Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

1119 stemmen
Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

Enkele dagen na de verloren bekerfinale tegen Club Brugge, heeft Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute van zich laten horen. In een reeks interviews aan diverse media sprak hij uitgebreid over verschillende hete hangijzers omtrent de club. Ook over de sportieve toekomst op korte termijn.

Niet toevallig vrijdag, de dag dat Vandenhaute zijn persrondje deed, maakte Anderlecht grote wijzigingen binnen het organigram bekend. Zo werd de sportieve leiding voor de zoveelste keer hertekend. Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat Tim Borguet de sportieve touwtjes in handen krijgt.

Borguet, de voorbije maanden aan de slag als hoofd van de jeugdopleiding, krijgt de kans als CEO Sports. Hij zal daarbij aan het hoofd staan van een triumviraat met sportief directeur Olivier Renard en technisch directeur Thibault Dochy. Zij zullen samen het sportieve beleid van de komende jaren moeten uittekenen.

LEES OOK: Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Lofzang voor Hasi

Eén van de dossiers die vrijwel meteen op hun bureau zal komen, is dat van Besnik Hasi. De coach werd vlak voor de Play-Offs terug aan boord gehaald om resultaat te boeken op korte termijn. Hij tekende toen slechts tot eind dit seizoen. RSCA heeft een optie tot verlenging, maar tot dusver werd daar geen beroep op gedaan.

Vandenhaute legt die beslissing in handen van Borguet en Renard. Maar de preses lijkt een verlengd verblijf van Hasi wel te zien zitten. "Ik vind dat Besnik fantastisch werk levert. Op zijn 53ste is hij de beste versie van zichzelf. We zijn vrij relax om daarover een beslissing te nemen, maar ik kan verzekeren dat die nog niet genomen is", klinkt het bij La Dernière Heure.

Dromen van Lukaku

Zodra de knoop rond Hasi is doorgehakt, mag de vernieuwde sportieve leiding zich gaan buigen over de transferplannen. En één naam die daarin blijft terugkeren, is Romelu Lukaku. De Rode Duivel maakt er geen geheim van dat hij op een dag zal terugkeren naar Anderlecht. Naar verluidt mikt hij op de zomer van 2026. "We zullen zien wat er gebeurt. Het is in de eerste plaats aan Tim en Olivier om dat te bekijken. Ik denk nu ook niet dat we meteen moeten beginnen dagdromen over een terugkeer van Romelu, hij ligt nog steeds onder contract bij Napoli. Het zal dus zeker niet voor volgend seizoen zijn. Voor de toekomst zien we wel", aldus Vandenhaute bij Sporza.

Hasi blijft volgend seizoen trainer bij Anderlecht ...

Meest recent

Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

11
11
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

80
80
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

74
74
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

154
154
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

115
115
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

65
65
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

176
176
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

57
57
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

123
123
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

53
53
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

126
126
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

219
219
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

525
525
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

234
234
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

863
863
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

64
64
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

517
517
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1161
1161
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

112
112
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

271
271
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

204
204
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

369
369
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

96
96
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

54
54
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

50
50

Meer sportnieuws