Schokkende wending! 'Europese gigant meldt zich voor De Bruyne'

door
Schokkende wending! 'Europese gigant meldt zich voor De Bruyne'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen transfervrij bij Manchester City en dus wordt volop gespeculeerd over zijn toekomst. Het Amerikaanse Chicago Fire leek over de beste papieren te beschikken. Maar nu zouden ook twee topclubs uit het Europese voetbal zich aan het front gemeld hebben.

In april kondigde KDB aan dat hij geen contractverlenging krijgt van de club en na het seizoen dus zal vertrekken uit Manchester. De sportieve leiding vond dat het stilaan tijd was om door te schakelen. Bovendien zou een vertrek van de spelmaker heel wat salarisbudget vrij maken. Maar achter die beslissing worden steeds meer vraagtekens geplaatst.

Dat heeft vooral te maken met de vormcurve van de Rode Duivel zelf. Mede door blessureleed had De Bruyne het tijdens de eerste maanden van het seizoen lastig om op constante basis zijn stempel te drukken. Inmiddels voetbalt hij echter weer pijnvrij en staat hij opnieuw op een bijzonder hoog niveau te spelen. Ook is hij terug steeds vaker beslissend.

LEES OOK: 'Na Lang en KDB: Napoli biedt 50 miljoen op topspits'

Napoli droomt groots

Zijn goede prestaties van de laatste weken zouden nu ook enkele Europese clubs hebben doen wakker schieten. Zo beweert de Italiaanse transferwatcher Gianluca Di Marzio dat SSC Napoli concreet in de markt is voor de Belgische spelmaker. De koploper uit de Serie A zou in De Bruyne een ideale aanwinst zien om volgend seizoen weer op drie fronten te gaan strijden.

Met zijn ervaring en winnaarsmentaliteit zou KDB één van de leiders kunnen worden als Napoli volgend seizoen zijn rentree in de Champions League maakt. Met het aantrekken van een speler van zijn kaliber willen sportief directeur Giovanni Manna en preses Aurelio De Laurentiis hun grote ambities onderstrepen. Ze zouden dan ook bereid zijn tot een financiële inspanning.

Schoktransfer naar Liverpool?

Bovendien heeft Napoli met Romelu Lukaku een belangrijke troefkaart in handen om de Rode Duivel te overtuigen. De interesse vanuit Napels wordt overigens bevestigd bij Sky Italia. Al lanceert men daar nog een veel spraakmakender gerucht. Zo zou ook Liverpool FC interesse tonen in een transfervrije overgang van De Bruyne. Die was als jonge knaap alvast een fan van de Reds. Toch lijkt een schok-transfer naar de Engelse kampioen momenteel zeer onwaarschijnlijk.

Zo valt het te betwijfelen of de spelmaker, die weldra 34 jaar wordt en steeds vaker last heeft van blessures, in deze fase van zijn carrière geschikt is voor het fysiek veeleisende spel van coach Arne Slot. Bovendien lijkt het onwaarschijnlijk dat De Bruyne als clubboegbeeld zal kiezen voor één van de grootste directe concurrenten van Manchester City.

Napoli zou een ideale bestemming zijn voor De Bruyne ...

Meest recent

'Lucas Stassin dropt stevig transferbommetje'

De voorbije maanden bleek dat er nog werk aan de winkel is bij de Rode Duivels, waar Rudi Garcia aan ...

8
8
Vakantie ontspoort voor Gert Verheyen: ‘Net op tijd gered’

Voor veel 'voetbaldieren' is eindelijk een periode van rust aangebroken. Zo ook voor Gert Verheyen. ...

11
11
Heerenveen pakt uit met komst Antwerp-speler

Er heeft deze zomer bij Antwerp alweer een stevige leegloop plaatsgevonden. Negen spelers hebben ...

16
16
'Rode Duivel moet vertrek Wirtz bij Leverkusen opvangen'

Bij Bayer Leverkusen zagen ze deze zomer toch een beetje een einde aan een cyclus komen. Een jaar ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge gaat hard, domper voor Anderlecht en Antwerp'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

293
293
Zoveel verdient Aster Nzeyimana? Het is ronduit schokkend

Aster Nzeyimana maakte enkele jaren geleden de gewaagde overstap vanuit de openbare omroep richting ...

112
112
Bizar: Belgisch supertalent verlaat topclub voor Turkije

Er kloppen tal van talenten op de deur bij de Rode Duivels. Sommige grote beloften vliegen onder de ...

72
72
Sadiki wimpelde drie Europese clubs én Union SG af

Noah Sadiki maakte de overstap van Union SG naar Sunderland. De middenvelder werd kampioen met de ...

84
84
‘Verbazingwekkende transfer: miljoenenbod op Trossard’

Leandro Trossard staat nog tot 2026 onder contract bij Arsenal. De 30-jarige aanvaller wordt ...

129
129
‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

287
287
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

161
161
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

267
267
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

183
183
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

133
133
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

35
35
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

661
661
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

394
394
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

150
150
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1314
1314
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

786
786
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

67
67
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

668
668
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1495
1495
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

596
596
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

643
643

Meer sportnieuws