"Gebrek aan respect" - Club en Anderlecht laten varkensstal achter op Heizel

1445 stemmen

De bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft niet enkel voor de nodige overlast in Brussel gezorgd. Zo werd ook een pak materiële schade toegebracht aan het Koning Boudewijn-stadion. En ook in de kleedkamers had de kuisploeg de handen vol.

De finale van de Croky Cup leverde wel degelijk een voetbalfeest op. Tijdens de wedstrijd was de sfeer op de Heizel immers optimaal en de tifo's waren meer dan finale-waardig. De wedstrijd was op zich niet zo spectaculair, maar uiteindelijk toch voldoende spannend om van een memorabel duel te spreken. 

Jammer genoeg verbleken die positieve punten ten opzichte van de trieste gebeurtenissen buiten het stadion. Een aantal aan Club Brugge gelieerde hooligans zaaide immers een spoor van geweld en vernieling door Molenbeek en Jette. Dat leidde tot een brutale en zorgwekkende tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. 

LEES OOK: Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

Schade aan Heizel

Die incidenten hebben inmiddels een heus maatschappelijk debat op gang gebracht en blijven allicht niet zonder gevolgen. Maar ook in het stadion toonde een deel van de aanwezige supporters zich van zijn kleinste kant. Zo bleek dat er voor tienduizenden euro's aan schade is aangericht aan het Koning Boudewijn-stadion.

Het gaat daarbij om losgerukte zitjes, vernielde toiletten, besmeurde muren, ... . Daarnaast liet het afgestoken vuurwerk brandplekken na op de atletiekpiste. Om maar te zwijgen van de bergen afval die zowat overal werden achtergelaten. Het totale kostenplaatje zou rond de 70.000 euro schommelen.

Ravage in kleedkamer

Niet alleen de supporters, ook beide ploegen maakten overigens goede beurt. Volgens Florence Frelinx, schepen van Sport bij de Stad Brussel, werden beide kleedkamers immers in een erbarmelijke staat achtergelaten. Op sociale media circuleert alvast een foto van de kleedkamer van Anderlecht.

Daarop is inderdaad te zien hoe Paars-Wit een pak rommel achter liet, het afval niet in vuilnisbakken/zakken werd gestoken en ook de vloer ziet er ronduit smerig uit. "Een gebrek aan respect voor de schoonmaakmedewerkers", aldus Frelinx, die zou van plan zijn de facturen van de schoonmaakkosten/herstellingen naar de clubs door te sturen.

De twee clubs moeten opdraaien voor de kosten ...

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

43
43
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

57
57
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

21
21
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

56
56
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

187
187
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

402
402
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

64
64
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

259
259
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

394
394
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

353
353
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

352
352
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

261
261
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

237
237
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

457
457
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

312
312
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

289
289
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

305
305
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

80
80
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

196
196
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

198
198
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

178
178
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

62
62
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

322
322
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

502
502

Meer sportnieuws