'Cadeautje Fredberg geeft transferplannen Anderlecht boost'

door
'Cadeautje Fredberg geeft transferplannen Anderlecht boost'

Er staat Anderlecht een zeer drukke transferzomer te wachten. Met Cedric Hatenboer en Mihajlo Cvetkovic wist het al twee jonge aanwinsten voor volgend seizoen te strikken, maar er zal nog veel meer versterking nodig zijn.

Dit seizoen bleek Paars-Wit immers lang niet in staat om te concurreren met Union, Club Brugge en Genk. Olivier Renard heeft dus een pak werk voor de boeg om een elftal te bouwen dat wél kan meestrijden voor de titel.

LEES OOK: 'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Fredberg helpt Anderlecht aan extra miljoenen

Maar de sportief directeur zou daarvoor weleens hulp kunnen gaan krijgen van zijn voorganger. La Dernière Heure weet dat Anderlecht een stevige financiële boost zou kunnen krijgen met dank aan voormalig CEO Sports Jesper Fredberg.

Fredberg wist in de zomer van 2023 immers een doorverkooppercentage te bedingen toen Anderlecht Bart Verbruggen voor 20 miljoen euro verkocht aan Brighton. Sindsdien is de Nederlander uitgegroeid tot één van de betere doelmannen in de Premier League en de nummer één bij Oranje.

Anderlecht kan mee cashen op Verbruggen

Dat maakt dat de nog altijd maar 22-jarige keeper deze zomer grof wild is. Verbruggen zou gegeerd zijn door grote clubs als Bayern München, FC Barcelona, Manchester United en AC Milan. Brighton zou mikken op een transfersom van maar liefst 60 miljoen euro.

Dat zou uitstekend nieuws zijn voor Anderlecht, dat recht heeft op 15 procent van de meerwaarde bij een verkoop van Verbruggen. Als die voor 60 miljoen zou verkassen, dan casht Paars-Wit dus nog eens 6 miljoen. Dat bedrag zou het transferbudget van Renard toch stevig opkrikken.

Denk je dat Verbruggen echt 60 miljoen kan opleveren?

Meest recent

Clement bedankt Kompany: "Dankzij hem!"

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

5
5
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

75
75
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

64
64
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

49
49
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

140
140
'Transfer weer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

71
71
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

532
532
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

104
104
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

93
93
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

20
20
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

396
396
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

469
469
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

350
350
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

399
399
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

123
123
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

222
222
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

313
313
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

315
315
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

252
252
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

147
147
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

502
502
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

367
367
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

118
118
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

589
589

Meer sportnieuws