Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

1119
Lukaku in, Hasi out? Vandenhaute gooit kaarten op tafel

Enkele dagen na de verloren bekerfinale tegen Club Brugge, heeft Anderlecht-voorzitter Wouter Vandenhaute van zich laten horen. In een reeks interviews aan diverse media sprak hij uitgebreid over verschillende hete hangijzers omtrent de club. Ook over de sportieve toekomst op korte termijn.

Niet toevallig vrijdag, de dag dat Vandenhaute zijn persrondje deed, maakte Anderlecht grote wijzigingen binnen het organigram bekend. Zo werd de sportieve leiding voor de zoveelste keer hertekend. Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat Tim Borguet de sportieve touwtjes in handen krijgt.

Borguet, de voorbije maanden aan de slag als hoofd van de jeugdopleiding, krijgt de kans als CEO Sports. Hij zal daarbij aan het hoofd staan van een triumviraat met sportief directeur Olivier Renard en technisch directeur Thibault Dochy. Zij zullen samen het sportieve beleid van de komende jaren moeten uittekenen.

LEES OOK: Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Lofzang voor Hasi

Eén van de dossiers die vrijwel meteen op hun bureau zal komen, is dat van Besnik Hasi. De coach werd vlak voor de Play-Offs terug aan boord gehaald om resultaat te boeken op korte termijn. Hij tekende toen slechts tot eind dit seizoen. RSCA heeft een optie tot verlenging, maar tot dusver werd daar geen beroep op gedaan.

Vandenhaute legt die beslissing in handen van Borguet en Renard. Maar de preses lijkt een verlengd verblijf van Hasi wel te zien zitten. "Ik vind dat Besnik fantastisch werk levert. Op zijn 53ste is hij de beste versie van zichzelf. We zijn vrij relax om daarover een beslissing te nemen, maar ik kan verzekeren dat die nog niet genomen is", klinkt het bij La Dernière Heure.

Dromen van Lukaku

Zodra de knoop rond Hasi is doorgehakt, mag de vernieuwde sportieve leiding zich gaan buigen over de transferplannen. En één naam die daarin blijft terugkeren, is Romelu Lukaku. De Rode Duivel maakt er geen geheim van dat hij op een dag zal terugkeren naar Anderlecht. Naar verluidt mikt hij op de zomer van 2026. "We zullen zien wat er gebeurt. Het is in de eerste plaats aan Tim en Olivier om dat te bekijken. Ik denk nu ook niet dat we meteen moeten beginnen dagdromen over een terugkeer van Romelu, hij ligt nog steeds onder contract bij Napoli. Het zal dus zeker niet voor volgend seizoen zijn. Voor de toekomst zien we wel", aldus Vandenhaute bij Sporza.

Hasi blijft volgend seizoen trainer bij Anderlecht ...

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

15
15
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

14
14
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

33
33
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

61
61
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

190
190
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

60
60
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

55
55
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

141
141
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

37
37
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

148
148
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

692
692
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

53
53
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

65
65
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

66
66
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

346
346
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

157
157
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

96
96
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

183
183
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

230
230
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

120
120
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

225
225
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

139
139

Meer sportnieuws