Stadsbestuur Anderlecht grijpt drastisch in: Club-fans verbannen

575
Stadsbestuur Anderlecht grijpt drastisch in: Club-fans verbannen

Met duels tegen achtereenvolgens Union, Club Brugge én KRC Genk kan RSC Anderlecht straks scherprechter spelen in de titelstrijd. Komend weekend komt de stadsgenoot over de vloer in het Lotto Park, waar de Brusselaars nadien Blauw-Zwart ontvangen. Voor die beladen partij werden nu al drastische maatregelen genomen.

Zondag keken de beide rivalen mekaar reeds in de ogen in de bekerfinale, waarin Club aan het langste eind trok. In de marge van die wedstrijd liep het evenwel compleet uit de hand op diverse plaatsen in de hoofdstad, waar een aantal hooligans hun boekje stevig te buiten ging. Al snel klonk het dat die rellen niet zonder gevolgen zouden blijven. Nu heeft Fabrice Cumps, de burgemeester van Anderlecht, de knoop ook definitief doorgehakt.

LEES OOK: 'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Cumps weert Club-fans

Zoals verwacht zullen de Brugse fans op zondag 18 mei niet welkom zijn in het Lotto Park, waar het uitvak dus leeg zal blijven. "Gezien het onaanvaardbare gedrag van bepaalde zogenaamde supporters (...) en de daaraan verbonden risico’s voor de openbare orde, heb ik besloten om een administratieve politieke maatregel te nemen en de aanwezigheid van Brugse supporters op 18 mei aanstaande te verbieden”, luidt het in een persmededeling.

"Het doel van deze beslissing is om zowel de bewoners als de supporters van RSCA te beschermen. Er mag geen sprake zijn van een herhaling op het gemeentelijk grondgebied van de verbijsterende taferelen waarvan we afgelopen weekend getuige waren. Daarom heb ik de diensten van de politiezone Zuid, mijn collega’s en de vertegenwoordigers van RSCA gevraagd om samen te werken aan de uitvoering van deze maatregel", klinkt het nog.

Aderlating in Anderlecht

De bedoeling is tot slot "om de strikt sportieve kwesties terug op de voorgrond te plaatsen en de rust in onze straten en in het Lotto Park te herstellen". Hoewel het zelf het gedrag van een deel van de aanhang ook veroordeelde, en direct haar medewerking verleende om de betrokkenen te identificeren, hoeft Club op de voorlaatste speeldag dus alvast niet te rekenen op vocale steun van de achterban om de titelrace tot een goed einde te brengen.

Een terechte beslissing?

Meest recent

'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

64
64
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

15
15
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

98
98
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

18
18
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

236
236
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

60
60
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

39
39
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

35
35
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

58
58
'Dilemma voor Standard na plotse transferaanbieding'

Standard is na drie speeldagen nog ongeslagen, al zullen ze in Luik wellicht gehoopt hebben op meer ...

180
180
'Man City plant enorme transferbom met De Jong'

Er viel deze zomer al heel wat transfervuurwerk te noteren in de Premier League en dat lijkt nog ...

173
173
'Arsenal zet ook Rode Duivel nog op verlanglijst'

Arsenal heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Zowel in de Community Shield tegen Manchester City ...

100
100
'Club Brugge slikt domper in dossier Ordoñez'

Het is bij Club Brugge al een zeer bewogen transferzomer geweest en er lijkt nog één ...

533
533
Amorim verrast met rollen voor Moreira en Saelemaekers

AC Milan is afgelopen weekend zijn seizoen goed begonnen. De Rossoneri pakte in hun ...

93
93
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

151
151
Union heeft nieuwe Europese thuishaven beet

Donderdag hopen Anderlecht, STVV en AA Gent hun ticket voor hun respectievelijke Europese league ...

90
90
Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

578
578
Titelstrijd nu al gestreden? Vandenbempt maakt zich zorgen

Na de derde speeldag in de Jupiler Pro League zijn er nog drie teams die met het maximum van de ...

425
425
'Standard alsnog verlost van overbodige grootverdiener'

Voor Standard belooft het nog een bewogen einde van de zomerse transferperiode te gaan worden. Op ...

110
110
Trossard en Besiktas briesen na schandalige klap

Afgelopen weekend werd in de Turkse competitie de tweede speeldag afgewerkt en die werd voor de Rode ...

122
122
'STVV baalt: nòg plotse miljoenentransfer sterkhouder'

STVV kwam afgelopen weekend niet in actie, want de Kanaries mochten zich sparen voor de return tegen ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Charleroi, transfer Bertaccini'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

491
491
Thorup krijgt de volle laag bij Genk: grijpt De Condé in?

KRC Genk is dit seizoen wisselvallig begonnen. Tegen Royal Antwerp leken de Limburgers op weg naar ...

672
672
Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

Westerlo kreeg afgelopen speeldag een pak voor de broek in de Jupiler Pro League. De Kemphanen ...

104
104
Infantino haalt snoeihard uit na FIFA-controverse

Gianni Infantino ligt zwaar onder vuur bij de FIFA. De voorzitter van de wereldvoetbalbond krijgt na ...

184
184

Meer sportnieuws