Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

1486 stemmen
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een stevige fundering voor volgend seizoen. Dan moet het wel de huidige selectie zo goed mogelijk intact houden. Racing heeft alvast de intentie om goudhaantje Konstantinos Karetsas te houden, al wordt dat niet evident.

Het onmiskenbare talent van Karetsas is al een tijdje bekend. Bij de jeugd van Genk liet hij bijzonder mooie dingen zien, met Jong Genk deed hij dat zelfs op een professioneel niveau. En ook zijn overstap naar de eerste ploeg was een groot succes. Onder de vleugels van coach Thorsten Fink brak hij dit seizoen helemaal door.

Ondertussen maakte hij ook al zijn debuut als international. Karetsas genoot zijn jeugdopleiding in België en vertegenwoordigde ook de Belgische jeugdploegen, desondanks koos hij uiteindelijk voor Griekenland. Daar liet hij bij zijn eerste interlands meteen een uitstekende indruk achter.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Jaartje langer in Genk?

Die goede prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven in de topcompetities. Hoewel hij nog altijd maar 17 jaar oud is, is de spelmaker nu al grof wild op de Europese markt. De voorbije weken en maanden zaten namelijk een pak scouts voor hem in de tribune. Ook bij de nationale ploeg werd hij van dichtbij gevolgd.

Genk wil hem echter nog minstens een jaartje houden. Karetsas liet eerder al verstaan dat hij een extra seizoen in de Cegeka Arena ook ziet zitten, zeker gezien de club volgend seizoen weer Europees voetbalt. Maar de mercato moet nog goed en wel beginnen en wat als straks Europese topclubs echt doordrukken voor zijn komst?

Speelgelegenheid prioritiar

Bij het Griekse Nova Sports werd zijn vader Vaios Karetsas, die ook zijn zaken behartigt, alvast gepolst naar een eventueel vertrek. Hij houdt de opties voorlopig open, al lijkt hij ook te nijgen naar een verlengd verblijf. "Konstantinos heeft nog een contract bij Genk tot 2027. Hij heeft veel aanbiedingen, maar daar is hij niet door beïnvloed want ik ben degene die de gesprekken voert en hij hoeft daar zelfs niet van te weten. Als de tijd komt, zal hij de transfer maken. Maar we zullen zien wat het beste is voor Konstantinos. Het belangrijkste is dat hij veel kan spelen", aldus Karetsas senior.

Karetsas blijft in de zomer bij KRC Genk ...

Meest recent

Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

0
0
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

31
31
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

39
39
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

108
108
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

326
326
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

94
94
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

160
160
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

330
330
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

73
73
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

517
517
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

46
46
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

211
211
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

47
47
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

227
227
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

392
392
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

883
883
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

505
505
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

162
162
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

482
482
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

268
268
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

749
749
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

193
193
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

694
694
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

136
136

Meer sportnieuws