Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

door
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter zijn seizoen en zijn korte rentree in de Jupiler Pro League, want het is al een tijdje bekend dat het weer naar 1B degradeert. Het zal wellicht ook de laatste match van Dirk Kuyt op het Kiel worden.

De Nederlandse trainer lijkt na zowat anderhalf jaar op weg naar de uitgang. Hij streek in december 2023 neer, leidde Beerschot meteen naar de promotie en mocht ondanks de tegenvallende resultaten dit seizoen het volledige jaar aanblijven.

Maar nu trekt Kuyt er wellicht zelf de stekker uit. Hij hintte de voorbije weken al een paar keer naar een nakend vertrek en dat bevestigt hij nu nogmaals in een interview met Het Laatste Nieuws.

Kuyt verlaat Beerschot wellicht

"Ik heb enkele maanden geleden al voor mezelf uitgemaakt dat ik op deze manier niet verder kan en wil", verklaart hij. "De omstandigheden waarin we dit seizoen moesten werken, waren zeer lastig. Ik acht de kans klein dat dat op de korte termijn zal veranderen. En dus is de kans groot dat dit mijn laatste interview is als trainer van Beerschot, ja."

Kuyt moest dit seizoen immers vaak in schrijnende omstandigheden werken bij Beerschot. Het meest spraakmakende moment was zijn vlammende interview voor de match tegen Genk, nadat hij kort voor de aftrap te horen had gekregen dat hij sterspeler Thibaud Verlinden niet mocht opstellen omwille van diens nakende transfer naar OHL.

Kuyt moest in schrijnende omstandigheden werken

Het was echter lang niet het enige dat dit seizoen fout liep bij Beerschot. Voor de match tegen Union beschikte het niet eens over een trainingsveld, want een oefenveld heeft de club niet en de grasmat op het Kiel moest heraangelegd worden. Ook een spelershome heeft Beerschot niet en Kuyt geeft aan dat zijn staf ronduit onderbezet was.

Hij beschuldigt het bestuur van Beerschot ervan haar beloftes niet nagekomen te zijn. Daardoor lijkt een scheiding in de maak, maar Kuyt blijft mogelijk wel in België. "Ik heb hier een heel fijne tijd gehad en zou het oprecht mooi vinden om mijn carrière in België verder te zetten, al zal het dan allicht niet bij Beerschot zijn. Met spijt in mijn hart."

Kan je begrijpen dat Kuyt zo niet verder wil?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

115
115
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

69
69
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

34
34
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

82
82
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

51
51
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

265
265
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

35
35
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

54
54
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

192
192
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

70
70
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

412
412
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

236
236
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

85
85
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

108
108
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

342
342
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

35
35
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

178
178
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

236
236
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

210
210
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

957
957
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

185
185
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws