'Exodus bij KV Kortrijk, eerste aanwinst op komst'

460 stemmen
'Exodus bij KV Kortrijk, eerste aanwinst op komst'

KV Kortrijk zet zaterdag een punt achter zeventien jaar in de Jupiler Pro League. Het speelt dan op de slotspeeldag van de Relegation Play-Off nog tegen STVV, maar de Kerels zijn al zeker dat ze naar 1B zakken.

Dat heeft uiteraard grote gevolgen in het Guldensporenstadion, want in de Challenger Pro League zullen de inkomsten een pak lager liggen. Er zal dan ook grondig gesnoeid moeten worden in de spelerskern.

Het Laatste Nieuws weet dat er een heuse exodus op komst is. Maar liefst 20 spelers zouden in de komende weken en maanden Kortrijk kunnen gaan verlaten. Dat komt in grote mate omdat er veel huurlingen aan de slag zijn bij de club.

LEES OOK: 'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Uittocht in de maak bij KV Kortrijk

Duverne, Lagae, Mampassi, Tsunoda, Karim, Huygevelde, Ferri en Kostons zullen terugkeren naar hun respectievelijke moederclubs. Daarnaast zijn Pirard, Mehssatou, Bruno en Ilaimaharitra einde contract. Zij lijken niet te gaan verlengen.

Pirard lijkt op weg naar Standard, nadat hij in januari nog zijn transfer zag afketsen. Voor Mehssatou zou er dan weer heel wat interesse zijn uit binnen- en buitenland. Een andere Kerel die gegeerd is, is Abdelkahar Kadri. De aanvoerder werd de voorbije mercato's al aan Belgische topclubs gelinkt.

Dutoit wordt eerste aanwinst

De verwachting is dat ook spelers als Gunnarsson, Fujii, Dewaele, Dejaegere, Sissako, De Neve en Ambrose weinig trek zullen hebben om mee naar 1B te zakken. Zij lieten grotendeels zien over de kwaliteiten te beschikken om in 1A te spelen en kunnen veelal nog een transfersom opleveren.

Er zal bij Kortrijk dus een nieuwe ploeg gebouwd moeten worden, maar een eerste aanwinst zou al op komst zijn. William Dutoit zou meer dan waarschijnlijk een contract krijgen. De 36-jarige doelman is een vrije speler sinds het faillissement van Deinze en trainde de voorbije weken al mee in Kortrijk.

Zal KV Kortrijk volgend seizoen meestrijden voor promotie?

Meest recent

"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

41
41
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

83
83
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

296
296
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

606
606
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

42
42
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

291
291
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

282
282
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

197
197
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

19
19
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

104
104
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

58
58
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

101
101
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

268
268
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

80
80
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

177
177
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

471
471
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

159
159
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

91
91
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

105
105
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

223
223
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

249
249
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

102
102
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

55
55
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

232
232
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

255
255

Meer sportnieuws