Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

330
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter zijn seizoen en zijn korte rentree in de Jupiler Pro League, want het is al een tijdje bekend dat het weer naar 1B degradeert. Het zal wellicht ook de laatste match van Dirk Kuyt op het Kiel worden.

De Nederlandse trainer lijkt na zowat anderhalf jaar op weg naar de uitgang. Hij streek in december 2023 neer, leidde Beerschot meteen naar de promotie en mocht ondanks de tegenvallende resultaten dit seizoen het volledige jaar aanblijven.

Maar nu trekt Kuyt er wellicht zelf de stekker uit. Hij hintte de voorbije weken al een paar keer naar een nakend vertrek en dat bevestigt hij nu nogmaals in een interview met Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Beerschot slikt flinke tik: "Hoop dat het in orde komt ..."

Kuyt verlaat Beerschot wellicht

"Ik heb enkele maanden geleden al voor mezelf uitgemaakt dat ik op deze manier niet verder kan en wil", verklaart hij. "De omstandigheden waarin we dit seizoen moesten werken, waren zeer lastig. Ik acht de kans klein dat dat op de korte termijn zal veranderen. En dus is de kans groot dat dit mijn laatste interview is als trainer van Beerschot, ja."

Kuyt moest dit seizoen immers vaak in schrijnende omstandigheden werken bij Beerschot. Het meest spraakmakende moment was zijn vlammende interview voor de match tegen Genk, nadat hij kort voor de aftrap te horen had gekregen dat hij sterspeler Thibaud Verlinden niet mocht opstellen omwille van diens nakende transfer naar OHL.

Kuyt moest in schrijnende omstandigheden werken

Het was echter lang niet het enige dat dit seizoen fout liep bij Beerschot. Voor de match tegen Union beschikte het niet eens over een trainingsveld, want een oefenveld heeft de club niet en de grasmat op het Kiel moest heraangelegd worden. Ook een spelershome heeft Beerschot niet en Kuyt geeft aan dat zijn staf ronduit onderbezet was.

Hij beschuldigt het bestuur van Beerschot ervan haar beloftes niet nagekomen te zijn. Daardoor lijkt een scheiding in de maak, maar Kuyt blijft mogelijk wel in België. "Ik heb hier een heel fijne tijd gehad en zou het oprecht mooi vinden om mijn carrière in België verder te zetten, al zal het dan allicht niet bij Beerschot zijn. Met spijt in mijn hart."

🚀

Kan je begrijpen dat Kuyt zo niet verder wil?

Meest recent

'Rode Duivels krijgen geen warm onthaal in Italië'

Om 20u45 begint het tijdperk-Van Bommel bij de Rode Duivels. De eerste opdracht van de nieuwe ...

1
1
'Tweede 'geval-Tresoldi' duikt op bij Club Brugge'

Club Brugge zendt tijdens deze interlandbreak weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst zestien ...

15
15
Stassin geeft Sevilla duidelijke toekomstboodschap

De Jonge Duivels hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 gezet door met 1-0 te ...

13
13
'Euvrard baalt en ziet belangrijke pion Standard verlaten'

Standard was de voorbije weken sterk aan het seizoen begonnen, al moest het na een nul op zes in de ...

28
28
Antwerp legt nog een jong talent onder contract

Antwerp is zijn seizoen begonnen met een 7 op 21 en moet daardoor voorlopig vrede nemen met een ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Genks goudhaantje gegeerd, Club aast op goalgetter'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

163
163
KBVB en Vincent Mannaert krijgen gouden raad

De Koninklijke Belgische Voetbalbond koos voor Mark van Bommel als opvolger van Rudi Garcia als ...

36
36
Nieuw stadion Union voor beladen Europese clash bekend

Royal Union SG kan niet in het eigen Joseph Marienstadion spelen tijdens Europese wedstrijden. Het ...

111
111
Nederland en Duitsland clashen: “Gewoon niet sportief”

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de Nations League. Zowel voor Oranje als Die ...

72
72
Vuurdoop Mark van Bommel: onenigheid over basiself

Mark van Bommel staat voor zijn vuurdoop als bondscoach van België. De Nederlander werd ...

119
119
Harde realiteit De Bruyne bij Duivels: “Hij beseft dat”

De Rode Duivels kenden veel succes met de Gouden Generatie, maar er blijven niet veel spelers over. ...

79
79
Charles De Ketelaere stampt ferm na op Rudi Garcia

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen ondanks de goede resultaten. België haalde de kwartfinale ...

341
341
Jonge Duivels doen ontdekking voor Genk

De Jonge Duivels hebben donderdagavond weer een grote stap richting kwalificatie voor het EK U21 ...

122
122
Tielemans noemt belangrijke factor die niét veranderd is

Het zullen toch fel vernieuwde Rode Duivels zijn die straks om 20u45 aan hun campagne in de Nations ...

56
56
'Nu al grote druk op Mika Godts bij PSG'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer een toptransfer, maar de meest straffe overgang was ...

114
114
Van Bommel hakt knopen door: deze 3 Duivels op tribune

Er staat de Rode Duivels een zeer pittig interlandluik te wachten, want ze moeten maar liefst vier ...

264
264
De Ketelaere spreekt duidelijk: "Lukaku is geen concurrent"

De Rode Duivels trappen om 20u45 hun nieuwe campagne in de Nations League op gang in Italië. ...

63
63
Mignolet maakt meteen indruk: Van Bommel strooit lof

De Rode Duivels beginnen straks in Italië aan een nieuw tijdperk. Sinds het WK is er immers ...

175
175
Swerts waarschuwt stevig ondanks grote stap richting EK U21

De Rode Duivels hopen vrijdagavond hun interlandluik goed te beginnen, maar in hun schaduw hebben de ...

43
43
Duitsland v Italië voor Tresoldi: Mancini gooit olie op vuur

Straks om 20u45 nemen de Rode Duivels het in de Nations League op tegen Italië. Daarbij kunnen ...

91
91
Einde droomduo: Van Bommel breekt De Bruyne en Vanaken

Spelen De Bruyne en Vanaken nog samen bij de Rode Duivels? Op het WK leek het dé oplossing, ...

179
179
Transferonthulling De Ketelaere: "Met hen was er contact"

Het was een zeer drukke transferzomer, waarin na het WK ook verschillende Rode Duivels een ...

92
92
Provocatie of misverstand? Rode kaart Israël gaat viraal

De Rode Duivels komen pas om 20u45 in actie, maar de Nations League werd donderdagavond al ...

172
172
Pikante onthulling: "Mancini wou Rode Duivels coachen"

De nieuwe campagne in de Nations League betekent voor heel wat landen een frisse start. Dat is ook ...

98
98
'Eerste basiself Van Bommel: 4 zeer opvallende wijzigingen'

Om 20u45 is het zover, want dan beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations ...

680
680

Meer sportnieuws