Gent laat Anderlecht stof happen: nieuwe spits binnen

door
Gent laat Anderlecht stof happen: nieuwe spits binnen

AA Gent gaat op sportief vlak door een moeilijke periode en dreigt het grote kneusje van de Champions' Play-Offs te worden. Maar de Buffalo's hebben nu wel een succesje geboekt op de transfermarkt. Zo wist het een beloftevol talent weg te plukken uit de Challenger Pro League.

De Oost-Vlaamse club begon vorige zomer aan een nieuw hoofdstuk met een nieuwe structuur en sportieve leiding, maar voorlopig is dat nog geen succes. Gent plaatste zich weliswaar voor het eerst sinds 2019 voor Play-Off I. Daarin vallen de prestaties echter dik tegen, waardoor een seizoen zonder Europees voetbal op komst is.

LEES OOK: Nainggolan-bom doet CPL daveren: "Wie Radja beetje kent ..."

Evenwicht zoeken op mercato

De Buffalo's wisselden dit seizoen ook al van trainer en lieten verschillende steken vallen op de mercato. "Er werden een aantal geslaagde transfers afgerond, maar in totaliteit hebben we vorige zomer te veel ingezet op potentieel voor de toekomst en te weinig op ervaring, mentaliteit, leiderschap en onmiddellijke inzet" klonk het onlangs nog in een officieel statement.

Komende zomer zal er dan ook gecorrigeerd worden en zal men hoger inzetten op het aanwerven van directe kwaliteit. Anderzijds geeft de club ook toe dat ze afhankelijk blijft van de inkomsten op de transfermarkt. Het blijft dus ook van cruciaal belang om voldoende jong talent achter de hand te houden.

Ruwe diamant uit tweede divisie

Wat dat laatste betreft heeft men nu alvast een goede slag geslagen. Zo maakten de Buffalo's via de officiële kanalen de komst van Simon Buggea bekend. Deze 18-jarige aanvaller is een product van RFC Seraing, waar hij dit seizoen al zijn debuut in de Challenger Pro League maakte. Hij was goed voor 2 goals en 2 assists in 14 duels.

Buggea tekende in de Oost-Vlaamse hoofdstad een contract tot medio 2030. Hij zal eerst aansluiten bij Jong Gent, dat komend seizoen in de tweede divisie aantreedt, en zo proberen een plaats in de A-kern af te dwingen. De spits was overigens ook bij clubs als RSC Anderlecht en Ajax in beeld, maar Gent kon hem dus overtuigen.

De jeugdopleiding van Gent hoort bij de top 5 in België ...

Meest recent

Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

26
26
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

32
32
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

46
46
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

117
117
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

47
47
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

89
89
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

943
943
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

49
49
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

61
61
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

399
399
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

199
199
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

111
111
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

131
131
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

127
127
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

30
30
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

965
965
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

119
119
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

56
56
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

359
359
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

816
816
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

125
125
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

81
81
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

417
417
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

632
632
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

276
276

Meer sportnieuws