Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

door
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van Heidenheim. De dribbelvaardige flankaanvaller, die vergeleken wordt met illustere landgenoten., maakte indruk in de Bundesliga na een steile opmars vanuit de lagere Duitse reeksen. Ondanks interesse van onder meer HSV, Bologna en enkele Braziliaanse topclubs, zou Club hem voor zo’n 2 miljoen euro kunnen strikken. Scienza is snel, doelgericht en op tactisch vlak nog groeimarge – een potentiële gamechanger voor Blauw-Zwart.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

Club informeert naar Braziliaanse winger

Volgens Sacha Tavolieri heeft Club Brugge formeel geïnformeerd naar Leo Scienza. Blauw-Zwart klopte aan bij 1. FC Heidenheim 1846 met het oog op de zomermercato.

De nummer zestien uit de Bundesliga zou om en bij 2 miljoen euro vragen voor de Braziliaan, terwijl ook Hamburger SV, Bologna en andere clubs op de loer liggen. De aanvaller heeft zelf nog niet beslist of hij een overstap naar de Jupiler Pro League ziet zitten.

Scienza is een flankspeler die zowel links als rechts uit de voeten kan. Afgelopen winter haalde Club Brugge geen rechtstreekse vervanger voor Andreas Skov Olsen.

Chemsdine Talbi ving het vertrek van de Deen aanvankelijk goed op, maar kende inmiddels een terugval. Michal Skoras blijft op zijn beurt wisselvallig. En Ferran Jutgla, de laatste tijd vaak als winger uitgespeeld, kijkt komende zomer mogelijk uit naar een nieuwe uitdaging.

Van kelderklasse tot Bundesliga

Kicker omschrijft Leo Scienza als een snelle en krachtige schutter. De Braziliaan beleeft momenteel zijn eerste seizoen op het hoogste niveau, nadat hij eerder actief was in de Regionalliga en zelfs de Verbandsliga.

Vorig seizoen was hij dé smaakmaker bij de promotie van SSV Ulm 1846 en werd hij verkozen tot Speler van het Jaar in de derde divisie. “Een van de rijzende sterren uit het zuidwesten”, schreef SWR.

Nadien maakte hij de stap naar de Bundesliga, waar hij bij Heidenheim geregeld het verschil maakt. Scienza pendelt tussen basis en bank, maar zag zijn marktwaarde in één jaar tijd de hoogte in schieten: van 300.000 euro naar 3 miljoen.

Tijdens de wintermercato toonden Braziliaanse clubs zoals Grêmio, Internacional, Corinthians, Bahia en Vasco da Gama interesse. Zij wilden tussen 3 en 4 miljoen euro betalen, maar Heidenheim weigerde hem te laten gaan.

De club wou enkel luisteren bij een bod tussen 4 en 5 miljoen euro. Ook FC Augsburg en Sevilla FC hielden hem in de gaten.

Dribbelwonder met flair en vista

Leo Scienza is een speler die magie brengt in het offensieve compartiment. De dribbelaar blinkt uit in een-tegen-één acties en is daardoor moeilijk te verdedigen. Hij koppelt zijn techniek aan een prima afwerking en een uitstekend spelinzicht.

Door zijn prestaties wordt Scienza vergeleken met spelers als Omar Marmoush en Vinicius Jr., vooral omwille van zijn dribbels en het creëren van kansen.

“Hij is iemand die in zijn eentje een wedstrijd kan beslissen", aldus zijn coach Frank Schmidt aan Sky Germany. Scienza is extreem gevaarlijk aan de bal en brengt voortdurend dreiging met zich mee.

Op het vlak van geslaagde dribbels behoort hij zelfs tot de 25 besten van Europa. “Hij heeft nog veel potentieel – zeker tactisch, verdedigend en qua weerbaarheid kan hij nog stappen zetten. Dit seizoen in de Bundesliga bij FCH zal hem daar zeker bij helpen”, aldus Schmidt.

Club Brugge moet Scienza halen

Meest recent

Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

6
6
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

66
66
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

124
124
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

250
250
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

43
43
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

104
104
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

250
250
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

102
102
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

50
50
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

343
343
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

104
104
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

79
79
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

451
451
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

666
666
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

294
294
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

298
298
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1030
1030
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

74
74
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

509
509
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

178
178
De Cat neusje van de zalm in Europa: Anderlecht ziet goud

RSC Anderlecht zit dan wel in de hoek waar de klappen vallen, dit seizoen is er één ...

228
228
‘Nagelbijten voor Kompany: drie prangende dossiers’

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. Der Rekordmeister staat ...

58
58
‘Invasie op Beerschot: opvallende transferplannen bekend’

Beerschot wil zo snel mogelijk weer naar de Jupiler Pro League promoveren, maar na afgelopen ...

388
388
‘Enorm drama treft Salah: volgende speeldag in gevaar’

Mohamed Salah zit dit seizoen in een ferme dip bij Liverpool. De Egyptenaar krijgt nu ook naast het ...

59
59

Meer sportnieuws