'Martinez op weg naar nieuwe job bij topland'

door
'Martinez op weg naar nieuwe job bij topland'

Roberto Martinez maakte meteen na de uitschakeling van België op het WK in Qatar zijn vertrek bekend bij de Rode Duivels. De Spanjaard was al sinds 2016 aan de slag als bondscoach en leidde België onder meer naar een derde plek op het WK 2018. En mede door die prestaties zou hij snel weer aan de slag kunnen gaan.


De passage van Martinez kon binnen zowat alle geledingen van de bond op heel wat appreciatie rekenen. De Spanjaard werd vooral geprezen voor zijn prima 'people managment' en de manier waarop hij de Belgische bond heeft geprofessionaliseerd. Als technisch directeur werd hij dan ook op handen gedragen. Desondanks waren de kritische geluiden nooit ver weg als het over zijn capaciteiten als als trainer ging.

Zo slaagde Martinez er niet in om een uiterst getalenteerde selectie naar een hoofdprijs te leiden. Ook bleef hij te lang vasthouden aan zijn persoonlijke spelvisie en aan de spelers die hem vooral in het verleden successen hadden bezorgd. Tijdens het voorbije WK liet hij tactisch ook een slechte indruk achter. Desondanks wordt de voormalig trainer van Everton en Wigan al jaren aan grote clubs gelinkt en nu wordt hij opnieuw genoemd voor een fraaie uitdaging.

TERUG NAAR THUISLAND
Martinez zou immers in zijn geboorteland aan de slag gaan. Na de verrassende WK-uitschakeling van Spanje is de kans immers reëel dat Luis Enrique opstapt als bondscoach of zelfs zijn ontslag krijgt. Spaanse media, waaronder Onda Cero, schuiven Martinez nu als topfavoriet naar voor om die plaats in te nemen. Het beloven dus nog spannende weken te worden voor hem.

LEES OOK: Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Vond u Martinez een goede coach bij de duivels?

Meest recent

'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

7
7
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

47
47
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

26
26
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

141
141
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

381
381
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

328
328
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

36
36
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

316
316
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

114
114
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

49
49
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

102
102
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

86
86
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

332
332
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

226
226
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

233
233
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

201
201
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

123
123
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

297
297
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

331
331
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

931
931
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

63
63
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

398
398
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

81
81
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1439
1439

Meer sportnieuws