Topfavoriet van Kompany wil knalterugkeer naar RSCA

608 stemmen
Topfavoriet van Kompany wil knalterugkeer naar RSCA

RSC Anderlecht denkt aan een terugkeer van Christian Kouamé als vervanger voor de mogelijk vertrekkende Kasper Dolberg. De Ivoriaanse spits blonk eerder al uit onder Vincent Kompany, maar zijn zware knieblessure én een jaarlijks loon van 1,7 miljoen euro maken een transfer onzeker.

LEES OOK: Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Zoeken naar een nieuwe nummer één

Anderlecht bereidt het vertrek van Kasper Dolberg deze zomer voor. De huidige back-ups Luis Vazquez en Keisuke Goto overtuigen niet, waardoor Olivier Renard de transfermarkt afschuimt op zoek naar een nieuwe eerste spits voor Sporting.

Intussen legde Paars-Wit met Mihajlo Cvetkovic al een extra aanvaller vast, maar ook hij is nog bijzonder groen achter de oren. Wat extra vers bloed lijkt dan ook geen overbodige luxe in het offensieve compartiment.

Om die openstaande vacature in te vullen, zou Anderlecht overwegen om Christian Kouamé terug in huis te halen. De 27-jarige Ivoriaan werd in het seizoen 2021-2022 al eens gehuurd van Fiorentina, waar hij nog tot medio 2027 onder contract ligt, maar waar hij geen toekomst meer heeft en dus mag vertrekken. Momenteel komt Kouamé op uitleenbasis uit voor Empoli.

Zelf zou de 30-voudige international niet ongenegen staan tegenover een eventuele reünie met de recordkampioen, waar hij op individueel vlak zijn beste seizoen beleefde. Al zou ook Freiburg op de loer liggen. In het ideale scenario mikt Anderlecht op een nieuwe huur mét aankoopoptie.

Zware blessure gooit roet in het eten

Christian Kouamé speelt dit seizoen op uitleenbasis bij Empoli en keert eind juni terug naar Fiorentina. In Firenze had de Ivoriaan al geen toekomst meer, en La Viola ziet hem niet langer als een integraal onderdeel van hun project.

In april scheurde hij bovendien zijn kruisbanden. Die zware blessure heeft grote gevolgen voor zowel zijn terugkeer naar Fiorentina als voor mogelijke overnemers zoals Anderlecht.

Kouamé zal lang moeten revalideren, wat een stevige impact zal hebben op zijn voorbereiding en op het eerste deel van volgend seizoen. Daarbovenop verdient hij naar verluidt 1,7 miljoen euro per jaar bij Fiorentina, en het is maar de vraag of hij zijn oude niveau opnieuw zal halen na die blessure.

Favoriet van Kompany

Christian Kouamé speelde in het seizoen 2021-2022 één jaar op huurbasis bij Anderlecht. In de zomer van 2021 was de Ivoriaan dé prioriteit van de club, nog boven Joshua Zirkzee. Toenmalig coach Vincent Kompany was een grotere fan van het onophoudelijke sloopwerk van Kouamé, en hij gaf hem vaker de voorkeur boven de Nederlander.

Kouamé is namelijk een werkpaard dat op elke bal jaagt en veel intensiteit en snelheid brengt. Anderzijds is hij geen echte goalgetter. “Je merkt meteen dat het geen topschutter is”, verklaarde René Vandereycken al na zijn eerste match bij Anderlecht.

Kouamé heeft dan ook andere kernkwaliteiten. De Ivoriaan is dynamisch en bezit een zekere vorm van onvoorspelbaarheid. Hij is een speler die zich veel in het spel laat betrekken en voortdurend weegt op de verdediging. “Als verdediger heb je er werk aan”, zei Arnar Vidarsson in Extra Time. “Ik vind hem redelijk compleet. Hij werkt hard, hij kan scoren, hij heeft diepgang.”

Wilde blijven in Brussel

Onder leiding van Vincent Kompany vond Christian Kouamé zowel zijn zelfvertrouwen als zijn spelplezier terug. Zo sterk zelfs dat het Anderlecht-bestuur, met Peter Verbeke op kop, hem probeerde te overtuigen om permanent in Brussel te blijven.

De huurling van Fiorentina maakte er geen geheim van dat hij graag in het Lotto Park wilde blijven. “Ik zou het niet erg vinden om te blijven”, zei hij aan La Dernière Heure.

“Ik voel me hier prima. Maar ik weet ook dat Fiorentina me volgt, en ik kan nu nog niet bevestigen of ik volgend jaar ook bij Anderlecht speel. Ik zou dat zeker niet erg vinden.”

Na zijn 13 goals en 10 assists was hij onhoudbaar voor Paars-Wit. Zijn prestaties bleven ook in Italië niet onopgemerkt, waardoor Fiorentina besloot hem opnieuw een kans te geven. Kouamé kan overigens ook op de rechterflank uit de voeten.

Anderlecht moet Kouamé terughalen

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

20
20
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

93
93
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

44
44
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

63
63
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

333
333
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

88
88
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

135
135
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

497
497
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

60
60
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

242
242
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

365
365
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1300
1300
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

555
555
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

184
184
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

206
206
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

828
828
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

607
607
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

144
144
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws