Harde hand Mannaert: selecties geschrapt, 20-tal (!) ontslagen

505 stemmen
Harde hand Mannaert: selecties geschrapt, 20-tal (!) ontslagen

Vincent Mannaert begint zijn stempel stevig te drukken bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. De Sports Director heeft genadeloos ingegrepen in de jeugdwerking van de nationale elftallen. Verschillende lichtingen werden geschrapt en zo’n twintigtal scouts ontslagen.

De Futures-werking en de U15-lichting werden per direct de vuilbak in gegooid. Volgend seizoen zal ook de U16 worden geschrapt. Mannaert wil met een nieuwe strategie de focus leggen op 'selectie in plaats van detectie', dat laat Het Nieuwsblad weten.

LEES OOK: Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Mannaert grijpt in

Mannaert laat zich aldus ook voelen in de jeugdwerking van de Belgische nationale ploeg. De voetbalbond zal de U15, U16 en Futures-werking schrappen, dat bleek de beste zet uit een strategische analyse. “Daaruit is gebleken dat we ondervertegenwoordigd zijn op eindtoernooien bij de jeugd. Nochtans hoort dat wel tot onze kerntaak. Daarom moet de focus bij ons op selectie in plaats van detectie”, legde Mannaert uit.

Pas vanaf de U17 zal er worden gewerkt met een nationale jeugdploeg. “Pas vanaf die leeftijd is er voor het eerst een eindtoernooi. Al wil dat niet zeggen dat we geen aandacht meer zullen besteden aan de jongere leeftijden. We zullen, in overleg met de clubs, nog steeds spelers in kaart blijven brengen, maar dat zal niet meer gepaard gaan met wedstrijden en stages in het buitenland.” Bij de meisjes blijven de U15-, U16- en Futures-werking wel bestaan.

Twintigtal ontslagen

Ook werden er zo’n twintig scouts ontslagen, de meeste waren freelance in dienst. “Zonder afbreuk te doen aan de rapporten weten de bondscoaches dankzij de sterk verbeterde informatie-uitwisseling tussen de bondscoach en de clubs al zeer goed welke spelers ze best kunnen selecteren”, aldus Mannaert.

De KBVB zal zich ook meer op data gaan focussen. Zo kunnen de talenten snel in kaart worden gebracht. De scouts zullen op die manier worden bijgestuurd. “De Futures en de scoutingswerking hebben zeker hun verdienste gehad, maar het topvoetbal is nu eenmaal geïntegreerd naar integratie en innovatie.”

Heb jij vertrouwen in de keuzes van Mannaert bij de KBVB?

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

33
33
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

18
18
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

60
60
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

329
329
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

49
49
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

159
159
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

197
197
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

152
152
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

453
453
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

113
113
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

107
107
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

53
53
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

152
152
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

304
304
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

119
119
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

57
57
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

245
245
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

73
73
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

161
161
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

437
437
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

286
286
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

545
545
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws