Schokkende wending! 'Europese gigant meldt zich voor De Bruyne'

886 stemmen
Schokkende wending! 'Europese gigant meldt zich voor De Bruyne'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen transfervrij bij Manchester City en dus wordt volop gespeculeerd over zijn toekomst. Het Amerikaanse Chicago Fire leek over de beste papieren te beschikken. Maar nu zouden ook twee topclubs uit het Europese voetbal zich aan het front gemeld hebben.

In april kondigde KDB aan dat hij geen contractverlenging krijgt van de club en na het seizoen dus zal vertrekken uit Manchester. De sportieve leiding vond dat het stilaan tijd was om door te schakelen. Bovendien zou een vertrek van de spelmaker heel wat salarisbudget vrij maken. Maar achter die beslissing worden steeds meer vraagtekens geplaatst.

Dat heeft vooral te maken met de vormcurve van de Rode Duivel zelf. Mede door blessureleed had De Bruyne het tijdens de eerste maanden van het seizoen lastig om op constante basis zijn stempel te drukken. Inmiddels voetbalt hij echter weer pijnvrij en staat hij opnieuw op een bijzonder hoog niveau te spelen. Ook is hij terug steeds vaker beslissend.

LEES OOK: 'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Napoli droomt groots

Zijn goede prestaties van de laatste weken zouden nu ook enkele Europese clubs hebben doen wakker schieten. Zo beweert de Italiaanse transferwatcher Gianluca Di Marzio dat SSC Napoli concreet in de markt is voor de Belgische spelmaker. De koploper uit de Serie A zou in De Bruyne een ideale aanwinst zien om volgend seizoen weer op drie fronten te gaan strijden.

Met zijn ervaring en winnaarsmentaliteit zou KDB één van de leiders kunnen worden als Napoli volgend seizoen zijn rentree in de Champions League maakt. Met het aantrekken van een speler van zijn kaliber willen sportief directeur Giovanni Manna en preses Aurelio De Laurentiis hun grote ambities onderstrepen. Ze zouden dan ook bereid zijn tot een financiële inspanning.

Schoktransfer naar Liverpool?

Bovendien heeft Napoli met Romelu Lukaku een belangrijke troefkaart in handen om de Rode Duivel te overtuigen. De interesse vanuit Napels wordt overigens bevestigd bij Sky Italia. Al lanceert men daar nog een veel spraakmakender gerucht. Zo zou ook Liverpool FC interesse tonen in een transfervrije overgang van De Bruyne. Die was als jonge knaap alvast een fan van de Reds. Toch lijkt een schok-transfer naar de Engelse kampioen momenteel zeer onwaarschijnlijk.

Zo valt het te betwijfelen of de spelmaker, die weldra 34 jaar wordt en steeds vaker last heeft van blessures, in deze fase van zijn carrière geschikt is voor het fysiek veeleisende spel van coach Arne Slot. Bovendien lijkt het onwaarschijnlijk dat De Bruyne als clubboegbeeld zal kiezen voor één van de grootste directe concurrenten van Manchester City.

Napoli zou een ideale bestemming zijn voor De Bruyne ...

Meest recent

'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

7
7
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

24
24
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

126
126
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

16
16
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

205
205
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

39
39
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

153
153
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

523
523
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

226
226
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

359
359
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

526
526
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

265
265
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

338
338
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

21
21
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

147
147
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

58
58
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

80
80
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

144
144
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

59
59
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

94
94
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

72
72
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

397
397
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

1303
1303
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

417
417

Meer sportnieuws