'Exodus bij KV Kortrijk, eerste aanwinst op komst'

door
'Exodus bij KV Kortrijk, eerste aanwinst op komst'

KV Kortrijk zet zaterdag een punt achter zeventien jaar in de Jupiler Pro League. Het speelt dan op de slotspeeldag van de Relegation Play-Off nog tegen STVV, maar de Kerels zijn al zeker dat ze naar 1B zakken.

Dat heeft uiteraard grote gevolgen in het Guldensporenstadion, want in de Challenger Pro League zullen de inkomsten een pak lager liggen. Er zal dan ook grondig gesnoeid moeten worden in de spelerskern.

Het Laatste Nieuws weet dat er een heuse exodus op komst is. Maar liefst 20 spelers zouden in de komende weken en maanden Kortrijk kunnen gaan verlaten. Dat komt in grote mate omdat er veel huurlingen aan de slag zijn bij de club.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

Uittocht in de maak bij KV Kortrijk

Duverne, Lagae, Mampassi, Tsunoda, Karim, Huygevelde, Ferri en Kostons zullen terugkeren naar hun respectievelijke moederclubs. Daarnaast zijn Pirard, Mehssatou, Bruno en Ilaimaharitra einde contract. Zij lijken niet te gaan verlengen.

Pirard lijkt op weg naar Standard, nadat hij in januari nog zijn transfer zag afketsen. Voor Mehssatou zou er dan weer heel wat interesse zijn uit binnen- en buitenland. Een andere Kerel die gegeerd is, is Abdelkahar Kadri. De aanvoerder werd de voorbije mercato's al aan Belgische topclubs gelinkt.

Dutoit wordt eerste aanwinst

De verwachting is dat ook spelers als Gunnarsson, Fujii, Dewaele, Dejaegere, Sissako, De Neve en Ambrose weinig trek zullen hebben om mee naar 1B te zakken. Zij lieten grotendeels zien over de kwaliteiten te beschikken om in 1A te spelen en kunnen veelal nog een transfersom opleveren.

Er zal bij Kortrijk dus een nieuwe ploeg gebouwd moeten worden, maar een eerste aanwinst zou al op komst zijn. William Dutoit zou meer dan waarschijnlijk een contract krijgen. De 36-jarige doelman is een vrije speler sinds het faillissement van Deinze en trainde de voorbije weken al mee in Kortrijk.

Zal KV Kortrijk volgend seizoen meestrijden voor promotie?

Meest recent

Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

48
48
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

170
170
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

41
41
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

341
341
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

264
264
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

131
131
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

127
127
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

58
58
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

80
80
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

108
108
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

221
221
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

63
63
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

83
83
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

611
611
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

184
184
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

268
268
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

336
336
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

46
46
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

154
154
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

56
56
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

573
573
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

175
175
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

297
297
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

449
449

Meer sportnieuws