Beerschot schiet in actie: ‘Gesprekken met opvolger Kuyt’

507
Beerschot schiet in actie: ‘Gesprekken met opvolger Kuyt’

Dirk Kuyt zal hoogstwaarschijnlijk aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Beerschot. De Nederlandse oefenmeester werd in de Challenger Pro League kampioen met de Kielse Ratten, maar in de Jupiler Pro League ging het volledig mis met degradatie als gevolg. Ook de schrijnende situatie achter de schermen hakte diep in op Kuyt.

Beerschot zal aldus op zoek moeten naar een nieuwe coach. Kuyt was de langstzittende coach in 1A met zijn aanstelling eind december 2023 op het Kiel. Met één jaar en vijf maanden bleef de Nederlander de club ook trouw, ondanks de perikelen zowel op als naast het veld. Het Nieuwsblad gaf een update over de situatie op het Kiel.

LEES OOK: Sanusi spreekt over pijnlijk vertrek bij Beerschot

Opvolger Kuyt

Kuyt is een bekende naam in de voetbalwereld. Als speler maakte hij furore bij onder meer Feyenoord, Liverpool en Fenerbahçe. Als coach moet hij zijn strepen nog verdienen, maar met Beerschot pakte hij alvast een eerste titel. Op het hoogste niveau ging het echter meteen mis. De Antwerpse club stond nagenoeg heel het seizoen op de laatste plaats.

De Kielse Ratten hebben nog gevochten als leeuwen, maar het mocht niet baten. Beerschot zal degraderen en is volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien. Door het nakende afscheid van Kuyt schiet de club meteen in actie. ‘Wie zit er komend seizoen dan in de dug-out bij de Mannekes? Dat moet de komende maanden blijken, al zouden er volgens onze informatie al gesprekken zijn opgestart met potentiële opvolgers’, klinkt het bij HNB. 

Optie niet gelicht

Kuyt sprak zich eerder al uit over Beerschot. “De manier waarop we afgelopen seizoen hebben moeten werken, is voor mij niet meer haalbaar. Dat heb ik lang geleden al aangegeven. Die balans had ik aan het einde van de transferperiode al opgemaakt. Maar ik ben geen opgever, geen wegloper, dus we hebben er het beste van gemaakt.”

Beerschot had overigens tot 1 mei de kans om de optie in het contract van Kuyt te lichten om zijn contract te verlengen, maar dat is naar verluidt niet gebeurd. Komende speeldag staat Kuyt waarschijnlijk voor een laatste keer als T1 van Beerschot voor de groep. Cercle Brugge is de tegenstander van dienst.

🚀

Zie jij Beerschot snel weer promoveren naar de JPL?

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

6
6
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

38
38
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

99
99
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

96
96
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

91
91
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

598
598
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

302
302
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

187
187
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

480
480
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

772
772
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

155
155
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

105
105
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

97
97
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

520
520
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

435
435
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

74
74
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

113
113
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

137
137
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

246
246
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

546
546
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

524
524
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

487
487
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

169
169
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

422
422

Meer sportnieuws