Topfavoriet van Kompany wil knalterugkeer naar RSCA

608 stemmen
Topfavoriet van Kompany wil knalterugkeer naar RSCA

RSC Anderlecht denkt aan een terugkeer van Christian Kouamé als vervanger voor de mogelijk vertrekkende Kasper Dolberg. De Ivoriaanse spits blonk eerder al uit onder Vincent Kompany, maar zijn zware knieblessure én een jaarlijks loon van 1,7 miljoen euro maken een transfer onzeker.

LEES OOK: ‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Zoeken naar een nieuwe nummer één

Anderlecht bereidt het vertrek van Kasper Dolberg deze zomer voor. De huidige back-ups Luis Vazquez en Keisuke Goto overtuigen niet, waardoor Olivier Renard de transfermarkt afschuimt op zoek naar een nieuwe eerste spits voor Sporting.

Intussen legde Paars-Wit met Mihajlo Cvetkovic al een extra aanvaller vast, maar ook hij is nog bijzonder groen achter de oren. Wat extra vers bloed lijkt dan ook geen overbodige luxe in het offensieve compartiment.

Om die openstaande vacature in te vullen, zou Anderlecht overwegen om Christian Kouamé terug in huis te halen. De 27-jarige Ivoriaan werd in het seizoen 2021-2022 al eens gehuurd van Fiorentina, waar hij nog tot medio 2027 onder contract ligt, maar waar hij geen toekomst meer heeft en dus mag vertrekken. Momenteel komt Kouamé op uitleenbasis uit voor Empoli.

Zelf zou de 30-voudige international niet ongenegen staan tegenover een eventuele reünie met de recordkampioen, waar hij op individueel vlak zijn beste seizoen beleefde. Al zou ook Freiburg op de loer liggen. In het ideale scenario mikt Anderlecht op een nieuwe huur mét aankoopoptie.

Zware blessure gooit roet in het eten

Christian Kouamé speelt dit seizoen op uitleenbasis bij Empoli en keert eind juni terug naar Fiorentina. In Firenze had de Ivoriaan al geen toekomst meer, en La Viola ziet hem niet langer als een integraal onderdeel van hun project.

In april scheurde hij bovendien zijn kruisbanden. Die zware blessure heeft grote gevolgen voor zowel zijn terugkeer naar Fiorentina als voor mogelijke overnemers zoals Anderlecht.

Kouamé zal lang moeten revalideren, wat een stevige impact zal hebben op zijn voorbereiding en op het eerste deel van volgend seizoen. Daarbovenop verdient hij naar verluidt 1,7 miljoen euro per jaar bij Fiorentina, en het is maar de vraag of hij zijn oude niveau opnieuw zal halen na die blessure.

Favoriet van Kompany

Christian Kouamé speelde in het seizoen 2021-2022 één jaar op huurbasis bij Anderlecht. In de zomer van 2021 was de Ivoriaan dé prioriteit van de club, nog boven Joshua Zirkzee. Toenmalig coach Vincent Kompany was een grotere fan van het onophoudelijke sloopwerk van Kouamé, en hij gaf hem vaker de voorkeur boven de Nederlander.

Kouamé is namelijk een werkpaard dat op elke bal jaagt en veel intensiteit en snelheid brengt. Anderzijds is hij geen echte goalgetter. “Je merkt meteen dat het geen topschutter is”, verklaarde René Vandereycken al na zijn eerste match bij Anderlecht.

Kouamé heeft dan ook andere kernkwaliteiten. De Ivoriaan is dynamisch en bezit een zekere vorm van onvoorspelbaarheid. Hij is een speler die zich veel in het spel laat betrekken en voortdurend weegt op de verdediging. “Als verdediger heb je er werk aan”, zei Arnar Vidarsson in Extra Time. “Ik vind hem redelijk compleet. Hij werkt hard, hij kan scoren, hij heeft diepgang.”

Wilde blijven in Brussel

Onder leiding van Vincent Kompany vond Christian Kouamé zowel zijn zelfvertrouwen als zijn spelplezier terug. Zo sterk zelfs dat het Anderlecht-bestuur, met Peter Verbeke op kop, hem probeerde te overtuigen om permanent in Brussel te blijven.

De huurling van Fiorentina maakte er geen geheim van dat hij graag in het Lotto Park wilde blijven. “Ik zou het niet erg vinden om te blijven”, zei hij aan La Dernière Heure.

“Ik voel me hier prima. Maar ik weet ook dat Fiorentina me volgt, en ik kan nu nog niet bevestigen of ik volgend jaar ook bij Anderlecht speel. Ik zou dat zeker niet erg vinden.”

Na zijn 13 goals en 10 assists was hij onhoudbaar voor Paars-Wit. Zijn prestaties bleven ook in Italië niet onopgemerkt, waardoor Fiorentina besloot hem opnieuw een kans te geven. Kouamé kan overigens ook op de rechterflank uit de voeten.

Anderlecht moet Kouamé terughalen

Meest recent

Chelsea hoort zéér zware straf na 74 overtredingen

Het Engelse voetbal staat in rep en roer. Topclub Chelsea kreeg een zware straf opgelegd nadat het ...

39
39
‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

196
196
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

64
64
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

26
26
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

113
113
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

64
64
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

47
47
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

159
159
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

13
13
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

296
296
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

483
483
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

826
826
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

303
303
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

81
81
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

239
239
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

163
163
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

1161
1161
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

631
631
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

402
402
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

60
60
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

127
127
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

23
23
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

195
195
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

484
484
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

998
998

Meer sportnieuws