Jorthy Mokio kon in het verleden al naar FC Barcelona en na zijn topseizoen bij Ajax is de interesse van de Europese grootmachten niet gaan liggen. De polyvalente Rode Duivel is een jeugdproduct van KAA Gent, maar maakt nu furore in Amsterdam.
Mokio kan zowel als verdediger als middenvelder worden uitgespeeld. In Nederland wordt hij alvast vergeleken met Clarence Seedorf. Op zijn 17 jaar staat hij al geregeld in de basis bij Ajax. Ook bij de Rode Duivels mocht Mokio al kort invallen.
Knaltransfer
Er wordt dan ook een grote toekomst voorspeld. Mokio sprak met Het Laatste Nieuws open over een knaltransfer. FC Barcelona werd in het verleden al genoemd. “Tuurlijk komen die dingen wel tot bij mij. Maar later pas. Barcelona zou op dat moment te snel zijn geweest.”
Mokio koos uiteindelijk voor Ajax. “Ajax is ook een topclub, de beste ploeg van Nederland, maar hier is voor jonge spelers wel nog meer ruimte om fouten te maken. Kijk hier rond je, dit is echt ideaal voor de jeugd. De voorbije maanden hebben volgens mij wel bewezen dat we de juiste keuze hebben gemaakt.”
Toekomstplan
Ajax heeft met Mokio grootse plannen. Naar verluidt is de Nederlandse topclub aan het praten over een contractverlenging. De Rode Duivel wilde daar zelf niet veel over kwijt. “Dat zou kunnen. Dat regelen mijn vader en mijn broer voor mij. Ik focus me gewoon op het sportieve.”
Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant ooit en ook in Nederland verrast hij vriend en vijand. Onder Francesco Farioli staat hij geregeld in de basis. Het ziet er dan ook naar uit dat Mokio volgend seizoen een vaste basisklant zal zijn in Amsterdam, een knaltransfer lijkt nog niet voor de nabije toekomst.