Dejaegere onthult échte reden pensioen Sven Kums

door
Dejaegere onthult échte reden pensioen Sven Kums

Sven Kums heeft zijn afscheid als profvoetballer aangekondigd. Na 19 seizoenen hangt de middenvelder van KAA Gent zijn voetbalschoenen aan de haak. Voormalige ploegmakker en goede vriend Brecht Dejaegere sprak met Sporza.

De 37-jarige Kums is een icoon van KAA Gent en met Dejaegere heeft hij een connectie op en naast het veld. De boezemvriend van Kums liet zich lovend uit over zijn voormalige ploegmakker en onthulde ook de échte reden voor zijn pensioen.

LEES OOK: 'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

Niet lang getwijfeld

Dejaegere wist al dat Kums eraan dacht om te stoppen. "We hadden het er een tijdje geleden al eens over gehad en toen zei hij dat het waarschijnlijk zijn laatste jaar zou zijn. Hij is 37 en heeft een heel mooie carrière gehad. Ik denk dus niet dat hij lang getwijfeld zal hebben over zijn voetbalpensioen."

Kums viel dit seizoen van de ene (kleine) blessure in de andere. Volgens Dejaegere zal dat toch dé reden geweest zijn voor zijn pensioen. "Zeker omdat hij de laatste jaren nog een heel hoog niveau haalde. Maar dit jaar heeft hij toch wat last gehad. Hij zal misschien de optelsom gemaakt hebben. Dan was dit het juiste moment om te stoppen."

Idool en goede vriend

Dejaegere zag Kums als zijn idool en plots speelden ze samen bij KV Kortrijk. Vervolgens maakten ze beiden furore bij KAA Gent. "We hadden heel weinig woorden nodig op een veld om elkaar te vinden. We hadden een bepaalde connectie. Ook al keek hij niet naar me, ik wist dat hij me gezien had. De titel en de Champions League waren daar dan de kers op de taart."

Kums was toen de absolute smaakmaker tijdens de schitterende periode van KAA Gent. Volgens Dejaegere was succescoach Hein Vanhaezebrouck ook een belangrijk figuur in de carrière van de middenvelder. “Hij had de kwaliteit van Sven gezien toen hij in Lierse zat en kon hem overtuigen voor dat avontuur met Kortrijk in tweede klasse. Maar vooral bij Gent was Svennie het verlengstuk van Hein.”

Een goede beslissing van Kums om zijn voetbalschoenen aan de haak te hangen?

Meest recent

Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

30
30
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

123
123
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

106
106
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

95
95
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

222
222
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

88
88
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

126
126
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

164
164
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

193
193
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

256
256
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

235
235
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

129
129
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

807
807
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

400
400
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

213
213
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

103
103
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

158
158
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

202
202
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

220
220
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

243
243
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

182
182
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

780
780
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

343
343
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

32
32

Meer sportnieuws