Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

330 stemmen
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter zijn seizoen en zijn korte rentree in de Jupiler Pro League, want het is al een tijdje bekend dat het weer naar 1B degradeert. Het zal wellicht ook de laatste match van Dirk Kuyt op het Kiel worden.

De Nederlandse trainer lijkt na zowat anderhalf jaar op weg naar de uitgang. Hij streek in december 2023 neer, leidde Beerschot meteen naar de promotie en mocht ondanks de tegenvallende resultaten dit seizoen het volledige jaar aanblijven.

Maar nu trekt Kuyt er wellicht zelf de stekker uit. Hij hintte de voorbije weken al een paar keer naar een nakend vertrek en dat bevestigt hij nu nogmaals in een interview met Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

Kuyt verlaat Beerschot wellicht

"Ik heb enkele maanden geleden al voor mezelf uitgemaakt dat ik op deze manier niet verder kan en wil", verklaart hij. "De omstandigheden waarin we dit seizoen moesten werken, waren zeer lastig. Ik acht de kans klein dat dat op de korte termijn zal veranderen. En dus is de kans groot dat dit mijn laatste interview is als trainer van Beerschot, ja."

Kuyt moest dit seizoen immers vaak in schrijnende omstandigheden werken bij Beerschot. Het meest spraakmakende moment was zijn vlammende interview voor de match tegen Genk, nadat hij kort voor de aftrap te horen had gekregen dat hij sterspeler Thibaud Verlinden niet mocht opstellen omwille van diens nakende transfer naar OHL.

Kuyt moest in schrijnende omstandigheden werken

Het was echter lang niet het enige dat dit seizoen fout liep bij Beerschot. Voor de match tegen Union beschikte het niet eens over een trainingsveld, want een oefenveld heeft de club niet en de grasmat op het Kiel moest heraangelegd worden. Ook een spelershome heeft Beerschot niet en Kuyt geeft aan dat zijn staf ronduit onderbezet was.

Hij beschuldigt het bestuur van Beerschot ervan haar beloftes niet nagekomen te zijn. Daardoor lijkt een scheiding in de maak, maar Kuyt blijft mogelijk wel in België. "Ik heb hier een heel fijne tijd gehad en zou het oprecht mooi vinden om mijn carrière in België verder te zetten, al zal het dan allicht niet bij Beerschot zijn. Met spijt in mijn hart."

🚀

Kan je begrijpen dat Kuyt zo niet verder wil?

Meest recent

'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

2
2
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

51
51
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

43
43
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

9
9
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

85
85
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

39
39
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

62
62
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

154
154
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

65
65
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

140
140
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

377
377
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

125
125
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

83
83
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

92
92
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

203
203
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

204
204
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

97
97
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

49
49
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

209
209
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

237
237
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

99
99
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

57
57
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

79
79
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

438
438
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

473
473

Meer sportnieuws