Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute neemt gas terug

568 stemmen
Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute neemt gas terug

Daags na de verloren bekerfinale, heeft RSC Anderlecht drastisch ingegrepen. De Brusselaars besloten andermaal om de bestuurskamer te herinrichten. Zo wordt Tim Borguet de nieuwe CEO Sports. Voorzitter Wouter Vandenhaute neemt dan weer wat gas terug en gaat meer in de schaduw werken.

De Belgische recordkampioen zal ook dit seizoen met lege handen afsluiten en wacht nu al sinds 2017 op een nieuwe prijs. Nochtans werd intern zowat alles geprobeerd om de club weer te doen aanknopen met de successen van weleer. Zo ontstond de voorbije jaren een ongeziene stoelendans met trainers, CEO's, sportief directeuren, ... .

Ook in het huidige seizoen werden weer naar hartelust positiewissels doorgevoerd. Zo wisselde Paars-Wit al twee keer van hoofdtrainer. CEO Sports Jesper Fredberg werd in het najaar na nog twee jaren aan de kant geschoven, met Olivier Renard werd een nieuwe sportief directeur aangetrokken. Maar al deze veranderingen leverden dus weinig tot niets op.

LEES OOK: Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Borguet nieuwe sterk man

Enkele dagen na de verloren bekerfinale besluit Anderlecht dan ook op wééral in te grijpen. Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat Tim Borguet de sportieve touwtjes in handen krijgt. De 36-jarige is al enkel jaren actief bij RSCA. Hij leverde goed werk als commercieel verantwoordelijke, vervolgens werd hij gepromoveerd tot hoofd van de jeugdopleiding.

Nu krijgt Borguet de kans als CEO Sports. Hij zal daarbij aan het hoofd staan van een triumviraat met Renard, die zijn huidige titel behoudt, en Technical Director Thibault Dochy. Daarnaast zal Borguet samen met CEO Non-Sports Kenneth Bornauw en CFO Tim Vanheuverzwijn het directiecomité vormen. Ook de jeugdopleiding blijft onder zijn bewind staan.

Vandenhaute in de luwte

Met deze zoveelste hertekening van het organigram hoopt RSCA dat men eindelijk de basis heeft gelegd voor een stabiele toekomst. Over de rol van Vandenhaute, zwaar onder vuur bij een deel van de achterban, wordt in de officiële communicatie niet gerept. Maar volgens Het Laatste Nieuws zal hij binnen deze nieuwe structuur een stap terug zetten en opnieuw meer vanuit de luwte zal acteren. Het wordt dus afwachten of deze zoveelste stoelendans dit keer wél het gewenste resultaat zal opleveren.

Het gebrek aan stabiliteit is één van de hoofdoorzaken voor de malaise bij RSCA ...

Meest recent

'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

13
13
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

19
19
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

33
33
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

40
40
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

6
6
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

51
51
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

152
152
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

71
71
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

257
257
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

76
76
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

28
28
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

112
112
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

467
467
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

151
151
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

55
55
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

294
294
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

223
223
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

121
121
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

173
173
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

445
445
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

77
77
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

535
535
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

122
122
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

316
316
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

339
339

Meer sportnieuws