TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zouden ze deze zomer weleens een mooie slag kunnen slaan. De kans lijkt immers groot dat ze erin zullen slagen om Christos Tzolis na zijn sterke debuutseizoen te kunnen houden. De Griek zou stabiliteit willen na enkele woelige jaren en lijkt dus enkel te vertrekken bij een niet te weigeren bod.

Wie wellicht niet te houden is, is Joel Ordoñez. De jonge verdediger is zeer gegeerd en kan veel geld opleveren. Arsenal zou zich nu ook in de strijd om de Ecuadoraan mengen en rond de 30 miljoen euro moeten neertellen.

Aan inkomende zijde speurt Club dan weer vooral naar jong talent. Ze zouden opnieuw kunnen shoppen in Zuid-Afrika, waar Gabriel Amato op hun lijstje zou staan. De 18-jarige middenvelder van Cape Town City kan echter ook op belangstelling van Ajax rekenen.

Club grijpt wel naast de komst van een verhoopte pion. Ze dachten aan Thomas Matton als nieuwe trainer van Club NXT, maar mogen dat plannetje opbergen. De oud-speler lijkt te gaan blijven bij Jong AA Gent, dat hij dit seizoen naar 1B wist te loodsen.

Ander goed nieuws is dat de Buffalo's ook een jong talent gestrikt hebben. Ze kapen Simon Buggea weg bij Seraing, waar hij dit seizoen doorbrak in 1B. De 18-jarige jeugdinternational tekende voor vijf jaar. Umar Abubakar, de topschutter van Jong Gent, moet dan weer vertrekken. Ondanks zijn 21 goals wordt zijn aankoopoptie niet gelicht.

Anderlecht is dan weer vooral op zoek naar versterking. Olivier Renard zou alvast twee nieuwe targets aan zijn lijstje toegevoegd hebben, want Paars-Wit zou nu ook in de markt zijn voor Inao Oulai en Oskar Pietuszewski. Die eerste is een 19-jarige rechtsachter van Bastia, terwijl de 16-jarige Pietuszewski al regelmatig mag opdraven bij Jagiellonia.

Bij Genk willen ze Konstantinos Karetsas absoluut nog minstens een jaar aan boord houden. Zijn vader lijkt echter de deur niet helemaal te sluiten voor een transfer. Hij geeft aan dat hij de gesprekken voert en dat het belangrijkste is dat zijn zoon aan spelen toekomt.

Buitenland

Aanvankelijk leek Kevin De Bruyne nog op weg naar de MLS, maar er lijkt stilaan een ommekeer in de maak. De Rode Duivel wil zich zo goed mogelijk klaarstomen voor het WK en daarom een Europese competitie verkiezen, waardoor Napoli plots de beste papieren heeft voor zijn komst. Vrouwlief Michèle ging er zelfs al op huizenjacht, maar ook Aston Villa zou nog niet uitgeteld zijn.

Bij FC Barcelona grijpen ze dit seizoen naast de treble en dat is het sein om zich nog verder te versterken. Ze zouden daarvoor hun pijlen richten op Benjamin Sesko, de 21-jarige spits van RB Leipzig. Hij wordt gezien als de toekomstige opvolger van Lewandowski in Camp Nou.

Kan De Bruyne bij Napoli nog de ster worden?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

24
24
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

7
7
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

77
77
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

30
30
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

66
66
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

27
27
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

117
117
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

61
61
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

304
304
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

48
48
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

33
33
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

636
636
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

157
157
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

137
137
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

142
142
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

106
106
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

111
111
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

199
199
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

54
54
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

105
105
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws