'Waarom Van Bommel nu wél openstaat voor RSCA'

860
'Waarom Van Bommel nu wél openstaat voor RSCA'

Mark van Bommel weigerde afgelopen najaar nog om bij Anderlecht in te stappen omdat hij geen zin had om midden in het seizoen te beginnen, het project te onzeker was, en hij zijn staf niet kon meenemen. Nu de zomer nadert en Anderlecht mogelijk opnieuw op zoek moet naar een coach, ligt de situatie anders. Van Bommel staat bekend als iemand die altijd openstaat voor gesprekken en noemde Anderlecht eerder al “het Ajax van België” — iets wat hem wel prikkelt. Als het project dit keer concreet en stabiel genoeg is, ligt de weg open voor onderhandelingen.

LEES OOK: Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Eerste contact zonder gevolg

In september zocht Anderlecht naar een nieuwe coach om de ontslagen Brian Riemer te vervangen. Eén van de namen die hoog op het verlanglijstje stond, was Mark van Bommel, de Nederlandse coach die drie jaar geleden de dubbel pakte met Antwerp FC.

Volgens Het Laatste Nieuws had Anderlecht contact gezocht met Van Bommel. “Er zal heel wat nodig zijn om Van Bommel uit zijn zetel te krijgen. Eender welke club zal dan een serieuze inspanning moeten doen”, waarschuwde Pieter-Jan Calcoen in Sjotcast.

“Ik denk dus dat daarvoor nog veel water naar de zee moet vloeien.” Al zou Van Bommel Anderlecht beschouwen als het Ajax van België, iets wat hem wel aanspreekt.

Bovendien is de rivaliteit tussen Anderlecht en Antwerp volgens de Nederlander niet te vergelijken met die met Club Brugge. Belangrijk, want de band met Antwerp is voor hem erg bijzonder.

“Ik denk daarom wel dat Anderlecht kans maakt, indien het concreet wordt, wat momenteel dus nog niet het geval is”, aldus Calcoen. Het Laatste Nieuws merkte op dat Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht, de grens overstak om met Van Bommel rond de tafel te zitten, maar dat het niet tot echte onderhandelingen kwam.

Ook Het Nieuwsblad bevestigde dat het bij louter informeel contact bleef. “Hij heeft bezoek gekregen van Fredberg, maar voelde meteen dat de chemie en dynamiek niet goed zaten”, zei Calcoen begin oktober in Sjotcast.

Twijfels over timing en context

Bovendien wilde Mark van Bommel zijn heldenstatus niet zomaar op het spel zetten voor een onzeker project in Anderlecht, waar hij ook meer tijd nodig zou hebben dan er op dat moment beschikbaar was om de ploeg naar zijn hand te zetten.

“Vandaar dat het nooit tot echte onderhandelingen is gekomen, al heeft Anderlecht wel contact gezocht”, aldus Pieter-Jan Calcoen. Van Bommel vond vooral het risico te groot. Later bevestigde hij in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN dat hij het niet zag zitten om ergens midden in het seizoen te beginnen.

“Als je in de zomer begint, heb je vier, vijf of zes weken en dan kan je je beter voorbereiden. Als je ergens midden in het seizoen moet instappen, heb je misschien vier of vijf dagen voor de eerste wedstrijd, en dan gaat het weer maar door.”

Bovendien wilde hij twee à drie assistenten meenemen naar Anderlecht, iets wat blijkbaar niet mogelijk was. “Als je ergens midden in het seizoen begint, wil je je spelers zo snel mogelijk overtuigen van je spelidee. Maar als je daar alleen aankomt (zonder eigen staf, red.), moet je eerst de bestaande staf uitleggen wat je wil.”

Andere clubs, geen concrete aanbiedingen

Afgelopen zomer werd Mark van Bommel gelinkt aan verschillende grote clubs, waaronder SL Benfica, Feyenoord, AC Milan, Torino en enkele Turkse teams. Hoewel zijn naam vaak opdook, leidde dat niet tot concrete gesprekken.

Daardoor overwoog Van Bommel een sabbatjaar, aangezien serieuze interesse uitbleef. In december werd hij opnieuw genoemd bij Feyenoord. “Van Bommel is een vervelende kleregozer, maar dat spreekt mij wel aan”, zei clubicoon Willem Van Hanegem. “Dat soort mensen moet je hebben, die gewoon eerlijk zijn.”

Van Bommel verklaarde in Rondo dat Feyenoord hem niet gecontacteerd had en dat hij niet happig was om halverwege het seizoen ergens in te stappen. “Het liefst niet, maar er zijn clubs waarbij je geen nee kunt zeggen. Daar moet je altijd instappen”, liet hij de deur toch op een kier. Of Feyenoord zo'n club is? “Feyenoord heeft de meest fanatieke achterban van Nederland,” zei hij, waarna hij zweeg.

In maart wilde NEC hem aanstellen als nieuwe coach. Van Bommel zat samen met adviseur Fred Rutten en geldschieter Marcel Boekhoorn, die hem als de droomkandidaat beschouwden. Uiteindelijk besloot Van Bommel het niet te doen. “Hij (Boekhoorn, red.) wil zo snel mogelijk een trainer aanstellen om te bouwen naar het nieuwe seizoen, en dat was voor mij geen optie”, zei Van Bommel in Rondo.

Zomer biedt nieuwe kansen

Midden in het seizoen instappen is duidelijk geen optie voor Mark van Bommel, waardoor er deze zomer wel mogelijkheden liggen om een nieuwe club te vinden.

Bij Anderlecht is het allesbehalve zeker dat de optie van Besnik Hasi gelicht wordt, waardoor Philippe Albert opnieuw de naam van Van Bommel opwerpt. “Wie volgend seizoen trainer moet zijn? Mark van Bommel”, zei de ex-Rode Duivel in La Tribune.

Een suggestie waar de rest van de tafel zich in kon vinden. Meer nog: Borsellino Swann vermoedt dat de voormalige succestrainer van Antwerp ongetwijfeld al op de shortlist van Olivier Renard staat.

Van Bommel is iemand die altijd bereid is om te luisteren, waardoor de deur voor onderhandelingen openstaat. “Van Mino Raiola (de overleden zaakwaarnemer, red.) heb ik geleerd: altijd gaan praten”, zei Van Bommel in Rondo. “Misschien word je verrast door de plannen of wat dan ook.”

Anderlecht moet Van Bommel halen

Meest recent

RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

39
39
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

50
50
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

77
77
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

84
84
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

278
278
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

114
114
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

37
37
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

260
260
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

215
215
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

66
66
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

57
57
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

126
126
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

20
20
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

835
835
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

49
49
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

255
255
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

582
582
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

495
495
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

589
589
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

274
274
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

492
492
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

799
799
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

94
94
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

199
199
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

973
973

Meer sportnieuws