Topfavoriet van Kompany wil knalterugkeer naar RSCA

608
Topfavoriet van Kompany wil knalterugkeer naar RSCA

RSC Anderlecht denkt aan een terugkeer van Christian Kouamé als vervanger voor de mogelijk vertrekkende Kasper Dolberg. De Ivoriaanse spits blonk eerder al uit onder Vincent Kompany, maar zijn zware knieblessure én een jaarlijks loon van 1,7 miljoen euro maken een transfer onzeker.

LEES OOK: Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

Zoeken naar een nieuwe nummer één

Anderlecht bereidt het vertrek van Kasper Dolberg deze zomer voor. De huidige back-ups Luis Vazquez en Keisuke Goto overtuigen niet, waardoor Olivier Renard de transfermarkt afschuimt op zoek naar een nieuwe eerste spits voor Sporting.

Intussen legde Paars-Wit met Mihajlo Cvetkovic al een extra aanvaller vast, maar ook hij is nog bijzonder groen achter de oren. Wat extra vers bloed lijkt dan ook geen overbodige luxe in het offensieve compartiment.

Om die openstaande vacature in te vullen, zou Anderlecht overwegen om Christian Kouamé terug in huis te halen. De 27-jarige Ivoriaan werd in het seizoen 2021-2022 al eens gehuurd van Fiorentina, waar hij nog tot medio 2027 onder contract ligt, maar waar hij geen toekomst meer heeft en dus mag vertrekken. Momenteel komt Kouamé op uitleenbasis uit voor Empoli.

Zelf zou de 30-voudige international niet ongenegen staan tegenover een eventuele reünie met de recordkampioen, waar hij op individueel vlak zijn beste seizoen beleefde. Al zou ook Freiburg op de loer liggen. In het ideale scenario mikt Anderlecht op een nieuwe huur mét aankoopoptie.

Zware blessure gooit roet in het eten

Christian Kouamé speelt dit seizoen op uitleenbasis bij Empoli en keert eind juni terug naar Fiorentina. In Firenze had de Ivoriaan al geen toekomst meer, en La Viola ziet hem niet langer als een integraal onderdeel van hun project.

In april scheurde hij bovendien zijn kruisbanden. Die zware blessure heeft grote gevolgen voor zowel zijn terugkeer naar Fiorentina als voor mogelijke overnemers zoals Anderlecht.

Kouamé zal lang moeten revalideren, wat een stevige impact zal hebben op zijn voorbereiding en op het eerste deel van volgend seizoen. Daarbovenop verdient hij naar verluidt 1,7 miljoen euro per jaar bij Fiorentina, en het is maar de vraag of hij zijn oude niveau opnieuw zal halen na die blessure.

Favoriet van Kompany

Christian Kouamé speelde in het seizoen 2021-2022 één jaar op huurbasis bij Anderlecht. In de zomer van 2021 was de Ivoriaan dé prioriteit van de club, nog boven Joshua Zirkzee. Toenmalig coach Vincent Kompany was een grotere fan van het onophoudelijke sloopwerk van Kouamé, en hij gaf hem vaker de voorkeur boven de Nederlander.

Kouamé is namelijk een werkpaard dat op elke bal jaagt en veel intensiteit en snelheid brengt. Anderzijds is hij geen echte goalgetter. “Je merkt meteen dat het geen topschutter is”, verklaarde René Vandereycken al na zijn eerste match bij Anderlecht.

Kouamé heeft dan ook andere kernkwaliteiten. De Ivoriaan is dynamisch en bezit een zekere vorm van onvoorspelbaarheid. Hij is een speler die zich veel in het spel laat betrekken en voortdurend weegt op de verdediging. “Als verdediger heb je er werk aan”, zei Arnar Vidarsson in Extra Time. “Ik vind hem redelijk compleet. Hij werkt hard, hij kan scoren, hij heeft diepgang.”

Wilde blijven in Brussel

Onder leiding van Vincent Kompany vond Christian Kouamé zowel zijn zelfvertrouwen als zijn spelplezier terug. Zo sterk zelfs dat het Anderlecht-bestuur, met Peter Verbeke op kop, hem probeerde te overtuigen om permanent in Brussel te blijven.

De huurling van Fiorentina maakte er geen geheim van dat hij graag in het Lotto Park wilde blijven. “Ik zou het niet erg vinden om te blijven”, zei hij aan La Dernière Heure.

“Ik voel me hier prima. Maar ik weet ook dat Fiorentina me volgt, en ik kan nu nog niet bevestigen of ik volgend jaar ook bij Anderlecht speel. Ik zou dat zeker niet erg vinden.”

Na zijn 13 goals en 10 assists was hij onhoudbaar voor Paars-Wit. Zijn prestaties bleven ook in Italië niet onopgemerkt, waardoor Fiorentina besloot hem opnieuw een kans te geven. Kouamé kan overigens ook op de rechterflank uit de voeten.

Anderlecht moet Kouamé terughalen

Meest recent

Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

9
9
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

17
17
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

6
6
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

16
16
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

79
79
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

25
25
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

53
53
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

59
59
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

248
248
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

391
391
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

114
114
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

276
276
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

138
138
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

116
116
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

499
499
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

579
579
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

788
788
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

79
79
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

665
665
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

226
226
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1140
1140

Meer sportnieuws