Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

1486 stemmen
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een stevige fundering voor volgend seizoen. Dan moet het wel de huidige selectie zo goed mogelijk intact houden. Racing heeft alvast de intentie om goudhaantje Konstantinos Karetsas te houden, al wordt dat niet evident.

Het onmiskenbare talent van Karetsas is al een tijdje bekend. Bij de jeugd van Genk liet hij bijzonder mooie dingen zien, met Jong Genk deed hij dat zelfs op een professioneel niveau. En ook zijn overstap naar de eerste ploeg was een groot succes. Onder de vleugels van coach Thorsten Fink brak hij dit seizoen helemaal door.

Ondertussen maakte hij ook al zijn debuut als international. Karetsas genoot zijn jeugdopleiding in België en vertegenwoordigde ook de Belgische jeugdploegen, desondanks koos hij uiteindelijk voor Griekenland. Daar liet hij bij zijn eerste interlands meteen een uitstekende indruk achter.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Jaartje langer in Genk?

Die goede prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven in de topcompetities. Hoewel hij nog altijd maar 17 jaar oud is, is de spelmaker nu al grof wild op de Europese markt. De voorbije weken en maanden zaten namelijk een pak scouts voor hem in de tribune. Ook bij de nationale ploeg werd hij van dichtbij gevolgd.

Genk wil hem echter nog minstens een jaartje houden. Karetsas liet eerder al verstaan dat hij een extra seizoen in de Cegeka Arena ook ziet zitten, zeker gezien de club volgend seizoen weer Europees voetbalt. Maar de mercato moet nog goed en wel beginnen en wat als straks Europese topclubs echt doordrukken voor zijn komst?

Speelgelegenheid prioritiar

Bij het Griekse Nova Sports werd zijn vader Vaios Karetsas, die ook zijn zaken behartigt, alvast gepolst naar een eventueel vertrek. Hij houdt de opties voorlopig open, al lijkt hij ook te nijgen naar een verlengd verblijf. "Konstantinos heeft nog een contract bij Genk tot 2027. Hij heeft veel aanbiedingen, maar daar is hij niet door beïnvloed want ik ben degene die de gesprekken voert en hij hoeft daar zelfs niet van te weten. Als de tijd komt, zal hij de transfer maken. Maar we zullen zien wat het beste is voor Konstantinos. Het belangrijkste is dat hij veel kan spelen", aldus Karetsas senior.

Karetsas blijft in de zomer bij KRC Genk ...

Meest recent

Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

52
52
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

2
2
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

51
51
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

34
34
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

109
109
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

876
876
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

61
61
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

187
187
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

318
318
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

24
24
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

50
50
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

288
288
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

144
144
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

367
367
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

280
280
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

448
448
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

464
464
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

250
250
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

77
77
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

111
111
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

194
194
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

66
66
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

75
75
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

554
554
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

134
134

Meer sportnieuws