Nieuwe vaste waarde bij Duivels? "Hij is een blijver"

587 stemmen
Nieuwe vaste waarde bij Duivels?

Binnen een maandje is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan het kwalificatiecampagne voor het WK 2026. En dus is het reikhalzend uitkijken naar de selectie van bondscoach Rudi Garcia voor het tweeluik tegen Noord-Macedonië en Wales. Mogelijk worden dan opnieuw enkele nieuwkomers opgeroepen.

Wat zijn eerste selectie betreft, leek Garcia grotendeels de juiste keuzes te hebben gemaakt. Hij ging voor een combinatie van vaste krachten, oude bekenden en verse krachten. Een evenwichtige groep en verschillende spelers bewezen hun plaats waard te zijn. Toch mogen in juni enkele veranderingen verwacht worden.

LEES OOK: ‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Kans voor Penders?

Zo kunnen andere jongens hun kans krijgen na een sterk seizoenseinde bij hun respectievelijke clubs. Daarnaast recupereert Garcia allicht enkele geblesseerden, denk bijvoorbeeld aan Arthur Theate en Amadou Onana. En mogelijk haalt hij dan opnieuw enkele verse krachten bij de selectie.

De bondscoach, dinsdagavond te gast bij Pickx Sports, zette alvast de deur open voor KRC Genk-doelman Mike Penders. Al ligt hij voorlopig in de weegschaal met Senne Lammens en Maarten Vandevoordt als derde keeper. "Thibaut Courtois is een winnaar en dat hebben we nodig. Maar we hebben ook Matz Sels, een doelman van wie ik hou. Dan komt de volgende generatie met Vandevoordt, Lammens en ook Penders."

Raskin scoort punten

Afwachten dus of het Genkse sluitstuk, bezig aan een meer dan behoorlijke campagne in de Champions' Play-Offs, in juni al een eerste selectie in ontvangst mag nemen. Wie er normaal gezien zeker bij zijn, zijn de spelers die tijdens het vorige tweeluik tegen Oekraïne een goede beurt maakten. Nicolas Raskin bijvoorbeeld.

De sterkhouder van Rangers FC speelde toen een beresterke terugmatch en scoorde daar mee duidelijk punten bij de bondscoach. "Kijk naar Raskin, daarmee hebben we een middenvelder gewonnen voor de toekomst. Hij toonde dat hij agressief is, duels kan winnen én het spel kan verdelen. Hij is een blijver."

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

1
1
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

90
90
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

99
99
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

26
26
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

85
85
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

167
167
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

102
102
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

274
274
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

71
71
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

456
456
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

402
402
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

302
302
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

83
83
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

157
157
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

727
727
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

43
43
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

131
131
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

78
78
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

31
31
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

106
106
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

213
213
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

94
94
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

189
189
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

100
100
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

729
729

Meer sportnieuws