Fans Club én Anderlecht uit de bocht: Heizel vernield

door
Fans Club én Anderlecht uit de bocht: Heizel vernield

De finale van de Croky Cup van vorige zondag moest een feest worden, maar dat is het achteraf allesbehalve gebleken. Er werd de voorbije dagen vooral veel nagekaart over het wangedrag van de supporters in Brussel.

Dat kwam vooral door de rellen die zich in de loop van zondag afspeelden in Brussel. In de namiddag waren er verschillende confrontaties tussen supporters van Club Brugge en buurtbewoners in Molenbeek en Jette, met als dieptepunt de raid van Brugse fans op een winkel.

LEES OOK: Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Club en Anderlecht richten ravage aan op Heizel

Na de wedstrijd kwam het dan weer tot ongeregeldheden op de metro, waar lokale jongeren het gemunt hadden op fans van Club, wellicht als vergelding voor de gebeurtenissen van eerder op de dag.

Nu blijkt ook nog eens dat de supportersclans van zowel Club als Anderlecht zich misdragen hebben in het Koning Boudewijnstadion. Dat werd immers half gesloopt door de fans. Bijna 500 zitjes werden afgerukt of beschadigd, toiletten werden vernield en muren beklad met graffiti en stickers.

Brussel wil clubs laten opdraaien voor schade

Daarnaast zijn er door rookbommen ook brandplekken op de atletiekpiste rond het veld en werden er bergen afval achtergelaten. Ook Club en Anderlecht zelf zouden zich niet onbetuigd gelaten hebben, want ook de kleedkamers zouden niet al te netjes achtergelaten zijn.

De Brusselse schepen van Sport Florence Felin schat de schade in Het Laatste Nieuws op bijna 70.000 euro. Brussel wil dat bedrag dan ook verhalen op de clubs. "Het is absoluut niet aan de burgers om dit te betalen", klinkt het. "Sport is een moment van samenzijn en gezelligheid. Het is onaanvaardbaar dat een sportstadion er zo uitziet na een voetbalwedstrijd."

Moeten Club en Anderlecht de rekening krijgen voor de schade?

Meest recent

Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

5
5
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

17
17
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

71
71
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

82
82
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

211
211
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

237
237
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1014
1014
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

460
460
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

134
134
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

563
563
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

324
324
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

304
304
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

223
223
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

275
275
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

311
311
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

435
435
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

498
498
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

248
248
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

99
99
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

500
500
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

188
188
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

888
888
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

596
596

Meer sportnieuws