KRC Genk of Club kampioen? Boeckx fileert titelstrijd

door
KRC Genk of Club kampioen? Boeckx fileert titelstrijd

Komend weekend barst de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal los. KRC Genk kan het titeldebat als winnaar van de reguliere competitie vanuit pole-positie aanvatten. Maar door de puntenhalvering blijft de voorsprong op de achtervolgers, met name op titelverdediger Club Brugge, beperkt.

Tijdens de eerste speeldag van de belangrijkste nacompetitie mag meteen vuurwerk verwacht worden, met Club Brugge-Anderlecht als de grote publiekstrekker. Daarnaast is het ook al uitkijken naar de derde speeldag. Dan staan de twee grote titelpretendenten KRC Genk en Club Brugge een eerste keertje tegenover mekaar.

Die wedstrijd zou wel eens richtinggevend kunnen worden voor de rest van de PO's. Genk en Club zijn immers met voorsprong de twee grootste titelfavorieten van het moment. Een mening die ook analist Frank Boeckx deelt. Al ziet de voormalige doelman wel een aantal elementen die in het voordeel van de Limburgers kunnen spelen.

Genk beter voetballend

Volgens Boeckx zijn er drie zaken waar Genk zich aan kan optrekken. "Ze hebben nu drie dingen die ze in het verleden misten. Een referentiematch, die tegen Union SG (2-1-zege). Ze hebben tijdens de wintermercato ook de kern bij mekaar gehouden, wat de voorbije jaren niet het geval was. En drie: ik vind ze de beste ploeg aan de bal als ze het spel moeten maken. Dat hebben ze meer dan Club. Die hebben hun beste resultaten gehaald als ze kunnen terugtrekken en counteren", klinkt het bij Play Sports.

Dat laatste zou Boeckx dan ook uitbuiten in de onderlinge duels tegen Club, dat op zijn beurt alweer een inhaalrace moet afwerken. "Als ik Genk zou zijn, zou ik tegen Club de bal aan hun laten en dan hebben ze het moeilijk. Maar in de andere matchen gaat Genk het meest comfortabel zijn als ze de bal krijgen van alle ploegen in de Champions' Play-Offs. Maar Club zit wel in de flow en heeft de kwaliteiten. Al denk ik niet dat ze hetzelfde parcours als vorig jaar kunnen rijden."

Stille leider Heynen

Ritchie De Laet voegt daar op zijn beurt aan toe dat Genk in het reguliere seizoen het beste trackrecord kon voorleggen tegenover de directe concurrenten. "Als je kijkt naar de statistieken, dan is Genk de ploeg die in de reguliere competitie het meeste punten heeft geraapt tegen de andere ploegen uit de top zes. Dat is iets waar ze echt vertrouwen uit kunnen halen", aldus De Laet, die ook de leiderscappaciteiten van Bryan Heynen onderstreept. "Hij is misschien niet de grootste roeper op het veld, maar ik denk wel dat hij iemand is die in de kleedkamer op de tafel durft te slaan als het niet goed is."

POLL: Wie is momenteel de grootste titelfavoriet?

Meest recent

'Bizar: club verneemt deal met AA Gent via sociale media'

Bij AA Gent maken ze zich op voor het nieuwe seizoen. Voor de A-ploeg wordt het nog afwachten of ze ...

11
11
'Kogel door de kerk: datum intrede Alonso bij Real bekend'

Bij Real Madrid rommelde het de voorbije weken. De uitschakeling in de kwartfinales van de Champions ...

15
15
Goudhaantje stuurt aan op vertrek bij Westerlo

Westerlo maakt nog een waterkansje op een Europees ticket, maar dan moet het vrijdagavond wel winnen ...

30
30
Vanhaezebrouck onthult aanbiedingen Duivels en buitenland

Zien we Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen terug in een dugout? Na zijn vertrek bij AA Gent nam de ...

48
48
De Mil komt met onheilspellende boodschap voor Charleroi

Charleroi is goed op weg om de Europe Play-Off naar zich toe te trekken. Op drie speeldagen voor het ...

34
34
Coucke poseert in Parijs, fan reageert met scherpe oproep

Marc Coucke heeft een weekend met twee gezichten achter de rug. Zondag zag de grote baas van ...

316
316
'Napoli of MLS? Dit is de prioriteit van De Bruyne'

De toekomst van Kevin De Bruyne blijft voor heel wat beroering zorgen. Zolang de Rode Duivel nergens ...

72
72
'Atletico wil verbazen: pikante transfer bij Barça'

FC Barcelona kreeg deze week een mokerslag met de uitschakeling door Inter in de halve finale van de ...

67
67
Transferplan onthuld: deze verdediger moet RSCA redden

Anderlecht staat voor een defensieve heropbouw nu Jan Vertonghen stopt en Adryelson vertrekt. ...

207
207
Keert ex-Rode Duivel terug naar Jupiler Pro League?

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. Achter de schermen ...

89
89
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

72
72
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

205
205
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

498
498
'Club wrijft zich in de handen: goudhaantje blijft'

Er lijkt Club Brugge een zeer drukke transferzomer te wachten te staan. Door de sterke prestaties in ...

801
801
'Peperdure transfer Barça: ideale aanvulling op Yamal'

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League na een sensationeel tweeluik tegen ...

203
203
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een ...

772
772
'Arsenal richt zicht na CL-uitschakeling op sterkhouder Club'

Arsenal FC sneuvelde woensdagavond in de halve finales van de Champions League. Om volgend seizoen ...

469
469
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham ...

102
102
Ballon d'Or 2025: nieuwe favoriet na halve finales UCL

De ontknoping van het seizoen nadert zijn climax in zowat alle grote competities. Zo zijn sinds deze ...

212
212
Cercle-coach haalt messcherp uit: "Dit pik ik niet!"

Komend weekend valt het doek over de Play-Downs. De twee directe degradanten zijn inmiddels bepaald, ...

363
363

Meer sportnieuws