Nieuwe vaste waarde bij Duivels? "Hij is een blijver"

door
Nieuwe vaste waarde bij Duivels?

Binnen een maandje is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan het kwalificatiecampagne voor het WK 2026. En dus is het reikhalzend uitkijken naar de selectie van bondscoach Rudi Garcia voor het tweeluik tegen Noord-Macedonië en Wales. Mogelijk worden dan opnieuw enkele nieuwkomers opgeroepen.

Wat zijn eerste selectie betreft, leek Garcia grotendeels de juiste keuzes te hebben gemaakt. Hij ging voor een combinatie van vaste krachten, oude bekenden en verse krachten. Een evenwichtige groep en verschillende spelers bewezen hun plaats waard te zijn. Toch mogen in juni enkele veranderingen verwacht worden.

LEES OOK: Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Kans voor Penders?

Zo kunnen andere jongens hun kans krijgen na een sterk seizoenseinde bij hun respectievelijke clubs. Daarnaast recupereert Garcia allicht enkele geblesseerden, denk bijvoorbeeld aan Arthur Theate en Amadou Onana. En mogelijk haalt hij dan opnieuw enkele verse krachten bij de selectie.

De bondscoach, dinsdagavond te gast bij Pickx Sports, zette alvast de deur open voor KRC Genk-doelman Mike Penders. Al ligt hij voorlopig in de weegschaal met Senne Lammens en Maarten Vandevoordt als derde keeper. "Thibaut Courtois is een winnaar en dat hebben we nodig. Maar we hebben ook Matz Sels, een doelman van wie ik hou. Dan komt de volgende generatie met Vandevoordt, Lammens en ook Penders."

Raskin scoort punten

Afwachten dus of het Genkse sluitstuk, bezig aan een meer dan behoorlijke campagne in de Champions' Play-Offs, in juni al een eerste selectie in ontvangst mag nemen. Wie er normaal gezien zeker bij zijn, zijn de spelers die tijdens het vorige tweeluik tegen Oekraïne een goede beurt maakten. Nicolas Raskin bijvoorbeeld.

De sterkhouder van Rangers FC speelde toen een beresterke terugmatch en scoorde daar mee duidelijk punten bij de bondscoach. "Kijk naar Raskin, daarmee hebben we een middenvelder gewonnen voor de toekomst. Hij toonde dat hij agressief is, duels kan winnen én het spel kan verdelen. Hij is een blijver."

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

33
33
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

39
39
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

44
44
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

62
62
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

46
46
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

124
124
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

72
72
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

465
465
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

371
371
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

152
152
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

139
139
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

192
192
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

242
242
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

157
157
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

130
130
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

203
203
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

55
55
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

81
81
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

339
339
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

288
288
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

282
282
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

165
165
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

142
142
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

202
202

Meer sportnieuws