'Nieuwe ommekeer in trainerszoektocht Club Brugge'

door
'Nieuwe ommekeer in trainerszoektocht Club Brugge'

Na de nederlaag op de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs, lijkt de titeldroom voor Club Brugge alweer gaan vliegen. Voor Blauw-Zwart wacht dus enkel nog een rol als scherprechter in het titeldebat. Ondertussen heeft het bestuur zijn handen meer dan vol, niet in het minst met de zoektocht naar een nieuwe trainer.


De Bruggelingen waren jarenlang redelijk stabiel wat hun trainers betreft, maar daar is na het vertrek van Philippe Clement verandering in gekomen. Alfred Schreuder zwichtte na een half seizoen voor de lokroep vanuit Amsterdam. Carl Hoefkens betaalde na enkele maanden de tol voor de zwakke prestaties in eigen land. Scott Parker bleek een miscast van formaat. En Rik De Mil werd vooralsnog aangesteld als caretaker tot eind dit seizoen. Maar die laatste zadelt het Brugse bestuur nu wel met een dilemma op.

De Mil levert immers goed werk sinds hij het roer overnam. Het spelniveau is weer naar omhoog gegaan, de reacties vanuit de kleedkamer zijn positief, hij geeft voldoende kansen aan de jongeren en is niet te beroerd om spelers publiekelijk op de vingers te tikken indien nodig. "Had het bestuur Hoefkens meteen vervangen door De Mil, in plaats van eerst door Parker, dan was de kans dat Club alsnog de titel zou winnen groter geweest. Want De Mil heeft op korte tijd goed werk geleverd, door onder meer kansen te geven aan jonge gasten en een betere spirit in z'n groep te krijgen", stelt analist Marc Degryse bij Het Laatste Nieuws.

LASTIG VRAAGSTUK
Hoewel De Mil nog niet openlijk solliciteerde voor een vaste benoeming als hoofdcoach, spreekt zijn werk natuurlijk voor zich. Zondag na de wedstrijd tegen Genk vroeg Eleven Sports-commentator Frank Raes zich ook al af of hij volgend seizoen niet aan het roer zal blijven staan als T1. Aan het bestuur dus om deze lastige vraag te beantwoorden. Beslist men om De Mil te belonen voor zijn goede werk en iemand aan te stellen die geen aanpassingstijd zal nodig hebben? Of vreest men een nieuw Hoefkens-scenario en begint men opnieuw met een propere lei?

POLL: Club Brugge moet De Mil volgend seizoen een volwaardige kans als T1 geven ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club houdt smaakmaker, 2 nieuwe targets Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

9
9
Beerschot schiet in actie: ‘Gesprekken met opvolger Kuyt’

Dirk Kuyt zal hoogstwaarschijnlijk aan het einde van het seizoen afscheid nemen van Beerschot. De ...

37
37
Kompany heeft duidelijke boodschap voor Belgische coaches

Vincent Kompany boekte een eerste succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester werd ...

23
23
KAA Gent slaat toe: contract tot 2027

KAA Gent heeft niet getwijfeld bij de contractsituatie van Abdoul Ayinde. Het 19-jarige talent is ...

33
33
‘Slapende reus in België: “Zelfde potentieel als Liverpool”

Club Brugge is al een tijdje de alleenheerser in België, maar Union SG en KRC Genk kloppen op ...

100
100
‘Bestemming KDB: Michèle Lacroix gespot op huizenjacht’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne? De afgelopen weken werden verschillende opties naar voren ...

183
183
Knaltransfer? Mokio geeft interesse grootmacht toe

Jorthy Mokio kon in het verleden al naar FC Barcelona en na zijn topseizoen bij Ajax is de interesse ...

52
52
'Bizar: club verneemt deal met AA Gent via sociale media'

Bij AA Gent maken ze zich op voor het nieuwe seizoen. Voor de A-ploeg wordt het nog afwachten of ze ...

147
147
'Kogel door de kerk: datum intrede Alonso bij Real bekend'

Bij Real Madrid rommelde het de voorbije weken. De uitschakeling in de kwartfinales van de Champions ...

60
60
Goudhaantje stuurt aan op vertrek bij Westerlo

Westerlo maakt nog een waterkansje op een Europees ticket, maar dan moet het vrijdagavond wel winnen ...

70
70
Vanhaezebrouck onthult aanbiedingen Duivels en buitenland

Zien we Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen terug in een dugout? Na zijn vertrek bij AA Gent nam de ...

89
89
De Mil komt met onheilspellende boodschap voor Charleroi

Charleroi is goed op weg om de Europe Play-Off naar zich toe te trekken. Op drie speeldagen voor het ...

62
62
Coucke poseert in Parijs, fan reageert met scherpe oproep

Marc Coucke heeft een weekend met twee gezichten achter de rug. Zondag zag de grote baas van ...

472
472
'Napoli of MLS? Dit is de prioriteit van De Bruyne'

De toekomst van Kevin De Bruyne blijft voor heel wat beroering zorgen. Zolang de Rode Duivel nergens ...

94
94
'Atletico wil verbazen: pikante transfer bij Barça'

FC Barcelona kreeg deze week een mokerslag met de uitschakeling door Inter in de halve finale van de ...

93
93
Transferplan onthuld: deze verdediger moet RSCA redden

Anderlecht staat voor een defensieve heropbouw nu Jan Vertonghen stopt en Adryelson vertrekt. ...

270
270
Keert ex-Rode Duivel terug naar Jupiler Pro League?

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. Achter de schermen ...

126
126
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

97
97
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

252
252
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

726
726

Meer sportnieuws