Topfavoriet van Kompany wil knalterugkeer naar RSCA

608 stemmen
Topfavoriet van Kompany wil knalterugkeer naar RSCA

RSC Anderlecht denkt aan een terugkeer van Christian Kouamé als vervanger voor de mogelijk vertrekkende Kasper Dolberg. De Ivoriaanse spits blonk eerder al uit onder Vincent Kompany, maar zijn zware knieblessure én een jaarlijks loon van 1,7 miljoen euro maken een transfer onzeker.

LEES OOK: Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

Zoeken naar een nieuwe nummer één

Anderlecht bereidt het vertrek van Kasper Dolberg deze zomer voor. De huidige back-ups Luis Vazquez en Keisuke Goto overtuigen niet, waardoor Olivier Renard de transfermarkt afschuimt op zoek naar een nieuwe eerste spits voor Sporting.

Intussen legde Paars-Wit met Mihajlo Cvetkovic al een extra aanvaller vast, maar ook hij is nog bijzonder groen achter de oren. Wat extra vers bloed lijkt dan ook geen overbodige luxe in het offensieve compartiment.

Om die openstaande vacature in te vullen, zou Anderlecht overwegen om Christian Kouamé terug in huis te halen. De 27-jarige Ivoriaan werd in het seizoen 2021-2022 al eens gehuurd van Fiorentina, waar hij nog tot medio 2027 onder contract ligt, maar waar hij geen toekomst meer heeft en dus mag vertrekken. Momenteel komt Kouamé op uitleenbasis uit voor Empoli.

Zelf zou de 30-voudige international niet ongenegen staan tegenover een eventuele reünie met de recordkampioen, waar hij op individueel vlak zijn beste seizoen beleefde. Al zou ook Freiburg op de loer liggen. In het ideale scenario mikt Anderlecht op een nieuwe huur mét aankoopoptie.

Zware blessure gooit roet in het eten

Christian Kouamé speelt dit seizoen op uitleenbasis bij Empoli en keert eind juni terug naar Fiorentina. In Firenze had de Ivoriaan al geen toekomst meer, en La Viola ziet hem niet langer als een integraal onderdeel van hun project.

In april scheurde hij bovendien zijn kruisbanden. Die zware blessure heeft grote gevolgen voor zowel zijn terugkeer naar Fiorentina als voor mogelijke overnemers zoals Anderlecht.

Kouamé zal lang moeten revalideren, wat een stevige impact zal hebben op zijn voorbereiding en op het eerste deel van volgend seizoen. Daarbovenop verdient hij naar verluidt 1,7 miljoen euro per jaar bij Fiorentina, en het is maar de vraag of hij zijn oude niveau opnieuw zal halen na die blessure.

Favoriet van Kompany

Christian Kouamé speelde in het seizoen 2021-2022 één jaar op huurbasis bij Anderlecht. In de zomer van 2021 was de Ivoriaan dé prioriteit van de club, nog boven Joshua Zirkzee. Toenmalig coach Vincent Kompany was een grotere fan van het onophoudelijke sloopwerk van Kouamé, en hij gaf hem vaker de voorkeur boven de Nederlander.

Kouamé is namelijk een werkpaard dat op elke bal jaagt en veel intensiteit en snelheid brengt. Anderzijds is hij geen echte goalgetter. “Je merkt meteen dat het geen topschutter is”, verklaarde René Vandereycken al na zijn eerste match bij Anderlecht.

Kouamé heeft dan ook andere kernkwaliteiten. De Ivoriaan is dynamisch en bezit een zekere vorm van onvoorspelbaarheid. Hij is een speler die zich veel in het spel laat betrekken en voortdurend weegt op de verdediging. “Als verdediger heb je er werk aan”, zei Arnar Vidarsson in Extra Time. “Ik vind hem redelijk compleet. Hij werkt hard, hij kan scoren, hij heeft diepgang.”

Wilde blijven in Brussel

Onder leiding van Vincent Kompany vond Christian Kouamé zowel zijn zelfvertrouwen als zijn spelplezier terug. Zo sterk zelfs dat het Anderlecht-bestuur, met Peter Verbeke op kop, hem probeerde te overtuigen om permanent in Brussel te blijven.

De huurling van Fiorentina maakte er geen geheim van dat hij graag in het Lotto Park wilde blijven. “Ik zou het niet erg vinden om te blijven”, zei hij aan La Dernière Heure.

“Ik voel me hier prima. Maar ik weet ook dat Fiorentina me volgt, en ik kan nu nog niet bevestigen of ik volgend jaar ook bij Anderlecht speel. Ik zou dat zeker niet erg vinden.”

Na zijn 13 goals en 10 assists was hij onhoudbaar voor Paars-Wit. Zijn prestaties bleven ook in Italië niet onopgemerkt, waardoor Fiorentina besloot hem opnieuw een kans te geven. Kouamé kan overigens ook op de rechterflank uit de voeten.

Anderlecht moet Kouamé terughalen

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: sterkhouder wil vertrekken'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

87
87
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

34
34
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

334
334
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

169
169
'Verhaeghe ramt op tafel: veto tegen miljoenentransfer Club'

Club Brugge harkte deze zomer al een pak miljoenen binnen op de transfermarkt en er komen nog meer ...

671
671
'Transferbom Vinicius: Real Madrid onderneemt actie'

Waar speelt Vinicius Junior in de nabije toekomst? De voorbije dagen raakte bekend dat Premier ...

142
142
Pro League onthult: drastische veranderingen aan Croky Cup

Het nieuwe seizoen in het Belgische profvoetbal staat voor de deur. Dat gaat gepaard met enkele ...

867
867
'Witte rook bij Anderlecht: contract van vier seizoenen'

Terwijl coach Vitor Bruno zijn troepen klaarstoomt voor de return tegen Hammarby, blijft RSC ...

408
408
'Standard vindt transferakkoord: deal van 2.5 miljoen'

Ook bij Standard telt men momenteel af naar de start van het nieuwe seizoen. Ondertussen blijven de ...

160
160
‘Club Brugge breekt taboe: ongeziene toptransfer van 17M’

Club Brugge haalt het zwaar geschut boven voor een opvallende toptransfer. Blauw-zwart kan liefst ...

1047
1047
'Nieuwe aanvaller Anderlecht: Sibierski heropent dossier'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

489
489
Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Op 15 augustus gaat Mark van Bommel officieel van start als bondscoach van België. De ...

1010
1010
'Supertransfer Barcola: grootmacht start gesprekken op'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

167
167
'Bertaccini in problemen: Anderlecht neemt transferbesluit'

Met een Franse sportieve baas en Portugese hoofdtrainer, is RSC Anderlecht begonnen aan een ...

605
605
'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

552
552
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

403
403
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

403
403
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

901
901
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

186
186
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

83
83
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

440
440
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

364
364
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

654
654
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

391
391
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

946
946

Meer sportnieuws