Fans Club én Anderlecht uit de bocht: Heizel vernield

door
Fans Club én Anderlecht uit de bocht: Heizel vernield

De finale van de Croky Cup van vorige zondag moest een feest worden, maar dat is het achteraf allesbehalve gebleken. Er werd de voorbije dagen vooral veel nagekaart over het wangedrag van de supporters in Brussel.

Dat kwam vooral door de rellen die zich in de loop van zondag afspeelden in Brussel. In de namiddag waren er verschillende confrontaties tussen supporters van Club Brugge en buurtbewoners in Molenbeek en Jette, met als dieptepunt de raid van Brugse fans op een winkel.

LEES OOK: Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Club en Anderlecht richten ravage aan op Heizel

Na de wedstrijd kwam het dan weer tot ongeregeldheden op de metro, waar lokale jongeren het gemunt hadden op fans van Club, wellicht als vergelding voor de gebeurtenissen van eerder op de dag.

Nu blijkt ook nog eens dat de supportersclans van zowel Club als Anderlecht zich misdragen hebben in het Koning Boudewijnstadion. Dat werd immers half gesloopt door de fans. Bijna 500 zitjes werden afgerukt of beschadigd, toiletten werden vernield en muren beklad met graffiti en stickers.

Brussel wil clubs laten opdraaien voor schade

Daarnaast zijn er door rookbommen ook brandplekken op de atletiekpiste rond het veld en werden er bergen afval achtergelaten. Ook Club en Anderlecht zelf zouden zich niet onbetuigd gelaten hebben, want ook de kleedkamers zouden niet al te netjes achtergelaten zijn.

De Brusselse schepen van Sport Florence Felin schat de schade in Het Laatste Nieuws op bijna 70.000 euro. Brussel wil dat bedrag dan ook verhalen op de clubs. "Het is absoluut niet aan de burgers om dit te betalen", klinkt het. "Sport is een moment van samenzijn en gezelligheid. Het is onaanvaardbaar dat een sportstadion er zo uitziet na een voetbalwedstrijd."

Moeten Club en Anderlecht de rekening krijgen voor de schade?

Meest recent

Kompany huivert: enorme Neuer-domper bij Bayern

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

3
3
Volckaert verklapt: zo reageerde De Mil na cruciale zege

AA Gent heeft zaterdagavond een gouden zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Offs. De ...

12
12
"Rampzalig" - grote schlemiel afgemaakt bij pover Club

Daags voor de komst van Atlético Madrid in de Champions League, moest Club Brugge eerst nog ...

93
93
Nieuwe bondscoach na WK? Garcia-afspraak onthuld

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

248
248
Nog groter boegbeeld: Real fêteert Courtois na straffe mijlpaal

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

45
45
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

97
97
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

384
384
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

481
481
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

141
141
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

575
575
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

78
78
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

19
19
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

491
491
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

481
481
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

103
103
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

57
57
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

97
97
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

284
284
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

136
136
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

129
129
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

325
325
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

164
164
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

636
636
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

650
650

Meer sportnieuws