Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

door
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van Heidenheim. De dribbelvaardige flankaanvaller, die vergeleken wordt met illustere landgenoten., maakte indruk in de Bundesliga na een steile opmars vanuit de lagere Duitse reeksen. Ondanks interesse van onder meer HSV, Bologna en enkele Braziliaanse topclubs, zou Club hem voor zo’n 2 miljoen euro kunnen strikken. Scienza is snel, doelgericht en op tactisch vlak nog groeimarge – een potentiële gamechanger voor Blauw-Zwart.

LEES OOK: Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club informeert naar Braziliaanse winger

Volgens Sacha Tavolieri heeft Club Brugge formeel geïnformeerd naar Leo Scienza. Blauw-Zwart klopte aan bij 1. FC Heidenheim 1846 met het oog op de zomermercato.

De nummer zestien uit de Bundesliga zou om en bij 2 miljoen euro vragen voor de Braziliaan, terwijl ook Hamburger SV, Bologna en andere clubs op de loer liggen. De aanvaller heeft zelf nog niet beslist of hij een overstap naar de Jupiler Pro League ziet zitten.

Scienza is een flankspeler die zowel links als rechts uit de voeten kan. Afgelopen winter haalde Club Brugge geen rechtstreekse vervanger voor Andreas Skov Olsen.

Chemsdine Talbi ving het vertrek van de Deen aanvankelijk goed op, maar kende inmiddels een terugval. Michal Skoras blijft op zijn beurt wisselvallig. En Ferran Jutgla, de laatste tijd vaak als winger uitgespeeld, kijkt komende zomer mogelijk uit naar een nieuwe uitdaging.

Van kelderklasse tot Bundesliga

Kicker omschrijft Leo Scienza als een snelle en krachtige schutter. De Braziliaan beleeft momenteel zijn eerste seizoen op het hoogste niveau, nadat hij eerder actief was in de Regionalliga en zelfs de Verbandsliga.

Vorig seizoen was hij dé smaakmaker bij de promotie van SSV Ulm 1846 en werd hij verkozen tot Speler van het Jaar in de derde divisie. “Een van de rijzende sterren uit het zuidwesten”, schreef SWR.

Nadien maakte hij de stap naar de Bundesliga, waar hij bij Heidenheim geregeld het verschil maakt. Scienza pendelt tussen basis en bank, maar zag zijn marktwaarde in één jaar tijd de hoogte in schieten: van 300.000 euro naar 3 miljoen.

Tijdens de wintermercato toonden Braziliaanse clubs zoals Grêmio, Internacional, Corinthians, Bahia en Vasco da Gama interesse. Zij wilden tussen 3 en 4 miljoen euro betalen, maar Heidenheim weigerde hem te laten gaan.

De club wou enkel luisteren bij een bod tussen 4 en 5 miljoen euro. Ook FC Augsburg en Sevilla FC hielden hem in de gaten.

Dribbelwonder met flair en vista

Leo Scienza is een speler die magie brengt in het offensieve compartiment. De dribbelaar blinkt uit in een-tegen-één acties en is daardoor moeilijk te verdedigen. Hij koppelt zijn techniek aan een prima afwerking en een uitstekend spelinzicht.

Door zijn prestaties wordt Scienza vergeleken met spelers als Omar Marmoush en Vinicius Jr., vooral omwille van zijn dribbels en het creëren van kansen.

“Hij is iemand die in zijn eentje een wedstrijd kan beslissen", aldus zijn coach Frank Schmidt aan Sky Germany. Scienza is extreem gevaarlijk aan de bal en brengt voortdurend dreiging met zich mee.

Op het vlak van geslaagde dribbels behoort hij zelfs tot de 25 besten van Europa. “Hij heeft nog veel potentieel – zeker tactisch, verdedigend en qua weerbaarheid kan hij nog stappen zetten. Dit seizoen in de Bundesliga bij FCH zal hem daar zeker bij helpen”, aldus Schmidt.

Club Brugge moet Scienza halen

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

23
23
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

36
36
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

281
281
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

256
256
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

240
240
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

66
66
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

548
548
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

540
540
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

290
290
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

99
99
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

144
144
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

50
50
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

410
410
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

55
55
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

139
139
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

135
135
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

195
195
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

43
43
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

170
170
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

371
371
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

120
120
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

218
218
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

63
63

Meer sportnieuws