Triest tafereel: Roma-fans belagen scheidsrechter EL-finale

door
Triest tafereel: Roma-fans belagen scheidsrechter EL-finale

Het is AS Roma dan toch niet gelukt om de Europa League te winnen. De Italianen verloren woensdagavond in de finale na strafschoppen tegen Sevilla FC. Achteraf was men in het Romeinse kamp niet te spreken over het optreden van ref Anthony Taylor, al gingen de supporters een stap te ver in hun kritiek.


Uiteindelijk trok Sevilla aan het langste einde na een strafschoppenreeks nadat de wedstrijd zelf op 1-1 was geëindigd. Al had de uitslag er ook anders kunnen uitzien. Sevilla zag in de tweede helft immers een penalty door de neus geboord op aangeven van de VAR. En ook Roma kreeg door toedoen van de videoref geen elfmeter toegekend na vermeend handspel. Daarnaast claimden de Italianen ook tevergeefs een tweede gele kaart voor Erik Lamela.

Mourinho uit zijn vel

Coach José Mourinho spaarde zijn kritiek op Taylor dan ook niet in een reactie achteraf. "Het was een intense, mannelijke, levendige wedstrijd met een scheidsrechter die wel een Spanjaard leek. Dat zo'n scheidsrechters nog steeds in Europese finales fluiten, is pijnlijk", reageerde de Portugees. Toen Mourinho de Engelsman vervolgens tegen het lijf liep in de parkeergarage, schold hij hem ook nog eens de huid vol.

Schande op luchthaven

Maar dat was niet de enige publieke vernedering die Taylor moest ondergaan. Toen hij en zijn entourage daags nadien met het vliegtuig weer huiswaarts wilden keren, werden ze op de luchthaven aangeklampt door allerlei woeste Roma-supporters. Ze slingerden allerlei beledigingen naar het hoofd van de scheidsrechter en uiteindelijk moesten agenten hem zelfs wegleiden om te voorkomen dat de situatie helemaal escaleerde.

POLL: Roma moet een sanctie krijgen voor dit wangedrag ...

Meest recent

Transferplan onthuld: deze verdediger moet RSCA redden

Anderlecht staat voor een defensieve heropbouw nu Jan Vertonghen stopt en Adryelson vertrekt. ...

49
49
Keert ex-Rode Duivel terug naar Jupiler Pro League?

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. Achter de schermen ...

8
8
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

21
21
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

79
79
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

173
173
'Club wrijft zich in de handen: goudhaantje blijft'

Er lijkt Club Brugge een zeer drukke transferzomer te wachten te staan. Door de sterke prestaties in ...

376
376
'Peperdure transfer Barça: ideale aanvulling op Yamal'

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League na een sensationeel tweeluik tegen ...

153
153
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een ...

488
488
'Arsenal richt zicht na CL-uitschakeling op sterkhouder Club'

Arsenal FC sneuvelde woensdagavond in de halve finales van de Champions League. Om volgend seizoen ...

361
361
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham ...

89
89
Ballon d'Or 2025: nieuwe favoriet na halve finales UCL

De ontknoping van het seizoen nadert zijn climax in zowat alle grote competities. Zo zijn sinds deze ...

176
176
Cercle-coach haalt messcherp uit: "Dit pik ik niet!"

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, ...

286
286
Club-fans voeren druk op: deadline burgemeester Anderlecht

De verwerpelijke incidenten in de marge van de bekerfinale blijven nazinderen. Het gemeentebestuur ...

295
295
Kopzorgen Garcia: volgende steunpilaar Duivels valt uit

Binnen een maandje blazen de Rode Duivels verzamelen voor hun eerste WK-kwalificatieduels. In ...

153
153
'Ommekeer compleet: De Bruyne vol voor Europese topclub'

Nog drie competitieduels en één bekerfinale, dan zit de uiterst succesvolle passage ...

422
422
Oorzaak voor instorting Genk: "Ze wijzen naar penalty's, maar ..."

Het heeft er alle schijn van dat de winnaar van de reguliere competitie ook dit jaar naast de ...

356
356
Nieuwe vaste waarde bij Duivels? "Hij is een blijver"

Binnen een maandje is het zover, dan beginnen de Rode Duivels aan het kwalificatiecampagne voor het ...

499
499
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van ...

468
468
'Vertrek Vandenhaute zadelt Anderlecht met groot probleem op'

RSC Anderlecht zal andermaal een seizoen afsluiten zonder grote prijs. Bij een deel van de achterban ...

864
864
'Real schiet in actie: transferdeal van 58 miljoen'

Komend weekend staat de vierde Clasico van het seizoen op het programma. Real Madrid moet dan winnen ...

146
146

Meer sportnieuws