'Exodus bij KV Kortrijk, eerste aanwinst op komst'

door
'Exodus bij KV Kortrijk, eerste aanwinst op komst'

KV Kortrijk zet zaterdag een punt achter zeventien jaar in de Jupiler Pro League. Het speelt dan op de slotspeeldag van de Relegation Play-Off nog tegen STVV, maar de Kerels zijn al zeker dat ze naar 1B zakken.

Dat heeft uiteraard grote gevolgen in het Guldensporenstadion, want in de Challenger Pro League zullen de inkomsten een pak lager liggen. Er zal dan ook grondig gesnoeid moeten worden in de spelerskern.

Het Laatste Nieuws weet dat er een heuse exodus op komst is. Maar liefst 20 spelers zouden in de komende weken en maanden Kortrijk kunnen gaan verlaten. Dat komt in grote mate omdat er veel huurlingen aan de slag zijn bij de club.

Uittocht in de maak bij KV Kortrijk

Duverne, Lagae, Mampassi, Tsunoda, Karim, Huygevelde, Ferri en Kostons zullen terugkeren naar hun respectievelijke moederclubs. Daarnaast zijn Pirard, Mehssatou, Bruno en Ilaimaharitra einde contract. Zij lijken niet te gaan verlengen.

Pirard lijkt op weg naar Standard, nadat hij in januari nog zijn transfer zag afketsen. Voor Mehssatou zou er dan weer heel wat interesse zijn uit binnen- en buitenland. Een andere Kerel die gegeerd is, is Abdelkahar Kadri. De aanvoerder werd de voorbije mercato's al aan Belgische topclubs gelinkt.

Dutoit wordt eerste aanwinst

De verwachting is dat ook spelers als Gunnarsson, Fujii, Dewaele, Dejaegere, Sissako, De Neve en Ambrose weinig trek zullen hebben om mee naar 1B te zakken. Zij lieten grotendeels zien over de kwaliteiten te beschikken om in 1A te spelen en kunnen veelal nog een transfersom opleveren.

Er zal bij Kortrijk dus een nieuwe ploeg gebouwd moeten worden, maar een eerste aanwinst zou al op komst zijn. William Dutoit zou meer dan waarschijnlijk een contract krijgen. De 36-jarige doelman is een vrije speler sinds het faillissement van Deinze en trainde de voorbije weken al mee in Kortrijk.

POLL: Zal KV Kortrijk volgend seizoen meestrijden voor promotie?

Meest recent

Oorzaak voor instorting Genk: "Ze wijzen naar penalty's, maar ..."

Het heeft er alle schijn van dat de winnaar van de reguliere competitie ook dit jaar naast de ...

33
33
Magie voor 2 miljoen? Club Brugge ruikt gouden kans

Club Brugge toont concrete interesse in Leo Scienza, een 26-jarige Braziliaanse winger van ...

191
191
'Vertrek Vandenhaute zadelt Anderlecht met groot probleem op'

RSC Anderlecht zal andermaal een seizoen afsluiten zonder grote prijs. Bij een deel van de achterban ...

209
209
Kopzorgen Garcia: volgende steunpilaar Duivels valt uit

Binnen een maandje blazen de Rode Duivels verzamelen voor hun eerste WK-kwalificatieduels. In ...

55
55
'Real schiet in actie: transferdeal van 58 miljoen'

Komend weekend staat de vierde Clasico van het seizoen op het programma. Real Madrid moet dan winnen ...

61
61
Gent laat Anderlecht stof happen: nieuwe spits binnen

AA Gent gaat op sportief vlak door een moeilijke periode en dreigt het grote kneusje van de ...

151
151
Club Brugge komt met straf nieuws voor volgend seizoen

Club Brugge heeft enkele uiterst succesvolle jaren achter de rug, wat ook de populariteit doet ...

744
744
'Man City zorgt voor transferschok met grote CL-uitblinker'

Manchester City leeft momenteel toe naar de finale van de FA Cup binnen anderhalve week. Ondertussen ...

113
113
Fink houdt adem in: smaakmaker Genk in de lappenmand?

KRC Genk lijkt uitgeteld in de titelrace, al kan de wereld er plots weer helemaal anders uitzien ...

149
149
Club Brugge-fans krijgen steun uit opvallende hoek

Na de rellen omtrent de bekerfinale besloot Fabrice Cumps als burgemeester van Anderlecht de Club ...

293
293
Baro all-in: serieuze investeringen bij AA Gent

De play-offs dreigen een maat voor niks te worden voor AA Gent, dat nog alles op alles moet zetten ...

226
226
'Club Brugge strijdt met Ajax om potentieel goudhaantje'

In Youth We Trust. Het was even de slogan van aartsrivaal Anderlecht, maar ook Club Brugge trekt ...

310
310
'De Bruyne geeft groen licht: straffe bestemming bekend?'

Sinds hij een aantal weken geleden officieel zijn afscheid aankondigde bij Manchester City wordt er ...

264
264
'Anderlecht op dreef: zomeraanwinst drie én vier'

RSC Anderlecht laat geen gras groeien over de voorbereiding van de aanstaande zomermercato, want met ...

365
365
'Één enorme smet op de carrière van Sven Kums'

Sven Kums stopt aan het einde van dit seizoen met voetballen. De middenvelder van KAA Gent heeft een ...

77
77
Filip Joos haalt uit in Paus-debat: “Gaan we dit blijven doen?”

Heel de wereld is momenteel in de ban van 'Het Conclaaf'. We hebben het uiteraard niet over het ...

154
154
Mikel Arteta sneert stevig naar PSG: “Dat zegt genoeg…”

Arsenal en Leandro Trossard moesten in de halve finale van de Champions League het onderspit delven ...

98
98
Mokio spiegelt zich verrassend aan… Anderlecht-speler

Jorthy Mokio wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

74
74
Betreurde Sterchele krijgt pakkend eerbetoon: 'Dit zegt iedereen'

Er zijn weinig voetballers die op korte tijd zo'n impact hebben gehad op het Belgische voetbal dan ...

115
115
'AA Gent troeft Club Brugge af voor belangrijke pion'

AA Gent beleeft een moeilijk seizoen met de A-ploeg, die in de slotmatchen van het seizoen nog volop ...

385
385

Meer sportnieuws