Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato verder gaan versterken en zou daarbij nog op zoek zijn naar onder meer een tweede doelman en een doublure centraal achterin. Maar het moet ook opletten dat het zijn elftal bijeen weet te houden. Een aantal spelers lijken gegeerd te zijn.
Het hardst wordt er aan de mouw getrokken van Zeno Debast, want de 20-jarige verdediger heeft het voorbije anderhalf jaar hoge ogen weten te gooien. Er was in de zomer al heel wat interesse in de Rode Duivel en dat lijkt in januari niet anders te zullen worden.
Ook Dortmund denkt aan Debast
De voorbije weken werd Debast al opnieuw gelinkt aan Eintracht Frankfurt en Newcastle United, maar nu meldt ook een volgende topclub zich. Volgens Der Westen is de jonge verdediger immers ook een optie voor Borussia Dortmund, dat zijn defensie in januari absoluut wil versterken.
Met Hummels, Schlotterbeck en Süle heeft trainer Edin Terzic momenteel slechts drie centrale verdedigers ter beschikking en dat betekent dat de spoeling toch wat dun is voor een ploeg die in principe op drie fronten wil meestrijden. Een extra verdediger staat daarom hoog op de verlanglijst.
Anderlecht mikt hoog
Trevoh Chalobah (Chelsea) werd al genoemd, maar ook Debast zou nu dus een mogelijkheid zijn. Dan zal Dortmund wel in de buidel moeten tasten, want Anderlecht zal normaliter geen vrede nemen met een transfersom onder de 15 miljoen euro.
De Duitsers hebben wel het voordeel dat ze een goede verhouding hebben met het Anderlecht-bestuur. De twee clubs deden in januari immers nog onderlinge zaakjes. Toen maakte Julian Duranville nog voor een dikke 8 miljoen euro de overstap naar Dortmund.