Dejaegere onthult échte reden pensioen Sven Kums

door
Dejaegere onthult échte reden pensioen Sven Kums

Sven Kums heeft zijn afscheid als profvoetballer aangekondigd. Na 19 seizoenen hangt de middenvelder van KAA Gent zijn voetbalschoenen aan de haak. Voormalige ploegmakker en goede vriend Brecht Dejaegere sprak met Sporza.

De 37-jarige Kums is een icoon van KAA Gent en met Dejaegere heeft hij een connectie op en naast het veld. De boezemvriend van Kums liet zich lovend uit over zijn voormalige ploegmakker en onthulde ook de échte reden voor zijn pensioen.

LEES OOK: Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Niet lang getwijfeld

Dejaegere wist al dat Kums eraan dacht om te stoppen. "We hadden het er een tijdje geleden al eens over gehad en toen zei hij dat het waarschijnlijk zijn laatste jaar zou zijn. Hij is 37 en heeft een heel mooie carrière gehad. Ik denk dus niet dat hij lang getwijfeld zal hebben over zijn voetbalpensioen."

Kums viel dit seizoen van de ene (kleine) blessure in de andere. Volgens Dejaegere zal dat toch dé reden geweest zijn voor zijn pensioen. "Zeker omdat hij de laatste jaren nog een heel hoog niveau haalde. Maar dit jaar heeft hij toch wat last gehad. Hij zal misschien de optelsom gemaakt hebben. Dan was dit het juiste moment om te stoppen."

Idool en goede vriend

Dejaegere zag Kums als zijn idool en plots speelden ze samen bij KV Kortrijk. Vervolgens maakten ze beiden furore bij KAA Gent. "We hadden heel weinig woorden nodig op een veld om elkaar te vinden. We hadden een bepaalde connectie. Ook al keek hij niet naar me, ik wist dat hij me gezien had. De titel en de Champions League waren daar dan de kers op de taart."

Kums was toen de absolute smaakmaker tijdens de schitterende periode van KAA Gent. Volgens Dejaegere was succescoach Hein Vanhaezebrouck ook een belangrijk figuur in de carrière van de middenvelder. “Hij had de kwaliteit van Sven gezien toen hij in Lierse zat en kon hem overtuigen voor dat avontuur met Kortrijk in tweede klasse. Maar vooral bij Gent was Svennie het verlengstuk van Hein.”

Een goede beslissing van Kums om zijn voetbalschoenen aan de haak te hangen?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

13
13
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

64
64
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

24
24
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

197
197
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

171
171
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

102
102
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

22
22
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

268
268
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

189
189
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

134
134
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

133
133
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

256
256
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

78
78
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

138
138
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

268
268
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

514
514
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

251
251
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

434
434
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

253
253
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

397
397
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

658
658

Meer sportnieuws