Dejaegere onthult échte reden pensioen Sven Kums

329 stemmen
Dejaegere onthult échte reden pensioen Sven Kums

Sven Kums heeft zijn afscheid als profvoetballer aangekondigd. Na 19 seizoenen hangt de middenvelder van KAA Gent zijn voetbalschoenen aan de haak. Voormalige ploegmakker en goede vriend Brecht Dejaegere sprak met Sporza.

De 37-jarige Kums is een icoon van KAA Gent en met Dejaegere heeft hij een connectie op en naast het veld. De boezemvriend van Kums liet zich lovend uit over zijn voormalige ploegmakker en onthulde ook de échte reden voor zijn pensioen.

LEES OOK: ‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

Niet lang getwijfeld

Dejaegere wist al dat Kums eraan dacht om te stoppen. "We hadden het er een tijdje geleden al eens over gehad en toen zei hij dat het waarschijnlijk zijn laatste jaar zou zijn. Hij is 37 en heeft een heel mooie carrière gehad. Ik denk dus niet dat hij lang getwijfeld zal hebben over zijn voetbalpensioen."

Kums viel dit seizoen van de ene (kleine) blessure in de andere. Volgens Dejaegere zal dat toch dé reden geweest zijn voor zijn pensioen. "Zeker omdat hij de laatste jaren nog een heel hoog niveau haalde. Maar dit jaar heeft hij toch wat last gehad. Hij zal misschien de optelsom gemaakt hebben. Dan was dit het juiste moment om te stoppen."

Idool en goede vriend

Dejaegere zag Kums als zijn idool en plots speelden ze samen bij KV Kortrijk. Vervolgens maakten ze beiden furore bij KAA Gent. "We hadden heel weinig woorden nodig op een veld om elkaar te vinden. We hadden een bepaalde connectie. Ook al keek hij niet naar me, ik wist dat hij me gezien had. De titel en de Champions League waren daar dan de kers op de taart."

Kums was toen de absolute smaakmaker tijdens de schitterende periode van KAA Gent. Volgens Dejaegere was succescoach Hein Vanhaezebrouck ook een belangrijk figuur in de carrière van de middenvelder. “Hij had de kwaliteit van Sven gezien toen hij in Lierse zat en kon hem overtuigen voor dat avontuur met Kortrijk in tweede klasse. Maar vooral bij Gent was Svennie het verlengstuk van Hein.”

🚀

Een goede beslissing van Kums om zijn voetbalschoenen aan de haak te hangen?

Meest recent

Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

13
13
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

31
31
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

16
16
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

37
37
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

31
31
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

37
37
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

162
162
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

124
124
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

89
89
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

26
26
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

250
250
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

144
144
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

60
60
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

40
40
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

87
87
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

301
301
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

234
234
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

112
112
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

749
749
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

344
344
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

774
774
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

70
70

Meer sportnieuws