Fans Club én Anderlecht uit de bocht: Heizel vernield

door
Fans Club én Anderlecht uit de bocht: Heizel vernield

De finale van de Croky Cup van vorige zondag moest een feest worden, maar dat is het achteraf allesbehalve gebleken. Er werd de voorbije dagen vooral veel nagekaart over het wangedrag van de supporters in Brussel.

Dat kwam vooral door de rellen die zich in de loop van zondag afspeelden in Brussel. In de namiddag waren er verschillende confrontaties tussen supporters van Club Brugge en buurtbewoners in Molenbeek en Jette, met als dieptepunt de raid van Brugse fans op een winkel.

LEES OOK: Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

Club en Anderlecht richten ravage aan op Heizel

Na de wedstrijd kwam het dan weer tot ongeregeldheden op de metro, waar lokale jongeren het gemunt hadden op fans van Club, wellicht als vergelding voor de gebeurtenissen van eerder op de dag.

Nu blijkt ook nog eens dat de supportersclans van zowel Club als Anderlecht zich misdragen hebben in het Koning Boudewijnstadion. Dat werd immers half gesloopt door de fans. Bijna 500 zitjes werden afgerukt of beschadigd, toiletten werden vernield en muren beklad met graffiti en stickers.

Brussel wil clubs laten opdraaien voor schade

Daarnaast zijn er door rookbommen ook brandplekken op de atletiekpiste rond het veld en werden er bergen afval achtergelaten. Ook Club en Anderlecht zelf zouden zich niet onbetuigd gelaten hebben, want ook de kleedkamers zouden niet al te netjes achtergelaten zijn.

De Brusselse schepen van Sport Florence Felin schat de schade in Het Laatste Nieuws op bijna 70.000 euro. Brussel wil dat bedrag dan ook verhalen op de clubs. "Het is absoluut niet aan de burgers om dit te betalen", klinkt het. "Sport is een moment van samenzijn en gezelligheid. Het is onaanvaardbaar dat een sportstadion er zo uitziet na een voetbalwedstrijd."

Moeten Club en Anderlecht de rekening krijgen voor de schade?

Meest recent

Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

21
21
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

105
105
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

47
47
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

149
149
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

165
165
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

125
125
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

52
52
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

147
147
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

141
141
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

45
45
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

522
522
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

86
86
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

468
468
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

195
195
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

219
219
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

307
307
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

188
188
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

141
141
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

651
651
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

119
119
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

97
97
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

234
234
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

222
222
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

484
484
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

719
719

Meer sportnieuws