Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

814
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van Heidenheim. De dribbelvaardige flankaanvaller, die vergeleken wordt met illustere landgenoten., maakte indruk in de Bundesliga na een steile opmars vanuit de lagere Duitse reeksen. Ondanks interesse van onder meer HSV, Bologna en enkele Braziliaanse topclubs, zou Club hem voor zo’n 2 miljoen euro kunnen strikken. Scienza is snel, doelgericht en op tactisch vlak nog groeimarge – een potentiële gamechanger voor Blauw-Zwart.

LEES OOK: 'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Club informeert naar Braziliaanse winger

Volgens Sacha Tavolieri heeft Club Brugge formeel geïnformeerd naar Leo Scienza. Blauw-Zwart klopte aan bij 1. FC Heidenheim 1846 met het oog op de zomermercato.

De nummer zestien uit de Bundesliga zou om en bij 2 miljoen euro vragen voor de Braziliaan, terwijl ook Hamburger SV, Bologna en andere clubs op de loer liggen. De aanvaller heeft zelf nog niet beslist of hij een overstap naar de Jupiler Pro League ziet zitten.

Scienza is een flankspeler die zowel links als rechts uit de voeten kan. Afgelopen winter haalde Club Brugge geen rechtstreekse vervanger voor Andreas Skov Olsen.

Chemsdine Talbi ving het vertrek van de Deen aanvankelijk goed op, maar kende inmiddels een terugval. Michal Skoras blijft op zijn beurt wisselvallig. En Ferran Jutgla, de laatste tijd vaak als winger uitgespeeld, kijkt komende zomer mogelijk uit naar een nieuwe uitdaging.

Van kelderklasse tot Bundesliga

Kicker omschrijft Leo Scienza als een snelle en krachtige schutter. De Braziliaan beleeft momenteel zijn eerste seizoen op het hoogste niveau, nadat hij eerder actief was in de Regionalliga en zelfs de Verbandsliga.

Vorig seizoen was hij dé smaakmaker bij de promotie van SSV Ulm 1846 en werd hij verkozen tot Speler van het Jaar in de derde divisie. “Een van de rijzende sterren uit het zuidwesten”, schreef SWR.

Nadien maakte hij de stap naar de Bundesliga, waar hij bij Heidenheim geregeld het verschil maakt. Scienza pendelt tussen basis en bank, maar zag zijn marktwaarde in één jaar tijd de hoogte in schieten: van 300.000 euro naar 3 miljoen.

Tijdens de wintermercato toonden Braziliaanse clubs zoals Grêmio, Internacional, Corinthians, Bahia en Vasco da Gama interesse. Zij wilden tussen 3 en 4 miljoen euro betalen, maar Heidenheim weigerde hem te laten gaan.

De club wou enkel luisteren bij een bod tussen 4 en 5 miljoen euro. Ook FC Augsburg en Sevilla FC hielden hem in de gaten.

Dribbelwonder met flair en vista

Leo Scienza is een speler die magie brengt in het offensieve compartiment. De dribbelaar blinkt uit in een-tegen-één acties en is daardoor moeilijk te verdedigen. Hij koppelt zijn techniek aan een prima afwerking en een uitstekend spelinzicht.

Door zijn prestaties wordt Scienza vergeleken met spelers als Omar Marmoush en Vinicius Jr., vooral omwille van zijn dribbels en het creëren van kansen.

“Hij is iemand die in zijn eentje een wedstrijd kan beslissen", aldus zijn coach Frank Schmidt aan Sky Germany. Scienza is extreem gevaarlijk aan de bal en brengt voortdurend dreiging met zich mee.

Op het vlak van geslaagde dribbels behoort hij zelfs tot de 25 besten van Europa. “Hij heeft nog veel potentieel – zeker tactisch, verdedigend en qua weerbaarheid kan hij nog stappen zetten. Dit seizoen in de Bundesliga bij FCH zal hem daar zeker bij helpen”, aldus Schmidt.

Club Brugge moet Scienza halen

Meest recent

KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

1
1
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

26
26
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

113
113
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

64
64
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

128
128
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

92
92
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1395
1395
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

224
224
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

56
56
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

206
206
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

241
241
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

333
333
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

115
115
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

477
477
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

144
144
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

170
170
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

191
191
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

123
123
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

425
425
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

156
156
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

53
53
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

740
740
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

273
273
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

407
407
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

457
457

Meer sportnieuws