Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

1486 stemmen
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een stevige fundering voor volgend seizoen. Dan moet het wel de huidige selectie zo goed mogelijk intact houden. Racing heeft alvast de intentie om goudhaantje Konstantinos Karetsas te houden, al wordt dat niet evident.

Het onmiskenbare talent van Karetsas is al een tijdje bekend. Bij de jeugd van Genk liet hij bijzonder mooie dingen zien, met Jong Genk deed hij dat zelfs op een professioneel niveau. En ook zijn overstap naar de eerste ploeg was een groot succes. Onder de vleugels van coach Thorsten Fink brak hij dit seizoen helemaal door.

Ondertussen maakte hij ook al zijn debuut als international. Karetsas genoot zijn jeugdopleiding in België en vertegenwoordigde ook de Belgische jeugdploegen, desondanks koos hij uiteindelijk voor Griekenland. Daar liet hij bij zijn eerste interlands meteen een uitstekende indruk achter.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club pakt uit én vreest, Genk gaat hard’

Jaartje langer in Genk?

Die goede prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven in de topcompetities. Hoewel hij nog altijd maar 17 jaar oud is, is de spelmaker nu al grof wild op de Europese markt. De voorbije weken en maanden zaten namelijk een pak scouts voor hem in de tribune. Ook bij de nationale ploeg werd hij van dichtbij gevolgd.

Genk wil hem echter nog minstens een jaartje houden. Karetsas liet eerder al verstaan dat hij een extra seizoen in de Cegeka Arena ook ziet zitten, zeker gezien de club volgend seizoen weer Europees voetbalt. Maar de mercato moet nog goed en wel beginnen en wat als straks Europese topclubs echt doordrukken voor zijn komst?

Speelgelegenheid prioritiar

Bij het Griekse Nova Sports werd zijn vader Vaios Karetsas, die ook zijn zaken behartigt, alvast gepolst naar een eventueel vertrek. Hij houdt de opties voorlopig open, al lijkt hij ook te nijgen naar een verlengd verblijf. "Konstantinos heeft nog een contract bij Genk tot 2027. Hij heeft veel aanbiedingen, maar daar is hij niet door beïnvloed want ik ben degene die de gesprekken voert en hij hoeft daar zelfs niet van te weten. Als de tijd komt, zal hij de transfer maken. Maar we zullen zien wat het beste is voor Konstantinos. Het belangrijkste is dat hij veel kan spelen", aldus Karetsas senior.

Karetsas blijft in de zomer bij KRC Genk ...

Meest recent

Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt toptalent

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

7
7
'Tresoldi flirt met transfer: code rood bij Club Brugge'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken staat nagenoeg vast, ...

81
81
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

53
53
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

73
73
‘Diego Moreira geeft groen licht voor knaltransfer’

Diego Moreira kende op het WK een sterke invalbeurt tegen Senegal en dat was blijkbaar genoeg om een ...

52
52
Nu al topaankoop Club: “Hij gaat zeker punten pakken”

Club Brugge heeft op de zomermercato ferm uitgepakt. Yann Sommer is de opvolger van Simon Mignolet. ...

180
180
Antwerp op zucht van overname: opvallende details onthuld

Royal Antwerp FC staat volgens journalist Sacha Tavolieri dicht bij een overname. De club zoekt al ...

703
703
Leandro Trossard heeft transfer na WK helemaal te pakken

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels. De aanvaller was één van de ...

66
66
Anderlecht gaat verrassende nieuwe samenwerking aan

RSC Anderlecht is volop bezig met volgend seizoen. De voorbereidingen zijn al begonnen en ook achter ...

207
207
KAA Gent neemt pardoes afscheid van pion

De zomermercato is volop aan de gang, maar de Belgische clubs zijn ook bezig om alles op orde te ...

88
88
‘Standard zit niet stil en heeft miljoenentransfer beet’

Standard Luik zag Rafiki Said voor een ferm miljoenenbedrag vertrekken en de Rouches hebben dan ook ...

138
138
‘Volgt Theate plots Rode Duivel? Transferstrijd barst los’

De Rode Duivels worden volop genoemd tijdens de zomermercato. Het WK zit erop voor de Belgen en de ...

63
63
‘Wéér Tzolis-wending: Club Brugge knoopt gesprekken aan’

Waar ligt de toekomst van Christos Tzolis? De afgelopen weken wordt Arsenal nadrukkelijk genoemd, ...

311
311
‘Géén Valencia: Meunier verbaast met nieuwe club’

Thomas Meunier leek lange tijd op weg naar het Spaanse Valencia. De rechtsback is einde contract bij ...

136
136
TRANSFERUURTJE: ‘Club pakt uit én vreest, Genk gaat hard’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

620
620
Van Gucht krijgt waarschuwing: "Alles naar Eddy Snelders..."

Terwijl Ruben Van Gucht volop de halve finales van het WK aan elkaar praat voor Sporza, staat er ...

269
269
Na Courtois ook geen Lukaku en KDB op Nations League?

Het WK voor de Rode Duivels zit erop na de uitschakeling in de kwartfinale tegen Spanje. Thibaut ...

190
190
SK Beveren verrast met statement over verkoop

SK Beveren kende een topseizoen in de Challenger Pro League. De club werd ongeslagen kampioen en zal ...

74
74
Deschamps gooit olie op het vuur voor Frankrijk-Spanje

De halve finale tussen Frankrijk en Spanje staat op het programma. Didier Deschamps gaf een ...

106
106
Onrust bij Rode Duivels door Courtois? “Zoals bij Tedesco”

Thibaut Courtois kende een sterk WK en was weer belangrijk voor de Rode Duivels. De doelman van Real ...

300
300
‘Tielemans wees deze clubs af: Aston Villa perplex’

Youri Tielemans is op weg naar Manchester United. The Mancunians zijn bereid de afkoopsom van 41 ...

420
420
Laastse duwtje Arsenal? 'Nieuwe club duikt op in dossier-Tzolis'

Hoewel hij inmiddels weer aan het trainen is bij Club Brugge, blijft het de bedoeling dat Christos ...

385
385
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

186
186
'Van WK naar toptransfer: Diego Moreira vindt akkoord'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

157
157
Grove borstel Sibierski: deze spelers mogen/moeten nog weg

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie ...

1172
1172

Meer sportnieuws