Genk bekocht op Union? Lardot velt verdict

1514 stemmen
Genk bekocht op Union? Lardot velt verdict

KRC Genk heeft zaterdag een nieuwe klap gekregen. Het lijkt stilaan definitief een kruis te mogen maken over de titel, nadat het nu ook op het veld van Union onderuit ging. Met zes punten achterstand op drie matchen van het einde lijkt het kampioenschap een utopie.

Dat zorgde uiteraard voor grote frustraties in het Genkse kamp. De woede richtte zich daarbij vooral op de scheidsrechter. Bram Van Driessche stuurde vroeg in de tweede helft Ibrahima Sory Bangoura met een tweede geel naar de kleedkamers en daarvoor was maar weinig begrip bij Genk.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Grote frustratie bij Genk over penalty en rode kaart

Voor rust had Union ook al een strafschop gekregen, al werd die wel gemist door Promise David. Maar ook die fase zorgde voor woede. Zakaria El Ouahdi werd bestraft voor een forse charge op Niang en spuwde na de match zijn gal bij DAZN.

Het was dan ook uitkijken wat scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot zou zeggen over de wedstrijd in de wekelijkse Under Review. Hij had geen kritiek op de prestatie van Van Driessche. "Het belangrijkste voor mij is dat zijn beslissingen coherent waren naar beide ploegen toe", klonk het.

Lardot vond strafschop wel terecht

Over de tweede gele kaart van Bangoura boog Lardot zich niet, maar hij had het wel over de strafschop. Hij vond dat Van Driessche het bij het rechte eind had door de bal op de stip te leggen.

"Ik vind het een zeer goede beslissing", aldus Lardot. "Live kan je het gevoel hebben dat het een gewoon duel is, maar als we naar de beelden kijken, dan is het effectief een charge. Hij gaat niet voor de bal, alleen voor de speler. Hij gaat ook met een hoge intensiteit met zijn schouder richting het gezicht van de speler. Alles samen vind ik dat een meer dan terechte penalty."

Ben je het eens met die analyse?

Meest recent

De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

6
6
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

18
18
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

50
50
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

34
34
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

42
42
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

276
276
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

86
86
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

94
94
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

219
219
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

131
131
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

306
306
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

180
180
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

142
142
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

409
409
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

131
131
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

308
308
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

129
129
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

294
294
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

238
238
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

325
325
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

128
128
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

254
254
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1328
1328
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

567
567

Meer sportnieuws