"Gebrek aan respect" - Club en Anderlecht laten varkensstal achter op Heizel

1445 stemmen

De bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft niet enkel voor de nodige overlast in Brussel gezorgd. Zo werd ook een pak materiële schade toegebracht aan het Koning Boudewijn-stadion. En ook in de kleedkamers had de kuisploeg de handen vol.

De finale van de Croky Cup leverde wel degelijk een voetbalfeest op. Tijdens de wedstrijd was de sfeer op de Heizel immers optimaal en de tifo's waren meer dan finale-waardig. De wedstrijd was op zich niet zo spectaculair, maar uiteindelijk toch voldoende spannend om van een memorabel duel te spreken. 

Jammer genoeg verbleken die positieve punten ten opzichte van de trieste gebeurtenissen buiten het stadion. Een aantal aan Club Brugge gelieerde hooligans zaaide immers een spoor van geweld en vernieling door Molenbeek en Jette. Dat leidde tot een brutale en zorgwekkende tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. 

LEES OOK: 'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Schade aan Heizel

Die incidenten hebben inmiddels een heus maatschappelijk debat op gang gebracht en blijven allicht niet zonder gevolgen. Maar ook in het stadion toonde een deel van de aanwezige supporters zich van zijn kleinste kant. Zo bleek dat er voor tienduizenden euro's aan schade is aangericht aan het Koning Boudewijn-stadion.

Het gaat daarbij om losgerukte zitjes, vernielde toiletten, besmeurde muren, ... . Daarnaast liet het afgestoken vuurwerk brandplekken na op de atletiekpiste. Om maar te zwijgen van de bergen afval die zowat overal werden achtergelaten. Het totale kostenplaatje zou rond de 70.000 euro schommelen.

Ravage in kleedkamer

Niet alleen de supporters, ook beide ploegen maakten overigens goede beurt. Volgens Florence Frelinx, schepen van Sport bij de Stad Brussel, werden beide kleedkamers immers in een erbarmelijke staat achtergelaten. Op sociale media circuleert alvast een foto van de kleedkamer van Anderlecht.

Daarop is inderdaad te zien hoe Paars-Wit een pak rommel achter liet, het afval niet in vuilnisbakken/zakken werd gestoken en ook de vloer ziet er ronduit smerig uit. "Een gebrek aan respect voor de schoonmaakmedewerkers", aldus Frelinx, die zou van plan zijn de facturen van de schoonmaakkosten/herstellingen naar de clubs door te sturen.

De twee clubs moeten opdraaien voor de kosten ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

27
27
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

62
62
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

14
14
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

117
117
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

115
115
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

23
23
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

110
110
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

199
199
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

54
54
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

178
178
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

186
186
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

263
263
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

409
409
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

571
571
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

305
305
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

578
578
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws