Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

door
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter zijn seizoen en zijn korte rentree in de Jupiler Pro League, want het is al een tijdje bekend dat het weer naar 1B degradeert. Het zal wellicht ook de laatste match van Dirk Kuyt op het Kiel worden.

De Nederlandse trainer lijkt na zowat anderhalf jaar op weg naar de uitgang. Hij streek in december 2023 neer, leidde Beerschot meteen naar de promotie en mocht ondanks de tegenvallende resultaten dit seizoen het volledige jaar aanblijven.

Maar nu trekt Kuyt er wellicht zelf de stekker uit. Hij hintte de voorbije weken al een paar keer naar een nakend vertrek en dat bevestigt hij nu nogmaals in een interview met Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

Kuyt verlaat Beerschot wellicht

"Ik heb enkele maanden geleden al voor mezelf uitgemaakt dat ik op deze manier niet verder kan en wil", verklaart hij. "De omstandigheden waarin we dit seizoen moesten werken, waren zeer lastig. Ik acht de kans klein dat dat op de korte termijn zal veranderen. En dus is de kans groot dat dit mijn laatste interview is als trainer van Beerschot, ja."

Kuyt moest dit seizoen immers vaak in schrijnende omstandigheden werken bij Beerschot. Het meest spraakmakende moment was zijn vlammende interview voor de match tegen Genk, nadat hij kort voor de aftrap te horen had gekregen dat hij sterspeler Thibaud Verlinden niet mocht opstellen omwille van diens nakende transfer naar OHL.

Kuyt moest in schrijnende omstandigheden werken

Het was echter lang niet het enige dat dit seizoen fout liep bij Beerschot. Voor de match tegen Union beschikte het niet eens over een trainingsveld, want een oefenveld heeft de club niet en de grasmat op het Kiel moest heraangelegd worden. Ook een spelershome heeft Beerschot niet en Kuyt geeft aan dat zijn staf ronduit onderbezet was.

Hij beschuldigt het bestuur van Beerschot ervan haar beloftes niet nagekomen te zijn. Daardoor lijkt een scheiding in de maak, maar Kuyt blijft mogelijk wel in België. "Ik heb hier een heel fijne tijd gehad en zou het oprecht mooi vinden om mijn carrière in België verder te zetten, al zal het dan allicht niet bij Beerschot zijn. Met spijt in mijn hart."

Kan je begrijpen dat Kuyt zo niet verder wil?

Meest recent

Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

4
4
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

7
7
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

17
17
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

31
31
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

19
19
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

139
139
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

115
115
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

89
89
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

99
99
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

103
103
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

85
85
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

232
232
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

311
311
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

45
45
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

178
178
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

169
169
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

201
201
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

175
175
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

91
91
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

225
225
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

888
888
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

102
102
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

104
104

Meer sportnieuws