Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute neemt gas terug

door
Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute neemt gas terug

Daags na de verloren bekerfinale, heeft RSC Anderlecht drastisch ingegrepen. De Brusselaars besloten andermaal om de bestuurskamer te herinrichten. Zo wordt Tim Borguet de nieuwe CEO Sports. Voorzitter Wouter Vandenhaute neemt dan weer wat gas terug en gaat meer in de schaduw werken.

De Belgische recordkampioen zal ook dit seizoen met lege handen afsluiten en wacht nu al sinds 2017 op een nieuwe prijs. Nochtans werd intern zowat alles geprobeerd om de club weer te doen aanknopen met de successen van weleer. Zo ontstond de voorbije jaren een ongeziene stoelendans met trainers, CEO's, sportief directeuren, ... .

Ook in het huidige seizoen werden weer naar hartelust positiewissels doorgevoerd. Zo wisselde Paars-Wit al twee keer van hoofdtrainer. CEO Sports Jesper Fredberg werd in het najaar na nog twee jaren aan de kant geschoven, met Olivier Renard werd een nieuwe sportief directeur aangetrokken. Maar al deze veranderingen leverden dus weinig tot niets op.

LEES OOK: 'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Borguet nieuwe sterk man

Enkele dagen na de verloren bekerfinale besluit Anderlecht dan ook op wééral in te grijpen. Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat Tim Borguet de sportieve touwtjes in handen krijgt. De 36-jarige is al enkel jaren actief bij RSCA. Hij leverde goed werk als commercieel verantwoordelijke, vervolgens werd hij gepromoveerd tot hoofd van de jeugdopleiding.

Nu krijgt Borguet de kans als CEO Sports. Hij zal daarbij aan het hoofd staan van een triumviraat met Renard, die zijn huidige titel behoudt, en Technical Director Thibault Dochy. Daarnaast zal Borguet samen met CEO Non-Sports Kenneth Bornauw en CFO Tim Vanheuverzwijn het directiecomité vormen. Ook de jeugdopleiding blijft onder zijn bewind staan.

Vandenhaute in de luwte

Met deze zoveelste hertekening van het organigram hoopt RSCA dat men eindelijk de basis heeft gelegd voor een stabiele toekomst. Over de rol van Vandenhaute, zwaar onder vuur bij een deel van de achterban, wordt in de officiële communicatie niet gerept. Maar volgens Het Laatste Nieuws zal hij binnen deze nieuwe structuur een stap terug zetten en opnieuw meer vanuit de luwte zal acteren. Het wordt dus afwachten of deze zoveelste stoelendans dit keer wél het gewenste resultaat zal opleveren.

Het gebrek aan stabiliteit is één van de hoofdoorzaken voor de malaise bij RSCA ...

Meest recent

'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

1
1
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

54
54
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

70
70
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

99
99
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

277
277
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

130
130
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

217
217
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

63
63
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

87
87
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

191
191
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

97
97
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

155
155
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

98
98
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

271
271
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

66
66
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

270
270
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

247
247
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

135
135
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

331
331
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

63
63
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

144
144
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

329
329
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

384
384
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

147
147

Meer sportnieuws