Harde hand Mannaert: selecties geschrapt, 20-tal (!) ontslagen

door
Harde hand Mannaert: selecties geschrapt, 20-tal (!) ontslagen

Vincent Mannaert begint zijn stempel stevig te drukken bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De Sports Director heeft genadeloos ingegrepen in de jeugdwerking van de nationale elftallen. Verschillende lichtingen werden geschrapt en zo’n twintigtal scouts ontslagen.

De Futures-werking en de U15-lichting werden per direct de vuilbak in gegooid. Volgend seizoen zal ook de U16 worden geschrapt. Mannaert wil met een nieuwe strategie de focus leggen op 'selectie in plaats van detectie', dat laat Het Nieuwsblad weten.

LEES OOK: ‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Mannaert grijpt in

Mannaert laat zich aldus ook voelen in de jeugdwerking van de Belgische nationale ploeg. De voetbalbond zal de U15, U16 en Futures-werking schrappen, dat bleek de beste zet uit een strategische analyse. “Daaruit is gebleken dat we ondervertegenwoordigd zijn op eindtoernooien bij de jeugd. Nochtans hoort dat wel tot onze kerntaak. Daarom moet de focus bij ons op selectie in plaats van detectie”, legde Mannaert uit.

Pas vanaf de U17 zal er worden gewerkt met een nationale jeugdploeg. “Pas vanaf die leeftijd is er voor het eerst een eindtoernooi. Al wil dat niet zeggen dat we geen aandacht meer zullen besteden aan de jongere leeftijden. We zullen, in overleg met de clubs, nog steeds spelers in kaart blijven brengen, maar dat zal niet meer gepaard gaan met wedstrijden en stages in het buitenland.” Bij de meisjes blijven de U15-, U16- en Futures-werking wel bestaan.

Twintigtal ontslagen

Ook werden er zo’n twintig scouts ontslagen, de meeste waren freelance in dienst. “Zonder afbreuk te doen aan de rapporten weten de bondscoaches dankzij de sterk verbeterde informatie-uitwisseling tussen de bondscoach en de clubs al zeer goed welke spelers ze best kunnen selecteren”, aldus Mannaert.

De KBVB zal zich ook meer op data gaan focussen. Zo kunnen de talenten snel in kaart worden gebracht. De scouts zullen op die manier worden bijgestuurd. “De Futures en de scoutingswerking hebben zeker hun verdienste gehad, maar het topvoetbal is nu eenmaal geïntegreerd naar integratie en innovatie.”

Heb jij vertrouwen in de keuzes van Mannaert bij de KBVB?

Meest recent

Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

50
50
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

58
58
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

47
47
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

242
242
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

311
311
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

82
82
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

182
182
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

560
560
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

285
285
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

191
191
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

56
56
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

29
29
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

234
234
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

82
82
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

511
511
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

191
191
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

186
186
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

40
40
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

416
416
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

404
404
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

312
312
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

152
152
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

238
238
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

608
608
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

156
156

Meer sportnieuws