'Martinez op weg naar nieuwe job bij topland'

2598 stemmen
'Martinez op weg naar nieuwe job bij topland'

Roberto Martinez maakte meteen na de uitschakeling van België op het WK in Qatar zijn vertrek bekend bij de Rode Duivels. De Spanjaard was al sinds 2016 aan de slag als bondscoach en leidde België onder meer naar een derde plek op het WK 2018. En mede door die prestaties zou hij snel weer aan de slag kunnen gaan.


De passage van Martinez kon binnen zowat alle geledingen van de bond op heel wat appreciatie rekenen. De Spanjaard werd vooral geprezen voor zijn prima 'people managment' en de manier waarop hij de Belgische bond heeft geprofessionaliseerd. Als technisch directeur werd hij dan ook op handen gedragen. Desondanks waren de kritische geluiden nooit ver weg als het over zijn capaciteiten als als trainer ging.

Zo slaagde Martinez er niet in om een uiterst getalenteerde selectie naar een hoofdprijs te leiden. Ook bleef hij te lang vasthouden aan zijn persoonlijke spelvisie en aan de spelers die hem vooral in het verleden successen hadden bezorgd. Tijdens het voorbije WK liet hij tactisch ook een slechte indruk achter. Desondanks wordt de voormalig trainer van Everton en Wigan al jaren aan grote clubs gelinkt en nu wordt hij opnieuw genoemd voor een fraaie uitdaging.

TERUG NAAR THUISLAND
Martinez zou immers in zijn geboorteland aan de slag gaan. Na de verrassende WK-uitschakeling van Spanje is de kans immers reëel dat Luis Enrique opstapt als bondscoach of zelfs zijn ontslag krijgt. Spaanse media, waaronder Onda Cero, schuiven Martinez nu als topfavoriet naar voor om die plaats in te nemen. Het beloven dus nog spannende weken te worden voor hem.

LEES OOK: Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Vond u Martinez een goede coach bij de duivels?

Meest recent

'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

19
19
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

101
101
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

203
203
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

49
49
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

76
76
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

36
36
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

39
39
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

407
407
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

107
107
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

145
145
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

161
161
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

850
850
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

80
80
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

223
223
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

114
114
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

75
75
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

339
339
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

93
93
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

247
247
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

339
339
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

106
106
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

196
196
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

46
46

Meer sportnieuws