Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

door
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van Heidenheim. De dribbelvaardige flankaanvaller, die vergeleken wordt met illustere landgenoten., maakte indruk in de Bundesliga na een steile opmars vanuit de lagere Duitse reeksen. Ondanks interesse van onder meer HSV, Bologna en enkele Braziliaanse topclubs, zou Club hem voor zo’n 2 miljoen euro kunnen strikken. Scienza is snel, doelgericht en op tactisch vlak nog groeimarge – een potentiële gamechanger voor Blauw-Zwart.

LEES OOK: "Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

Club informeert naar Braziliaanse winger

Volgens Sacha Tavolieri heeft Club Brugge formeel geïnformeerd naar Leo Scienza. Blauw-Zwart klopte aan bij 1. FC Heidenheim 1846 met het oog op de zomermercato.

De nummer zestien uit de Bundesliga zou om en bij 2 miljoen euro vragen voor de Braziliaan, terwijl ook Hamburger SV, Bologna en andere clubs op de loer liggen. De aanvaller heeft zelf nog niet beslist of hij een overstap naar de Jupiler Pro League ziet zitten.

Scienza is een flankspeler die zowel links als rechts uit de voeten kan. Afgelopen winter haalde Club Brugge geen rechtstreekse vervanger voor Andreas Skov Olsen.

Chemsdine Talbi ving het vertrek van de Deen aanvankelijk goed op, maar kende inmiddels een terugval. Michal Skoras blijft op zijn beurt wisselvallig. En Ferran Jutgla, de laatste tijd vaak als winger uitgespeeld, kijkt komende zomer mogelijk uit naar een nieuwe uitdaging.

Van kelderklasse tot Bundesliga

Kicker omschrijft Leo Scienza als een snelle en krachtige schutter. De Braziliaan beleeft momenteel zijn eerste seizoen op het hoogste niveau, nadat hij eerder actief was in de Regionalliga en zelfs de Verbandsliga.

Vorig seizoen was hij dé smaakmaker bij de promotie van SSV Ulm 1846 en werd hij verkozen tot Speler van het Jaar in de derde divisie. “Een van de rijzende sterren uit het zuidwesten”, schreef SWR.

Nadien maakte hij de stap naar de Bundesliga, waar hij bij Heidenheim geregeld het verschil maakt. Scienza pendelt tussen basis en bank, maar zag zijn marktwaarde in één jaar tijd de hoogte in schieten: van 300.000 euro naar 3 miljoen.

Tijdens de wintermercato toonden Braziliaanse clubs zoals Grêmio, Internacional, Corinthians, Bahia en Vasco da Gama interesse. Zij wilden tussen 3 en 4 miljoen euro betalen, maar Heidenheim weigerde hem te laten gaan.

De club wou enkel luisteren bij een bod tussen 4 en 5 miljoen euro. Ook FC Augsburg en Sevilla FC hielden hem in de gaten.

Dribbelwonder met flair en vista

Leo Scienza is een speler die magie brengt in het offensieve compartiment. De dribbelaar blinkt uit in een-tegen-één acties en is daardoor moeilijk te verdedigen. Hij koppelt zijn techniek aan een prima afwerking en een uitstekend spelinzicht.

Door zijn prestaties wordt Scienza vergeleken met spelers als Omar Marmoush en Vinicius Jr., vooral omwille van zijn dribbels en het creëren van kansen.

“Hij is iemand die in zijn eentje een wedstrijd kan beslissen", aldus zijn coach Frank Schmidt aan Sky Germany. Scienza is extreem gevaarlijk aan de bal en brengt voortdurend dreiging met zich mee.

Op het vlak van geslaagde dribbels behoort hij zelfs tot de 25 besten van Europa. “Hij heeft nog veel potentieel – zeker tactisch, verdedigend en qua weerbaarheid kan hij nog stappen zetten. Dit seizoen in de Bundesliga bij FCH zal hem daar zeker bij helpen”, aldus Schmidt.

Club Brugge moet Scienza halen

Meest recent

Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

22
22
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

41
41
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

54
54
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

140
140
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

21
21
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

124
124
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

136
136
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

116
116
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

166
166
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

307
307
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

233
233
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

102
102
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

83
83
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

43
43
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

145
145
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

90
90
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

754
754
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

99
99
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

410
410
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

147
147
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

267
267
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

250
250
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

343
343
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

201
201
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

190
190

Meer sportnieuws