‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

332
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele prijs. Maar in Milaan zet een Amerikaanse miljardair intussen zijn plan in gang. En die heeft één troef waar Bart Verhaeghe niets tegenin kan brengen.

LEES OOK: "Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Via de entourage, niet via Brugge

Die miljardair is Gerry Cardinale, eigenaar van AC Milan via zijn investeringsfonds RedBird. Volgens La Gazzetta dello Sport gaf hij zijn mensen op 17 oktober de opdracht om de situatie op te volgen met de entourage van de spits. Niet met Club Brugge, maar met de omgeving van de speler.

"De nummer één van RedBird wil op de hoogte gehouden worden van de toekomst van Nicolò, zodat hij kan ingrijpen, of dat nu in januari of volgende zomer is."

Ook SportMediaset schrijft dat Milan voor beide transferperiodes klaarstaat. De Engelse clubs voor zijn, dat is volgens de Italiaanse zender "la mossa ideale". De ideale zet.

Een troef waar geen geld tegenop kan

Die troef is het hart van Tresoldi. Hij groeide op als Milan-supporter en verstopt dat niet. "Ik denk eraan zodra ik 's morgens wakker word", zei hij in februari over een toekomst bij de Rossoneri. Zijn vader Emanuele herhaalde het op 13 oktober in La Gazzetta dello Sport: "Zijn droom is het shirt van Milan dragen."

Dezelfde avond maakte Tresoldi drie goals in San Siro, uitgerekend tegen Inter. "Voor mij is het als een derby", zei hij aan Sky Sport. Na de wedstrijd liep hij volgens De Morgen met gebalde vuisten richting de Curva Sud.

La Dernière Heure legde de link meteen: "Het was met deze sentimentele ondertoon dat Milan ook de strijd om Jashari won."

Jashari: ook toen kon Brugge het niet tegenhouden

In Brugge weten ze hoe dat afloopt. In de zomer van 2025 wilde Ardon Jashari maar naar één club: Milan. Volgens Tuttomercatoweb had hij geen enkele intentie om nog voor Club te spelen in de voorronde van de Champions League tegen Salzburg. Hij vroeg een gesprek met Verhaeghe om zijn wil te herhalen. Italiaanse media meldden ook dat hij wegbleef van de ploegvoorstelling.

"Er is enorm veel druk uitgeoefend langs Italiaanse zijde", zei Peter Vandenbempt toen bij Sporza. Club hield vol en kreeg uiteindelijk zijn recordbedrag. Maar Jashari vertrok wel, en naar de club die hij zelf gekozen had.

Verhaeghe: "Wij zeggen wie mag vertrekken"

Verhaeghe is nochtans duidelijk. "Als we iets zeggen, menen we dat. We zeggen wie mag vertrekken en wie niet", zei hij eind augustus aan Het Nieuwsblad. Begin september klonk het in Het Laatste Nieuws nog harder: "We zijn een Europese subtopper geworden. Eén die doodleuk 'neen' zegt als AS Roma 35 miljoen euro wil neertellen voor Tresoldi."

Die lijn houdt Club vast. "Er is en zal ook geen prijs voor Nicolo zijn", zei een bestuurslid deze week aan Het Nieuwsblad. Een vertrek in januari is volgens de krant uitgesloten, ook bij een monsterbod.

Maar dezelfde krant stelt ook de vraag die in Brugge niemand graag hoort: "Is Club Brugge, zelfs met de inkomsten van de voorbije jaren, immuun voor een zot bod van pakweg 70 miljoen? Zeg nooit nooit."

Verhaeghe kiest het moment, niet de bestemming

Dat Tresoldi volgende zomer vertrekt, twijfelt bijna niemand nog. "Ik denk niet dat Tresoldi volgend seizoen nog in Brugge rondloopt, maar ik ben er bijna zeker van dat hij na nieuwjaar er nog is", zei Franky Van der Elst bij Sporza. Volgens Het Laatste Nieuws vertrekt hij dan voor een Brugs en Belgisch recordbedrag.

Daar is er een probleem voor Verhaeghe. Hij kan Tresoldi tot de zomer in Brugge houden. Maar kiest de spits net als Jashari voor maar één club, dan heeft Club weinig in handen. Het kan dan de prijs opdrijven, niet de bestemming kiezen.

De miljardair moet wel nog betalen

Helemaal gewonnen is het voor Cardinale ook niet. Milan sloot het boekjaar 2025-26 af met een verlies van 23,7 miljoen euro, schrijft Calcio e Finanza. RedBird stortte in augustus 53 miljoen euro bij als voorschot op een kapitaalverhoging. Deze zomer betaalde Milan al 73,1 miljoen euro voor spits Gonçalo Ramos.

De prijs van Tresoldi ligt volgens La Gazzetta dello Sport intussen boven de 50 miljoen. Pianeta Milan ziet een aanval met Ramos en Tresoldi zitten, maar met een voorwaarde: "ma tutto dipende dalla qualificazione in Champions League". Alles hangt af van kwalificatie voor de Champions League.

En de concurrentie zit niet stil. The Sun meldt dat Arsenal een poging in januari overweegt, SportMediaset noemt ook Everton. Tegen Lens zaten onder meer Manchester City, Liverpool, Chelsea en Bayern München in de tribune. "Met de Premier League erbij kan het een bijna onmogelijke operatie worden", besluit SportMediaset.

Alleen heeft Arsenal één ding niet wat Milan wel heeft: de jongen die als kind in San Siro zat.

Waar speelt Tresoldi volgend seizoen?

Meest recent

'Na njet Tresoldi: Arsenal gaat voor ex-speler van Cercle'

Arsenal beleefde dinsdagavond een zware afgang, want in de League Cup werd het uitgeschakeld door ...

3
3
Charleroi bevestigt domper en haalt verschroeiend uit

Komend weekend kunnen de fans zich verwarmen aan de tiende speeldag in de Jupiler Pro League, maar ...

13
13
Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

27
27
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

25
25
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

120
120
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele ...

332
332
TRANSFERUURTJE: 'Club kan 70 miljoen vangen, dilemma bij Genk'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

88
88
‘Duivelse-revelatie Lavia plots in zak en as bij Chelsea’

Romeo Lavia was afgelopen interlandperiode dé grote revelatie bij de Rode Duivels. De ...

149
149
Laatste knaltransfer De Bruyne? Defour onthult onvrede

Kevin De Bruyne heeft bij Napoli plots een andere rol gekregen. Onder Massimiliano Allegri staat de ...

63
63
Rooney spaart Tielemans en Lammens niet: ongeziene uithaal

Manchester United ligt zwaar onder vuur. De club zit in een desastreuze reeks, maar toch zal Michael ...

67
67
'Kane hakt transferknoop door: Romano meldt akkoord'

Harry Kane heeft de Ballon d'Or gewonnen. De aanvaller speelt al jaren op een énorm hoog ...

116
116
"Of ik de woorden van Defour hoorde? Ja en het raakte het me"

Steven Defour liet onlangs in een podcast weten dat Norman Bassette in zijn tijd bij KV Mechelen ...

63
63
Crisis bij Standard? Andi Zeqiri velt zijn oordeel

Standard zit na vier nederlagen op rij met een pijnlijke 0 op 12. Toch weigert Andi Zeqiri om van ...

89
89
Nederland in de ban van Belg: "Gemiste kans voor Ajax"

Charles Vanhoutte maakt indruk in Nederland. De Belgische middenvelder van Feyenoord werd tijdens ...

133
133
'Grootmacht is gek op Kane: spectaculair transferplan'

FC Barcelona zou komende zomer drie bekende namen willen verkopen om de komst van Harry Kane te ...

139
139
Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

300
300
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

601
601
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

136
136
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

80
80
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

393
393
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

441
441
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

206
206
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

190
190
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

175
175
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

1554
1554

Meer sportnieuws