AA Gent verliest icoon: Kums kondigt pensioen aan

door
AA Gent verliest icoon: Kums kondigt pensioen aan

Bij AA Gent kwam er in de voorbije jaren op verschillende manieren een einde aan een tijdperk. Eerst was er het afscheid van Ivan De Witte en Michel Louwagie, terwijl vorig zomer ook Hein Vanhaezebrouck en Laurent Depoitre vertrokken. Nu kondigt een volgend clubicoon zijn afscheid aan.

Woensdag kwam Sven Kums met het nieuws dat er eigenlijk al een tijdje zat aan te komen. Hij bevestigde dat hij op het einde van het seizoen een punt zet achter zijn profcarrière. De 37-jarige was sowieso einde contract en kwam dit seizoen al minder aan spelen toe.

"Mijn beslissing om te stoppen, is emotioneel. Na 19 jaar als prof begon het te wegen op mijn lichaam, iets wat ik niet gewend was", legt Kums de keuze uit. "Als ik speel, wil ik alles kunnen geven. Ik wou ook afscheid kunnen nemen bij de club waar ik zoveel bereikt heb. Dat doe ik met veel dankbaarheid voor alle mooie momenten."

LEES OOK: 'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

Kums won titel, beker en Gouden Schoen bij Gent

Kums bracht in totaal maar liefst acht jaar door bij AA Gent, waar hij ook de hoogtepunten van zijn carrière beleefde. Hij veroverde er in 2015 in zijn eerste seizoen meteen de landstitel, nog altijd de enige titel uit de clubgeschiedenis.

Een halfjaar later werd de middenvelder voor zijn sterke prestaties ook beloond met de Gouden Schoen. In die periode versierde Kums ook drie selecties voor de Rode Duivels, maar tot een cap zou het uiteindelijk nooit komen.

Ook nog onder meer bij Anderlecht

Verder staan op de erelijst van Kums ook nog een beker met de Buffalo's in 2022 en Supercups in 2015 en 2017. Die laatste prijs won hij met Anderlecht, de club waar hij zijn jeugdopleiding kreeg en tussen 2017 en 2019 terugkeerde.

Naast Gent en Anderlecht passeerde Kums in zijn loopbaan ook nog bij Lierse, KV Kortrijk, Heerenveen, Zulte Waregem, Watford en Udinese. Hij heeft in totaal meer dan 700 wedstrijden als profvoetballer op de teller staan.

Is zijn afscheid een aderlating voor AA Gent?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

79
79
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

284
284
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

49
49
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

137
137
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

123
123
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

81
81
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

142
142
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

61
61
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

402
402
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

130
130
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

29
29
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

757
757
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

367
367
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

116
116
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

186
186
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

97
97
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

79
79
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

253
253
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

257
257

Meer sportnieuws