Fans Club én Anderlecht uit de bocht: Heizel vernield

491
Fans Club én Anderlecht uit de bocht: Heizel vernield

De finale van de Croky Cup van vorige zondag moest een feest worden, maar dat is het achteraf allesbehalve gebleken. Er werd de voorbije dagen vooral veel nagekaart over het wangedrag van de supporters in Brussel.

Dat kwam vooral door de rellen die zich in de loop van zondag afspeelden in Brussel. In de namiddag waren er verschillende confrontaties tussen supporters van Club Brugge en buurtbewoners in Molenbeek en Jette, met als dieptepunt de raid van Brugse fans op een winkel.

LEES OOK: Zidane verbaast met uitspraken over De Bruyne

Club en Anderlecht richten ravage aan op Heizel

Na de wedstrijd kwam het dan weer tot ongeregeldheden op de metro, waar lokale jongeren het gemunt hadden op fans van Club, wellicht als vergelding voor de gebeurtenissen van eerder op de dag.

Nu blijkt ook nog eens dat de supportersclans van zowel Club als Anderlecht zich misdragen hebben in het Koning Boudewijnstadion. Dat werd immers half gesloopt door de fans. Bijna 500 zitjes werden afgerukt of beschadigd, toiletten werden vernield en muren beklad met graffiti en stickers.

Brussel wil clubs laten opdraaien voor schade

Daarnaast zijn er door rookbommen ook brandplekken op de atletiekpiste rond het veld en werden er bergen afval achtergelaten. Ook Club en Anderlecht zelf zouden zich niet onbetuigd gelaten hebben, want ook de kleedkamers zouden niet al te netjes achtergelaten zijn.

De Brusselse schepen van Sport Florence Felin schat de schade in Het Laatste Nieuws op bijna 70.000 euro. Brussel wil dat bedrag dan ook verhalen op de clubs. "Het is absoluut niet aan de burgers om dit te betalen", klinkt het. "Sport is een moment van samenzijn en gezelligheid. Het is onaanvaardbaar dat een sportstadion er zo uitziet na een voetbalwedstrijd."

Moeten Club en Anderlecht de rekening krijgen voor de schade?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

187
187
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

61
61
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

74
74
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

53
53
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

84
84
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

197
197
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

54
54
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

148
148
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

52
52
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

310
310
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

241
241
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

178
178
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

442
442
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

25
25
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

343
343
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

394
394
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

350
350
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

447
447
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

222
222
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

394
394
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

419
419
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

389
389
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

722
722

Meer sportnieuws