Genk bekocht op Union? Lardot velt verdict

1514 stemmen
Genk bekocht op Union? Lardot velt verdict

KRC Genk heeft zaterdag een nieuwe klap gekregen. Het lijkt stilaan definitief een kruis te mogen maken over de titel, nadat het nu ook op het veld van Union onderuit ging. Met zes punten achterstand op drie matchen van het einde lijkt het kampioenschap een utopie.

Dat zorgde uiteraard voor grote frustraties in het Genkse kamp. De woede richtte zich daarbij vooral op de scheidsrechter. Bram Van Driessche stuurde vroeg in de tweede helft Ibrahima Sory Bangoura met een tweede geel naar de kleedkamers en daarvoor was maar weinig begrip bij Genk.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Grote frustratie bij Genk over penalty en rode kaart

Voor rust had Union ook al een strafschop gekregen, al werd die wel gemist door Promise David. Maar ook die fase zorgde voor woede. Zakaria El Ouahdi werd bestraft voor een forse charge op Niang en spuwde na de match zijn gal bij DAZN.

Het was dan ook uitkijken wat scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot zou zeggen over de wedstrijd in de wekelijkse Under Review. Hij had geen kritiek op de prestatie van Van Driessche. "Het belangrijkste voor mij is dat zijn beslissingen coherent waren naar beide ploegen toe", klonk het.

Lardot vond strafschop wel terecht

Over de tweede gele kaart van Bangoura boog Lardot zich niet, maar hij had het wel over de strafschop. Hij vond dat Van Driessche het bij het rechte eind had door de bal op de stip te leggen.

"Ik vind het een zeer goede beslissing", aldus Lardot. "Live kan je het gevoel hebben dat het een gewoon duel is, maar als we naar de beelden kijken, dan is het effectief een charge. Hij gaat niet voor de bal, alleen voor de speler. Hij gaat ook met een hoge intensiteit met zijn schouder richting het gezicht van de speler. Alles samen vind ik dat een meer dan terechte penalty."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

26
26
Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

23
23
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

402
402
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

143
143
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

43
43
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

106
106
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

73
73
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

96
96
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

168
168
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

117
117
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

233
233
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

105
105
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

485
485
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

132
132
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

289
289
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

829
829
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

23
23
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

578
578
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

131
131
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

278
278
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

903
903
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

138
138
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

244
244
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

217
217
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

605
605

Meer sportnieuws