TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

326 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zouden ze deze zomer weleens een mooie slag kunnen slaan. De kans lijkt immers groot dat ze erin zullen slagen om Christos Tzolis na zijn sterke debuutseizoen te kunnen houden. De Griek zou stabiliteit willen na enkele woelige jaren en lijkt dus enkel te vertrekken bij een niet te weigeren bod.

Wie wellicht niet te houden is, is Joel Ordoñez. De jonge verdediger is zeer gegeerd en kan veel geld opleveren. Arsenal zou zich nu ook in de strijd om de Ecuadoraan mengen en rond de 30 miljoen euro moeten neertellen.

Aan inkomende zijde speurt Club dan weer vooral naar jong talent. Ze zouden opnieuw kunnen shoppen in Zuid-Afrika, waar Gabriel Amato op hun lijstje zou staan. De 18-jarige middenvelder van Cape Town City kan echter ook op belangstelling van Ajax rekenen.

Club grijpt wel naast de komst van een verhoopte pion. Ze dachten aan Thomas Matton als nieuwe trainer van Club NXT, maar mogen dat plannetje opbergen. De oud-speler lijkt te gaan blijven bij Jong AA Gent, dat hij dit seizoen naar 1B wist te loodsen.

Ander goed nieuws is dat de Buffalo's ook een jong talent gestrikt hebben. Ze kapen Simon Buggea weg bij Seraing, waar hij dit seizoen doorbrak in 1B. De 18-jarige jeugdinternational tekende voor vijf jaar. Umar Abubakar, de topschutter van Jong Gent, moet dan weer vertrekken. Ondanks zijn 21 goals wordt zijn aankoopoptie niet gelicht.

Anderlecht is dan weer vooral op zoek naar versterking. Olivier Renard zou alvast twee nieuwe targets aan zijn lijstje toegevoegd hebben, want Paars-Wit zou nu ook in de markt zijn voor Inao Oulai en Oskar Pietuszewski. Die eerste is een 19-jarige rechtsachter van Bastia, terwijl de 16-jarige Pietuszewski al regelmatig mag opdraven bij Jagiellonia.

Bij Genk willen ze Konstantinos Karetsas absoluut nog minstens een jaar aan boord houden. Zijn vader lijkt echter de deur niet helemaal te sluiten voor een transfer. Hij geeft aan dat hij de gesprekken voert en dat het belangrijkste is dat zijn zoon aan spelen toekomt.

Buitenland

Aanvankelijk leek Kevin De Bruyne nog op weg naar de MLS, maar er lijkt stilaan een ommekeer in de maak. De Rode Duivel wil zich zo goed mogelijk klaarstomen voor het WK en daarom een Europese competitie verkiezen, waardoor Napoli plots de beste papieren heeft voor zijn komst. Vrouwlief Michèle ging er zelfs al op huizenjacht, maar ook Aston Villa zou nog niet uitgeteld zijn.

Bij FC Barcelona grijpen ze dit seizoen naast de treble en dat is het sein om zich nog verder te versterken. Ze zouden daarvoor hun pijlen richten op Benjamin Sesko, de 21-jarige spits van RB Leipzig. Hij wordt gezien als de toekomstige opvolger van Lewandowski in Camp Nou.

Kan De Bruyne bij Napoli nog de ster worden?

Meest recent

Witte rook: Garcia en Rode Duivels gaan uit mekaar

De kogel door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

119
119
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

125
125
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

146
146
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

198
198
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

331
331
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

33
33
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

30
30
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

480
480
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

353
353
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

289
289
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

723
723
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

155
155
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

163
163
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

588
588
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

717
717
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

349
349
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

78
78
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

417
417
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

932
932
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

212
212
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

327
327
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

713
713
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

460
460
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

368
368

Meer sportnieuws