Genk bekocht op Union? Lardot velt verdict

1514 stemmen
Genk bekocht op Union? Lardot velt verdict

KRC Genk heeft zaterdag een nieuwe klap gekregen. Het lijkt stilaan definitief een kruis te mogen maken over de titel, nadat het nu ook op het veld van Union onderuit ging. Met zes punten achterstand op drie matchen van het einde lijkt het kampioenschap een utopie.

Dat zorgde uiteraard voor grote frustraties in het Genkse kamp. De woede richtte zich daarbij vooral op de scheidsrechter. Bram Van Driessche stuurde vroeg in de tweede helft Ibrahima Sory Bangoura met een tweede geel naar de kleedkamers en daarvoor was maar weinig begrip bij Genk.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Grote frustratie bij Genk over penalty en rode kaart

Voor rust had Union ook al een strafschop gekregen, al werd die wel gemist door Promise David. Maar ook die fase zorgde voor woede. Zakaria El Ouahdi werd bestraft voor een forse charge op Niang en spuwde na de match zijn gal bij DAZN.

Het was dan ook uitkijken wat scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot zou zeggen over de wedstrijd in de wekelijkse Under Review. Hij had geen kritiek op de prestatie van Van Driessche. "Het belangrijkste voor mij is dat zijn beslissingen coherent waren naar beide ploegen toe", klonk het.

Lardot vond strafschop wel terecht

Over de tweede gele kaart van Bangoura boog Lardot zich niet, maar hij had het wel over de strafschop. Hij vond dat Van Driessche het bij het rechte eind had door de bal op de stip te leggen.

"Ik vind het een zeer goede beslissing", aldus Lardot. "Live kan je het gevoel hebben dat het een gewoon duel is, maar als we naar de beelden kijken, dan is het effectief een charge. Hij gaat niet voor de bal, alleen voor de speler. Hij gaat ook met een hoge intensiteit met zijn schouder richting het gezicht van de speler. Alles samen vind ik dat een meer dan terechte penalty."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

69
69
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

478
478
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

59
59
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

129
129
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

32
32
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

54
54
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

28
28
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

137
137
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

149
149
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

22
22
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

139
139
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

25
25
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

279
279
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

374
374
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

182
182
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

106
106
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

829
829
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

494
494
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

364
364
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

265
265
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

48
48
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36

Meer sportnieuws