'Martinez op weg naar nieuwe job bij topland'

door
'Martinez op weg naar nieuwe job bij topland'

Roberto Martinez maakte meteen na de uitschakeling van België op het WK in Qatar zijn vertrek bekend bij de Rode Duivels. De Spanjaard was al sinds 2016 aan de slag als bondscoach en leidde België onder meer naar een derde plek op het WK 2018. En mede door die prestaties zou hij snel weer aan de slag kunnen gaan.


De passage van Martinez kon binnen zowat alle geledingen van de bond op heel wat appreciatie rekenen. De Spanjaard werd vooral geprezen voor zijn prima 'people managment' en de manier waarop hij de Belgische bond heeft geprofessionaliseerd. Als technisch directeur werd hij dan ook op handen gedragen. Desondanks waren de kritische geluiden nooit ver weg als het over zijn capaciteiten als als trainer ging.

Zo slaagde Martinez er niet in om een uiterst getalenteerde selectie naar een hoofdprijs te leiden. Ook bleef hij te lang vasthouden aan zijn persoonlijke spelvisie en aan de spelers die hem vooral in het verleden successen hadden bezorgd. Tijdens het voorbije WK liet hij tactisch ook een slechte indruk achter. Desondanks wordt de voormalig trainer van Everton en Wigan al jaren aan grote clubs gelinkt en nu wordt hij opnieuw genoemd voor een fraaie uitdaging.

TERUG NAAR THUISLAND
Martinez zou immers in zijn geboorteland aan de slag gaan. Na de verrassende WK-uitschakeling van Spanje is de kans immers reëel dat Luis Enrique opstapt als bondscoach of zelfs zijn ontslag krijgt. Spaanse media, waaronder Onda Cero, schuiven Martinez nu als topfavoriet naar voor om die plaats in te nemen. Het beloven dus nog spannende weken te worden voor hem.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Vond u Martinez een goede coach bij de duivels?

Meest recent

Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

1
1
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

11
11
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

6
6
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

225
225
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

138
138
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

158
158
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

51
51
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

196
196
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

103
103
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

15
15
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

270
270
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

107
107
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

92
92
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

228
228
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

133
133
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

166
166
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

407
407
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

326
326
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

313
313
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

344
344
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

570
570
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

92
92
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

163
163
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

418
418
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

86
86

Meer sportnieuws