Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

330
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter zijn seizoen en zijn korte rentree in de Jupiler Pro League, want het is al een tijdje bekend dat het weer naar 1B degradeert. Het zal wellicht ook de laatste match van Dirk Kuyt op het Kiel worden.

De Nederlandse trainer lijkt na zowat anderhalf jaar op weg naar de uitgang. Hij streek in december 2023 neer, leidde Beerschot meteen naar de promotie en mocht ondanks de tegenvallende resultaten dit seizoen het volledige jaar aanblijven.

Maar nu trekt Kuyt er wellicht zelf de stekker uit. Hij hintte de voorbije weken al een paar keer naar een nakend vertrek en dat bevestigt hij nu nogmaals in een interview met Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

Kuyt verlaat Beerschot wellicht

"Ik heb enkele maanden geleden al voor mezelf uitgemaakt dat ik op deze manier niet verder kan en wil", verklaart hij. "De omstandigheden waarin we dit seizoen moesten werken, waren zeer lastig. Ik acht de kans klein dat dat op de korte termijn zal veranderen. En dus is de kans groot dat dit mijn laatste interview is als trainer van Beerschot, ja."

Kuyt moest dit seizoen immers vaak in schrijnende omstandigheden werken bij Beerschot. Het meest spraakmakende moment was zijn vlammende interview voor de match tegen Genk, nadat hij kort voor de aftrap te horen had gekregen dat hij sterspeler Thibaud Verlinden niet mocht opstellen omwille van diens nakende transfer naar OHL.

Kuyt moest in schrijnende omstandigheden werken

Het was echter lang niet het enige dat dit seizoen fout liep bij Beerschot. Voor de match tegen Union beschikte het niet eens over een trainingsveld, want een oefenveld heeft de club niet en de grasmat op het Kiel moest heraangelegd worden. Ook een spelershome heeft Beerschot niet en Kuyt geeft aan dat zijn staf ronduit onderbezet was.

Hij beschuldigt het bestuur van Beerschot ervan haar beloftes niet nagekomen te zijn. Daardoor lijkt een scheiding in de maak, maar Kuyt blijft mogelijk wel in België. "Ik heb hier een heel fijne tijd gehad en zou het oprecht mooi vinden om mijn carrière in België verder te zetten, al zal het dan allicht niet bij Beerschot zijn. Met spijt in mijn hart."

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"
Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"
347

Kan je begrijpen dat Kuyt zo niet verder wil?

Meest recent

Joos waarschuwt Leko: “Dan hangt Club Brugge eraan”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De Italiaanse topclub is de ...

2
2
TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

63
63
Enorm Antwerp-pijnpunt bloot: pion compleet afgemaakt

Royal Antwerp FC begon goed tegen Westerlo, maar ging uiteindelijk nog met de billen bloot. ...

41
41
Nieuw Anderlecht-goudhaantje staat op: switch naar Marokko

Bij RSC Anderlecht staat plots een nieuw goudhaantje op met een bekend gezicht. Kaïs Barry (20) ...

89
89
Duchâtelet voorspelt VAR-revolutie: “Geen assistenten meer”

Afgelopen speeldag was er heel wat controverse rond de VAR. Bij Standard Luik werd een penalty niet ...

24
24
Union SG vreest Israëlische rel voor Europa League-clash

Union SG neemt het binnenkort op tegen Hapoel Be’er Sheva in de Europa League. De wedstrijd ...

34
34
Vader Tresoldi onthult grote transferdroom: record in zicht

Nicolo Tresoldi was afgelopen zomer grof wild op de mercato. Die interesse zal er ook volgende ...

123
123
Compper zwaar onder vuur bij Antwerp: “Hij ging erover”

Royal Antwerp FC zit ook na de interlandbreak in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old ging ...

189
189
Leko bejubelt Club-tweetal: "Sowieso naar Europese top"

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

102
102
'Real bedient Mourinho: eerste toptransfer 2027 staat vast'

Real Madrid haalde in het tussenseizoen een straf lijstje aan versterkingen in huis. Desondanks ...

67
67
AA Gent kampioen? Analisten draaien helemaal bij

AA Gent blijft zijn sterke prestaties bevestigen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's alleen aan ...

334
334
'Masterplan bij Club: bestuur plant nieuwe recordtransfer'

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een pak miljoenen op, maar het weigerde ook ...

427
427
Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de ...

219
219
Alderweireld in 'Match of the Day': eerste kritiek duikt op

Toby Alderweireld heeft zondagavond een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière als ...

429
429
Standard krijgt klappen: Euvrard ziet groot probleem

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

150
150
Inter-Club: twéé cruciale wissels in Brugse basisploeg?

Dinsdagavond is het zover, dan hervat het seizoen in de Champions League. Club Brugge moet dan ...

257
257
Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

271
271
Hommeles bij Bayern: Kompany ontsnapt aan netelige situatie

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

188
188
'Club Brugge ruikt zijn kans: Stankovic zorgt voor nieuwe hoop'

Club Brugge speelt dinsdagavond in San Siro tegen Inter, en daar loopt een oude bekende rond. ...

389
389
Europees ontzag voor Club: Inter-topper geeft straf compliment

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

304
304
Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

50
50
"Het was zot": Vanderbiest kritisch én lovend na spektakel

KV Mechelen won met 4-3 van STVV. Het was de eerste zege van het seizoen voor de Maneblussers. En of ...

54
54
Biancone ziet uitblinker bij RSCA: "Geschenk uit de hemel"

Sommige spelers maken het verschil met hun loopvermogen, anderen met één geniale ...

226
226
Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Sporting Charleroi droomt groot. Het nieuwe stadion van de Zebra’s moet niet alleen een ...

81
81
Ervaren Belgische coach: "Westerlo, OHL, KVM… Niemand belde"

In de Jupiler Pro League werken er heel wat buitenlandse trainers. Voor Belgische coaches is het ...

148
148

Meer sportnieuws