Dejaegere onthult échte reden pensioen Sven Kums

329 stemmen
Dejaegere onthult échte reden pensioen Sven Kums

Sven Kums heeft zijn afscheid als profvoetballer aangekondigd. Na 19 seizoenen hangt de middenvelder van KAA Gent zijn voetbalschoenen aan de haak. Voormalige ploegmakker en goede vriend Brecht Dejaegere sprak met Sporza.

De 37-jarige Kums is een icoon van KAA Gent en met Dejaegere heeft hij een connectie op en naast het veld. De boezemvriend van Kums liet zich lovend uit over zijn voormalige ploegmakker en onthulde ook de échte reden voor zijn pensioen.

LEES OOK: Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Niet lang getwijfeld

Dejaegere wist al dat Kums eraan dacht om te stoppen. "We hadden het er een tijdje geleden al eens over gehad en toen zei hij dat het waarschijnlijk zijn laatste jaar zou zijn. Hij is 37 en heeft een heel mooie carrière gehad. Ik denk dus niet dat hij lang getwijfeld zal hebben over zijn voetbalpensioen."

Kums viel dit seizoen van de ene (kleine) blessure in de andere. Volgens Dejaegere zal dat toch dé reden geweest zijn voor zijn pensioen. "Zeker omdat hij de laatste jaren nog een heel hoog niveau haalde. Maar dit jaar heeft hij toch wat last gehad. Hij zal misschien de optelsom gemaakt hebben. Dan was dit het juiste moment om te stoppen."

Idool en goede vriend

Dejaegere zag Kums als zijn idool en plots speelden ze samen bij KV Kortrijk. Vervolgens maakten ze beiden furore bij KAA Gent. "We hadden heel weinig woorden nodig op een veld om elkaar te vinden. We hadden een bepaalde connectie. Ook al keek hij niet naar me, ik wist dat hij me gezien had. De titel en de Champions League waren daar dan de kers op de taart."

Kums was toen de absolute smaakmaker tijdens de schitterende periode van KAA Gent. Volgens Dejaegere was succescoach Hein Vanhaezebrouck ook een belangrijk figuur in de carrière van de middenvelder. “Hij had de kwaliteit van Sven gezien toen hij in Lierse zat en kon hem overtuigen voor dat avontuur met Kortrijk in tweede klasse. Maar vooral bij Gent was Svennie het verlengstuk van Hein.”

🚀

Een goede beslissing van Kums om zijn voetbalschoenen aan de haak te hangen?

Meest recent

Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

21
21
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

80
80
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

78
78
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

300
300
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

64
64
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

105
105
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

388
388
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

199
199
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

368
368
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

91
91
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

509
509
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

991
991
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

77
77
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

298
298
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

127
127
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

313
313
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

201
201
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

320
320
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

487
487
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

911
911
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

291
291
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

206
206
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

596
596
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

521
521
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

118
118

Meer sportnieuws