Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

door
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur van Anderlecht wil bijvoorbeeld geen Club Brugge-fans welkom heten voor het eerstvolgende competitieduel tussen beide clubs. Maar daar leggen die supporters zich niet bij neer.

Wat een groot voetbalfeest moest worden, draaide afgelopen zondag uit op een gewelddadig drama. Met name in de Brusselse stads, buiten de perimeter rond het stadion. Het begon in de namiddag met een ultra-gewelddadige en racistisch gemotiveerde raid van Club Brugge-hooligans in Molenbeek en Jette.

Dat spoor van geweld leidde tot een tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. Na de match werden supporters van beide ploegen aangevallen in de hoofdstad. Vooral degenen die de metro gebruikten als vervoermiddel werden geviseerd. Er is sprake van verschillende incidenten waarbij heel wat personen gewond raakten.

LEES OOK: 'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Brugse fans geweerd

De incidenten zorgden voor een golf van verontwaardiging en heel wat reactie vanuit politieke hoek. Fabrice Cumps, burgemeester van Anderlecht, besloot zelfs al om in te grijpen. Zo besloot hij om geen Brugse supporters toe te laten tijdens het onderlinge competitieduel van 18 mei. Daarmee wil hij de buurtbewoners en Anderlecht-fans 'beschermen'.

De beslissing van Cumps leverde echter al heel wat tegengas op. Club Brugge liet verstaan dat het geen correcte maatregel vindt en vraagt om de dialoog aan te gaan. Ook ministers Annelies Verlinden en Cieltje Van Achter floten de burgemeester al terug. Zelfs de supporters van Anderlecht keerden zich tegen de beslissing.

Juridische stappen

De een deel van de Brugse achterban ging nog een stap verder en ondernam juridische stappen. De grootste supportersgroep van Club, The Locals 78, nam immers advocaat Walter Van Steenbrugge onder de arm. Die legde Cumps een deadline op tot vrijdagmiddag. "Als er dan nog geen enkel signaal komt, dienen we het verzoekschrift in bij de Raad van State”, reageert de advocaat bij Bruzz. "Ik hoop dat er wijsheid komt. Het zijn alleen ezels die niet van mening veranderen. We hebben nu al contact gezocht in de hoop op een niet-juridische oplossing. Maar als dat niet lukt, gaan we naar de Raad van State. Die zal dan nog voor 18 mei uitspraak doen."

De match moet gewoon doorgaan met bezoekende fans ...

Meest recent

'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

1
1
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

36
36
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

29
29
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

36
36
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

45
45
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

181
181
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

137
137
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

241
241
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

514
514
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

365
365
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

191
191
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

298
298
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

179
179
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

488
488
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

231
231
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

164
164
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

41
41
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

167
167
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

389
389
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

107
107
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

382
382
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

77
77
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

1095
1095
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

556
556

Meer sportnieuws