Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

door
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van Heidenheim. De dribbelvaardige flankaanvaller, die vergeleken wordt met illustere landgenoten., maakte indruk in de Bundesliga na een steile opmars vanuit de lagere Duitse reeksen. Ondanks interesse van onder meer HSV, Bologna en enkele Braziliaanse topclubs, zou Club hem voor zo’n 2 miljoen euro kunnen strikken. Scienza is snel, doelgericht en op tactisch vlak nog groeimarge – een potentiële gamechanger voor Blauw-Zwart.

LEES OOK: Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Club informeert naar Braziliaanse winger

Volgens Sacha Tavolieri heeft Club Brugge formeel geïnformeerd naar Leo Scienza. Blauw-Zwart klopte aan bij 1. FC Heidenheim 1846 met het oog op de zomermercato.

De nummer zestien uit de Bundesliga zou om en bij 2 miljoen euro vragen voor de Braziliaan, terwijl ook Hamburger SV, Bologna en andere clubs op de loer liggen. De aanvaller heeft zelf nog niet beslist of hij een overstap naar de Jupiler Pro League ziet zitten.

Scienza is een flankspeler die zowel links als rechts uit de voeten kan. Afgelopen winter haalde Club Brugge geen rechtstreekse vervanger voor Andreas Skov Olsen.

Chemsdine Talbi ving het vertrek van de Deen aanvankelijk goed op, maar kende inmiddels een terugval. Michal Skoras blijft op zijn beurt wisselvallig. En Ferran Jutgla, de laatste tijd vaak als winger uitgespeeld, kijkt komende zomer mogelijk uit naar een nieuwe uitdaging.

Van kelderklasse tot Bundesliga

Kicker omschrijft Leo Scienza als een snelle en krachtige schutter. De Braziliaan beleeft momenteel zijn eerste seizoen op het hoogste niveau, nadat hij eerder actief was in de Regionalliga en zelfs de Verbandsliga.

Vorig seizoen was hij dé smaakmaker bij de promotie van SSV Ulm 1846 en werd hij verkozen tot Speler van het Jaar in de derde divisie. “Een van de rijzende sterren uit het zuidwesten”, schreef SWR.

Nadien maakte hij de stap naar de Bundesliga, waar hij bij Heidenheim geregeld het verschil maakt. Scienza pendelt tussen basis en bank, maar zag zijn marktwaarde in één jaar tijd de hoogte in schieten: van 300.000 euro naar 3 miljoen.

Tijdens de wintermercato toonden Braziliaanse clubs zoals Grêmio, Internacional, Corinthians, Bahia en Vasco da Gama interesse. Zij wilden tussen 3 en 4 miljoen euro betalen, maar Heidenheim weigerde hem te laten gaan.

De club wou enkel luisteren bij een bod tussen 4 en 5 miljoen euro. Ook FC Augsburg en Sevilla FC hielden hem in de gaten.

Dribbelwonder met flair en vista

Leo Scienza is een speler die magie brengt in het offensieve compartiment. De dribbelaar blinkt uit in een-tegen-één acties en is daardoor moeilijk te verdedigen. Hij koppelt zijn techniek aan een prima afwerking en een uitstekend spelinzicht.

Door zijn prestaties wordt Scienza vergeleken met spelers als Omar Marmoush en Vinicius Jr., vooral omwille van zijn dribbels en het creëren van kansen.

“Hij is iemand die in zijn eentje een wedstrijd kan beslissen", aldus zijn coach Frank Schmidt aan Sky Germany. Scienza is extreem gevaarlijk aan de bal en brengt voortdurend dreiging met zich mee.

Op het vlak van geslaagde dribbels behoort hij zelfs tot de 25 besten van Europa. “Hij heeft nog veel potentieel – zeker tactisch, verdedigend en qua weerbaarheid kan hij nog stappen zetten. Dit seizoen in de Bundesliga bij FCH zal hem daar zeker bij helpen”, aldus Schmidt.

Club Brugge moet Scienza halen

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

53
53
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

23
23
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

112
112
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

29
29
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

80
80
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

172
172
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

146
146
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

115
115
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

164
164
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

313
313
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

21
21
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

470
470
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

753
753
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

164
164
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

25
25
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

115
115
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

103
103
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

127
127
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

509
509
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

312
312
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

150
150
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

476
476
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

683
683
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

342
342

Meer sportnieuws