'Cadeautje Fredberg geeft transferplannen Anderlecht boost'

1363 stemmen
'Cadeautje Fredberg geeft transferplannen Anderlecht boost'

Er staat Anderlecht een zeer drukke transferzomer te wachten. Met Cedric Hatenboer en Mihajlo Cvetkovic wist het al twee jonge aanwinsten voor volgend seizoen te strikken, maar er zal nog veel meer versterking nodig zijn.

Dit seizoen bleek Paars-Wit immers lang niet in staat om te concurreren met Union, Club Brugge en Genk. Olivier Renard heeft dus een pak werk voor de boeg om een elftal te bouwen dat wél kan meestrijden voor de titel.

LEES OOK: 'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Fredberg helpt Anderlecht aan extra miljoenen

Maar de sportief directeur zou daarvoor weleens hulp kunnen gaan krijgen van zijn voorganger. La Dernière Heure weet dat Anderlecht een stevige financiële boost zou kunnen krijgen met dank aan voormalig CEO Sports Jesper Fredberg.

Fredberg wist in de zomer van 2023 immers een doorverkooppercentage te bedingen toen Anderlecht Bart Verbruggen voor 20 miljoen euro verkocht aan Brighton. Sindsdien is de Nederlander uitgegroeid tot één van de betere doelmannen in de Premier League en de nummer één bij Oranje.

Anderlecht kan mee cashen op Verbruggen

Dat maakt dat de nog altijd maar 22-jarige keeper deze zomer grof wild is. Verbruggen zou gegeerd zijn door grote clubs als Bayern München, FC Barcelona, Manchester United en AC Milan. Brighton zou mikken op een transfersom van maar liefst 60 miljoen euro.

Dat zou uitstekend nieuws zijn voor Anderlecht, dat recht heeft op 15 procent van de meerwaarde bij een verkoop van Verbruggen. Als die voor 60 miljoen zou verkassen, dan casht Paars-Wit dus nog eens 6 miljoen. Dat bedrag zou het transferbudget van Renard toch stevig opkrikken.

Denk je dat Verbruggen echt 60 miljoen kan opleveren?

Meest recent

Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

0
0
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

8
8
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

75
75
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

47
47
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

99
99
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

17
17
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

178
178
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

134
134
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

697
697
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

894
894
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

318
318
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

174
174
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

250
250
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

187
187
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

150
150
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

80
80
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

171
171
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

102
102
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

73
73
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

117
117
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

84
84
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

167
167
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

347
347

Meer sportnieuws