"Gebrek aan respect" - Club en Anderlecht laten varkensstal achter op Heizel

1445 stemmen

De bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft niet enkel voor de nodige overlast in Brussel gezorgd. Zo werd ook een pak materiële schade toegebracht aan het Koning Boudewijn-stadion. En ook in de kleedkamers had de kuisploeg de handen vol.

De finale van de Croky Cup leverde wel degelijk een voetbalfeest op. Tijdens de wedstrijd was de sfeer op de Heizel immers optimaal en de tifo's waren meer dan finale-waardig. De wedstrijd was op zich niet zo spectaculair, maar uiteindelijk toch voldoende spannend om van een memorabel duel te spreken. 

Jammer genoeg verbleken die positieve punten ten opzichte van de trieste gebeurtenissen buiten het stadion. Een aantal aan Club Brugge gelieerde hooligans zaaide immers een spoor van geweld en vernieling door Molenbeek en Jette. Dat leidde tot een brutale en zorgwekkende tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. 

LEES OOK: 'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Schade aan Heizel

Die incidenten hebben inmiddels een heus maatschappelijk debat op gang gebracht en blijven allicht niet zonder gevolgen. Maar ook in het stadion toonde een deel van de aanwezige supporters zich van zijn kleinste kant. Zo bleek dat er voor tienduizenden euro's aan schade is aangericht aan het Koning Boudewijn-stadion.

Het gaat daarbij om losgerukte zitjes, vernielde toiletten, besmeurde muren, ... . Daarnaast liet het afgestoken vuurwerk brandplekken na op de atletiekpiste. Om maar te zwijgen van de bergen afval die zowat overal werden achtergelaten. Het totale kostenplaatje zou rond de 70.000 euro schommelen.

Ravage in kleedkamer

Niet alleen de supporters, ook beide ploegen maakten overigens goede beurt. Volgens Florence Frelinx, schepen van Sport bij de Stad Brussel, werden beide kleedkamers immers in een erbarmelijke staat achtergelaten. Op sociale media circuleert alvast een foto van de kleedkamer van Anderlecht.

Daarop is inderdaad te zien hoe Paars-Wit een pak rommel achter liet, het afval niet in vuilnisbakken/zakken werd gestoken en ook de vloer ziet er ronduit smerig uit. "Een gebrek aan respect voor de schoonmaakmedewerkers", aldus Frelinx, die zou van plan zijn de facturen van de schoonmaakkosten/herstellingen naar de clubs door te sturen.

De twee clubs moeten opdraaien voor de kosten ...

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

111
111
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

76
76
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

30
30
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

389
389
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

486
486
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

327
327
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

299
299
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

167
167
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

621
621
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

553
553
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

734
734
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

473
473
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

100
100
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

214
214
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

71
71
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

83
83
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

472
472
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

218
218
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

262
262
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

355
355
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

224
224
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

79
79
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

370
370
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

458
458
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

42
42

Meer sportnieuws