'Exodus bij KV Kortrijk, eerste aanwinst op komst'

door
'Exodus bij KV Kortrijk, eerste aanwinst op komst'

KV Kortrijk zet zaterdag een punt achter zeventien jaar in de Jupiler Pro League. Het speelt dan op de slotspeeldag van de Relegation Play-Off nog tegen STVV, maar de Kerels zijn al zeker dat ze naar 1B zakken.

Dat heeft uiteraard grote gevolgen in het Guldensporenstadion, want in de Challenger Pro League zullen de inkomsten een pak lager liggen. Er zal dan ook grondig gesnoeid moeten worden in de spelerskern.

Het Laatste Nieuws weet dat er een heuse exodus op komst is. Maar liefst 20 spelers zouden in de komende weken en maanden Kortrijk kunnen gaan verlaten. Dat komt in grote mate omdat er veel huurlingen aan de slag zijn bij de club.

LEES OOK: Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Uittocht in de maak bij KV Kortrijk

Duverne, Lagae, Mampassi, Tsunoda, Karim, Huygevelde, Ferri en Kostons zullen terugkeren naar hun respectievelijke moederclubs. Daarnaast zijn Pirard, Mehssatou, Bruno en Ilaimaharitra einde contract. Zij lijken niet te gaan verlengen.

Pirard lijkt op weg naar Standard, nadat hij in januari nog zijn transfer zag afketsen. Voor Mehssatou zou er dan weer heel wat interesse zijn uit binnen- en buitenland. Een andere Kerel die gegeerd is, is Abdelkahar Kadri. De aanvoerder werd de voorbije mercato's al aan Belgische topclubs gelinkt.

Dutoit wordt eerste aanwinst

De verwachting is dat ook spelers als Gunnarsson, Fujii, Dewaele, Dejaegere, Sissako, De Neve en Ambrose weinig trek zullen hebben om mee naar 1B te zakken. Zij lieten grotendeels zien over de kwaliteiten te beschikken om in 1A te spelen en kunnen veelal nog een transfersom opleveren.

Er zal bij Kortrijk dus een nieuwe ploeg gebouwd moeten worden, maar een eerste aanwinst zou al op komst zijn. William Dutoit zou meer dan waarschijnlijk een contract krijgen. De 36-jarige doelman is een vrije speler sinds het faillissement van Deinze en trainde de voorbije weken al mee in Kortrijk.

Zal KV Kortrijk volgend seizoen meestrijden voor promotie?

Meest recent

Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

17
17
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

91
91
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

80
80
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

57
57
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

186
186
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

220
220
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

375
375
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

247
247
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

37
37
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

75
75
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

67
67
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

45
45
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

129
129
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

58
58
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

79
79
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

86
86
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

79
79
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

176
176
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

543
543
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

198
198
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

29
29
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

19
19
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

225
225
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

303
303
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

218
218

Meer sportnieuws