Gheysens in vieze papieren: verkoop Antwerp tóch op tafel?

door
Gheysens in vieze papieren: verkoop Antwerp tóch op tafel?

Antwerp FC wil dit weekend op het veld van AA Gent een grote stap richting de vijfde plaats zetten. Maar ongeacht het behalen van Europees voetbal, blijft de toekomst onzeker ogen. En dat heeft alles te maken met de situatie van preses Paul Gheysens.

De West-Vlaamse zakenman trad na de promotie in 2017 naar buiten als de nieuwe sterke man bij de Great Old. En met behulp van zijn financiële middelen bestormde de club vervolgens de Belgische top. Dat leidde in 2023 tot een absoluut hoogtepunt met de nationale dubbel. Al waren ook de daaropvolgende Champions League-campagne en bekerwinst in 2020 onvergetelijk. 

LEES OOK: Odoi onmiddelijk weg bij Antwerp: directe oorzaak gekend

Terugval na delirium

Ondertussen zette Antwerp ook op andere vlakken stappen. Grote delen van het stadion werden compleet vernieuwd, de jeugdopleiding werd volledig geprofessionaliseerd. Binnen de sportieve leiding werden enkele grote namen aangetrokken. En ook op de transfermarkt zat RAFC niet om een stunt verlegen. De kosten werden telkens grotendeels door Gheysens gedragen.

Maar sinds het delirium van 2023 moet de club steeds nadrukkelijker de tering naar de nering zetten. Verschillende sterkhouders werden verkocht, de transferuitgaven bleven tot het minimum beperkt. Er wordt vaker en vaker gewezen naar het 'zelfbedruipend' worden. En dat heeft voor een groot deel te maken met de penibele situatie van Gheysens.

Schuldenberg loopt op

Terwijl zijn voetbalclub hoge toppen scheerde, had hij minder succes met andere projecten. Zijn bouwbedrijf Ghelamco bouwde een steeds grotere schuldenberg op. De meest recente jaarrekening ziet er dan ook niet goed uit. Dus moeten volop schulden afgebouwd worden. Bij Gazet van Antwerpen weet men, op basis van info uit de jaarrekening, dat Gheysens daarvoor kijkt naar zijn andere bedrijven en bezittingen.

Voorlopig zou Antwerp daar niet voor in aanmerking komen. Gheysens heeft nog voldoende andere bezittingen, bovendien neemt de verkoop van een voetbalclub een behoorlijk lang proces in. De Great Old van de hand doen zou ook voor gezichtsverlies leiden. Geen goede zaak als hij elders op zoek moet naar investeerders of kapitaal. Maar wanneer blijkt dat zijn schulden op geen andere manier kunnen worden afbetaald, zal een (al dan niet gedeeltelijke) verkoop onvermijdelijk toch op tafel komen.

Trending:

Heeft PSV na mislopen Debast nu wel succes bij Anderlecht?
Heeft PSV na mislopen Debast nu wel succes bij Anderlecht?

Antwerp wordt binnen de drie jaren verkocht ...

Meest recent

'Union hangt spectaculair prijskaartje rond Sadiki'

Binnen minder een drietal weken vat Union SG zijn nieuwe seizoen aan in de supercup tegen Club ...

11
11
'Verrassingsaanval RSCA: nieuwe topschutter op komst'

Met het vertrek van Kasper Dolberg in het achterhoofd, werkt Anderlecht achter de schermen aan een ...

117
117
'Antwerp legt bom onder Lammens-dossier: 2 pistes'

Bij gebrek aan extra inkomsten uit Europees voetbal, zal Antwerp FC tijdens de zomermercato enkele ...

54
54
'Details nieuw Jashari-bod onthuld: Club onder druk gezet'

AC Milan weigert voorlopig om de transfer van Ardon Jashari op te geven. Club Brugge KV hield het ...

226
226
WK Clubs: schokkende teloorgang Man City, ook Inter druipt af

De achtste finales van het wereldkampioenschap voor clubs hebben twee grote verrassingen opgeleverd. ...

116
116
'Anderlecht ruikt woekerwinst: prijskaartje Simic bekend'

RSC Anderlecht staat op punt om middenvelder Enric Llansana (Go Ahead Eagles) te strikken, de vijfde ...

350
350
'Toptransfer krijgt vorm: Club Brugge opent debatten'

Voorlopig zocht enkel Ferran Jutglà andere oorden op, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

683
683
'Genk heeft beet: De Condé rondt spraakmakende deal af'

Dimitri de Condé dacht deze zomer eens op zijn lauweren te kunnen rusten, maar het Head of ...

318
318
Fiasco voor Futures: Anderlecht zoekt nieuwe thuishaven

Olivier Renard is niet alleen druk in de weer met de A-kern van RSC Anderlecht, ook voor de RSCA ...

201
201
Wils vloekt: Antwerp incasseert mokerslag uit ziekenboeg

Antwerp begint straks aan een nieuw hoofdstuk. Niet met Rik De Mil of Ivan Leko, maar wel met Stef ...

547
547
'Club Brugge voegt nieuwe prioriteit toe aan verlanglijst'

Club Brugge haalde met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis al twee aanwinsten in huis, maar daarmee ...

440
440
'De Condé laat centen rollen: toptargets Genk bekend'

De doelstelling om iedereen aan boord te houden dreigt ijdele hoop te worden voor KRC Genk, dat ...

476
476
'Bayern klopt in eindeloze zoektocht aan bij Liverpool'

Bayern München plaatste zich zondagavond op overtuigende wijze voor de kwartfinales van het WK ...

77
77
'Club ontvangt miljoenenbod, De Cuyper verkiest nieuwe club'

De spelers van Club Brugge zijn momenteel grof wild op de transfermarkt. Jongens als Ardon ...

587
587
'Liverpool zet Premier League op stelten met vierde superaanwinst'

Liverpool FC kroonde zich afgelopen seizoen op indrukwekkende wijze tot Engelse kampioen. Maar ...

146
146
KVM kondigt 'toptransfer' aan, KVK strikt bekend gezicht

Vanaf dinsdag opent de zomermercato in België pas officieel zijn deuren. Maar de ploegen uit de ...

192
192
Triest: Charly Musonda Jr. stopt op 28ste met profvoetbal

Ooit werd hij getipt als één van de grootste talenten uit het Belgische, en bij ...

394
394
'Messi dropt enorme transferbom vlak na WK-afgang Miami'

Op het wereldkampioenschap voor clubteams werd het Inter Miami CF van Lionel Messi zondag op ...

376
376
Renard shockeert: Anderlecht krijgt nieuwe leider

Na een seizoen vol gemiste kansen en teleurstellende prestaties drukt RSC Anderlecht resoluut ...

803
803
'Club Brugge zet zinnen op peperduur Liverpool-talent'

Hans Vanaken blijft gewoon op post, maar voor het overige zal het middenveld van Club Brugge er ...

424
424
Done deal: AA Gent heeft tweede zomeraanwinst te pakken

Onder leiding van Ivan Leko begint AA Gent na een teleurstellend seizoen alweer aan een nieuw ...

185
185
'Anderlecht en Club Brugge vechten om opvallende deal'

De transfermolen draait op volle toeren, want zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge wemelt het ...

395
395
'Club Brugge neemt standpunt in over vertrek Meijer'

In het zog van Ferran Jutglà ziet Club Brugge straks wellicht nog heel smaakmakers andere ...

360
360
Kassa kassa Anderlecht? 'Publiekslieveling richting exit'

Olivier Renard voert momenteel een verjongingskuur door bij RSC Anderlecht, waar zijn voorganger ...

997
997
'Here we go: Jashari geeft zelf jawoord aan AC Milan'

Club Brugge hoopte Ardon Jashari nog een jaartje langer aan boord te kunnen houden, maar dat lijkt ...

811
811

Meer sportnieuws