Beerschot schiet in actie: ‘Gesprekken met opvolger Kuyt’

door
Beerschot schiet in actie: ‘Gesprekken met opvolger Kuyt’

Dirk Kuyt zal hoogstwaarschijnlijk aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Beerschot. De Nederlandse oefenmeester werd in de Challenger Pro League kampioen met de Kielse Ratten, maar in de Jupiler Pro League ging het volledig mis met degradatie als gevolg. Ook de schrijnende situatie achter de schermen hakte diep in op Kuyt.

Beerschot zal aldus op zoek moeten naar een nieuwe coach. Kuyt was de langstzittende coach in 1A met zijn aanstelling eind december 2023 op het Kiel. Met één jaar en vijf maanden bleef de Nederlander de club ook trouw, ondanks de perikelen zowel op als naast het veld. Het Nieuwsblad gaf een update over de situatie op het Kiel.

LEES OOK: 'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Opvolger Kuyt

Kuyt is een bekende naam in de voetbalwereld. Als speler maakte hij furore bij onder meer Feyenoord, Liverpool en Fenerbahçe. Als coach moet hij zijn strepen nog verdienen, maar met Beerschot pakte hij alvast een eerste titel. Op het hoogste niveau ging het echter meteen mis. De Antwerpse club stond nagenoeg heel het seizoen op de laatste plaats.

De Kielse Ratten hebben nog gevochten als leeuwen, maar het mocht niet baten. Beerschot zal degraderen en is volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien. Door het nakende afscheid van Kuyt schiet de club meteen in actie. ‘Wie zit er komend seizoen dan in de dug-out bij de Mannekes? Dat moet de komende maanden blijken, al zouden er volgens onze informatie al gesprekken zijn opgestart met potentiële opvolgers’, klinkt het bij HNB. 

Optie niet gelicht

Kuyt sprak zich eerder al uit over Beerschot. “De manier waarop we afgelopen seizoen hebben moeten werken, is voor mij niet meer haalbaar. Dat heb ik lang geleden al aangegeven. Die balans had ik aan het einde van de transferperiode al opgemaakt. Maar ik ben geen opgever, geen wegloper, dus we hebben er het beste van gemaakt.”

Beerschot had overigens tot 1 mei de kans om de optie in het contract van Kuyt te lichten om zijn contract te verlengen, maar dat is naar verluidt niet gebeurd. Komende speeldag staat Kuyt waarschijnlijk voor een laatste keer als T1 van Beerschot voor de groep. Cercle Brugge is de tegenstander van dienst.

Zie jij Beerschot snel weer promoveren naar de JPL?

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

23
23
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

32
32
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

49
49
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

58
58
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

43
43
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

46
46
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

76
76
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

173
173
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

141
141
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

123
123
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

65
65
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

61
61
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

124
124
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

180
180
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

263
263
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

102
102
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

378
378
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

501
501
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

131
131
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws