"Gebrek aan respect" - Club en Anderlecht laten varkensstal achter op Heizel

door

De bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft niet enkel voor de nodige overlast in Brussel gezorgd. Zo werd ook een pak materiële schade toegebracht aan het Koning Boudewijn-stadion. En ook in de kleedkamers had de kuisploeg de handen vol.

De finale van de Croky Cup leverde wel degelijk een voetbalfeest op. Tijdens de wedstrijd was de sfeer op de Heizel immers optimaal en de tifo's waren meer dan finale-waardig. De wedstrijd was op zich niet zo spectaculair, maar uiteindelijk toch voldoende spannend om van een memorabel duel te spreken. 

Jammer genoeg verbleken die positieve punten ten opzichte van de trieste gebeurtenissen buiten het stadion. Een aantal aan Club Brugge gelieerde hooligans zaaide immers een spoor van geweld en vernieling door Molenbeek en Jette. Dat leidde tot een brutale en zorgwekkende tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. 

LEES OOK: DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

Schade aan Heizel

Die incidenten hebben inmiddels een heus maatschappelijk debat op gang gebracht en blijven allicht niet zonder gevolgen. Maar ook in het stadion toonde een deel van de aanwezige supporters zich van zijn kleinste kant. Zo bleek dat er voor tienduizenden euro's aan schade is aangericht aan het Koning Boudewijn-stadion.

Het gaat daarbij om losgerukte zitjes, vernielde toiletten, besmeurde muren, ... . Daarnaast liet het afgestoken vuurwerk brandplekken na op de atletiekpiste. Om maar te zwijgen van de bergen afval die zowat overal werden achtergelaten. Het totale kostenplaatje zou rond de 70.000 euro schommelen.

Ravage in kleedkamer

Niet alleen de supporters, ook beide ploegen maakten overigens goede beurt. Volgens Florence Frelinx, schepen van Sport bij de Stad Brussel, werden beide kleedkamers immers in een erbarmelijke staat achtergelaten. Op sociale media circuleert alvast een foto van de kleedkamer van Anderlecht.

Daarop is inderdaad te zien hoe Paars-Wit een pak rommel achter liet, het afval niet in vuilnisbakken/zakken werd gestoken en ook de vloer ziet er ronduit smerig uit. "Een gebrek aan respect voor de schoonmaakmedewerkers", aldus Frelinx, die zou van plan zijn de facturen van de schoonmaakkosten/herstellingen naar de clubs door te sturen.

De twee clubs moeten opdraaien voor de kosten ...

Meest recent

Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

3
3
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

15
15
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

13
13
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

74
74
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

51
51
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

189
189
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

279
279
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

77
77
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

139
139
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

310
310
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

149
149
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

322
322
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

134
134
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

322
322
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

311
311
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

286
286
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

564
564
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

586
586
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

104
104
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

208
208
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

556
556
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

560
560
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

331
331
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

270
270
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

81
81

Meer sportnieuws