'Vertonghen dwingt Anderlecht tot aanzienlijke inspanning'

door
'Vertonghen dwingt Anderlecht tot aanzienlijke inspanning'

Hoewel hij inmiddels 36 lentes op de teller heeft staan, blijft Jan Vertonghen een vaste basiskracht bij de Rode Duivels. En ook bij RSC Anderlecht is zijn positie in de basiself onomstreden. Maar binnen enkele maanden zal hij wel over het vervolg van zijn carrière moeten beslissen.

Nadat hij een deel van zijn jeugdopleiding bij Beerschot afwerkte, verhuisde Vertonghen als jonge snaak naar Ajax. En na een geslaagde uitleenbeurt aan RKC Waalwijk, brak de verdediger ook helemaal door bij de Nederlandse recordkampioen. Uiteindelijk zou hij Amsterdam verlaten met meer dan 150 wedstrijden op de teller en enkele mooie prijzen op zijn palmares.

Vervolgens maakte Vertonghen indruk op de Engelse velden. Hoewel zijn prijzenkast er behoorlijk leeg bleef, groeide hij in loondienst van Tottenham Hotspur uit tot één van de beste verdedigers in de Premier League. Maar bij gebrek aan een contractverlenging, koos de international in 2020 voor een nieuw avontuur bij het Portugese SL Benfica.

Aflopend contract

Ook daar was hij doorgaans een basiskracht, tot de komst van Roger Schmidt. De Duitse trainer maakte duidelijk dat hij niet langer op de Belg rekende en dus zag Anderlecht zijn kans schoon om toe te slaan. Ook daar drukte hij stevig zijn stempel. Vertonghen is ondertussen zelfs aanvoerder bij Paars-Wit en geldt als één van de betere verdedigers op de Belgische velden.

Inmiddels is hij echter alweer 36 jaar en zijn contract bij RSCA loopt na het seizoen af. Een toekomstbeslissing is desondanks niet voor meteen. "In maart of april zal ik beslissen over mijn toekomst, dat is nu nog niet aan de orde", liet hij afgelopen weekend nog verstaan. Maar om hem aan boord te houden zal RSCA volgens Het Nieuwsblad wel een flinke inspanning moeten leveren.

Pittig salaris

Vertonghen hoort logischerwijs bij de topverdieners in het Lotto Park. En hij zal wellicht niet bijtekenen aan fel verminderde voorwaarden. Anderlecht zal hem dus een pittige salaris moeten aanbieden om zijn contract te verlengen, terwijl de kans op een doorverkoopsom zo goed als onbestaande is. Met al zijn ervaring lijkt de verdediger die inspanning echter waard.

En indien Paars-Wit goed blijft presteren krijgt het nog een belangrijke troef in handen. Een laatste Europese campagne zou Vertonghen immers kunnen overtuigen om er nog minstens een jaartje bij te doen. Maar dan moet hij natuurlijk wel gespaard blijven van (zware) blessures.

POLL: Anderlecht moet nu al proberen zijn contract open te breken ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, toptransfer Bertaccini'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

60
60
Ulderink al weg bij Antwerp? ‘Dat beslist over toekomst’

Andries Ulderink werd aangesteld als de opvolger van de ontslagen Jonas De Roeck. De Nederlander was ...

46
46
Wouter Vandenhaute slaat snoeihard terug: “Klopt niet!”

Wouter Vandenhaute krijgt vaak de wind van voren bij RSC Anderlecht. De club kwam nu weer met een ...

49
49
'Pijnlijke exit Witsel: spectaculaire terugkeer stap dichter'

Axel Witsel miste vorig seizoen amper een minuut bij Atlético Madrid, maar dit seizoen duwde ...

83
83
'Dochter in grote paniek' Ex-Lierse speler doet horrorverhaal

Sportief gaat het de laatste tijd de slechte kant uit met Willem II. Vorige week werd onze ...

22
22
Hasi maakt Club Brugge-fans compleet met de grond gelijk

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale met 2-1 van Club Brugge, maar na afloop ging het vooral over ...

308
308
Guardiola bespreekt transferopties Kevin De Bruyne

Kevin De Bruyne zal Manchester City aan het einde van het seizoen na tien jaar verlaten. De Rode ...

44
44
Georges-Louis Bouchez genadeloos voor Karim Belhocine

Karim Belhocine werd bij Francs Borains aangesteld met één doel: de club in de ...

45
45
'Transferbom bij Club Brugge: revelatie wil vertrekken'

Club Brugge stevent af op een drukke transferzomer, waarin tal van sterkhouders de kassa stevig ...

317
317
Straffe primeur bij Anderlecht? Hasi hakt knopen door

Hoewel het niks meer te winnen of te verliezen heeft wil RSC Anderlecht het seizoen liefst nog in ...

286
286
'Recordzomer bij Club Brugge: minstens 150 miljoen?'

Ongeacht een eventuele landstitel heeft Club Brugge alweer een boerenjaar achter de rug. Dat heeft ...

191
191
Boskamp stomverbaasd door JPL-topclub: "Compleet raadsel"

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop, de titelstrijd nadert dus zijn ...

174
174
'Union zet zinnen op pikante transfer bij Club Brugge'

Union SG en Club Brugge zijn momenteel in een verwoede strijd om de landstitel verwikkeld. En ...

616
616
'Transferschok Donnarumma: titanenstrijd barst los'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor de finale van de Champions League en daar speelde ...

187
187
Gheysens in vieze papieren: verkoop Antwerp tóch op tafel?

Antwerp FC wil dit weekend op het veld van AA Gent een grote stap richting de vijfde plaats zetten. ...

325
325
Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

Enkele dagen na de verloren bekerfinale tegen Club Brugge, heeft Anderlecht-voorzitter Wouter ...

572
572
'Exodus Club Brugge: tot zeven (!) sterkhouders naar uitgang'

Club Brugge heeft dit seizoen nog drie wedstrijden te gaan waarin het zich wil verzekeren van de ...

522
522
Fink fileert Club Brugge: "Daarmee zijn ze top in Europa"

Mathematisch kan het nog, maar op dit moment is de landstitel bijzonder onwaarschijnlijk voor KRC ...

654
654
Vandenhaute geeft zijn waarheid over breuk met Kompany

Wouter Vandenhaute blijft nadrukkelijk geviseerd worden door een deel van de achterban bij RSC ...

396
396
'Arsenal mikt hoog: Serie A-uitblinker van 100 miljoen'

Arsenal FC heeft een meer dan behoorlijk seizoen achter de rug, maar zal uiteindelijk toch weer met ...

103
103

Meer sportnieuws