Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

door
Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

Vincent Kompany boekte een eerste succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester werd landskampioen met Der Rekordmeister. Door het puntenverlies van grootste concurrent Bayern Leverkusen werd Bayern afgelopen speeldag zonder spelen kampioen.

Dat werd al een klein beetje met het team gevierd, maar Kompany en zijn manschappen zullen komende speeldag in de Bundesliga voor een groter feest zorgen. In de Allianz Arena wordt een galamatch tegen Borussia Mönchengladbach verwacht.

LEES OOK: Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Niet met status bezig

Kompany steekt geen pluimen op zijn eigen hoed. "Het kan mij eerlijk gezegd niks schelen. Als coach ben je afhankelijk van een groep spelers. En mijn vollédige focus gaat naar hen. Is de groep gelukkig en presteert ze goed? Dan ben ik ook gelukkig. Hoe de rest voorts naar mij kijkt, boeit me niet."

Het feestje kan volledig losbarsten, maar de T1 wil wel nog eerst een prestatie op het veld zien. "Laat maar komen. Al wil ik eerst een goeie match zien van het team. Nadien kan alles. Wat? (lacht) Ik heb enkel de wedstrijd voorbereid”, citeert Het Laatste Nieuws de voormalige Rode Duivel.

Boodschap voor coaches

Kompany heeft ook een duidelijke boodschap voor de opkomende Belgische coaches. Het jeugdproduct van Anderlecht timmert al een tijdje aan zijn trainerscarrière. "Het is slechts een kwestie van tijd vooraleer er meer en meer Belgische coaches ook internationaal zullen presteren."

Kompany werd aan het begin van het seizoen aangesteld met torenhoge verwachtingen. Bayern kwam uit een jaar zonder prijzen en dat mocht uiteraard niet nog eens voorvallen. In de Champions League ging het uiteindelijk mis, maar de Bundesliga werd aldus wél weer binnengehaald.

Is Kompany op dit moment de beste Belgische T1?

Meest recent

Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

20
20
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

14
14
'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

29
29
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

316
316
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

491
491
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

202
202
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

78
78
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

84
84
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

344
344
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

147
147
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

234
234
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

96
96
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

252
252
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

438
438
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

185
185
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

540
540
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

109
109
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

114
114
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

65
65
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

282
282
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

157
157
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

120
120
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

24
24

Meer sportnieuws