‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

193
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer lukken. De linksachter wil hogerop, een topclub volgt hem al maanden en ook in Brugge weten ze dat zijn vertrek nog maar een kwestie van tijd is.

LEES OOK: 'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Hij hield de deur altijd open

Toen Seys in september 2025 zijn contract tot 2029 verlengde, klonk hij heel tevreden. Hij had het bij DAZN over wederzijds vertrouwen. Maar hij zei er ook iets bij. “Wat er deze winter of volgend jaar zal gebeuren, zullen we zien. Elk jaar luister ik, kijk ik naar de opties en dan beslis ik.”

Vorige week, op de persconferentie voor Club-Lens, kreeg hij de vraag of hij verwacht volgend seizoen bij een Europese topclub te spelen. “Wat er volgend jaar gebeurt, dat zien we dan wel.” Na de 3-0, waarin hij zelf de 2-0 maakte, sprak hij bij VTM van “de club van mijn hart”. Een belofte dat hij langer blijft, kwam er niet. Al een jaar zegt Seys hetzelfde: hij is graag in Brugge en de rest volgt later.

Deze zomer wilde hij al weg

Dat hij vandaag nog bij Club speelt, was niet helemaal zijn keuze. Volgens Het Nieuwsblad kwam er deze zomer “minstens twee keer” een bod binnen. De krant schreef ook: “Hoewel de linksachter wel een transfer wilde, mocht hij in geen geval weg.” Volgens Het Laatste Nieuws ziet zijn management een vertrek als een logische volgende stap.

Bart Verhaeghe reageerde daar net voor de start van de Champions League op, na vragen over onder meer Seys. “Sommige spelers zijn niet geduldig genoeg”, zei de voorzitter in Het Nieuwsblad. “Als het intelligente jongens zijn, kijken ze verder dan de waan van de dag van de transfermarkt.”

Ivan Leko gaf in augustus al aan hoe Club erover denkt. “Het juiste moment om te vertrekken komt nog wel. Dat heeft Tzolis ook bewezen”, zei de trainer. Christos Tzolis moest ook eerst een jaar langer blijven en trok daarna voor zo’n 40 miljoen euro naar Arsenal.

United volgt hem al maanden

Seys staat al een tijd op het lijstje in Engeland. Begin augustus meldde Ekrem Konur in The Sun dat United, Arsenal en Aston Villa naar hem hadden geïnformeerd. Volgens Ben Jacobs had Arsenal toen een voorsprong. “De speler wordt al lang gevolgd, vooral door Arsenal”, zei hij volgens Football365.

Manchester United liet het daar niet bij. Volgens Graeme Bailey van TEAMtalk is Christopher Vivell, die de rekrutering bij United leidt, onder de indruk van Seys. Tegen Genk, toen Seys twee assists gaf, zaten er volgens TEAMtalk mensen van United in de tribune. Begin oktober volgde nieuwe navraag. Een bod is er nog niet. Club zou ongeveer 35 miljoen euro vragen.

Andy Brassell vond bij talkSPORT dat Seys klaar is voor de Premier League. Voor speelminuten zag hij hem liever bij United dan bij Newcastle. “Misschien is Manchester United dan de betere keuze.”

Januari is moeilijker

Een transfer in januari zit er volgens Tom Weber van FootballTransfers niet echt in. Hij verwacht dat United eerst een tijdelijke oplossing zoekt en in de zomer pas echt doorduwt . Die tijdelijke oplossing heeft intussen een naam. Volgens Steve Pearson van TEAMtalk is David Raum het belangrijkste doelwit voor de winter.

De 28-jarige aanvoerder van RB Leipzig wil naar United. Zijn contract loopt volgende zomer af, waardoor januari voor Leipzig de laatste kans is om nog geld voor hem te krijgen. Voor Seys is dat niet per se goed nieuws. Raum kan de voorbode zijn van een grotere ingreep in de zomer. Maar wie in januari komt, zit in juni ook nog in de kern.

Club moet in 2027 beslissen

Seys ligt vast tot juni 2029. Komende zomer heeft hij nog twee jaar contract, een jaar later nog maar één. Dan wordt het voor Club veel moeilijker om 35 miljoen euro te vragen. Wil Club het maximum, dan moet het hem in 2027 verkopen of hem opnieuw laten verlengen. Over een nieuw contract is voorlopig niets bekend.

FootballTransfers schat zijn waarde op 23,8 miljoen euro. Volgens de site is hij daarmee de derde duurste speler van de Jupiler Pro League. SciSports verwacht dat hij op termijn “beduidend beter” wordt dan Shaw. Leko zei in HUMO hetzelfde op zijn manier: “Ik zie hem de absolute top van de Premier League halen: volgens mij heeft hij geen plafond.”

Moet Club Brugge Seys komende zomer verkopen?

Meest recent

Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

10
10
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

10
10
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

111
111
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

192
192
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

45
45
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

44
44
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

227
227
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

36
36
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

330
330
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

245
245
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

279
279
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1033
1033
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

44
44
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

58
58
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

62
62
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

283
283
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

58
58
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

298
298
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

64
64
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

96
96
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

189
189
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

135
135
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

76
76
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

126
126

Meer sportnieuws