Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

door
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op definitieve zekerheid over de overname, terwijl er ook nog geen nieuwe technisch directeur is. Desondanks wordt er zo goed en kwaad als mogelijk werk gemaakt van de kern voor volgend seizoen.

De voorbije weken lichtte Standard bijvoorbeeld al de opties in de huurcontracten van Dennis Eckert Ayensa en Ilay Camara, die zo definitief de overstap maken van respectievelijk Union en RWDM. Nu heeft het ook nog een contractverlenging aangekondigd.

LEES OOK: 'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Dierckx mag bij Standard blijven

Standard laat immers weten dat het langer verdergaat met Daan Dierckx. De 22-jarige verdediger kreeg een nieuwe overeenkomst voorgeschoteld tot 2028. Daarmee wordt hij beloond voor de 'mooie ontwikkeling' die hij doormaakte sinds zijn komst, dixit Standard.

Enkele jaren geleden gold Dierckx nog als een zeer groot talent. Hij maakte begin 2021 uit het niets op 17-jarige leeftijd zijn debuut in de Serie A voor Parma, amper enkele weken nadat hij de overstap gemaakt had van Genk, waar hij nog bij de U18 speelde.

Dit seizoen gedebuteerd in JPL

Dierckx maakte er aanvankelijk ook een goede indruk, maar door blessures en de degradatie van Parma zou de teller op amper acht matchen blijven steken. Na een passage van een seizoen bij Jong Genk streekt hij in de zomer van 2023 neer bij Standard.

Daar sloot hij aanvankelijk aan bij SL16, maar vorige zomer werd Dierckx doorgeschoven naar de A-kern. Daar liet Ivan Leko hem eind december debuteren en sindsdien toonde de voormalige jeugdinternational zich een betrouwbare back-up achterin. Dierckx kwam dit seizoen tot dusver in acht competitiematchen in actie.

Zal hij nog helemaal doorbreken bij Standard?

Meest recent

Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

5
5
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

13
13
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

25
25
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

88
88
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

74
74
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

109
109
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

113
113
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

22
22
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

209
209
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

284
284
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

94
94
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

386
386
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

307
307
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

125
125
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

209
209
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

422
422
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

112
112
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

286
286
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

211
211
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

271
271
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

467
467
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

192
192
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

321
321
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

191
191

Meer sportnieuws