Genk bekocht op Union? Lardot velt verdict

door
Genk bekocht op Union? Lardot velt verdict

KRC Genk heeft zaterdag een nieuwe klap gekregen. Het lijkt stilaan definitief een kruis te mogen maken over de titel, nadat het nu ook op het veld van Union onderuit ging. Met zes punten achterstand op drie matchen van het einde lijkt het kampioenschap een utopie.

Dat zorgde uiteraard voor grote frustraties in het Genkse kamp. De woede richtte zich daarbij vooral op de scheidsrechter. Bram Van Driessche stuurde vroeg in de tweede helft Ibrahima Sory Bangoura met een tweede geel naar de kleedkamers en daarvoor was maar weinig begrip bij Genk.

LEES OOK: Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

Grote frustratie bij Genk over penalty en rode kaart

Voor rust had Union ook al een strafschop gekregen, al werd die wel gemist door Promise David. Maar ook die fase zorgde voor woede. Zakaria El Ouahdi werd bestraft voor een forse charge op Niang en spuwde na de match zijn gal bij DAZN.

Het was dan ook uitkijken wat scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot zou zeggen over de wedstrijd in de wekelijkse Under Review. Hij had geen kritiek op de prestatie van Van Driessche. "Het belangrijkste voor mij is dat zijn beslissingen coherent waren naar beide ploegen toe", klonk het.

Lardot vond strafschop wel terecht

Over de tweede gele kaart van Bangoura boog Lardot zich niet, maar hij had het wel over de strafschop. Hij vond dat Van Driessche het bij het rechte eind had door de bal op de stip te leggen.

"Ik vind het een zeer goede beslissing", aldus Lardot. "Live kan je het gevoel hebben dat het een gewoon duel is, maar als we naar de beelden kijken, dan is het effectief een charge. Hij gaat niet voor de bal, alleen voor de speler. Hij gaat ook met een hoge intensiteit met zijn schouder richting het gezicht van de speler. Alles samen vind ik dat een meer dan terechte penalty."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

30
30
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

60
60
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

123
123
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

515
515
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

104
104
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

202
202
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

526
526
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

28
28
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

25
25
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

530
530
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

65
65
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

80
80
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

205
205
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

81
81
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

139
139
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

799
799
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

207
207
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

103
103
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

347
347
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

320
320
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

287
287
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

280
280
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

768
768
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

440
440

Meer sportnieuws