TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zouden ze deze zomer weleens een mooie slag kunnen slaan. De kans lijkt immers groot dat ze erin zullen slagen om Christos Tzolis na zijn sterke debuutseizoen te kunnen houden. De Griek zou stabiliteit willen na enkele woelige jaren en lijkt dus enkel te vertrekken bij een niet te weigeren bod.

Wie wellicht niet te houden is, is Joel Ordoñez. De jonge verdediger is zeer gegeerd en kan veel geld opleveren. Arsenal zou zich nu ook in de strijd om de Ecuadoraan mengen en rond de 30 miljoen euro moeten neertellen.

Aan inkomende zijde speurt Club dan weer vooral naar jong talent. Ze zouden opnieuw kunnen shoppen in Zuid-Afrika, waar Gabriel Amato op hun lijstje zou staan. De 18-jarige middenvelder van Cape Town City kan echter ook op belangstelling van Ajax rekenen.

Club grijpt wel naast de komst van een verhoopte pion. Ze dachten aan Thomas Matton als nieuwe trainer van Club NXT, maar mogen dat plannetje opbergen. De oud-speler lijkt te gaan blijven bij Jong AA Gent, dat hij dit seizoen naar 1B wist te loodsen.

Ander goed nieuws is dat de Buffalo's ook een jong talent gestrikt hebben. Ze kapen Simon Buggea weg bij Seraing, waar hij dit seizoen doorbrak in 1B. De 18-jarige jeugdinternational tekende voor vijf jaar. Umar Abubakar, de topschutter van Jong Gent, moet dan weer vertrekken. Ondanks zijn 21 goals wordt zijn aankoopoptie niet gelicht.

Anderlecht is dan weer vooral op zoek naar versterking. Olivier Renard zou alvast twee nieuwe targets aan zijn lijstje toegevoegd hebben, want Paars-Wit zou nu ook in de markt zijn voor Inao Oulai en Oskar Pietuszewski. Die eerste is een 19-jarige rechtsachter van Bastia, terwijl de 16-jarige Pietuszewski al regelmatig mag opdraven bij Jagiellonia.

Bij Genk willen ze Konstantinos Karetsas absoluut nog minstens een jaar aan boord houden. Zijn vader lijkt echter de deur niet helemaal te sluiten voor een transfer. Hij geeft aan dat hij de gesprekken voert en dat het belangrijkste is dat zijn zoon aan spelen toekomt.

Buitenland

Aanvankelijk leek Kevin De Bruyne nog op weg naar de MLS, maar er lijkt stilaan een ommekeer in de maak. De Rode Duivel wil zich zo goed mogelijk klaarstomen voor het WK en daarom een Europese competitie verkiezen, waardoor Napoli plots de beste papieren heeft voor zijn komst. Vrouwlief Michèle ging er zelfs al op huizenjacht, maar ook Aston Villa zou nog niet uitgeteld zijn.

Bij FC Barcelona grijpen ze dit seizoen naast de treble en dat is het sein om zich nog verder te versterken. Ze zouden daarvoor hun pijlen richten op Benjamin Sesko, de 21-jarige spits van RB Leipzig. Hij wordt gezien als de toekomstige opvolger van Lewandowski in Camp Nou.

Kan De Bruyne bij Napoli nog de ster worden?

Meest recent

Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

5
5
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

22
22
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

61
61
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

167
167
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

372
372
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

398
398
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

244
244
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

121
121
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

88
88
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

308
308
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

174
174
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

251
251
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

303
303
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

46
46
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

115
115
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

165
165
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

615
615
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

164
164
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

224
224
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

431
431
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

100
100
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

232
232
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

225
225
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

112
112
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

86
86

Meer sportnieuws