Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute neemt gas terug

door
Anderlecht grijpt in: nieuwe sportieve baas, Vandenhaute neemt gas terug

Daags na de verloren bekerfinale, heeft RSC Anderlecht drastisch ingegrepen. De Brusselaars besloten andermaal om de bestuurskamer te herinrichten. Zo wordt Tim Borguet de nieuwe CEO Sports. Voorzitter Wouter Vandenhaute neemt dan weer wat gas terug en gaat meer in de schaduw werken.

De Belgische recordkampioen zal ook dit seizoen met lege handen afsluiten en wacht nu al sinds 2017 op een nieuwe prijs. Nochtans werd intern zowat alles geprobeerd om de club weer te doen aanknopen met de successen van weleer. Zo ontstond de voorbije jaren een ongeziene stoelendans met trainers, CEO's, sportief directeuren, ... .

Ook in het huidige seizoen werden weer naar hartelust positiewissels doorgevoerd. Zo wisselde Paars-Wit al twee keer van hoofdtrainer. CEO Sports Jesper Fredberg werd in het najaar na nog twee jaren aan de kant geschoven, met Olivier Renard werd een nieuwe sportief directeur aangetrokken. Maar al deze veranderingen leverden dus weinig tot niets op.

LEES OOK: Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

Borguet nieuwe sterk man

Enkele dagen na de verloren bekerfinale besluit Anderlecht dan ook op wééral in te grijpen. Via de officiële kanalen kondigde de club immers aan dat Tim Borguet de sportieve touwtjes in handen krijgt. De 36-jarige is al enkel jaren actief bij RSCA. Hij leverde goed werk als commercieel verantwoordelijke, vervolgens werd hij gepromoveerd tot hoofd van de jeugdopleiding.

Nu krijgt Borguet de kans als CEO Sports. Hij zal daarbij aan het hoofd staan van een triumviraat met Renard, die zijn huidige titel behoudt, en Technical Director Thibault Dochy. Daarnaast zal Borguet samen met CEO Non-Sports Kenneth Bornauw en CFO Tim Vanheuverzwijn het directiecomité vormen. Ook de jeugdopleiding blijft onder zijn bewind staan.

Vandenhaute in de luwte

Met deze zoveelste hertekening van het organigram hoopt RSCA dat men eindelijk de basis heeft gelegd voor een stabiele toekomst. Over de rol van Vandenhaute, zwaar onder vuur bij een deel van de achterban, wordt in de officiële communicatie niet gerept. Maar volgens Het Laatste Nieuws zal hij binnen deze nieuwe structuur een stap terug zetten en opnieuw meer vanuit de luwte zal acteren. Het wordt dus afwachten of deze zoveelste stoelendans dit keer wél het gewenste resultaat zal opleveren.

Het gebrek aan stabiliteit is één van de hoofdoorzaken voor de malaise bij RSCA ...

Meest recent

'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

8
8
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

32
32
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

41
41
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

51
51
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

8
8
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

89
89
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

24
24
'United dumpt Zirkzee: absolute soldenprijs gelekt'

Terwijl Manchester United onder caretaker Michael Carrick weer het juiste spoor heeft gevonden, moet ...

101
101
Nieuwe TD Anderlecht: belangrijke kandidaat valt weg

Door Jérémy Taravel te bevestigen tot eind dit seizoen, vond RSC Anderlecht een ...

131
131
Selectie Jonge Duivels: beloningen bij Genk en Anderlecht

Niet enkel de Rode Duivels blazen volgende week verzamelen, ook de nationale beloften moeten weer ...

113
113
'Club onderneemt actie: peperdure opvolger Ordoñez in vizier'

Club Brugge maakt zich op voor een uiterste drukke zomermercato. Zo is de algemene verwachting dat ...

166
166
United maakt uitschuiver: Engelse pers fileert Lammens

In de Premier League heeft Manchester United vrijdagavond vervelend puntenverlies opgelopen. Op het ...

106
106
Vandenbempt overschouwt selectie: "Hij is verrassendste"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

138
138
TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

157
157
'Bounida hakt interlandknoop: KBVB in rep en roer'

De Rode Duivels zagen al heel wat talenten voor andere landen kiezen. Toptalent Rayane Bounida ...

208
208
Zorgen om Lukaku: zorgt Garcia voor de oplossing?

Romelu Lukaku kampte dit seizoen met veel blessureleed, maar de aanvaller is al een tijdje terug. ...

62
62
Van Bommel hangt vuile was Paul Gheysens buiten

Mark van Bommel heeft een indrukwekkende spelerscarrière achter de rug bij clubs zoals FC ...

686
686
‘Strijd om De Cat barst los: grootmacht gaat all-in’

Nathan De Cat is hot. De 17-jarige middenvelder is één van de grootste talenten van ...

315
315
Garcia schrapt één naam genadeloos voor Rode Duivels

De selectie van de Rode Duivels werd bekendgemaakt door bondscoach Rudi Garcia. De Franse keuzeheer ...

89
89
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

566
566
Transferdilemma Club Brugge: vertrek na 138 wedstrijden?

Club Brugge dreigt tijdens de komende zomermercato afscheid te moeten nemen van verschillende ...

335
335
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

38
38
Oosting onheilspellend over Antwerp-smaakmaker

Royal Antwerp FC neemt het op de laatste speeldag van de reguliere competitie op tegen Oud-Heverlee ...

208
208
Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

211
211
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

268
268

Meer sportnieuws