'Waarom Van Bommel nu wél openstaat voor RSCA'

860
'Waarom Van Bommel nu wél openstaat voor RSCA'

Mark van Bommel weigerde afgelopen najaar nog om bij Anderlecht in te stappen omdat hij geen zin had om midden in het seizoen te beginnen, het project te onzeker was, en hij zijn staf niet kon meenemen. Nu de zomer nadert en Anderlecht mogelijk opnieuw op zoek moet naar een coach, ligt de situatie anders. Van Bommel staat bekend als iemand die altijd openstaat voor gesprekken en noemde Anderlecht eerder al “het Ajax van België” — iets wat hem wel prikkelt. Als het project dit keer concreet en stabiel genoeg is, ligt de weg open voor onderhandelingen.

LEES OOK: 'Van kwaad naar erger: Bakayoko incasseert mokerslag'

Eerste contact zonder gevolg

In september zocht Anderlecht naar een nieuwe coach om de ontslagen Brian Riemer te vervangen. Eén van de namen die hoog op het verlanglijstje stond, was Mark van Bommel, de Nederlandse coach die drie jaar geleden de dubbel pakte met Antwerp FC.

Volgens Het Laatste Nieuws had Anderlecht contact gezocht met Van Bommel. “Er zal heel wat nodig zijn om Van Bommel uit zijn zetel te krijgen. Eender welke club zal dan een serieuze inspanning moeten doen”, waarschuwde Pieter-Jan Calcoen in Sjotcast.

“Ik denk dus dat daarvoor nog veel water naar de zee moet vloeien.” Al zou Van Bommel Anderlecht beschouwen als het Ajax van België, iets wat hem wel aanspreekt.

Bovendien is de rivaliteit tussen Anderlecht en Antwerp volgens de Nederlander niet te vergelijken met die met Club Brugge. Belangrijk, want de band met Antwerp is voor hem erg bijzonder.

“Ik denk daarom wel dat Anderlecht kans maakt, indien het concreet wordt, wat momenteel dus nog niet het geval is”, aldus Calcoen. Het Laatste Nieuws merkte op dat Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht, de grens overstak om met Van Bommel rond de tafel te zitten, maar dat het niet tot echte onderhandelingen kwam.

Ook Het Nieuwsblad bevestigde dat het bij louter informeel contact bleef. “Hij heeft bezoek gekregen van Fredberg, maar voelde meteen dat de chemie en dynamiek niet goed zaten”, zei Calcoen begin oktober in Sjotcast.

Twijfels over timing en context

Bovendien wilde Mark van Bommel zijn heldenstatus niet zomaar op het spel zetten voor een onzeker project in Anderlecht, waar hij ook meer tijd nodig zou hebben dan er op dat moment beschikbaar was om de ploeg naar zijn hand te zetten.

“Vandaar dat het nooit tot echte onderhandelingen is gekomen, al heeft Anderlecht wel contact gezocht”, aldus Pieter-Jan Calcoen. Van Bommel vond vooral het risico te groot. Later bevestigde hij in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN dat hij het niet zag zitten om ergens midden in het seizoen te beginnen.

“Als je in de zomer begint, heb je vier, vijf of zes weken en dan kan je je beter voorbereiden. Als je ergens midden in het seizoen moet instappen, heb je misschien vier of vijf dagen voor de eerste wedstrijd, en dan gaat het weer maar door.”

Bovendien wilde hij twee à drie assistenten meenemen naar Anderlecht, iets wat blijkbaar niet mogelijk was. “Als je ergens midden in het seizoen begint, wil je je spelers zo snel mogelijk overtuigen van je spelidee. Maar als je daar alleen aankomt (zonder eigen staf, red.), moet je eerst de bestaande staf uitleggen wat je wil.”

Andere clubs, geen concrete aanbiedingen

Afgelopen zomer werd Mark van Bommel gelinkt aan verschillende grote clubs, waaronder SL Benfica, Feyenoord, AC Milan, Torino en enkele Turkse teams. Hoewel zijn naam vaak opdook, leidde dat niet tot concrete gesprekken.

Daardoor overwoog Van Bommel een sabbatjaar, aangezien serieuze interesse uitbleef. In december werd hij opnieuw genoemd bij Feyenoord. “Van Bommel is een vervelende kleregozer, maar dat spreekt mij wel aan”, zei clubicoon Willem Van Hanegem. “Dat soort mensen moet je hebben, die gewoon eerlijk zijn.”

Van Bommel verklaarde in Rondo dat Feyenoord hem niet gecontacteerd had en dat hij niet happig was om halverwege het seizoen ergens in te stappen. “Het liefst niet, maar er zijn clubs waarbij je geen nee kunt zeggen. Daar moet je altijd instappen”, liet hij de deur toch op een kier. Of Feyenoord zo'n club is? “Feyenoord heeft de meest fanatieke achterban van Nederland,” zei hij, waarna hij zweeg.

In maart wilde NEC hem aanstellen als nieuwe coach. Van Bommel zat samen met adviseur Fred Rutten en geldschieter Marcel Boekhoorn, die hem als de droomkandidaat beschouwden. Uiteindelijk besloot Van Bommel het niet te doen. “Hij (Boekhoorn, red.) wil zo snel mogelijk een trainer aanstellen om te bouwen naar het nieuwe seizoen, en dat was voor mij geen optie”, zei Van Bommel in Rondo.

Zomer biedt nieuwe kansen

Midden in het seizoen instappen is duidelijk geen optie voor Mark van Bommel, waardoor er deze zomer wel mogelijkheden liggen om een nieuwe club te vinden.

Bij Anderlecht is het allesbehalve zeker dat de optie van Besnik Hasi gelicht wordt, waardoor Philippe Albert opnieuw de naam van Van Bommel opwerpt. “Wie volgend seizoen trainer moet zijn? Mark van Bommel”, zei de ex-Rode Duivel in La Tribune.

Een suggestie waar de rest van de tafel zich in kon vinden. Meer nog: Borsellino Swann vermoedt dat de voormalige succestrainer van Antwerp ongetwijfeld al op de shortlist van Olivier Renard staat.

Van Bommel is iemand die altijd bereid is om te luisteren, waardoor de deur voor onderhandelingen openstaat. “Van Mino Raiola (de overleden zaakwaarnemer, red.) heb ik geleerd: altijd gaan praten”, zei Van Bommel in Rondo. “Misschien word je verrast door de plannen of wat dan ook.”

Anderlecht moet Van Bommel halen

Meest recent

Club maakt zich sterk: opzienbarende Tresoldi-predictie

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

19
19
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

21
21
Ook UEFA mengt zich: géén City meer in Champions League?

Manchester City speelde de voorbije dagen twee absolute topwedstrijden tegen Liverpool FC en Paris ...

21
21
Brandon Mechele verbaast vriend en vijand vlak na neusbreuk

Brandon Mechele zorgde dinsdagavond voor een opmerkelijk beeld in de stuntzege van Club Brugge op ...

109
109
Verschueren gespot op topmatch: speciale Anderlecht-missie

RSC Anderlecht gaat donderdagavond in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb. Voorzitter ...

91
91
"Een goudklomp" - Union stevent op nieuwe jackpot af

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar Club, JPL-rentree Amuzu'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

79
79
Ferme ontlading in Gent: De Vlieger ziet groot werkpunt

KAA Gent pakte in het slot van de Conference League-clash tegen Aarhus alsnog de drie punten. ...

45
45
Anderlecht in zak en as na drama: “Ergste manier”

RSC Anderlecht leek op weg naar een gelijkspel op het veld van Dinamo Zagreb in de Europa League, ...

128
128
Louis van Gaal vloekt op City: "Daarom werd ik ontslagen"

Louis van Gaal is een iconische hoofdtrainer die successen beleefde bij heel wat Europese topclubs. ...

54
54
KAA Gent stoomt door: Rik De Mil looft en tempert

KAA Gent stoomt ook in Europa door. De leider van de Jupiler Pro League won met het kleinste ...

60
60
Vitor Bruno miste Anderlecht-pion door opvallende reden

RSC Anderlecht keert met nul punten huiswaarts van Zagreb. In de Europa League werd met 1-0 verloren ...

107
107
Nieuw Union-goudhaantje staat op: Hubert grijpt in

Union SG wist in het slot van de wedstrijd een punt uit de brand te slepen tegen Real Sociedad. De ...

66
66
AA Gent niet te stoppen: héél straffe ambitie

AA Gent is voorlopig uitstekend bezig. Ook in Europa verloopt alles op wieltjes. De Buffalo's wonnen ...

119
119
Bruno met geniale zet? Nieuwe patron bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde tegen Dinamo Zagreb een stuk beter dan tegen Cercle Brugge, maar verloor nu ...

261
261
PSV-fan Van Gerwen met persoonlijk drama: "Plots werd het heel stil"

Michael van Gerwen heeft de voorbije jaren al heel wat meegemaakt, maar ook naast de oche is het ...

32
32
STVV klaart de klus: "Zoals FC Barcelona"

STVV heeft zijn Europese campagne afgetrapt met een oververdiende 2-0-zege tegen Iberia. Een ...

35
35
Rits komt met bizar verhaal over Renard en Borguet

Bij RSC Anderlecht lijkt Antoine Sibierski voor een nieuwe wind te zorgen. Paars-Wit heeft duidelijk ...

169
169
Weldra nieuwe Rode Duivel voor KRC Genk?

Mark van Bommel heeft de nodige weelde bij de Rode Duivels. De bondscoach zal ongetwijfeld een ...

151
151
Hubert blinkt: "Eén van mijn fierste momenten als coach"

Union SG is zeer sterk gestart in de Europa League. Na de vlotte zege tegen Viktoria Plzen pakten ze ...

48
48
'Conte op zucht van terugkeer naar Premier League'

Manchester United lijkt steeds nadrukkelijker rekening te houden met een trainerswissel. Volgens ...

60
60
'Anderlecht-ster maakt buitenland gek: miljoenen lonken'

In Kroatië noemen ze hem een van de beste jonge spitsen van Europa. In België kreeg ...

263
263
Straf AA Gent: "Heb hier andere tijden meegemaakt"

AA Gent won met 1-0 van een Aarhus dat veel sterkhouders liet rusten. De Buffalo's blijven zo wel ...

115
115
Bruno looft vier spelers na verlies: "Zij toonden zich"

RSC Anderlecht speelde zestig minuten best goed, nadien was het dertig minuten minder. Er werd met ...

317
317
STVV wint mét wereldgoal: "Dit is zo mooi"

STVV heeft zijn campagne in de Conference League zeer goed gestart met een 2-0-zege. Robert-Jan ...

69
69

Meer sportnieuws