Stadsbestuur Anderlecht grijpt drastisch in: Club-fans verbannen

door
Stadsbestuur Anderlecht grijpt drastisch in: Club-fans verbannen

Met duels tegen achtereenvolgens Union, Club Brugge én KRC Genk kan RSC Anderlecht straks scherprechter spelen in de titelstrijd. Komend weekend komt de stadsgenoot over de vloer in het Lotto Park, waar de Brusselaars nadien Blauw-Zwart ontvangen. Voor die beladen partij werden nu al drastische maatregelen genomen.

Zondag keken de beide rivalen mekaar reeds in de ogen in de bekerfinale, waarin Club aan het langste eind trok. In de marge van die wedstrijd liep het evenwel compleet uit de hand op diverse plaatsen in de hoofdstad, waar een aantal hooligans hun boekje stevig te buiten ging. Al snel klonk het dat die rellen niet zonder gevolgen zouden blijven. Nu heeft Fabrice Cumps, de burgemeester van Anderlecht, de knoop ook definitief doorgehakt.

LEES OOK: 'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Cumps weert Club-fans

Zoals verwacht zullen de Brugse fans op zondag 18 mei niet welkom zijn in het Lotto Park, waar het uitvak dus leeg zal blijven. "Gezien het onaanvaardbare gedrag van bepaalde zogenaamde supporters (...) en de daaraan verbonden risico’s voor de openbare orde, heb ik besloten om een administratieve politieke maatregel te nemen en de aanwezigheid van Brugse supporters op 18 mei aanstaande te verbieden”, luidt het in een persmededeling.

"Het doel van deze beslissing is om zowel de bewoners als de supporters van RSCA te beschermen. Er mag geen sprake zijn van een herhaling op het gemeentelijk grondgebied van de verbijsterende taferelen waarvan we afgelopen weekend getuige waren. Daarom heb ik de diensten van de politiezone Zuid, mijn collega’s en de vertegenwoordigers van RSCA gevraagd om samen te werken aan de uitvoering van deze maatregel", klinkt het nog.

Aderlating in Anderlecht

De bedoeling is tot slot "om de strikt sportieve kwesties terug op de voorgrond te plaatsen en de rust in onze straten en in het Lotto Park te herstellen". Hoewel het zelf het gedrag van een deel van de aanhang ook veroordeelde, en direct haar medewerking verleende om de betrokkenen te identificeren, hoeft Club op de voorlaatste speeldag dus alvast niet te rekenen op vocale steun van de achterban om de titelrace tot een goed einde te brengen.

Een terechte beslissing?

Meest recent

Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

0
0
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

48
48
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

149
149
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

152
152
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

507
507
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

418
418
Westerlo weggespeeld door STVV: Charai reageert hard

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

41
41
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

361
361
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

118
118
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

118
118
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

232
232
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

112
112
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

62
62
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

238
238
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

131
131
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

185
185
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

250
250
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

343
343
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

21
21
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

437
437
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

60
60
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

217
217
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

356
356
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

73
73
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

216
216

Meer sportnieuws