Wat deze RSCA-fans overkwam na finale tart de verbeelding

door
Wat deze RSCA-fans overkwam na finale tart de verbeelding

Voor veel supporters veranderde een fijne zondagnamiddag in ronduit gruwelijke taferelen. De laatste dagen getuigden heel wat Club-supporters over een gewelddadige confrontatie met Brusselse jongeren. Nu blijken er ook heel wat Anderlecht-fans slachtoffer te zijn geworden, die zagen de 'hel' losbarsten.

LEES OOK: Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Brussel brandt na ongeziene rellen

Brussel stond afgelopen zondag in brand en dan mag je best letterlijk nemen. De afgelopen dagen kwamen er getuigenissen vanuit verschillende kampen waarbij zowel hooligans als Brusselse jongeren als dader werden aangewezen.

Ondertussen besloot de burgemeester van Anderlecht, Fabrice Cumps, dat er bij de eerstvolgende confrontatie tussen Anderlecht en Club Brugge geen bezoekende supporters mogen aanwezig zijn.

Aanvankelijk werd aangenomen dat het (vooral) om Brugse supporters ging, nu sijpelen er ook ronduit hallucinante getuigenissen door van Paars-Witte fans.

"Raid van boksende jongeren"

Zo werd in Laken een groep van 7 Anderlecht-supporters onder vuur genomen, zo verklaren ze bij Het Nieuwsblad. “Plots kwam een auto op ons af gereden. Zes zogenaamde “jongeren” stapten uit. Er was nog een duo op een scooter en een negende persoon op de step. Ze begonnen met zijn allen op me in te slaan. De motorrijder gaf me klappen met zijn helm. Ik viel op de grond, mijn vrouw probeerde me af te schermen en kreeg zelf zware klappen. Mijn neus is gebroken. Mijn vrouw haar hele lichaam slaat blauw uit.

Eén fan kreeg het nog harder te verduren en zou minutenlang geslagen zijn geweest. “Ze hebben zijn hoofd als voetbal gebruikt en hem voor dood achtergelaten”. De man zou volgens de bron bij de krant in kritieke toestand zijn afgevoerd naar het ziekenhuis. Via sociale media doken er nadien nog beelden op waarbij de man als een trofee geflankeerd werd.

Is justitie veel te laks in België?

Meest recent

Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

270
270
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

107
107
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

234
234
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

132
132
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

1666
1666
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

98
98
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

300
300
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

137
137
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

199
199
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

294
294
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

138
138
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

245
245
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

68
68
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

115
115
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

323
323
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

147
147
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

115
115
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

188
188
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

315
315
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

375
375
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

319
319
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

427
427
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

184
184
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

138
138
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

417
417

Meer sportnieuws