Genk bekocht op Union? Lardot velt verdict

1514 stemmen
Genk bekocht op Union? Lardot velt verdict

KRC Genk heeft zaterdag een nieuwe klap gekregen. Het lijkt stilaan definitief een kruis te mogen maken over de titel, nadat het nu ook op het veld van Union onderuit ging. Met zes punten achterstand op drie matchen van het einde lijkt het kampioenschap een utopie.

Dat zorgde uiteraard voor grote frustraties in het Genkse kamp. De woede richtte zich daarbij vooral op de scheidsrechter. Bram Van Driessche stuurde vroeg in de tweede helft Ibrahima Sory Bangoura met een tweede geel naar de kleedkamers en daarvoor was maar weinig begrip bij Genk.

LEES OOK: El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Grote frustratie bij Genk over penalty en rode kaart

Voor rust had Union ook al een strafschop gekregen, al werd die wel gemist door Promise David. Maar ook die fase zorgde voor woede. Zakaria El Ouahdi werd bestraft voor een forse charge op Niang en spuwde na de match zijn gal bij DAZN.

Het was dan ook uitkijken wat scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot zou zeggen over de wedstrijd in de wekelijkse Under Review. Hij had geen kritiek op de prestatie van Van Driessche. "Het belangrijkste voor mij is dat zijn beslissingen coherent waren naar beide ploegen toe", klonk het.

Lardot vond strafschop wel terecht

Over de tweede gele kaart van Bangoura boog Lardot zich niet, maar hij had het wel over de strafschop. Hij vond dat Van Driessche het bij het rechte eind had door de bal op de stip te leggen.

"Ik vind het een zeer goede beslissing", aldus Lardot. "Live kan je het gevoel hebben dat het een gewoon duel is, maar als we naar de beelden kijken, dan is het effectief een charge. Hij gaat niet voor de bal, alleen voor de speler. Hij gaat ook met een hoge intensiteit met zijn schouder richting het gezicht van de speler. Alles samen vind ik dat een meer dan terechte penalty."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

9
9
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

52
52
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

39
39
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

219
219
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

139
139
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

128
128
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

311
311
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

537
537
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3321
3321
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

60
60
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

71
71
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

147
147
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

55
55
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

199
199
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

69
69
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

24
24
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

213
213
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

196
196
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

173
173
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

104
104
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

119
119
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

126
126
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

132
132

Meer sportnieuws