De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.
LEES OOK: "Of ik de woorden van Defour hoorde? Ja en het raakte het me"
Jupiler Pro LeagueClub Brugge deed de voorbije jaren al uitstekende zaken op de transfermarkt. Het lijkt nu al vast te staan dat hun transferrecord weldra opnieuw zal sneuvelen met de verkoop van Nicolo Tresoldi. De vraag is alleen hoeveel de Duitse prijsschutter zal opleveren. Zelfs een bedrag van 70 miljoen euro wordt niet uitgesloten.

Ook op Carlos Forbs zal Club wellicht stevig kunnen cashen. De pijlsnelle winger is alvast in beeld bij de nodige buitenlandse clubs. AS Roma zou stevige interesse tonen, terwijl ook Tottenham en Manchester United op de loer zouden liggen. Nadat het in de zomer al de nodige aanbiedingen afwees, zal Club zeker meer dan 25 miljoen euro voor zijn sterkhouder willen vangen.
Bij KRC Genk lieten ze in de vorige mercato's dan weer grote sommen liggen voor Matte Smets. De jonge verdediger geeft aan dat hij ervoor zou tekenen om een lange carrière in de Cegeka Arena te maken. Met het buitenland is hij voorlopig niet bezig, daar wil hij pas op het einde van het seizoen over nadenken.

Eén van de sensaties van het seizoen tot dusver is Norman Bassette. De Jonge Duivel scoort aan de lopende band bij Westerlo en de Kemphanen beschikken ook over een optie om hem definitief binnen te halen. De kans lijkt groot dat die gelicht zal worden, mogelijk om daarna met winst doorverkocht te worden.
Bij Anderlecht is het uitkijken of de ruime kern weldra afgeslankt zal worden. Eén van de spelers die in aanmerking lijkt te komen voor een vertrek, is Tristan Degreef. De jonge flankaanvaller kan de laatste maanden niet overtuigen en beschikt bovendien ook nog maar over anderhalf jaar contract.

Buitenland
Romelu Lukaku krijgt een nieuwe trainer bij Fenerbahçe, want na de nederlaag tegen Galatasaray is Ismail Kartal opgestapt. In afwachting van een definitieve opvolger zou assistent Dirk Kuijt, in het recente verleden nog aan de slag bij Beerschot, ad interim overnemen.
Harry Kane lijkt na het veroveren van de Gouden Bal een belangrijke beslissing over zijn toekomst te nemen. De Engelse spits zou namelijk zijn toekomst aan Bayern München gaan verbinden. Club en speler zouden een akkoord hebben om hun samenwerking met twee jaar te verlengen.
Jannick Lanckriet