'Exodus bij KV Kortrijk, eerste aanwinst op komst'

door
'Exodus bij KV Kortrijk, eerste aanwinst op komst'

KV Kortrijk zet zaterdag een punt achter zeventien jaar in de Jupiler Pro League. Het speelt dan op de slotspeeldag van de Relegation Play-Off nog tegen STVV, maar de Kerels zijn al zeker dat ze naar 1B zakken.

Dat heeft uiteraard grote gevolgen in het Guldensporenstadion, want in de Challenger Pro League zullen de inkomsten een pak lager liggen. Er zal dan ook grondig gesnoeid moeten worden in de spelerskern.

Het Laatste Nieuws weet dat er een heuse exodus op komst is. Maar liefst 20 spelers zouden in de komende weken en maanden Kortrijk kunnen gaan verlaten. Dat komt in grote mate omdat er veel huurlingen aan de slag zijn bij de club.

LEES OOK: Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

Uittocht in de maak bij KV Kortrijk

Duverne, Lagae, Mampassi, Tsunoda, Karim, Huygevelde, Ferri en Kostons zullen terugkeren naar hun respectievelijke moederclubs. Daarnaast zijn Pirard, Mehssatou, Bruno en Ilaimaharitra einde contract. Zij lijken niet te gaan verlengen.

Pirard lijkt op weg naar Standard, nadat hij in januari nog zijn transfer zag afketsen. Voor Mehssatou zou er dan weer heel wat interesse zijn uit binnen- en buitenland. Een andere Kerel die gegeerd is, is Abdelkahar Kadri. De aanvoerder werd de voorbije mercato's al aan Belgische topclubs gelinkt.

Dutoit wordt eerste aanwinst

De verwachting is dat ook spelers als Gunnarsson, Fujii, Dewaele, Dejaegere, Sissako, De Neve en Ambrose weinig trek zullen hebben om mee naar 1B te zakken. Zij lieten grotendeels zien over de kwaliteiten te beschikken om in 1A te spelen en kunnen veelal nog een transfersom opleveren.

Er zal bij Kortrijk dus een nieuwe ploeg gebouwd moeten worden, maar een eerste aanwinst zou al op komst zijn. William Dutoit zou meer dan waarschijnlijk een contract krijgen. De 36-jarige doelman is een vrije speler sinds het faillissement van Deinze en trainde de voorbije weken al mee in Kortrijk.

Zal KV Kortrijk volgend seizoen meestrijden voor promotie?

Meest recent

‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

0
0
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

0
0
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

11
11
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

64
64
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

337
337
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

94
94
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

95
95
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

97
97
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

130
130
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

261
261
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

484
484
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

40
40
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

49
49
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

30
30
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

69
69
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

28
28
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

153
153
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

61
61
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

54
54
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1381
1381
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

38
38
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

55
55
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

74
74
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

534
534
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

156
156

Meer sportnieuws