Fans Club én Anderlecht uit de bocht: Heizel vernield

door
Fans Club én Anderlecht uit de bocht: Heizel vernield

De finale van de Croky Cup van vorige zondag moest een feest worden, maar dat is het achteraf allesbehalve gebleken. Er werd de voorbije dagen vooral veel nagekaart over het wangedrag van de supporters in Brussel.

Dat kwam vooral door de rellen die zich in de loop van zondag afspeelden in Brussel. In de namiddag waren er verschillende confrontaties tussen supporters van Club Brugge en buurtbewoners in Molenbeek en Jette, met als dieptepunt de raid van Brugse fans op een winkel.

LEES OOK: Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Club en Anderlecht richten ravage aan op Heizel

Na de wedstrijd kwam het dan weer tot ongeregeldheden op de metro, waar lokale jongeren het gemunt hadden op fans van Club, wellicht als vergelding voor de gebeurtenissen van eerder op de dag.

Nu blijkt ook nog eens dat de supportersclans van zowel Club als Anderlecht zich misdragen hebben in het Koning Boudewijnstadion. Dat werd immers half gesloopt door de fans. Bijna 500 zitjes werden afgerukt of beschadigd, toiletten werden vernield en muren beklad met graffiti en stickers.

Brussel wil clubs laten opdraaien voor schade

Daarnaast zijn er door rookbommen ook brandplekken op de atletiekpiste rond het veld en werden er bergen afval achtergelaten. Ook Club en Anderlecht zelf zouden zich niet onbetuigd gelaten hebben, want ook de kleedkamers zouden niet al te netjes achtergelaten zijn.

De Brusselse schepen van Sport Florence Felin schat de schade in Het Laatste Nieuws op bijna 70.000 euro. Brussel wil dat bedrag dan ook verhalen op de clubs. "Het is absoluut niet aan de burgers om dit te betalen", klinkt het. "Sport is een moment van samenzijn en gezelligheid. Het is onaanvaardbaar dat een sportstadion er zo uitziet na een voetbalwedstrijd."

Moeten Club en Anderlecht de rekening krijgen voor de schade?

Meest recent

Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

13
13
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

170
170
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

63
63
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

103
103
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

101
101
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

59
59
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

66
66
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

66
66
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

154
154
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

162
162
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

301
301
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

373
373
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

360
360
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

51
51
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

182
182
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

166
166
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

90
90
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

194
194
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

62
62
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

166
166
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

209
209
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

265
265
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

404
404
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

160
160

Meer sportnieuws