AA Gent verliest icoon: Kums kondigt pensioen aan

door
AA Gent verliest icoon: Kums kondigt pensioen aan

Bij AA Gent kwam er in de voorbije jaren op verschillende manieren een einde aan een tijdperk. Eerst was er het afscheid van Ivan De Witte en Michel Louwagie, terwijl vorig zomer ook Hein Vanhaezebrouck en Laurent Depoitre vertrokken. Nu kondigt een volgend clubicoon zijn afscheid aan.

Woensdag kwam Sven Kums met het nieuws dat er eigenlijk al een tijdje zat aan te komen. Hij bevestigde dat hij op het einde van het seizoen een punt zet achter zijn profcarrière. De 37-jarige was sowieso einde contract en kwam dit seizoen al minder aan spelen toe.

"Mijn beslissing om te stoppen, is emotioneel. Na 19 jaar als prof begon het te wegen op mijn lichaam, iets wat ik niet gewend was", legt Kums de keuze uit. "Als ik speel, wil ik alles kunnen geven. Ik wou ook afscheid kunnen nemen bij de club waar ik zoveel bereikt heb. Dat doe ik met veel dankbaarheid voor alle mooie momenten."

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Kums won titel, beker en Gouden Schoen bij Gent

Kums bracht in totaal maar liefst acht jaar door bij AA Gent, waar hij ook de hoogtepunten van zijn carrière beleefde. Hij veroverde er in 2015 in zijn eerste seizoen meteen de landstitel, nog altijd de enige titel uit de clubgeschiedenis.

Een halfjaar later werd de middenvelder voor zijn sterke prestaties ook beloond met de Gouden Schoen. In die periode versierde Kums ook drie selecties voor de Rode Duivels, maar tot een cap zou het uiteindelijk nooit komen.

Ook nog onder meer bij Anderlecht

Verder staan op de erelijst van Kums ook nog een beker met de Buffalo's in 2022 en Supercups in 2015 en 2017. Die laatste prijs won hij met Anderlecht, de club waar hij zijn jeugdopleiding kreeg en tussen 2017 en 2019 terugkeerde.

Naast Gent en Anderlecht passeerde Kums in zijn loopbaan ook nog bij Lierse, KV Kortrijk, Heerenveen, Zulte Waregem, Watford en Udinese. Hij heeft in totaal meer dan 700 wedstrijden als profvoetballer op de teller staan.

Is zijn afscheid een aderlating voor AA Gent?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

43
43
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

13
13
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

112
112
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

182
182
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

548
548
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

106
106
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

328
328
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

90
90
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

544
544
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

522
522
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

403
403
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

54
54
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1035
1035
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

290
290
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

443
443
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1211
1211
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

225
225
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

354
354
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

476
476
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws