Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

door
Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

Vincent Kompany boekte een eerste succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester werd landskampioen met Der Rekordmeister. Door het puntenverlies van grootste concurrent Bayern Leverkusen werd Bayern afgelopen speeldag zonder spelen kampioen.

Dat werd al een klein beetje met het team gevierd, maar Kompany en zijn manschappen zullen komende speeldag in de Bundesliga voor een groter feest zorgen. In de Allianz Arena wordt een galamatch tegen Borussia Mönchengladbach verwacht.

LEES OOK: De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Niet met status bezig

Kompany steekt geen pluimen op zijn eigen hoed. "Het kan mij eerlijk gezegd niks schelen. Als coach ben je afhankelijk van een groep spelers. En mijn vollédige focus gaat naar hen. Is de groep gelukkig en presteert ze goed? Dan ben ik ook gelukkig. Hoe de rest voorts naar mij kijkt, boeit me niet."

Het feestje kan volledig losbarsten, maar de T1 wil wel nog eerst een prestatie op het veld zien. "Laat maar komen. Al wil ik eerst een goeie match zien van het team. Nadien kan alles. Wat? (lacht) Ik heb enkel de wedstrijd voorbereid”, citeert Het Laatste Nieuws de voormalige Rode Duivel.

Boodschap voor coaches

Kompany heeft ook een duidelijke boodschap voor de opkomende Belgische coaches. Het jeugdproduct van Anderlecht timmert al een tijdje aan zijn trainerscarrière. "Het is slechts een kwestie van tijd vooraleer er meer en meer Belgische coaches ook internationaal zullen presteren."

Kompany werd aan het begin van het seizoen aangesteld met torenhoge verwachtingen. Bayern kwam uit een jaar zonder prijzen en dat mocht uiteraard niet nog eens voorvallen. In de Champions League ging het uiteindelijk mis, maar de Bundesliga werd aldus wél weer binnengehaald.

Is Kompany op dit moment de beste Belgische T1?

Meest recent

Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

71
71
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

47
47
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

179
179
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

184
184
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

155
155
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

121
121
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

190
190
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

107
107
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

203
203
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

56
56
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

143
143
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

249
249
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

280
280
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

281
281
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

376
376
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

332
332
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

152
152
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

58
58
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

279
279
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

577
577
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

473
473
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

257
257
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

46
46
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

1050
1050

Meer sportnieuws