TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

326 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge zouden ze deze zomer weleens een mooie slag kunnen slaan. De kans lijkt immers groot dat ze erin zullen slagen om Christos Tzolis na zijn sterke debuutseizoen te kunnen houden. De Griek zou stabiliteit willen na enkele woelige jaren en lijkt dus enkel te vertrekken bij een niet te weigeren bod.

Wie wellicht niet te houden is, is Joel Ordoñez. De jonge verdediger is zeer gegeerd en kan veel geld opleveren. Arsenal zou zich nu ook in de strijd om de Ecuadoraan mengen en rond de 30 miljoen euro moeten neertellen.

Aan inkomende zijde speurt Club dan weer vooral naar jong talent. Ze zouden opnieuw kunnen shoppen in Zuid-Afrika, waar Gabriel Amato op hun lijstje zou staan. De 18-jarige middenvelder van Cape Town City kan echter ook op belangstelling van Ajax rekenen.

Club grijpt wel naast de komst van een verhoopte pion. Ze dachten aan Thomas Matton als nieuwe trainer van Club NXT, maar mogen dat plannetje opbergen. De oud-speler lijkt te gaan blijven bij Jong AA Gent, dat hij dit seizoen naar 1B wist te loodsen.

Ander goed nieuws is dat de Buffalo's ook een jong talent gestrikt hebben. Ze kapen Simon Buggea weg bij Seraing, waar hij dit seizoen doorbrak in 1B. De 18-jarige jeugdinternational tekende voor vijf jaar. Umar Abubakar, de topschutter van Jong Gent, moet dan weer vertrekken. Ondanks zijn 21 goals wordt zijn aankoopoptie niet gelicht.

Anderlecht is dan weer vooral op zoek naar versterking. Olivier Renard zou alvast twee nieuwe targets aan zijn lijstje toegevoegd hebben, want Paars-Wit zou nu ook in de markt zijn voor Inao Oulai en Oskar Pietuszewski. Die eerste is een 19-jarige rechtsachter van Bastia, terwijl de 16-jarige Pietuszewski al regelmatig mag opdraven bij Jagiellonia.

Bij Genk willen ze Konstantinos Karetsas absoluut nog minstens een jaar aan boord houden. Zijn vader lijkt echter de deur niet helemaal te sluiten voor een transfer. Hij geeft aan dat hij de gesprekken voert en dat het belangrijkste is dat zijn zoon aan spelen toekomt.

Buitenland

Aanvankelijk leek Kevin De Bruyne nog op weg naar de MLS, maar er lijkt stilaan een ommekeer in de maak. De Rode Duivel wil zich zo goed mogelijk klaarstomen voor het WK en daarom een Europese competitie verkiezen, waardoor Napoli plots de beste papieren heeft voor zijn komst. Vrouwlief Michèle ging er zelfs al op huizenjacht, maar ook Aston Villa zou nog niet uitgeteld zijn.

Bij FC Barcelona grijpen ze dit seizoen naast de treble en dat is het sein om zich nog verder te versterken. Ze zouden daarvoor hun pijlen richten op Benjamin Sesko, de 21-jarige spits van RB Leipzig. Hij wordt gezien als de toekomstige opvolger van Lewandowski in Camp Nou.

Kan De Bruyne bij Napoli nog de ster worden?

Meest recent

Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

105
105
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

24
24
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

137
137
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

66
66
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

332
332
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

311
311
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

152
152
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

402
402
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

161
161
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

597
597
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

436
436
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

231
231
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

332
332
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

21
21
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

457
457
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

87
87
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

241
241
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

461
461
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

138
138
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

620
620
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

386
386
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

268
268
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

423
423
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

702
702
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

143
143

Meer sportnieuws