Fink de mist in bij KRC Genk: "Vreemde communicatie"

565
Fink de mist in bij KRC Genk:

Na een pijnlijke 1 op 15 lijkt KRC Genk volledig uit de titelstrijd geslagen. Coach Thorsten Fink lijkt de handdoek alvast te hebben geworpen. Al vindt analist Jacky Mathijssen dat de Genkse trainer zich positiever moet opstellen.

Onder leiding van Fink werkte Genk lange tijd een sterk seizoen af. Het won de reguliere competitie met een mooie voorsprong en begon ook met 6 op 6 aan de Play-Offs. Maar daarna liep het plots helemaal fout. Zo ging Racing onderuit tegen directe concurrenten Union SG en Club Brugge.

Vervolgens behaalde Racing slechts één puntje in het tweeluik tegen Antwerp FC. Bijgevolg moest Genk afgelopen weekend winnen op het veld van Union om nog een goede kans op de titel te maken. Het speelde ook een degelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk toch met 1-0.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

Negatieve reactie Fink

Mathijssen vond het wel vreemd dat Fink zich op voorhand al gewonnen leek te geven. "Uit zijn reactie na de nederlaag tegen Antwerp leidde ik af dat hij het toen al had opgegeven. Zijn ploeg was te jong, kon de druk niet aan en dat was zijn verantwoordelijkheid. Ik vond dat een vreemde manier van communiceren, zeker omdat Genk zijn lot toen nog in eigen handen had", stelt Mathijssen bij Het Belang van Limburg.

De analist raadt Fink dan ook aan om een positiever discours te houden, vermits er toch nog één en ander op het spel staat. "Voor de match op Union hoorde ik Fink ook nog eens zeggen dat zijn ploeg niets meer te verliezen had. En de tweede plaats en het ticket voor de voorronde van de Champions League dan? Ook dat vond ik een hoogst ongelukkige manier van communiceren", aldus Mathijssen.

Belangrijk duel tegen Club

Afwachten dus of Fink een andere boodschap zal verkondigen in aanloop naar de partij van komend weekend. Dan komt immers Club Brugge op bezoek in de Cegeka Arena. Een duel dat Genk móét winnen indien het alsnog kans wil maken op de tweede plaats. Bij een zege komt Racing immers op twee punten van Blauw-Zwart. Bij een nederlaag kan Club mathematisch niet meer ingehaald worden en komt ook Union buiten schot als het daags voordien minstens een punt pakt op Anderlecht.

Fink lijkt bezweken onder de titelstress ....

Meest recent

Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

0
0
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

47
47
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

51
51
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

99
99
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

164
164
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

98
98
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

35
35
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

112
112
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

297
297
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

86
86
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

42
42
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

269
269
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

404
404
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

114
114
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

83
83
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

282
282
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

369
369
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

57
57
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

521
521
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

399
399
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

122
122
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

206
206
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

35
35

Meer sportnieuws