Topfavoriet van Kompany wil knalterugkeer naar RSCA

608
Topfavoriet van Kompany wil knalterugkeer naar RSCA

RSC Anderlecht denkt aan een terugkeer van Christian Kouamé als vervanger voor de mogelijk vertrekkende Kasper Dolberg. De Ivoriaanse spits blonk eerder al uit onder Vincent Kompany, maar zijn zware knieblessure én een jaarlijks loon van 1,7 miljoen euro maken een transfer onzeker.

LEES OOK: Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

Zoeken naar een nieuwe nummer één

Anderlecht bereidt het vertrek van Kasper Dolberg deze zomer voor. De huidige back-ups Luis Vazquez en Keisuke Goto overtuigen niet, waardoor Olivier Renard de transfermarkt afschuimt op zoek naar een nieuwe eerste spits voor Sporting.

Intussen legde Paars-Wit met Mihajlo Cvetkovic al een extra aanvaller vast, maar ook hij is nog bijzonder groen achter de oren. Wat extra vers bloed lijkt dan ook geen overbodige luxe in het offensieve compartiment.

Om die openstaande vacature in te vullen, zou Anderlecht overwegen om Christian Kouamé terug in huis te halen. De 27-jarige Ivoriaan werd in het seizoen 2021-2022 al eens gehuurd van Fiorentina, waar hij nog tot medio 2027 onder contract ligt, maar waar hij geen toekomst meer heeft en dus mag vertrekken. Momenteel komt Kouamé op uitleenbasis uit voor Empoli.

Zelf zou de 30-voudige international niet ongenegen staan tegenover een eventuele reünie met de recordkampioen, waar hij op individueel vlak zijn beste seizoen beleefde. Al zou ook Freiburg op de loer liggen. In het ideale scenario mikt Anderlecht op een nieuwe huur mét aankoopoptie.

Zware blessure gooit roet in het eten

Christian Kouamé speelt dit seizoen op uitleenbasis bij Empoli en keert eind juni terug naar Fiorentina. In Firenze had de Ivoriaan al geen toekomst meer, en La Viola ziet hem niet langer als een integraal onderdeel van hun project.

In april scheurde hij bovendien zijn kruisbanden. Die zware blessure heeft grote gevolgen voor zowel zijn terugkeer naar Fiorentina als voor mogelijke overnemers zoals Anderlecht.

Kouamé zal lang moeten revalideren, wat een stevige impact zal hebben op zijn voorbereiding en op het eerste deel van volgend seizoen. Daarbovenop verdient hij naar verluidt 1,7 miljoen euro per jaar bij Fiorentina, en het is maar de vraag of hij zijn oude niveau opnieuw zal halen na die blessure.

Favoriet van Kompany

Christian Kouamé speelde in het seizoen 2021-2022 één jaar op huurbasis bij Anderlecht. In de zomer van 2021 was de Ivoriaan dé prioriteit van de club, nog boven Joshua Zirkzee. Toenmalig coach Vincent Kompany was een grotere fan van het onophoudelijke sloopwerk van Kouamé, en hij gaf hem vaker de voorkeur boven de Nederlander.

Kouamé is namelijk een werkpaard dat op elke bal jaagt en veel intensiteit en snelheid brengt. Anderzijds is hij geen echte goalgetter. “Je merkt meteen dat het geen topschutter is”, verklaarde René Vandereycken al na zijn eerste match bij Anderlecht.

Kouamé heeft dan ook andere kernkwaliteiten. De Ivoriaan is dynamisch en bezit een zekere vorm van onvoorspelbaarheid. Hij is een speler die zich veel in het spel laat betrekken en voortdurend weegt op de verdediging. “Als verdediger heb je er werk aan”, zei Arnar Vidarsson in Extra Time. “Ik vind hem redelijk compleet. Hij werkt hard, hij kan scoren, hij heeft diepgang.”

Wilde blijven in Brussel

Onder leiding van Vincent Kompany vond Christian Kouamé zowel zijn zelfvertrouwen als zijn spelplezier terug. Zo sterk zelfs dat het Anderlecht-bestuur, met Peter Verbeke op kop, hem probeerde te overtuigen om permanent in Brussel te blijven.

De huurling van Fiorentina maakte er geen geheim van dat hij graag in het Lotto Park wilde blijven. “Ik zou het niet erg vinden om te blijven”, zei hij aan La Dernière Heure.

“Ik voel me hier prima. Maar ik weet ook dat Fiorentina me volgt, en ik kan nu nog niet bevestigen of ik volgend jaar ook bij Anderlecht speel. Ik zou dat zeker niet erg vinden.”

Na zijn 13 goals en 10 assists was hij onhoudbaar voor Paars-Wit. Zijn prestaties bleven ook in Italië niet onopgemerkt, waardoor Fiorentina besloot hem opnieuw een kans te geven. Kouamé kan overigens ook op de rechterflank uit de voeten.

Anderlecht moet Kouamé terughalen

Meest recent

Club Brugge pakt uit met indrukwekkend lijstje

Club Brugge won met 3-4 van Inter. Een prestatie waar nog héél lang zal worden over ...

29
29
Sommer blijkt geheim wapen achter stuntzege: "Ik ken hem"

Club Brugge won na een héérlijke pot voetbal met 3-4 bij Inter. Het mocht daarbij Yann ...

57
57
Man United blijft knoeien: ophef na 'respectloze' uithaal

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

12
12
Alderweireld helemaal verknocht: nieuwe supertransfer Club

De stunt van Club Brugge in Milaan wordt ook door de Belgische analisten langs alle kanten bejubeld. ...

199
199
"Wervelend" - tweede Club-uitblinker krijgt dikke 9 op 10

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

169
169
Kompany niet te spreken: Olise compleet over de schreef

Niet enkel Club Brugge heeft dinsdag voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Debutant ...

153
153
Leko klopt zich op de borst: "Al vanaf dag één zeg ik ..."

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

178
178
'De Jong richting Premier League: miljoenensom onthuld'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

164
164
Monsterstunt Club Brugge: Europese pers gaat helemaal los

In de Champions League heeft Club Brugge dinsdagavond de monden doen openvallen. De Belgische ...

698
698
Rode Duivel volledig afgemaakt in Italië na Club-stunt

Club Brugge won in San Siro, Brugge viert feest en Tresoldi is een held. Maar wie de Italiaanse ...

783
783
Club Brugge schrijft geschiedenis: straffe conclusie Vanaken

Onder de ogen van voetbalminnend Europa heeft Club Brugge dinsdagavond voor een stunt van formaat ...

381
381
Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

169
169
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

797
797
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

65
65
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

307
307
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

222
222
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

104
104
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

187
187
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

115
115
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

63
63
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

199
199
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

184
184
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

69
69
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

88
88
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

258
258

Meer sportnieuws