Dejaegere onthult échte reden pensioen Sven Kums

329
Dejaegere onthult échte reden pensioen Sven Kums

Sven Kums heeft zijn afscheid als profvoetballer aangekondigd. Na 19 seizoenen hangt de middenvelder van KAA Gent zijn voetbalschoenen aan de haak. Voormalige ploegmakker en goede vriend Brecht Dejaegere sprak met Sporza.

De 37-jarige Kums is een icoon van KAA Gent en met Dejaegere heeft hij een connectie op en naast het veld. De boezemvriend van Kums liet zich lovend uit over zijn voormalige ploegmakker en onthulde ook de échte reden voor zijn pensioen.

LEES OOK: Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Niet lang getwijfeld

Dejaegere wist al dat Kums eraan dacht om te stoppen. "We hadden het er een tijdje geleden al eens over gehad en toen zei hij dat het waarschijnlijk zijn laatste jaar zou zijn. Hij is 37 en heeft een heel mooie carrière gehad. Ik denk dus niet dat hij lang getwijfeld zal hebben over zijn voetbalpensioen."

Kums viel dit seizoen van de ene (kleine) blessure in de andere. Volgens Dejaegere zal dat toch dé reden geweest zijn voor zijn pensioen. "Zeker omdat hij de laatste jaren nog een heel hoog niveau haalde. Maar dit jaar heeft hij toch wat last gehad. Hij zal misschien de optelsom gemaakt hebben. Dan was dit het juiste moment om te stoppen."

Idool en goede vriend

Dejaegere zag Kums als zijn idool en plots speelden ze samen bij KV Kortrijk. Vervolgens maakten ze beiden furore bij KAA Gent. "We hadden heel weinig woorden nodig op een veld om elkaar te vinden. We hadden een bepaalde connectie. Ook al keek hij niet naar me, ik wist dat hij me gezien had. De titel en de Champions League waren daar dan de kers op de taart."

Kums was toen de absolute smaakmaker tijdens de schitterende periode van KAA Gent. Volgens Dejaegere was succescoach Hein Vanhaezebrouck ook een belangrijk figuur in de carrière van de middenvelder. “Hij had de kwaliteit van Sven gezien toen hij in Lierse zat en kon hem overtuigen voor dat avontuur met Kortrijk in tweede klasse. Maar vooral bij Gent was Svennie het verlengstuk van Hein.”

Een goede beslissing van Kums om zijn voetbalschoenen aan de haak te hangen?

Meest recent

Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

3
3
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

35
35
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

29
29
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

87
87
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

127
127
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

59
59
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

36
36
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

159
159
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

81
81
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

150
150
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

181
181
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

43
43
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

69
69
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

342
342
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

245
245
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

197
197
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

938
938
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

372
372
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

154
154
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

201
201
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

98
98
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

228
228
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

279
279
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

642
642

Meer sportnieuws