AA Gent verliest icoon: Kums kondigt pensioen aan

door
AA Gent verliest icoon: Kums kondigt pensioen aan

Bij AA Gent kwam er in de voorbije jaren op verschillende manieren een einde aan een tijdperk. Eerst was er het afscheid van Ivan De Witte en Michel Louwagie, terwijl vorig zomer ook Hein Vanhaezebrouck en Laurent Depoitre vertrokken. Nu kondigt een volgend clubicoon zijn afscheid aan.

Woensdag kwam Sven Kums met het nieuws dat er eigenlijk al een tijdje zat aan te komen. Hij bevestigde dat hij op het einde van het seizoen een punt zet achter zijn profcarrière. De 37-jarige was sowieso einde contract en kwam dit seizoen al minder aan spelen toe.

"Mijn beslissing om te stoppen, is emotioneel. Na 19 jaar als prof begon het te wegen op mijn lichaam, iets wat ik niet gewend was", legt Kums de keuze uit. "Als ik speel, wil ik alles kunnen geven. Ik wou ook afscheid kunnen nemen bij de club waar ik zoveel bereikt heb. Dat doe ik met veel dankbaarheid voor alle mooie momenten."

LEES OOK: AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Kums won titel, beker en Gouden Schoen bij Gent

Kums bracht in totaal maar liefst acht jaar door bij AA Gent, waar hij ook de hoogtepunten van zijn carrière beleefde. Hij veroverde er in 2015 in zijn eerste seizoen meteen de landstitel, nog altijd de enige titel uit de clubgeschiedenis.

Een halfjaar later werd de middenvelder voor zijn sterke prestaties ook beloond met de Gouden Schoen. In die periode versierde Kums ook drie selecties voor de Rode Duivels, maar tot een cap zou het uiteindelijk nooit komen.

Ook nog onder meer bij Anderlecht

Verder staan op de erelijst van Kums ook nog een beker met de Buffalo's in 2022 en Supercups in 2015 en 2017. Die laatste prijs won hij met Anderlecht, de club waar hij zijn jeugdopleiding kreeg en tussen 2017 en 2019 terugkeerde.

Naast Gent en Anderlecht passeerde Kums in zijn loopbaan ook nog bij Lierse, KV Kortrijk, Heerenveen, Zulte Waregem, Watford en Udinese. Hij heeft in totaal meer dan 700 wedstrijden als profvoetballer op de teller staan.

Is zijn afscheid een aderlating voor AA Gent?

Meest recent

Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

8
8
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

15
15
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

273
273
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

63
63
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

119
119
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

123
123
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

149
149
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

111
111
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

72
72
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

48
48
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

89
89
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

351
351
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

195
195
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

293
293
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

134
134
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

208
208
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

267
267
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

611
611
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

235
235
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

240
240
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

117
117
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

431
431
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

337
337
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

301
301
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

472
472

Meer sportnieuws