar de discutabele beslissingen van de arbitrage tijdens de Play-Offs. Toch moet de oorzaak voor deze inzinking vooral op het mentale front gezocht worden volgens Vandeweghe. "In Limburg wordt nu geklaagd over die vijf strafschoppen die ze tegen kregen, maar hun probleem is eerder mentaal. Die ploeg was niet klaar om een versnelling hoger en meer met het mes tussen de tanden te spelen."

Ongeacht de ontknoping van de titelstrijd, het seizoen van Genk is geslaagd ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

65
65
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

27
27
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

50
50
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

46
46
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

79
79
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

221
221
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

179
179
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

299
299
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

54
54
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

365
365
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

158
158
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

118
118
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

293
293
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

954
954
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

393
393
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

294
294
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

797
797
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

226
226
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

744
744
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

497
497
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1068
1068

Meer sportnieuws