Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

383
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur van Anderlecht wil bijvoorbeeld geen Club Brugge-fans welkom heten voor het eerstvolgende competitieduel tussen beide clubs. Maar daar leggen die supporters zich niet bij neer.

Wat een groot voetbalfeest moest worden, draaide afgelopen zondag uit op een gewelddadig drama. Met name in de Brusselse stads, buiten de perimeter rond het stadion. Het begon in de namiddag met een ultra-gewelddadige en racistisch gemotiveerde raid van Club Brugge-hooligans in Molenbeek en Jette.

Dat spoor van geweld leidde tot een tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. Na de match werden supporters van beide ploegen aangevallen in de hoofdstad. Vooral degenen die de metro gebruikten als vervoermiddel werden geviseerd. Er is sprake van verschillende incidenten waarbij heel wat personen gewond raakten.

LEES OOK: Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Brugse fans geweerd

De incidenten zorgden voor een golf van verontwaardiging en heel wat reactie vanuit politieke hoek. Fabrice Cumps, burgemeester van Anderlecht, besloot zelfs al om in te grijpen. Zo besloot hij om geen Brugse supporters toe te laten tijdens het onderlinge competitieduel van 18 mei. Daarmee wil hij de buurtbewoners en Anderlecht-fans 'beschermen'.

De beslissing van Cumps leverde echter al heel wat tegengas op. Club Brugge liet verstaan dat het geen correcte maatregel vindt en vraagt om de dialoog aan te gaan. Ook ministers Annelies Verlinden en Cieltje Van Achter floten de burgemeester al terug. Zelfs de supporters van Anderlecht keerden zich tegen de beslissing.

Juridische stappen

De een deel van de Brugse achterban ging nog een stap verder en ondernam juridische stappen. De grootste supportersgroep van Club, The Locals 78, nam immers advocaat Walter Van Steenbrugge onder de arm. Die legde Cumps een deadline op tot vrijdagmiddag. "Als er dan nog geen enkel signaal komt, dienen we het verzoekschrift in bij de Raad van State”, reageert de advocaat bij Bruzz. "Ik hoop dat er wijsheid komt. Het zijn alleen ezels die niet van mening veranderen. We hebben nu al contact gezocht in de hoop op een niet-juridische oplossing. Maar als dat niet lukt, gaan we naar de Raad van State. Die zal dan nog voor 18 mei uitspraak doen."

De match moet gewoon doorgaan met bezoekende fans ...

Meest recent

Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

69
69
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

10
10
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

29
29
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

71
71
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

64
64
Ongeziene basiself tegen Turkije? Van Bommel dropt hint

De Rode Duivels zijn behoorlijk goed begonnen aan hun Nations League-campagne. Maar om in de running ...

159
159
'Bayern profiteert bij City: Kompany lonkt naar ex-ploegmaat'

Nu het schuldig is bevonden aan liefst 114 inbreuken tegen de financiële regelgeving in het ...

200
200
Bruno baalt: Anderlecht slikt tegenvaller uit ziekenboeg

RSC Anderlecht heeft een meer dan behoorlijk eerste luik van het seizoen achter de rug. Maar vlak na ...

267
267
Verrassing imponeert bij Duivels: "Basisplaats afgedwongen"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

417
417
"Gênant" - Deschacht grond ingeboord na ophefmakende uitspraken

In de Womens Champions League neemt OH Leuven het donderdagavond op tegen Paris Saint-Germain. Die ...

105
105
‘Stankovic terug naar Brugge? Club broedt op straf plan’

Bij Inter krijgt Aleksandar Stankovic amper speeltijd, in Brugge missen ze hem elke week. Een ...

1026
1026
Onthuld: deze topbondscoach vangt het dikste jaarsalaris

Met Mark van Bommel kregen de Rode Duivels een nieuwe bondscoach met internationale weerklank. Maar ...

87
87
Duivel moet vrezen: "Dan heeft hij écht een probleem"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

424
424
POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

337
337
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

384
384
Keiharde conclusie Lukaku: "Tegen de toplanden ..."

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

361
361
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

52
52
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

134
134
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

27
27
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

175
175
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

44
44
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

82
82
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

140
140
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

181
181
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

123
123

Meer sportnieuws