'Opvolger Luis Enrique staat al klaar'

door
'Opvolger Luis Enrique staat al klaar'

Het WK in Qatar is voor Spanje op een grote ontgoocheling uitgedraaid. La Roja ging er al in de achtste finales uit, nadat het verloor op strafschoppen van Marokko. Bondscoach Luis Enrique lijkt te moeten vrezen voor zijn job.


In Spanje denken ze al luidop na over de opvolger van de geboren Asturiaan. Marca denkt dat als de wegen van de Spaanse voetbalbond en Luis Enrique scheiden, Luis de la Fuente (61) wel eens een geschikte kandidaat zou kunnen zijn om de nieuwe bondscoach te worden. De la Fuente is momenteel aan de slag bij de U21 van Spanje en zat vroeger ook op de bank bij Athletic Bilbao en Deportivo Alavés.

Enkele zaken spreken in het voordeel van De la Fuente. Zo omschrijft de genoemde krant hem als een "man van het huis" die al de nodige successen behaalde. Hij maakte zowel de Spaanse U19 als de U21 Europees kampioen en pakte zilver met Spanje op de Olympische Spelen in Tokio. Tijdens die exploten werkte hij samen met zowat het merendeel van de huidige namen in de selectie, een niet onbelangrijk detail. De la Fuente wordt ook gezien als een goede overgangskandidaat nu het clubvoetbal nog halverwege het seizoen is.

ROBERTO MARTINEZ
Ook Roberto Martinez werd al genoemd als de volgende bondscoach van Spanje. Volgens onder meer Onda Cero zou hij zelfs de topkandidaat zijn. Bij Marca klinkt het iets gematigder en denkt men dat zijn kandidatuur binnen de Spaanse bond minder steun geniet. De nieuwe T1 zal hoe dan ook wat oplapwerk moeten verrichten, want de vroegtijdige WK-exit zal er ongetwijfeld stevig ingehakt hebben bij de Spanjaarden.

POLL: Wie wordt de nieuwe Spaanse bondscoach?

Meest recent

‘Bestemming KDB: Michèle Lacroix gespot op huizenjacht’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne? De afgelopen weken werden verschillende opties naar voren ...

5
5
Knaltransfer? Mokio geeft interesse grootmacht toe

Jorthy Mokio kon in het verleden al naar FC Barcelona en na zijn topseizoen bij Ajax is de interesse ...

11
11
'Bizar: club verneemt deal met AA Gent via sociale media'

Bij AA Gent maken ze zich op voor het nieuwe seizoen. Voor de A-ploeg wordt het nog afwachten of ze ...

50
50
'Kogel door de kerk: datum intrede Alonso bij Real bekend'

Bij Real Madrid rommelde het de voorbije weken. De uitschakeling in de kwartfinales van de Champions ...

32
32
Goudhaantje stuurt aan op vertrek bij Westerlo

Westerlo maakt nog een waterkansje op een Europees ticket, maar dan moet het vrijdagavond wel winnen ...

40
40
Vanhaezebrouck onthult aanbiedingen Duivels en buitenland

Zien we Hein Vanhaezebrouck volgend seizoen terug in een dugout? Na zijn vertrek bij AA Gent nam de ...

64
64
De Mil komt met onheilspellende boodschap voor Charleroi

Charleroi is goed op weg om de Europe Play-Off naar zich toe te trekken. Op drie speeldagen voor het ...

41
41
Coucke poseert in Parijs, fan reageert met scherpe oproep

Marc Coucke heeft een weekend met twee gezichten achter de rug. Zondag zag de grote baas van ...

365
365
'Napoli of MLS? Dit is de prioriteit van De Bruyne'

De toekomst van Kevin De Bruyne blijft voor heel wat beroering zorgen. Zolang de Rode Duivel nergens ...

82
82
'Atletico wil verbazen: pikante transfer bij Barça'

FC Barcelona kreeg deze week een mokerslag met de uitschakeling door Inter in de halve finale van de ...

75
75
Transferplan onthuld: deze verdediger moet RSCA redden

Anderlecht staat voor een defensieve heropbouw nu Jan Vertonghen stopt en Adryelson vertrekt. ...

226
226
Keert ex-Rode Duivel terug naar Jupiler Pro League?

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden. Achter de schermen ...

101
101
Standard verrast: dit ‘vergeten’ talent blijft tot 2028

Bij Standard blijft er heel wat onzekerheid heersen naar volgend seizoen toe. Het blijft wachten op ...

78
78
Kuyt doet boekje open: schrijnende situatie Beerschot

Zaterdag krijgt Beerschot het bezoek van Cercle Brugge. Met die wedstrijd zet het een punt achter ...

227
227
'AA Gent verrast: doelpuntenmachine moet vertrekken'

Bij AA Gent bleek de voorbije weken en maanden dat er nog veel werk aan de winkel is. De prestaties ...

572
572
'Club wrijft zich in de handen: goudhaantje blijft'

Er lijkt Club Brugge een zeer drukke transferzomer te wachten te staan. Door de sterke prestaties in ...

854
854
'Peperdure transfer Barça: ideale aanvulling op Yamal'

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League na een sensationeel tweeluik tegen ...

216
216
Tóch vertrek bij Genk? Vader Karetsas doet boekje open

KRC Genk lijkt dan toch naast de landstitel te grijpen, maar legde in de voorbije maanden wel een ...

818
818
'Arsenal richt zicht na CL-uitschakeling op sterkhouder Club'

Arsenal FC sneuvelde woensdagavond in de halve finales van de Champions League. Om volgend seizoen ...

484
484
Engelse finale in Europa League, Chelsea treft Real Betis

De Europa League krijgt dit seizoen een volledige Engelse finale. Manchester United en Tottenham ...

105
105

Meer sportnieuws