Standard zit na vier nederlagen op rij met een pijnlijke 0 op 12. Toch weigert Andi Zeqiri om van een crisis te spreken. De aanvaller beseft dat de situatie niet eenvoudig is, maar benadrukt vooral dat de Rouches zo snel mogelijk opnieuw moeten aanknopen met een overwinning.
LEES OOK: Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend
Standard moet dringend weer winnen"Het is waar dat een reeks nederlagen niet makkelijk is”, klinkt het bij Zeqiri. “De enige oplossing is hard werken. We moeten ook mentaal gefocust blijven en in onze kansen blijven geloven", vertelt hij aan La Capitale.
De Zwitser waarschuwt bovendien voor onderschatting. “Je mag geen enkel team onderschatten. De moeilijkste wedstrijden voor mij zijn die tegen teams die defensief diep staan.” Standard zal dus vooral een oplossing moeten vinden tegen tegenstanders die weinig ruimte weggeven.
Nog geen crisis in de Vurige Stede
Het woord ‘crisis’ neemt Zeqiri liever niet in de mond. “Ik hou niet van dat woord, het is een nogal harde term. In het voetbal is niets ooit eenvoudig. Zelfs als je wint, moet je het altijd waarmaken.” Ook over de ambities van Standard blijft de aanvaller voorzichtig.
"Europees voetbal? Het seizoen is nog lang. Het is goed om langetermijndoelen te hebben, maar in ons geval is het beter om ons te concentreren op de volgende wedstrijd", vertelt de aanvaller. Standard weet dat het de komende matchen punten moet gaan rapen, anders zal ook de positie van Vincent Euvrard onder druk komen te staan.
Claudio Reulens