Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

door
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een stevige fundering voor volgend seizoen. Dan moet het wel de huidige selectie zo goed mogelijk intact houden. Racing heeft alvast de intentie om goudhaantje Konstantinos Karetsas te houden, al wordt dat niet evident.

Het onmiskenbare talent van Karetsas is al een tijdje bekend. Bij de jeugd van Genk liet hij bijzonder mooie dingen zien, met Jong Genk deed hij dat zelfs op een professioneel niveau. En ook zijn overstap naar de eerste ploeg was een groot succes. Onder de vleugels van coach Thorsten Fink brak hij dit seizoen helemaal door.

Ondertussen maakte hij ook al zijn debuut als international. Karetsas genoot zijn jeugdopleiding in België en vertegenwoordigde ook de Belgische jeugdploegen, desondanks koos hij uiteindelijk voor Griekenland. Daar liet hij bij zijn eerste interlands meteen een uitstekende indruk achter.

LEES OOK: Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Jaartje langer in Genk?

Die goede prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven in de topcompetities. Hoewel hij nog altijd maar 17 jaar oud is, is de spelmaker nu al grof wild op de Europese markt. De voorbije weken en maanden zaten namelijk een pak scouts voor hem in de tribune. Ook bij de nationale ploeg werd hij van dichtbij gevolgd.

Genk wil hem echter nog minstens een jaartje houden. Karetsas liet eerder al verstaan dat hij een extra seizoen in de Cegeka Arena ook ziet zitten, zeker gezien de club volgend seizoen weer Europees voetbalt. Maar de mercato moet nog goed en wel beginnen en wat als straks Europese topclubs echt doordrukken voor zijn komst?

Speelgelegenheid prioritiar

Bij het Griekse Nova Sports werd zijn vader Vaios Karetsas, die ook zijn zaken behartigt, alvast gepolst naar een eventueel vertrek. Hij houdt de opties voorlopig open, al lijkt hij ook te nijgen naar een verlengd verblijf. "Konstantinos heeft nog een contract bij Genk tot 2027. Hij heeft veel aanbiedingen, maar daar is hij niet door beïnvloed want ik ben degene die de gesprekken voert en hij hoeft daar zelfs niet van te weten. Als de tijd komt, zal hij de transfer maken. Maar we zullen zien wat het beste is voor Konstantinos. Het belangrijkste is dat hij veel kan spelen", aldus Karetsas senior.

Karetsas blijft in de zomer bij KRC Genk ...

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

124
124
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

21
21
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

19
19
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

46
46
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

71
71
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

12
12
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

27
27
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

65
65
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

148
148
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

33
33
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

73
73
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

15
15
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

50
50
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

90
90
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

204
204
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

94
94
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

79
79
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

159
159
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

35
35
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

140
140
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

80
80
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

31
31
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

95
95
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

35
35

Meer sportnieuws