Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

door
Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

Vincent Kompany boekte een eerste succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester werd landskampioen met Der Rekordmeister. Door het puntenverlies van grootste concurrent Bayern Leverkusen werd Bayern afgelopen speeldag zonder spelen kampioen.

Dat werd al een klein beetje met het team gevierd, maar Kompany en zijn manschappen zullen komende speeldag in de Bundesliga voor een groter feest zorgen. In de Allianz Arena wordt een galamatch tegen Borussia Mönchengladbach verwacht.

LEES OOK: Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Niet met status bezig

Kompany steekt geen pluimen op zijn eigen hoed. "Het kan mij eerlijk gezegd niks schelen. Als coach ben je afhankelijk van een groep spelers. En mijn vollédige focus gaat naar hen. Is de groep gelukkig en presteert ze goed? Dan ben ik ook gelukkig. Hoe de rest voorts naar mij kijkt, boeit me niet."

Het feestje kan volledig losbarsten, maar de T1 wil wel nog eerst een prestatie op het veld zien. "Laat maar komen. Al wil ik eerst een goeie match zien van het team. Nadien kan alles. Wat? (lacht) Ik heb enkel de wedstrijd voorbereid”, citeert Het Laatste Nieuws de voormalige Rode Duivel.

Boodschap voor coaches

Kompany heeft ook een duidelijke boodschap voor de opkomende Belgische coaches. Het jeugdproduct van Anderlecht timmert al een tijdje aan zijn trainerscarrière. "Het is slechts een kwestie van tijd vooraleer er meer en meer Belgische coaches ook internationaal zullen presteren."

Kompany werd aan het begin van het seizoen aangesteld met torenhoge verwachtingen. Bayern kwam uit een jaar zonder prijzen en dat mocht uiteraard niet nog eens voorvallen. In de Champions League ging het uiteindelijk mis, maar de Bundesliga werd aldus wél weer binnengehaald.

Is Kompany op dit moment de beste Belgische T1?

Meest recent

Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

11
11
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

10
10
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

62
62
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

14
14
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

122
122
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

428
428
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

212
212
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

58
58
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

123
123
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

73
73
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

19
19
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

63
63
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

40
40
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

216
216
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

218
218
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

284
284
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

315
315
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

202
202
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

57
57
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

138
138
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

433
433
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

151
151
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

109
109
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

675
675
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

377
377

Meer sportnieuws