Schokkende wending! 'Europese gigant meldt zich voor De Bruyne'

886 stemmen
Schokkende wending! 'Europese gigant meldt zich voor De Bruyne'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen transfervrij bij Manchester City en dus wordt volop gespeculeerd over zijn toekomst. Het Amerikaanse Chicago Fire leek over de beste papieren te beschikken. Maar nu zouden ook twee topclubs uit het Europese voetbal zich aan het front gemeld hebben.

In april kondigde KDB aan dat hij geen contractverlenging krijgt van de club en na het seizoen dus zal vertrekken uit Manchester. De sportieve leiding vond dat het stilaan tijd was om door te schakelen. Bovendien zou een vertrek van de spelmaker heel wat salarisbudget vrij maken. Maar achter die beslissing worden steeds meer vraagtekens geplaatst.

Dat heeft vooral te maken met de vormcurve van de Rode Duivel zelf. Mede door blessureleed had De Bruyne het tijdens de eerste maanden van het seizoen lastig om op constante basis zijn stempel te drukken. Inmiddels voetbalt hij echter weer pijnvrij en staat hij opnieuw op een bijzonder hoog niveau te spelen. Ook is hij terug steeds vaker beslissend.

LEES OOK: De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

Napoli droomt groots

Zijn goede prestaties van de laatste weken zouden nu ook enkele Europese clubs hebben doen wakker schieten. Zo beweert de Italiaanse transferwatcher Gianluca Di Marzio dat SSC Napoli concreet in de markt is voor de Belgische spelmaker. De koploper uit de Serie A zou in De Bruyne een ideale aanwinst zien om volgend seizoen weer op drie fronten te gaan strijden.

Met zijn ervaring en winnaarsmentaliteit zou KDB één van de leiders kunnen worden als Napoli volgend seizoen zijn rentree in de Champions League maakt. Met het aantrekken van een speler van zijn kaliber willen sportief directeur Giovanni Manna en preses Aurelio De Laurentiis hun grote ambities onderstrepen. Ze zouden dan ook bereid zijn tot een financiële inspanning.

Schoktransfer naar Liverpool?

Bovendien heeft Napoli met Romelu Lukaku een belangrijke troefkaart in handen om de Rode Duivel te overtuigen. De interesse vanuit Napels wordt overigens bevestigd bij Sky Italia. Al lanceert men daar nog een veel spraakmakender gerucht. Zo zou ook Liverpool FC interesse tonen in een transfervrije overgang van De Bruyne. Die was als jonge knaap alvast een fan van de Reds. Toch lijkt een schok-transfer naar de Engelse kampioen momenteel zeer onwaarschijnlijk.

Zo valt het te betwijfelen of de spelmaker, die weldra 34 jaar wordt en steeds vaker last heeft van blessures, in deze fase van zijn carrière geschikt is voor het fysiek veeleisende spel van coach Arne Slot. Bovendien lijkt het onwaarschijnlijk dat De Bruyne als clubboegbeeld zal kiezen voor één van de grootste directe concurrenten van Manchester City.

Napoli zou een ideale bestemming zijn voor De Bruyne ...

Meest recent

Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

5
5
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

48
48
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

76
76
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

141
141
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

235
235
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

46
46
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

220
220
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

301
301
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

375
375
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

209
209
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

297
297
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

166
166
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

152
152
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

315
315
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

298
298
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

127
127
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

43
43
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

95
95
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

624
624
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

213
213
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

453
453
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

558
558
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

196
196
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

104
104
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

248
248

Meer sportnieuws