Club Brugge slaat home run met 'de nieuwe Mannaert'

door
Club Brugge slaat home run met 'de nieuwe Mannaert'

Club Brugge staat voor uitdagende beslissingen op zowel sportief als financieel gebied na dit seizoen, maar de grote vraag is wie deze knopen zal doorhakken. Tom Caluwe heeft na slechts een half jaar besloten om te stoppen als ‘sports manager’, terwijl CEO Vincent Mannaert ook overweegt te vertrekken. Het zal geen gemakkelijke taak zijn om geschikte personen te vinden voor deze functies, laat staan om ze allebei in te vullen. Matthias Leterme wordt alvast genoemd als mogelijke nieuwe rechterhand voor Mannaert. De huidige algemeen manager van KV Kortrijk zou mogelijk een waardevolle aanwinst kunnen zijn voor Club Brugge.

Spanningen lopen hoog op bij Club Brugge

Volgens De Standaard heeft Vincent Mannaert aan zijn naaste omgeving laten weten dat hij na een lange periode van twaalf jaar openstaat voor een vertrek bij Club Brugge. De relatie tussen Mannaert en voorzitter Bart Verhaeghe is al geruime tijd gespannen, vanwege verschillende redenen, en die spanning heeft ook invloed gehad op andere aspecten binnen de club, inclusief de spelers. De krant schreef dat “de vlucht vooruit” wellicht de snelste weg is naar een eervolle exit. Naast de verwachte grote veranderingen in de spelersgroep, lijken er dus ook aanzienlijke veranderingen op komst te zijn in de bestuurskamer van Club Brugge. En deze veranderingen komen misschien op het juiste moment.


Mannaert is CEO en sportief directeur

Een CEO van een Belgische topclub vroeg zich in Het Laatste Nieuws onlangs af of het huidige model van de club wel nog vol te houden is. Bart Verhaeghe is operationeel voorzitter, terwijl Vincent Mannaert de dubbele functie van CEO en sportief directeur bekleedt. Mannaert draagt de verantwoordelijkheid voor het runnen van het bedrijf Club Brugge, evenals het leiden van het sportieve beleid. Deze combinatie van Mannaerts taken is in het moderne voetbal achterhaald en om die reden is hij al geruime tijd voorstander om zijn functie als sportief directeur uit handen te geven. Daarom werd Tom Caluwé aangetrokken als 'sports manager', maar Mannaert merkte op in een interview met HUMO dat “Club Brugge niet KV Mechelen is”.

Leterme nieuwe sports manager van Club Brugge?

Tom Caluwé zal Club Brugge eind dit seizoen verlaten, waardoor Vincent Mannaert zijn rechterhand op het gebied van het sportief beleid zal verliezen. Volgens Krant van West-Vlaanderen circuleert het gerucht dat Matthias Leterme na de competitie bij Club Brugge zou tekenen om Mannaert te ondersteunen. Hoewel hij pas 37 jaar is, heeft hij al ruime ervaring als bestuurder op het hoogste voetbalniveau. In 2009 werd hij financieel manager bij KV Kortrijk en sinds 2016 is hij er de algemeen manager. In zijn huidige functie heeft Leterme ook een ruim takenpakket, dat misschien wel te vergelijken is met dat van Mannaert bij Club Brugge, weliswaar op een ander niveau en omvang.


Leterme verwezenlijkt mirakel bij KV Kortrijk

Matthias Leterme heeft de verantwoordelijkheid voor het toezicht op de organisatie en strategie bij KV Kortrijk, evenals het dagelijks bestuur en het sportieve aspect. Hij staat bekend als een dynamische manager, een hardwerkende persoon zonder veel franje. Leterme, als econoom een man van cijfers, zorgt ervoor dat de financiële zaken altijd in orde zijn. In het afgelopen boekjaar was KV Kortrijk een van de zeldzame clubs in het Belgische profvoetbal die winst hebben gemaakt en de club deed dit zonder externe financiering of kapitaalverhogingen. En dat is erg uitzonderlijk. Sporteconoom Trudo Dejonghe merkte daarom op in Het Laatste Nieuws: “Matthias Leterme heeft dat goed gedaan. De vraag is hoe lang zoiets blijft duren.”



Dankzij het voortreffelijke werk van Matthias Leterme is KV Kortrijk nooit ernstig in de problemen gekomen op sportief of financieel gebied. Als algemeen manager voert hij een slim transferbeleid, waarbij spelers verkocht moeten worden om de club draaiende te houden. Dit maakt het echter uiterst complex en bijna onmogelijk om elk jaar een kwalitatieve selectie samen te stellen en tegelijkertijd winst te maken. Leterme heeft al herhaaldelijk gewaarschuwd: “We strijden niet met gelijke middelen. Vroeg of laat zal het misgaan.” Kortrijk is ambitieus, maar stuit keer op keer op hun financiële grenzen omdat de schatrijke eigenaar Vincent Tan nog geen euro in de club heeft geïnvesteerd, noch in spelers, noch in het stadion. Het stadion was juist een van de prioriteiten van Leterme toen hij in 2016 algemeen manager werd.

De ‘nieuwe Mannaert’

Matthias Leterme pleit al geruime tijd voor de verkoop van KV Kortrijk aan een nieuwe eigenaar die meer betrokken is bij de club, zowel financieel, sportief als structureel. Zijn voorkeur gaat uit naar een club uit de Premier League, zoals Burnley of Bournemouth. Maar volgens berichten in de Krant van West-Vlaanderen hoopt Vincent Tan op lucratievere aanbiedingen en geeft de Maleisische eigenaar de voorkeur aan de “eerder obscure Kaminski Group” als potentiële kopers. Daarom hebben Leterme en voorzitter Ronny Verhelst onlangs hun ontslag aangeboden aan de Raad van Bestuur van KV Kortrijk. Hierdoor ligt de weg naar Club Brugge wagenwijd open voor Matthias Leterme, waar hij in de voetsporen van Vincent Mannaert kan treden. Mannaert werd in 2011 namelijk naar Club Brugge gehaald na zijn uitstekende werk bij een andere West-Vlaamse club, Zulte Waregem. Leterme heeft reeds bewezen dat hij met minimale middelen maximale resultaten kan behalen, zowel op sportief, financieel, structureel als dagelijks beleid. Voor hem zijn de resultaten allesbepalend, waardoor hij eveneens uitstekend zou passen in de prestatiecultuur van Club Brugge.

POLL: Leterme sports manager bij Club Brugge:

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

9
9
Beerschot schiet in actie: ‘Gesprekken met opvolger Kuyt’

Dirk Kuyt zal hoogstwaarschijnlijk aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Beerschot. De ...

37
37
Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

Vincent Kompany boekte een eerste succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester werd ...

23
23
KAA Gent slaat toe: contract tot 2027

KAA Gent heeft niet getwijfeld bij de contractsituatie van Abdoul Ayinde. Het 19-jarige talent is ...

33
33
‘Slapende reus in België: “Zelfde potentieel als Liverpool”

Club Brugge is al een tijdje de alleenheerser in België, maar Union SG en KRC Genk kloppen op ...

100
100
‘Bestemming KDB: Michèle Lacroix gespot op huizenjacht’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne? De afgelopen weken werden verschillende opties naar voren ...

183
183
Knaltransfer? Mokio geeft interesse grootmacht toe

Jorthy Mokio kon in het verleden al naar FC Barcelona en na zijn topseizoen bij Ajax is de interesse ...

52
52
'Bizar: club verneemt deal met AA Gent via sociale media'

Bij AA Gent maken ze zich op voor het nieuwe seizoen. Voor de A-ploeg wordt het nog afwachten of ze ...

147
147
'Kogel door de kerk: datum intrede Alonso bij Real bekend'

Bij Real Madrid rommelde het de voorbije weken. De uitschakeling in de kwartfinales van de Champions ...

60
60
Goudhaantje stuurt aan op vertrek bij Westerlo

Westerlo maakt nog een waterkansje op een Europees ticket, maar dan moet het vrijdagavond wel winnen ...

70
70
Vanhaezebrouck onthult aanbiedingen Duivels en buitenland

Zien we Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen terug in een dugout? Na zijn vertrek bij AA Gent nam de ...

89
89
De Mil komt met onheilspellende boodschap voor Charleroi

Charleroi is goed op weg om de Europe Play-Off naar zich toe te trekken. Op drie speeldagen voor het ...

62
62
Coucke poseert in Parijs, fan reageert met scherpe oproep

Marc Coucke heeft een weekend met twee gezichten achter de rug. Zondag zag de grote baas van ...

472
472
'Napoli of MLS? Dit is de prioriteit van De Bruyne'

De toekomst van Kevin De Bruyne blijft voor heel wat beroering zorgen. Zolang de Rode Duivel nergens ...

94
94
'Atletico wil verbazen: pikante transfer bij Barça'

FC Barcelona kreeg deze week een mokerslag met de uitschakeling door Inter in de halve finale van de ...

93
93
Transferplan onthuld: deze verdediger moet RSCA redden

Anderlecht staat voor een defensieve heropbouw nu Jan Vertonghen stopt en Adryelson vertrekt. ...

270
270
Keert ex-Rode Duivel terug naar Jupiler Pro League?

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. Achter de schermen ...

126
126
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

97
97
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

252
252
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

726
726

Meer sportnieuws