Nieuwe vaste waarde bij Duivels? "Hij is een blijver"

door
Nieuwe vaste waarde bij Duivels?

Binnen een maandje is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan het kwalificatiecampagne voor het WK 2026. En dus is het reikhalzend uitkijken naar de selectie van bondscoach Rudi Garcia voor het tweeluik tegen Noord-Macedonië en Wales. Mogelijk worden dan opnieuw enkele nieuwkomers opgeroepen.

Wat zijn eerste selectie betreft, leek Garcia grotendeels de juiste keuzes te hebben gemaakt. Hij ging voor een combinatie van vaste krachten, oude bekenden en verse krachten. Een evenwichtige groep en verschillende spelers bewezen hun plaats waard te zijn. Toch mogen in juni enkele veranderingen verwacht worden.

LEES OOK: Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

Kans voor Penders?

Zo kunnen andere jongens hun kans krijgen na een sterk seizoenseinde bij hun respectievelijke clubs. Daarnaast recupereert Garcia allicht enkele geblesseerden, denk bijvoorbeeld aan Arthur Theate en Amadou Onana. En mogelijk haalt hij dan opnieuw enkele verse krachten bij de selectie.

De bondscoach, dinsdagavond te gast bij Pickx Sports, zette alvast de deur open voor KRC Genk-doelman Mike Penders. Al ligt hij voorlopig in de weegschaal met Senne Lammens en Maarten Vandevoordt als derde keeper. "Thibaut Courtois is een winnaar en dat hebben we nodig. Maar we hebben ook Matz Sels, een doelman van wie ik hou. Dan komt de volgende generatie met Vandevoordt, Lammens en ook Penders."

Raskin scoort punten

Afwachten dus of het Genkse sluitstuk, bezig aan een meer dan behoorlijke campagne in de Champions' Play-Offs, in juni al een eerste selectie in ontvangst mag nemen. Wie er normaal gezien zeker bij zijn, zijn de spelers die tijdens het vorige tweeluik tegen Oekraïne een goede beurt maakten. Nicolas Raskin bijvoorbeeld.

De sterkhouder van Rangers FC speelde toen een beresterke terugmatch en scoorde daar mee duidelijk punten bij de bondscoach. "Kijk naar Raskin, daarmee hebben we een middenvelder gewonnen voor de toekomst. Hij toonde dat hij agressief is, duels kan winnen én het spel kan verdelen. Hij is een blijver."

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

6
6
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

3
3
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

13
13
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

16
16
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

99
99
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

180
180
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

68
68
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

105
105
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

55
55
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

178
178
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

192
192
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

131
131
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

185
185
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

215
215
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

268
268
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

124
124
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

115
115
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

70
70
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

355
355
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

251
251
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

299
299
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

462
462
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

172
172
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

375
375

Meer sportnieuws