Gent laat Anderlecht stof happen: nieuwe spits binnen

379 stemmen
Gent laat Anderlecht stof happen: nieuwe spits binnen

AA Gent gaat op sportief vlak door een moeilijke periode en dreigt het grote kneusje van de Champions' Play-Offs te worden. Maar de Buffalo's hebben nu wel een succesje geboekt op de transfermarkt. Zo wist het een beloftevol talent weg te plukken uit de Challenger Pro League.

De Oost-Vlaamse club begon vorige zomer aan een nieuw hoofdstuk met een nieuwe structuur en sportieve leiding, maar voorlopig is dat nog geen succes. Gent plaatste zich weliswaar voor het eerst sinds 2019 voor Play-Off I. Daarin vallen de prestaties echter dik tegen, waardoor een seizoen zonder Europees voetbal op komst is.

LEES OOK: Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Evenwicht zoeken op mercato

De Buffalo's wisselden dit seizoen ook al van trainer en lieten verschillende steken vallen op de mercato. "Er werden een aantal geslaagde transfers afgerond, maar in totaliteit hebben we vorige zomer te veel ingezet op potentieel voor de toekomst en te weinig op ervaring, mentaliteit, leiderschap en onmiddellijke inzet" klonk het onlangs nog in een officieel statement.

Komende zomer zal er dan ook gecorrigeerd worden en zal men hoger inzetten op het aanwerven van directe kwaliteit. Anderzijds geeft de club ook toe dat ze afhankelijk blijft van de inkomsten op de transfermarkt. Het blijft dus ook van cruciaal belang om voldoende jong talent achter de hand te houden.

Ruwe diamant uit tweede divisie

Wat dat laatste betreft heeft men nu alvast een goede slag geslagen. Zo maakten de Buffalo's via de officiële kanalen de komst van Simon Buggea bekend. Deze 18-jarige aanvaller is een product van RFC Seraing, waar hij dit seizoen al zijn debuut in de Challenger Pro League maakte. Hij was goed voor 2 goals en 2 assists in 14 duels.

Buggea tekende in de Oost-Vlaamse hoofdstad een contract tot medio 2030. Hij zal eerst aansluiten bij Jong Gent, dat komend seizoen in de tweede divisie aantreedt, en zo proberen een plaats in de A-kern af te dwingen. De spits was overigens ook bij clubs als RSC Anderlecht en Ajax in beeld, maar Gent kon hem dus overtuigen.

De jeugdopleiding van Gent hoort bij de top 5 in België ...

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

102
102
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

16
16
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

51
51
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

31
31
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

107
107
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

118
118
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

28
28
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

47
47
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

57
57
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

288
288
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

158
158
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

47
47
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

217
217
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

144
144
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

144
144
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

92
92
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

430
430
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

336
336
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

134
134
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

137
137
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

98
98
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

169
169
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

201
201
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws