Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

door
Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

Vincent Kompany boekte een eerste succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester werd landskampioen met Der Rekordmeister. Door het puntenverlies van grootste concurrent Bayern Leverkusen werd Bayern afgelopen speeldag zonder spelen kampioen.

Dat werd al een klein beetje met het team gevierd, maar Kompany en zijn manschappen zullen komende speeldag in de Bundesliga voor een groter feest zorgen. In de Allianz Arena wordt een galamatch tegen Borussia Mönchengladbach verwacht.

LEES OOK: Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Niet met status bezig

Kompany steekt geen pluimen op zijn eigen hoed. "Het kan mij eerlijk gezegd niks schelen. Als coach ben je afhankelijk van een groep spelers. En mijn vollédige focus gaat naar hen. Is de groep gelukkig en presteert ze goed? Dan ben ik ook gelukkig. Hoe de rest voorts naar mij kijkt, boeit me niet."

Het feestje kan volledig losbarsten, maar de T1 wil wel nog eerst een prestatie op het veld zien. "Laat maar komen. Al wil ik eerst een goeie match zien van het team. Nadien kan alles. Wat? (lacht) Ik heb enkel de wedstrijd voorbereid”, citeert Het Laatste Nieuws de voormalige Rode Duivel.

Boodschap voor coaches

Kompany heeft ook een duidelijke boodschap voor de opkomende Belgische coaches. Het jeugdproduct van Anderlecht timmert al een tijdje aan zijn trainerscarrière. "Het is slechts een kwestie van tijd vooraleer er meer en meer Belgische coaches ook internationaal zullen presteren."

Kompany werd aan het begin van het seizoen aangesteld met torenhoge verwachtingen. Bayern kwam uit een jaar zonder prijzen en dat mocht uiteraard niet nog eens voorvallen. In de Champions League ging het uiteindelijk mis, maar de Bundesliga werd aldus wél weer binnengehaald.

Is Kompany op dit moment de beste Belgische T1?

Meest recent

Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

16
16
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

64
64
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

228
228
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

251
251
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

30
30
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

141
141
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

79
79
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

173
173
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

111
111
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

42
42
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

230
230
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

39
39
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

257
257
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

421
421
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

135
135
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

382
382
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

218
218
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

93
93
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

511
511
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

655
655
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

121
121
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

207
207
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

42
42
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

339
339
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

226
226

Meer sportnieuws