Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

door
Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

Enkele dagen na de verloren bekerfinale tegen Club Brugge, heeft Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute van zich laten horen. In een reeks interviews aan diverse media sprak hij uitgebreid over verschillende hete hangijzers omtrent de club. Ook over de sportieve toekomst op korte termijn.

Niet toevallig vrijdag, de dag dat Vandenhaute zijn persrondje deed, maakte Anderlecht grote wijzigingen binnen het organigram bekend. Zo werd de sportieve leiding voor de zoveelste keer hertekend. Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat Tim Borguet de sportieve touwtjes in handen krijgt.

Borguet, de voorbije maanden aan de slag als hoofd van de jeugdopleiding, krijgt de kans als CEO Sports. Hij zal daarbij aan het hoofd staan van een triumviraat met sportief directeur Olivier Renard en technisch directeur Thibault Dochy. Zij zullen samen het sportieve beleid van de komende jaren moeten uittekenen.

LEES OOK: Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Lofzang voor Hasi

Eén van de dossiers die vrijwel meteen op hun bureau zal komen, is dat van Besnik Hasi. De coach werd vlak voor de Play-Offs terug aan boord gehaald om resultaat te boeken op korte termijn. Hij tekende toen slechts tot eind dit seizoen. RSCA heeft een optie tot verlenging, maar tot dusver werd daar geen beroep op gedaan.

Vandenhaute legt die beslissing in handen van Borguet en Renard. Maar de preses lijkt een verlengd verblijf van Hasi wel te zien zitten. "Ik vind dat Besnik fantastisch werk levert. Op zijn 53ste is hij de beste versie van zichzelf. We zijn vrij relax om daarover een beslissing te nemen, maar ik kan verzekeren dat die nog niet genomen is", klinkt het bij La Dernière Heure.

Dromen van Lukaku

Zodra de knoop rond Hasi is doorgehakt, mag de vernieuwde sportieve leiding zich gaan buigen over de transferplannen. En één naam die daarin blijft terugkeren, is Romelu Lukaku. De Rode Duivel maakt er geen geheim van dat hij op een dag zal terugkeren naar Anderlecht. Naar verluidt mikt hij op de zomer van 2026. "We zullen zien wat er gebeurt. Het is in de eerste plaats aan Tim en Olivier om dat te bekijken. Ik denk nu ook niet dat we meteen moeten beginnen dagdromen over een terugkeer van Romelu, hij ligt nog steeds onder contract bij Napoli. Het zal dus zeker niet voor volgend seizoen zijn. Voor de toekomst zien we wel", aldus Vandenhaute bij Sporza.

Hasi blijft volgend seizoen trainer bij Anderlecht ...

Meest recent

Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

31
31
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

26
26
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

281
281
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

314
314
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

278
278
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

462
462
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

352
352
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

282
282
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

155
155
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

431
431
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

592
592
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

122
122
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

453
453
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

383
383
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

557
557
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

210
210
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

143
143
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

526
526
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

95
95
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

281
281
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

584
584
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

897
897
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

1170
1170
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

378
378
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

52
52

Meer sportnieuws