Stadsbestuur Anderlecht grijpt drastisch in: Club-fans verbannen

575
Stadsbestuur Anderlecht grijpt drastisch in: Club-fans verbannen

Met duels tegen achtereenvolgens Union, Club Brugge én KRC Genk kan RSC Anderlecht straks scherprechter spelen in de titelstrijd. Komend weekend komt de stadsgenoot over de vloer in het Lotto Park, waar de Brusselaars nadien Blauw-Zwart ontvangen. Voor die beladen partij werden nu al drastische maatregelen genomen.

Zondag keken de beide rivalen mekaar reeds in de ogen in de bekerfinale, waarin Club aan het langste eind trok. In de marge van die wedstrijd liep het evenwel compleet uit de hand op diverse plaatsen in de hoofdstad, waar een aantal hooligans hun boekje stevig te buiten ging. Al snel klonk het dat die rellen niet zonder gevolgen zouden blijven. Nu heeft Fabrice Cumps, de burgemeester van Anderlecht, de knoop ook definitief doorgehakt.

LEES OOK: Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Cumps weert Club-fans

Zoals verwacht zullen de Brugse fans op zondag 18 mei niet welkom zijn in het Lotto Park, waar het uitvak dus leeg zal blijven. "Gezien het onaanvaardbare gedrag van bepaalde zogenaamde supporters (...) en de daaraan verbonden risico’s voor de openbare orde, heb ik besloten om een administratieve politieke maatregel te nemen en de aanwezigheid van Brugse supporters op 18 mei aanstaande te verbieden”, luidt het in een persmededeling.

"Het doel van deze beslissing is om zowel de bewoners als de supporters van RSCA te beschermen. Er mag geen sprake zijn van een herhaling op het gemeentelijk grondgebied van de verbijsterende taferelen waarvan we afgelopen weekend getuige waren. Daarom heb ik de diensten van de politiezone Zuid, mijn collega’s en de vertegenwoordigers van RSCA gevraagd om samen te werken aan de uitvoering van deze maatregel", klinkt het nog.

Aderlating in Anderlecht

De bedoeling is tot slot "om de strikt sportieve kwesties terug op de voorgrond te plaatsen en de rust in onze straten en in het Lotto Park te herstellen". Hoewel het zelf het gedrag van een deel van de aanhang ook veroordeelde, en direct haar medewerking verleende om de betrokkenen te identificeren, hoeft Club op de voorlaatste speeldag dus alvast niet te rekenen op vocale steun van de achterban om de titelrace tot een goed einde te brengen.

Een terechte beslissing?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

54
54
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

59
59
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

78
78
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

72
72
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

144
144
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

199
199
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

103
103
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

73
73
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

216
216
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

104
104
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

968
968
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

164
164
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

109
109
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

397
397
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

437
437
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

418
418

Meer sportnieuws