Harde hand Mannaert: selecties geschrapt, 20-tal (!) ontslagen

door
Harde hand Mannaert: selecties geschrapt, 20-tal (!) ontslagen

Vincent Mannaert begint zijn stempel stevig te drukken bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De Sports Director heeft genadeloos ingegrepen in de jeugdwerking van de nationale elftallen. Verschillende lichtingen werden geschrapt en zo’n twintigtal scouts ontslagen.

De Futures-werking en de U15-lichting werden per direct de vuilbak in gegooid. Volgend seizoen zal ook de U16 worden geschrapt. Mannaert wil met een nieuwe strategie de focus leggen op 'selectie in plaats van detectie', dat laat Het Nieuwsblad weten.

LEES OOK: Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Mannaert grijpt in

Mannaert laat zich aldus ook voelen in de jeugdwerking van de Belgische nationale ploeg. De voetbalbond zal de U15, U16 en Futures-werking schrappen, dat bleek de beste zet uit een strategische analyse. “Daaruit is gebleken dat we ondervertegenwoordigd zijn op eindtoernooien bij de jeugd. Nochtans hoort dat wel tot onze kerntaak. Daarom moet de focus bij ons op selectie in plaats van detectie”, legde Mannaert uit.

Pas vanaf de U17 zal er worden gewerkt met een nationale jeugdploeg. “Pas vanaf die leeftijd is er voor het eerst een eindtoernooi. Al wil dat niet zeggen dat we geen aandacht meer zullen besteden aan de jongere leeftijden. We zullen, in overleg met de clubs, nog steeds spelers in kaart blijven brengen, maar dat zal niet meer gepaard gaan met wedstrijden en stages in het buitenland.” Bij de meisjes blijven de U15-, U16- en Futures-werking wel bestaan.

Twintigtal ontslagen

Ook werden er zo’n twintig scouts ontslagen, de meeste waren freelance in dienst. “Zonder afbreuk te doen aan de rapporten weten de bondscoaches dankzij de sterk verbeterde informatie-uitwisseling tussen de bondscoach en de clubs al zeer goed welke spelers ze best kunnen selecteren”, aldus Mannaert.

De KBVB zal zich ook meer op data gaan focussen. Zo kunnen de talenten snel in kaart worden gebracht. De scouts zullen op die manier worden bijgestuurd. “De Futures en de scoutingswerking hebben zeker hun verdienste gehad, maar het topvoetbal is nu eenmaal geïntegreerd naar integratie en innovatie.”

Heb jij vertrouwen in de keuzes van Mannaert bij de KBVB?

Meest recent

"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

18
18
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

51
51
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

156
156
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

51
51
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

142
142
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

200
200
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

269
269
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

364
364
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

46
46
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

60
60
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

272
272
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

111
111
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

420
420
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

105
105
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

212
212
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

238
238
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1036
1036
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

457
457
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

418
418
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

196
196
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

182
182
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

349
349
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

285
285
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

471
471

Meer sportnieuws