Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

door
Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

Enkele dagen na de verloren bekerfinale tegen Club Brugge, heeft Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute van zich laten horen. In een reeks interviews aan diverse media sprak hij uitgebreid over verschillende hete hangijzers omtrent de club. Ook over de sportieve toekomst op korte termijn.

Niet toevallig vrijdag, de dag dat Vandenhaute zijn persrondje deed, maakte Anderlecht grote wijzigingen binnen het organigram bekend. Zo werd de sportieve leiding voor de zoveelste keer hertekend. Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat Tim Borguet de sportieve touwtjes in handen krijgt.

Borguet, de voorbije maanden aan de slag als hoofd van de jeugdopleiding, krijgt de kans als CEO Sports. Hij zal daarbij aan het hoofd staan van een triumviraat met sportief directeur Olivier Renard en technisch directeur Thibault Dochy. Zij zullen samen het sportieve beleid van de komende jaren moeten uittekenen.

LEES OOK: Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

Lofzang voor Hasi

Eén van de dossiers die vrijwel meteen op hun bureau zal komen, is dat van Besnik Hasi. De coach werd vlak voor de Play-Offs terug aan boord gehaald om resultaat te boeken op korte termijn. Hij tekende toen slechts tot eind dit seizoen. RSCA heeft een optie tot verlenging, maar tot dusver werd daar geen beroep op gedaan.

Vandenhaute legt die beslissing in handen van Borguet en Renard. Maar de preses lijkt een verlengd verblijf van Hasi wel te zien zitten. "Ik vind dat Besnik fantastisch werk levert. Op zijn 53ste is hij de beste versie van zichzelf. We zijn vrij relax om daarover een beslissing te nemen, maar ik kan verzekeren dat die nog niet genomen is", klinkt het bij La Dernière Heure.

Dromen van Lukaku

Zodra de knoop rond Hasi is doorgehakt, mag de vernieuwde sportieve leiding zich gaan buigen over de transferplannen. En één naam die daarin blijft terugkeren, is Romelu Lukaku. De Rode Duivel maakt er geen geheim van dat hij op een dag zal terugkeren naar Anderlecht. Naar verluidt mikt hij op de zomer van 2026. "We zullen zien wat er gebeurt. Het is in de eerste plaats aan Tim en Olivier om dat te bekijken. Ik denk nu ook niet dat we meteen moeten beginnen dagdromen over een terugkeer van Romelu, hij ligt nog steeds onder contract bij Napoli. Het zal dus zeker niet voor volgend seizoen zijn. Voor de toekomst zien we wel", aldus Vandenhaute bij Sporza.

Hasi blijft volgend seizoen trainer bij Anderlecht ...

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

36
36
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

38
38
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

26
26
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

22
22
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

126
126
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

44
44
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

113
113
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

177
177
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

342
342
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

115
115
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

171
171
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

117
117
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

589
589
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

588
588
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

387
387
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

181
181
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

215
215
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

242
242
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

479
479
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

625
625
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

131
131
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

77
77

Meer sportnieuws