Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

door
Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

Enkele dagen na de verloren bekerfinale tegen Club Brugge, heeft Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute van zich laten horen. In een reeks interviews aan diverse media sprak hij uitgebreid over verschillende hete hangijzers omtrent de club. Ook over de sportieve toekomst op korte termijn.

Niet toevallig vrijdag, de dag dat Vandenhaute zijn persrondje deed, maakte Anderlecht grote wijzigingen binnen het organigram bekend. Zo werd de sportieve leiding voor de zoveelste keer hertekend. Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat Tim Borguet de sportieve touwtjes in handen krijgt.

Borguet, de voorbije maanden aan de slag als hoofd van de jeugdopleiding, krijgt de kans als CEO Sports. Hij zal daarbij aan het hoofd staan van een triumviraat met sportief directeur Olivier Renard en technisch directeur Thibault Dochy. Zij zullen samen het sportieve beleid van de komende jaren moeten uittekenen.

LEES OOK: Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

Lofzang voor Hasi

Eén van de dossiers die vrijwel meteen op hun bureau zal komen, is dat van Besnik Hasi. De coach werd vlak voor de Play-Offs terug aan boord gehaald om resultaat te boeken op korte termijn. Hij tekende toen slechts tot eind dit seizoen. RSCA heeft een optie tot verlenging, maar tot dusver werd daar geen beroep op gedaan.

Vandenhaute legt die beslissing in handen van Borguet en Renard. Maar de preses lijkt een verlengd verblijf van Hasi wel te zien zitten. "Ik vind dat Besnik fantastisch werk levert. Op zijn 53ste is hij de beste versie van zichzelf. We zijn vrij relax om daarover een beslissing te nemen, maar ik kan verzekeren dat die nog niet genomen is", klinkt het bij La Dernière Heure.

Dromen van Lukaku

Zodra de knoop rond Hasi is doorgehakt, mag de vernieuwde sportieve leiding zich gaan buigen over de transferplannen. En één naam die daarin blijft terugkeren, is Romelu Lukaku. De Rode Duivel maakt er geen geheim van dat hij op een dag zal terugkeren naar Anderlecht. Naar verluidt mikt hij op de zomer van 2026. "We zullen zien wat er gebeurt. Het is in de eerste plaats aan Tim en Olivier om dat te bekijken. Ik denk nu ook niet dat we meteen moeten beginnen dagdromen over een terugkeer van Romelu, hij ligt nog steeds onder contract bij Napoli. Het zal dus zeker niet voor volgend seizoen zijn. Voor de toekomst zien we wel", aldus Vandenhaute bij Sporza.

Hasi blijft volgend seizoen trainer bij Anderlecht ...

Meest recent

Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

20
20
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

101
101
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

100
100
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

63
63
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

17
17
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

273
273
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

57
57
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

177
177
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

76
76
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

65
65
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

59
59
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

97
97
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

81
81
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

154
154
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

149
149
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

85
85
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

255
255
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

73
73
'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

88
88
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

548
548
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

182
182
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

106
106
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

552
552
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

778
778
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

98
98

Meer sportnieuws