Nieuwe vaste waarde bij Duivels? "Hij is een blijver"

door
Nieuwe vaste waarde bij Duivels?

Binnen een maandje is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan het kwalificatiecampagne voor het WK 2026. En dus is het reikhalzend uitkijken naar de selectie van bondscoach Rudi Garcia voor het tweeluik tegen Noord-Macedonië en Wales. Mogelijk worden dan opnieuw enkele nieuwkomers opgeroepen.

Wat zijn eerste selectie betreft, leek Garcia grotendeels de juiste keuzes te hebben gemaakt. Hij ging voor een combinatie van vaste krachten, oude bekenden en verse krachten. Een evenwichtige groep en verschillende spelers bewezen hun plaats waard te zijn. Toch mogen in juni enkele veranderingen verwacht worden.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

Kans voor Penders?

Zo kunnen andere jongens hun kans krijgen na een sterk seizoenseinde bij hun respectievelijke clubs. Daarnaast recupereert Garcia allicht enkele geblesseerden, denk bijvoorbeeld aan Arthur Theate en Amadou Onana. En mogelijk haalt hij dan opnieuw enkele verse krachten bij de selectie.

De bondscoach, dinsdagavond te gast bij Pickx Sports, zette alvast de deur open voor KRC Genk-doelman Mike Penders. Al ligt hij voorlopig in de weegschaal met Senne Lammens en Maarten Vandevoordt als derde keeper. "Thibaut Courtois is een winnaar en dat hebben we nodig. Maar we hebben ook Matz Sels, een doelman van wie ik hou. Dan komt de volgende generatie met Vandevoordt, Lammens en ook Penders."

Raskin scoort punten

Afwachten dus of het Genkse sluitstuk, bezig aan een meer dan behoorlijke campagne in de Champions' Play-Offs, in juni al een eerste selectie in ontvangst mag nemen. Wie er normaal gezien zeker bij zijn, zijn de spelers die tijdens het vorige tweeluik tegen Oekraïne een goede beurt maakten. Nicolas Raskin bijvoorbeeld.

De sterkhouder van Rangers FC speelde toen een beresterke terugmatch en scoorde daar mee duidelijk punten bij de bondscoach. "Kijk naar Raskin, daarmee hebben we een middenvelder gewonnen voor de toekomst. Hij toonde dat hij agressief is, duels kan winnen én het spel kan verdelen. Hij is een blijver."

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

139
139
De Mil moet puzzelen: blessuregolf teistert AA Gent

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

24
24
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

246
246
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

227
227
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

237
237
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

247
247
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

119
119
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

78
78
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

77
77
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

94
94
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

61
61
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

37
37
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

258
258
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

265
265
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

93
93
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

428
428
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

205
205
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

277
277
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

179
179
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

84
84
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

49
49
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

187
187
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

87
87
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

264
264

Meer sportnieuws