Harde hand Mannaert: selecties geschrapt, 20-tal (!) ontslagen

door
Harde hand Mannaert: selecties geschrapt, 20-tal (!) ontslagen

Vincent Mannaert begint zijn stempel stevig te drukken bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De Sports Director heeft genadeloos ingegrepen in de jeugdwerking van de nationale elftallen. Verschillende lichtingen werden geschrapt en zo’n twintigtal scouts ontslagen.

De Futures-werking en de U15-lichting werden per direct de vuilbak in gegooid. Volgend seizoen zal ook de U16 worden geschrapt. Mannaert wil met een nieuwe strategie de focus leggen op 'selectie in plaats van detectie', dat laat Het Nieuwsblad weten.

LEES OOK: 'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Mannaert grijpt in

Mannaert laat zich aldus ook voelen in de jeugdwerking van de Belgische nationale ploeg. De voetbalbond zal de U15, U16 en Futures-werking schrappen, dat bleek de beste zet uit een strategische analyse. “Daaruit is gebleken dat we ondervertegenwoordigd zijn op eindtoernooien bij de jeugd. Nochtans hoort dat wel tot onze kerntaak. Daarom moet de focus bij ons op selectie in plaats van detectie”, legde Mannaert uit.

Pas vanaf de U17 zal er worden gewerkt met een nationale jeugdploeg. “Pas vanaf die leeftijd is er voor het eerst een eindtoernooi. Al wil dat niet zeggen dat we geen aandacht meer zullen besteden aan de jongere leeftijden. We zullen, in overleg met de clubs, nog steeds spelers in kaart blijven brengen, maar dat zal niet meer gepaard gaan met wedstrijden en stages in het buitenland.” Bij de meisjes blijven de U15-, U16- en Futures-werking wel bestaan.

Twintigtal ontslagen

Ook werden er zo’n twintig scouts ontslagen, de meeste waren freelance in dienst. “Zonder afbreuk te doen aan de rapporten weten de bondscoaches dankzij de sterk verbeterde informatie-uitwisseling tussen de bondscoach en de clubs al zeer goed welke spelers ze best kunnen selecteren”, aldus Mannaert.

De KBVB zal zich ook meer op data gaan focussen. Zo kunnen de talenten snel in kaart worden gebracht. De scouts zullen op die manier worden bijgestuurd. “De Futures en de scoutingswerking hebben zeker hun verdienste gehad, maar het topvoetbal is nu eenmaal geïntegreerd naar integratie en innovatie.”

Heb jij vertrouwen in de keuzes van Mannaert bij de KBVB?

Meest recent

Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

10
10
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

11
11
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

30
30
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

25
25
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

8
8
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

73
73
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

107
107
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

161
161
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

96
96
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

230
230
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

78
78
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

158
158
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

124
124
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

76
76
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

220
220
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

214
214
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

187
187
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

568
568
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

177
177
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

232
232
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

620
620
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

62
62
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

241
241
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

147
147

Meer sportnieuws