Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

132
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel moeite om de situatie om te keren, al loopt het steeds beter en beter. De Luikenaars kwamen met de financiële cijfers naar buiten.

LEES OOK: Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Derde jaar op rij verlies

"De algemene vergadering van de aandeelhouders van Standard de Liège heeft gisteren de gecontroleerde jaarrekening van de club goedgekeurd met betrekking tot het boekjaar afgesloten op 30 juni 2026. De publicatie ervan bij de Nationale Bank van België zal gebeuren in overeenstemming met de wettelijke verplichtingen", klinkt het.

"Tijdens het boekjaar 2025-2026 behaalde de club een omzet van € 30,9 miljoen en sluit het boekjaar af met een verlies van € 9,3 miljoen, tegenover -€ 13,3 miljoen in 2024-2025 en -€ 25 miljoen in 2023-2024. Het bedrijfsverlies werd op zijn beurt teruggebracht tot € 8 miljoen, na een vermindering van de bedrijfskosten met bijna € 5 miljoen over de periode, ongeveer 10%", laat Standard weten.

De weg naar boven is bezig bij Standard

"Deze ontwikkeling weerspiegelt een significante verbetering van de financiële situatie van de club, in lijn met het hersteltraject dat sinds de overname van Standard door Giacomo Angelini in 2025 werd gepresenteerd. De per 30 juni 2026 afgesloten rekeningen bevestigen daarmee de sterke vermindering van het verlies ten opzichte van voorgaande boekjaren, in een context waarin een verliesniveau van € 9 miljoen ook publiekelijk was genoemd tijdens het voorbije boekjaar", luidt het.

"Standard de Liège zet daarmee zijn transformatietraject voort, gebaseerd op een strengere bedrijfsvoering, de geleidelijke beheersing van zijn kostenstructuur en de stabilisering van zijn financiële situatie, terwijl de club blijft werken aan duurzame fundamenten voor zijn sportieve en economische toekomst."

Levert men goed werk bij Standard?

Meest recent

Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

0
0
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

7
7
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

60
60
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Club kan 70 miljoen vangen, dilemma bij Genk'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

76
76
‘Duivelse-revelatie Lavia plots in zak en as bij Chelsea’

Romeo Lavia was afgelopen interlandperiode dé grote revelatie bij de Rode Duivels. De ...

91
91
Laatste knaltransfer De Bruyne? Defour onthult onvrede

Kevin De Bruyne heeft bij Napoli plots een andere rol gekregen. Onder Massimiliano Allegri staat de ...

50
50
Rooney spaart Tielemans en Lammens niet: ongeziene uithaal

Manchester United ligt zwaar onder vuur. De club zit in een desastreuze reeks, maar toch zal Michael ...

55
55
'Kane hakt transferknoop door: Romano meldt akkoord'

Harry Kane heeft de Ballon d'Or gewonnen. De aanvaller speelt al jaren op een énorm hoog ...

105
105
"Of ik de woorden van Defour hoorde? Ja en het raakte het me"

Steven Defour liet onlangs in een podcast weten dat Norman Bassette in zijn tijd bij KV Mechelen ...

57
57
Crisis bij Standard? Andi Zeqiri velt zijn oordeel

Standard zit na vier nederlagen op rij met een pijnlijke 0 op 12. Toch weigert Andi Zeqiri om van ...

81
81
Nederland in de ban van Belg: "Gemiste kans voor Ajax"

Charles Vanhoutte maakt indruk in Nederland. De Belgische middenvelder van Feyenoord werd tijdens ...

120
120
'Grootmacht is gek op Kane: spectaculair transferplan'

FC Barcelona zou komende zomer drie bekende namen willen verkopen om de komst van Harry Kane te ...

126
126
Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

275
275
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

550
550
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

132
132
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

77
77
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

365
365
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

418
418
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

198
198
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

178
178
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

163
163
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

1469
1469
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

443
443
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

83
83

Meer sportnieuws