Stadsbestuur Anderlecht grijpt drastisch in: Club-fans verbannen

door
Stadsbestuur Anderlecht grijpt drastisch in: Club-fans verbannen

Met duels tegen achtereenvolgens Union, Club Brugge én KRC Genk kan RSC Anderlecht straks scherprechter spelen in de titelstrijd. Komend weekend komt de stadsgenoot over de vloer in het Lotto Park, waar de Brusselaars nadien Blauw-Zwart ontvangen. Voor die beladen partij werden nu al drastische maatregelen genomen.

Zondag keken de beide rivalen mekaar reeds in de ogen in de bekerfinale, waarin Club aan het langste eind trok. In de marge van die wedstrijd liep het evenwel compleet uit de hand op diverse plaatsen in de hoofdstad, waar een aantal hooligans hun boekje stevig te buiten ging. Al snel klonk het dat die rellen niet zonder gevolgen zouden blijven. Nu heeft Fabrice Cumps, de burgemeester van Anderlecht, de knoop ook definitief doorgehakt.

LEES OOK: 'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Cumps weert Club-fans

Zoals verwacht zullen de Brugse fans op zondag 18 mei niet welkom zijn in het Lotto Park, waar het uitvak dus leeg zal blijven. "Gezien het onaanvaardbare gedrag van bepaalde zogenaamde supporters (...) en de daaraan verbonden risico’s voor de openbare orde, heb ik besloten om een administratieve politieke maatregel te nemen en de aanwezigheid van Brugse supporters op 18 mei aanstaande te verbieden”, luidt het in een persmededeling.

"Het doel van deze beslissing is om zowel de bewoners als de supporters van RSCA te beschermen. Er mag geen sprake zijn van een herhaling op het gemeentelijk grondgebied van de verbijsterende taferelen waarvan we afgelopen weekend getuige waren. Daarom heb ik de diensten van de politiezone Zuid, mijn collega’s en de vertegenwoordigers van RSCA gevraagd om samen te werken aan de uitvoering van deze maatregel", klinkt het nog.

Aderlating in Anderlecht

De bedoeling is tot slot "om de strikt sportieve kwesties terug op de voorgrond te plaatsen en de rust in onze straten en in het Lotto Park te herstellen". Hoewel het zelf het gedrag van een deel van de aanhang ook veroordeelde, en direct haar medewerking verleende om de betrokkenen te identificeren, hoeft Club op de voorlaatste speeldag dus alvast niet te rekenen op vocale steun van de achterban om de titelrace tot een goed einde te brengen.

Een terechte beslissing?

Meest recent

Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

0
0
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

13
13
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

58
58
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

70
70
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

166
166
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

208
208
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

97
97
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

451
451
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

123
123
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

39
39
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

39
39
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

152
152
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

155
155
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

510
510
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

119
119
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

212
212
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

46
46
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

163
163
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

148
148
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

357
357
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

152
152
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

102
102
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

415
415
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

75
75

Meer sportnieuws