Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute neemt gas terug

568
Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute neemt gas terug

Daags na de verloren bekerfinale, heeft RSC Anderlecht drastisch ingegrepen. De Brusselaars besloten andermaal om de bestuurskamer te herinrichten. Zo wordt Tim Borguet de nieuwe CEO Sports. Voorzitter Wouter Vandenhaute neemt dan weer wat gas terug en gaat meer in de schaduw werken.

De Belgische recordkampioen zal ook dit seizoen met lege handen afsluiten en wacht nu al sinds 2017 op een nieuwe prijs. Nochtans werd intern zowat alles geprobeerd om de club weer te doen aanknopen met de successen van weleer. Zo ontstond de voorbije jaren een ongeziene stoelendans met trainers, CEO's, sportief directeuren, ... .

Ook in het huidige seizoen werden weer naar hartelust positiewissels doorgevoerd. Zo wisselde Paars-Wit al twee keer van hoofdtrainer. CEO Sports Jesper Fredberg werd in het najaar na nog twee jaren aan de kant geschoven, met Olivier Renard werd een nieuwe sportief directeur aangetrokken. Maar al deze veranderingen leverden dus weinig tot niets op.

LEES OOK: Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Borguet nieuwe sterk man

Enkele dagen na de verloren bekerfinale besluit Anderlecht dan ook op wééral in te grijpen. Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat Tim Borguet de sportieve touwtjes in handen krijgt. De 36-jarige is al enkel jaren actief bij RSCA. Hij leverde goed werk als commercieel verantwoordelijke, vervolgens werd hij gepromoveerd tot hoofd van de jeugdopleiding.

Nu krijgt Borguet de kans als CEO Sports. Hij zal daarbij aan het hoofd staan van een triumviraat met Renard, die zijn huidige titel behoudt, en Technical Director Thibault Dochy. Daarnaast zal Borguet samen met CEO Non-Sports Kenneth Bornauw en CFO Tim Vanheuverzwijn het directiecomité vormen. Ook de jeugdopleiding blijft onder zijn bewind staan.

Vandenhaute in de luwte

Met deze zoveelste hertekening van het organigram hoopt RSCA dat men eindelijk de basis heeft gelegd voor een stabiele toekomst. Over de rol van Vandenhaute, zwaar onder vuur bij een deel van de achterban, wordt in de officiële communicatie niet gerept. Maar volgens Het Laatste Nieuws zal hij binnen deze nieuwe structuur een stap terug zetten en opnieuw meer vanuit de luwte zal acteren. Het wordt dus afwachten of deze zoveelste stoelendans dit keer wél het gewenste resultaat zal opleveren.

Het gebrek aan stabiliteit is één van de hoofdoorzaken voor de malaise bij RSCA ...

Meest recent

Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

94
94
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

104
104
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

141
141
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

398
398
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

393
393
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

9
9
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

52
52
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

250
250
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

83
83
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

184
184
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1167
1167
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

92
92
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

345
345
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

212
212
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

116
116
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

184
184
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

118
118
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

239
239
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

259
259
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

200
200
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

90
90
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

499
499
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

167
167
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

475
475
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

99
99

Meer sportnieuws