"Gebrek aan respect" - Club en Anderlecht laten varkensstal achter op Heizel

door

De bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft niet enkel voor de nodige overlast in Brussel gezorgd. Zo werd ook een pak materiële schade toegebracht aan het Koning Boudewijn-stadion. En ook in de kleedkamers had de kuisploeg de handen vol.

De finale van de Croky Cup leverde wel degelijk een voetbalfeest op. Tijdens de wedstrijd was de sfeer op de Heizel immers optimaal en de tifo's waren meer dan finale-waardig. De wedstrijd was op zich niet zo spectaculair, maar uiteindelijk toch voldoende spannend om van een memorabel duel te spreken. 

Jammer genoeg verbleken die positieve punten ten opzichte van de trieste gebeurtenissen buiten het stadion. Een aantal aan Club Brugge gelieerde hooligans zaaide immers een spoor van geweld en vernieling door Molenbeek en Jette. Dat leidde tot een brutale en zorgwekkende tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. 

LEES OOK: Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Schade aan Heizel

Die incidenten hebben inmiddels een heus maatschappelijk debat op gang gebracht en blijven allicht niet zonder gevolgen. Maar ook in het stadion toonde een deel van de aanwezige supporters zich van zijn kleinste kant. Zo bleek dat er voor tienduizenden euro's aan schade is aangericht aan het Koning Boudewijn-stadion.

Het gaat daarbij om losgerukte zitjes, vernielde toiletten, besmeurde muren, ... . Daarnaast liet het afgestoken vuurwerk brandplekken na op de atletiekpiste. Om maar te zwijgen van de bergen afval die zowat overal werden achtergelaten. Het totale kostenplaatje zou rond de 70.000 euro schommelen.

Ravage in kleedkamer

Niet alleen de supporters, ook beide ploegen maakten overigens goede beurt. Volgens Florence Frelinx, schepen van Sport bij de Stad Brussel, werden beide kleedkamers immers in een erbarmelijke staat achtergelaten. Op sociale media circuleert alvast een foto van de kleedkamer van Anderlecht.

Daarop is inderdaad te zien hoe Paars-Wit een pak rommel achter liet, het afval niet in vuilnisbakken/zakken werd gestoken en ook de vloer ziet er ronduit smerig uit. "Een gebrek aan respect voor de schoonmaakmedewerkers", aldus Frelinx, die zou van plan zijn de facturen van de schoonmaakkosten/herstellingen naar de clubs door te sturen.

De twee clubs moeten opdraaien voor de kosten ...

Meest recent

'Club-bestuur neemt drastische beslissing op transfermarkt'

Club Brugge KV wist de voorbije jaren een pak miljoenen op te halen op de transfermarkt. En ook ...

92
92
Stand UCL: Union zoekt mirakel, Club Brugge mag hopen

Volgende week woensdag is het zover. Dan wordt de laatste speeldag van de League Phase van de ...

53
53
UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

De voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League. Woensdagavond deden de meeste ...

66
66
Union droomt één helft, Kane zorgt nadien voor mokerslag

Union keert vanuit München ongetwijfeld terug met een dubbel gevoel. In de Allianz Arena ...

30
30
'Anderlecht draaft verder: volgende verlenging in zicht'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

145
145
'Transferalarm in Brugge: Club weigert miljoenenbod'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Rpahael ...

246
246
Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

76
76
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

145
145
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

471
471
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

113
113
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

77
77
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

203
203
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

399
399
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

191
191
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

62
62
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

262
262
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

30
30
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

260
260
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

218
218
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

79
79
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

174
174
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

519
519
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

87
87
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

156
156
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

110
110

Meer sportnieuws