TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zouden ze deze zomer weleens een mooie slag kunnen slaan. De kans lijkt immers groot dat ze erin zullen slagen om Christos Tzolis na zijn sterke debuutseizoen te kunnen houden. De Griek zou stabiliteit willen na enkele woelige jaren en lijkt dus enkel te vertrekken bij een niet te weigeren bod.

Wie wellicht niet te houden is, is Joel Ordoñez. De jonge verdediger is zeer gegeerd en kan veel geld opleveren. Arsenal zou zich nu ook in de strijd om de Ecuadoraan mengen en rond de 30 miljoen euro moeten neertellen.

Aan inkomende zijde speurt Club dan weer vooral naar jong talent. Ze zouden opnieuw kunnen shoppen in Zuid-Afrika, waar Gabriel Amato op hun lijstje zou staan. De 18-jarige middenvelder van Cape Town City kan echter ook op belangstelling van Ajax rekenen.

Club grijpt wel naast de komst van een verhoopte pion. Ze dachten aan Thomas Matton als nieuwe trainer van Club NXT, maar mogen dat plannetje opbergen. De oud-speler lijkt te gaan blijven bij Jong AA Gent, dat hij dit seizoen naar 1B wist te loodsen.

Ander goed nieuws is dat de Buffalo's ook een jong talent gestrikt hebben. Ze kapen Simon Buggea weg bij Seraing, waar hij dit seizoen doorbrak in 1B. De 18-jarige jeugdinternational tekende voor vijf jaar. Umar Abubakar, de topschutter van Jong Gent, moet dan weer vertrekken. Ondanks zijn 21 goals wordt zijn aankoopoptie niet gelicht.

Anderlecht is dan weer vooral op zoek naar versterking. Olivier Renard zou alvast twee nieuwe targets aan zijn lijstje toegevoegd hebben, want Paars-Wit zou nu ook in de markt zijn voor Inao Oulai en Oskar Pietuszewski. Die eerste is een 19-jarige rechtsachter van Bastia, terwijl de 16-jarige Pietuszewski al regelmatig mag opdraven bij Jagiellonia.

Bij Genk willen ze Konstantinos Karetsas absoluut nog minstens een jaar aan boord houden. Zijn vader lijkt echter de deur niet helemaal te sluiten voor een transfer. Hij geeft aan dat hij de gesprekken voert en dat het belangrijkste is dat zijn zoon aan spelen toekomt.

Buitenland

Aanvankelijk leek Kevin De Bruyne nog op weg naar de MLS, maar er lijkt stilaan een ommekeer in de maak. De Rode Duivel wil zich zo goed mogelijk klaarstomen voor het WK en daarom een Europese competitie verkiezen, waardoor Napoli plots de beste papieren heeft voor zijn komst. Vrouwlief Michèle ging er zelfs al op huizenjacht, maar ook Aston Villa zou nog niet uitgeteld zijn.

Bij FC Barcelona grijpen ze dit seizoen naast de treble en dat is het sein om zich nog verder te versterken. Ze zouden daarvoor hun pijlen richten op Benjamin Sesko, de 21-jarige spits van RB Leipzig. Hij wordt gezien als de toekomstige opvolger van Lewandowski in Camp Nou.

Kan De Bruyne bij Napoli nog de ster worden?

Meest recent

Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

25
25
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

46
46
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

109
109
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

67
67
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

120
120
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

168
168
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

140
140
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

131
131
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

26
26
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

179
179
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

358
358
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

295
295
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

160
160
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

59
59
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

152
152
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

120
120
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

456
456
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

150
150
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

288
288
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

57
57
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

72
72
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

404
404
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

101
101
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

406
406

Meer sportnieuws