Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

door
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur van Anderlecht wil bijvoorbeeld geen Club Brugge-fans welkom heten voor het eerstvolgende competitieduel tussen beide clubs. Maar daar leggen die supporters zich niet bij neer.

Wat een groot voetbalfeest moest worden, draaide afgelopen zondag uit op een gewelddadig drama. Met name in de Brusselse stads, buiten de perimeter rond het stadion. Het begon in de namiddag met een ultra-gewelddadige en racistisch gemotiveerde raid van Club Brugge-hooligans in Molenbeek en Jette.

Dat spoor van geweld leidde tot een tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. Na de match werden supporters van beide ploegen aangevallen in de hoofdstad. Vooral degenen die de metro gebruikten als vervoermiddel werden geviseerd. Er is sprake van verschillende incidenten waarbij heel wat personen gewond raakten.

LEES OOK: Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

Brugse fans geweerd

De incidenten zorgden voor een golf van verontwaardiging en heel wat reactie vanuit politieke hoek. Fabrice Cumps, burgemeester van Anderlecht, besloot zelfs al om in te grijpen. Zo besloot hij om geen Brugse supporters toe te laten tijdens het onderlinge competitieduel van 18 mei. Daarmee wil hij de buurtbewoners en Anderlecht-fans 'beschermen'.

De beslissing van Cumps leverde echter al heel wat tegengas op. Club Brugge liet verstaan dat het geen correcte maatregel vindt en vraagt om de dialoog aan te gaan. Ook ministers Annelies Verlinden en Cieltje Van Achter floten de burgemeester al terug. Zelfs de supporters van Anderlecht keerden zich tegen de beslissing.

Juridische stappen

De een deel van de Brugse achterban ging nog een stap verder en ondernam juridische stappen. De grootste supportersgroep van Club, The Locals 78, nam immers advocaat Walter Van Steenbrugge onder de arm. Die legde Cumps een deadline op tot vrijdagmiddag. "Als er dan nog geen enkel signaal komt, dienen we het verzoekschrift in bij de Raad van State”, reageert de advocaat bij Bruzz. "Ik hoop dat er wijsheid komt. Het zijn alleen ezels die niet van mening veranderen. We hebben nu al contact gezocht in de hoop op een niet-juridische oplossing. Maar als dat niet lukt, gaan we naar de Raad van State. Die zal dan nog voor 18 mei uitspraak doen."

De match moet gewoon doorgaan met bezoekende fans ...

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

13
13
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

807
807
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

29
29
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

74
74
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

134
134
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

152
152
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

120
120
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

239
239
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

351
351
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

56
56
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

260
260
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

405
405
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

596
596
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

265
265
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

59
59
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

186
186
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

21
21
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

132
132
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1357
1357
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

100
100
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

632
632
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

59
59
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

135
135
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

167
167
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

177
177

Meer sportnieuws