Schokkende wending! 'Europese gigant meldt zich voor De Bruyne'

door
Schokkende wending! 'Europese gigant meldt zich voor De Bruyne'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen transfervrij bij Manchester City en dus wordt volop gespeculeerd over zijn toekomst. Het Amerikaanse Chicago Fire leek over de beste papieren te beschikken. Maar nu zouden ook twee topclubs uit het Europese voetbal zich aan het front gemeld hebben.

In april kondigde KDB aan dat hij geen contractverlenging krijgt van de club en na het seizoen dus zal vertrekken uit Manchester. De sportieve leiding vond dat het stilaan tijd was om door te schakelen. Bovendien zou een vertrek van de spelmaker heel wat salarisbudget vrij maken. Maar achter die beslissing worden steeds meer vraagtekens geplaatst.

Dat heeft vooral te maken met de vormcurve van de Rode Duivel zelf. Mede door blessureleed had De Bruyne het tijdens de eerste maanden van het seizoen lastig om op constante basis zijn stempel te drukken. Inmiddels voetbalt hij echter weer pijnvrij en staat hij opnieuw op een bijzonder hoog niveau te spelen. Ook is hij terug steeds vaker beslissend.

LEES OOK: Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

Napoli droomt groots

Zijn goede prestaties van de laatste weken zouden nu ook enkele Europese clubs hebben doen wakker schieten. Zo beweert de Italiaanse transferwatcher Gianluca Di Marzio dat SSC Napoli concreet in de markt is voor de Belgische spelmaker. De koploper uit de Serie A zou in De Bruyne een ideale aanwinst zien om volgend seizoen weer op drie fronten te gaan strijden.

Met zijn ervaring en winnaarsmentaliteit zou KDB één van de leiders kunnen worden als Napoli volgend seizoen zijn rentree in de Champions League maakt. Met het aantrekken van een speler van zijn kaliber willen sportief directeur Giovanni Manna en preses Aurelio De Laurentiis hun grote ambities onderstrepen. Ze zouden dan ook bereid zijn tot een financiële inspanning.

Schoktransfer naar Liverpool?

Bovendien heeft Napoli met Romelu Lukaku een belangrijke troefkaart in handen om de Rode Duivel te overtuigen. De interesse vanuit Napels wordt overigens bevestigd bij Sky Italia. Al lanceert men daar nog een veel spraakmakender gerucht. Zo zou ook Liverpool FC interesse tonen in een transfervrije overgang van De Bruyne. Die was als jonge knaap alvast een fan van de Reds. Toch lijkt een schok-transfer naar de Engelse kampioen momenteel zeer onwaarschijnlijk.

Zo valt het te betwijfelen of de spelmaker, die weldra 34 jaar wordt en steeds vaker last heeft van blessures, in deze fase van zijn carrière geschikt is voor het fysiek veeleisende spel van coach Arne Slot. Bovendien lijkt het onwaarschijnlijk dat De Bruyne als clubboegbeeld zal kiezen voor één van de grootste directe concurrenten van Manchester City.

Napoli zou een ideale bestemming zijn voor De Bruyne ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

44
44
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

51
51
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

86
86
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

220
220
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

269
269
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

133
133
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

112
112
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

275
275
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

15
15
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

87
87
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

90
90
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

216
216
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

112
112
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

65
65
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

85
85
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

183
183
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

40
40
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

174
174
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

33
33
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

166
166
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

261
261
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

77
77
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

353
353
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

240
240
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

196
196

Meer sportnieuws