Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

1486
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een stevige fundering voor volgend seizoen. Dan moet het wel de huidige selectie zo goed mogelijk intact houden. Racing heeft alvast de intentie om goudhaantje Konstantinos Karetsas te houden, al wordt dat niet evident.

Het onmiskenbare talent van Karetsas is al een tijdje bekend. Bij de jeugd van Genk liet hij bijzonder mooie dingen zien, met Jong Genk deed hij dat zelfs op een professioneel niveau. En ook zijn overstap naar de eerste ploeg was een groot succes. Onder de vleugels van coach Thorsten Fink brak hij dit seizoen helemaal door.

Ondertussen maakte hij ook al zijn debuut als international. Karetsas genoot zijn jeugdopleiding in België en vertegenwoordigde ook de Belgische jeugdploegen, desondanks koos hij uiteindelijk voor Griekenland. Daar liet hij bij zijn eerste interlands meteen een uitstekende indruk achter.

LEES OOK: Adedeji-soap: De Condé zet Club Brugge fors op zijn plaats

Jaartje langer in Genk?

Die goede prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven in de topcompetities. Hoewel hij nog altijd maar 17 jaar oud is, is de spelmaker nu al grof wild op de Europese markt. De voorbije weken en maanden zaten namelijk een pak scouts voor hem in de tribune. Ook bij de nationale ploeg werd hij van dichtbij gevolgd.

Genk wil hem echter nog minstens een jaartje houden. Karetsas liet eerder al verstaan dat hij een extra seizoen in de Cegeka Arena ook ziet zitten, zeker gezien de club volgend seizoen weer Europees voetbalt. Maar de mercato moet nog goed en wel beginnen en wat als straks Europese topclubs echt doordrukken voor zijn komst?

Speelgelegenheid prioritiar

Bij het Griekse Nova Sports werd zijn vader Vaios Karetsas, die ook zijn zaken behartigt, alvast gepolst naar een eventueel vertrek. Hij houdt de opties voorlopig open, al lijkt hij ook te nijgen naar een verlengd verblijf. "Konstantinos heeft nog een contract bij Genk tot 2027. Hij heeft veel aanbiedingen, maar daar is hij niet door beïnvloed want ik ben degene die de gesprekken voert en hij hoeft daar zelfs niet van te weten. Als de tijd komt, zal hij de transfer maken. Maar we zullen zien wat het beste is voor Konstantinos. Het belangrijkste is dat hij veel kan spelen", aldus Karetsas senior.

Karetsas blijft in de zomer bij KRC Genk ...

Meest recent

Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

14
14
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

86
86
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

74
74
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

16
16
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

65
65
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

63
63
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

110
110
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

92
92
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

83
83
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

271
271
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

111
111
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

373
373
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

192
192
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

425
425
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

332
332
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

491
491
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

325
325
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

110
110
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

91
91
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

202
202
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

156
156
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

244
244
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

242
242
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

411
411

Meer sportnieuws