Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

door
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur van Anderlecht wil bijvoorbeeld geen Club Brugge-fans welkom heten voor het eerstvolgende competitieduel tussen beide clubs. Maar daar leggen die supporters zich niet bij neer.

Wat een groot voetbalfeest moest worden, draaide afgelopen zondag uit op een gewelddadig drama. Met name in de Brusselse stads, buiten de perimeter rond het stadion. Het begon in de namiddag met een ultra-gewelddadige en racistisch gemotiveerde raid van Club Brugge-hooligans in Molenbeek en Jette.

Dat spoor van geweld leidde tot een tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. Na de match werden supporters van beide ploegen aangevallen in de hoofdstad. Vooral degenen die de metro gebruikten als vervoermiddel werden geviseerd. Er is sprake van verschillende incidenten waarbij heel wat personen gewond raakten.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

Brugse fans geweerd

De incidenten zorgden voor een golf van verontwaardiging en heel wat reactie vanuit politieke hoek. Fabrice Cumps, burgemeester van Anderlecht, besloot zelfs al om in te grijpen. Zo besloot hij om geen Brugse supporters toe te laten tijdens het onderlinge competitieduel van 18 mei. Daarmee wil hij de buurtbewoners en Anderlecht-fans 'beschermen'.

De beslissing van Cumps leverde echter al heel wat tegengas op. Club Brugge liet verstaan dat het geen correcte maatregel vindt en vraagt om de dialoog aan te gaan. Ook ministers Annelies Verlinden en Cieltje Van Achter floten de burgemeester al terug. Zelfs de supporters van Anderlecht keerden zich tegen de beslissing.

Juridische stappen

De een deel van de Brugse achterban ging nog een stap verder en ondernam juridische stappen. De grootste supportersgroep van Club, The Locals 78, nam immers advocaat Walter Van Steenbrugge onder de arm. Die legde Cumps een deadline op tot vrijdagmiddag. "Als er dan nog geen enkel signaal komt, dienen we het verzoekschrift in bij de Raad van State”, reageert de advocaat bij Bruzz. "Ik hoop dat er wijsheid komt. Het zijn alleen ezels die niet van mening veranderen. We hebben nu al contact gezocht in de hoop op een niet-juridische oplossing. Maar als dat niet lukt, gaan we naar de Raad van State. Die zal dan nog voor 18 mei uitspraak doen."

De match moet gewoon doorgaan met bezoekende fans ...

Meest recent

Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

15
15
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

46
46
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

67
67
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

61
61
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

27
27
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

40
40
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

50
50
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

44
44
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

21
21
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

423
423
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

112
112
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

111
111
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

371
371
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

57
57
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

497
497
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

563
563
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

114
114
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

307
307
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

284
284
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

312
312
De Cat krijgt ultieme transferraad: “Hij moet naar daar”

Nathan De Cat is gespreksonderwerp nummer 1 in het Lotto Park. Het 17-jarige supertalent behoort ...

201
201
Trump verbaast weer met uitspraken: "Anders afgemaakt"

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ligt zwaar onder vuur. Er zijn problemen met de ...

71
71
Goots maakt Antwerp compleet af: onbegrip over één man

Patrick Goots is een clubicoon van Royal Antwerp FC. De voormalige aanvaller volgt zijn oude club ...

184
184
Rigaux doet boekje open over transfersituatie Tresoldi

Nicolo Tresoldi verkeert in bloedvorm bij Club Brugge. Afgelopen speeldag was de goaltjesdief weer ...

258
258
‘Spectaculaire terugkeer Tessa Wullaert in de maak’

Tessa Wullaert is één van de grootste voetbalsterren die het Belgische vrouwenvoetbal ...

205
205

Meer sportnieuws