'Waarom Van Bommel nu wél openstaat voor RSCA'

door
'Waarom Van Bommel nu wél openstaat voor RSCA'

Mark van Bommel weigerde afgelopen najaar nog om bij Anderlecht in te stappen omdat hij geen zin had om midden in het seizoen te beginnen, het project te onzeker was, en hij zijn staf niet kon meenemen. Nu de zomer nadert en Anderlecht mogelijk opnieuw op zoek moet naar een coach, ligt de situatie anders. Van Bommel staat bekend als iemand die altijd openstaat voor gesprekken en noemde Anderlecht eerder al “het Ajax van België” — iets wat hem wel prikkelt. Als het project dit keer concreet en stabiel genoeg is, ligt de weg open voor onderhandelingen.

Eerste contact zonder gevolg

In september zocht Anderlecht naar een nieuwe coach om de ontslagen Brian Riemer te vervangen. Eén van de namen die hoog op het verlanglijstje stond, was Mark van Bommel, de Nederlandse coach die drie jaar geleden de dubbel pakte met Antwerp FC.

Volgens Het Laatste Nieuws had Anderlecht contact gezocht met Van Bommel. “Er zal heel wat nodig zijn om Van Bommel uit zijn zetel te krijgen. Eender welke club zal dan een serieuze inspanning moeten doen”, waarschuwde Pieter-Jan Calcoen in Sjotcast.

“Ik denk dus dat daarvoor nog veel water naar de zee moet vloeien.” Al zou Van Bommel Anderlecht beschouwen als het Ajax van België, iets wat hem wel aanspreekt.

Bovendien is de rivaliteit tussen Anderlecht en Antwerp volgens de Nederlander niet te vergelijken met die met Club Brugge. Belangrijk, want de band met Antwerp is voor hem erg bijzonder.

“Ik denk daarom wel dat Anderlecht kans maakt, indien het concreet wordt, wat momenteel dus nog niet het geval is”, aldus Calcoen. Het Laatste Nieuws merkte op dat Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht, de grens overstak om met Van Bommel rond de tafel te zitten, maar dat het niet tot echte onderhandelingen kwam.

Ook Het Nieuwsblad bevestigde dat het bij louter informeel contact bleef. “Hij heeft bezoek gekregen van Fredberg, maar voelde meteen dat de chemie en dynamiek niet goed zaten”, zei Calcoen begin oktober in Sjotcast.

Twijfels over timing en context

Bovendien wilde Mark van Bommel zijn heldenstatus niet zomaar op het spel zetten voor een onzeker project in Anderlecht, waar hij ook meer tijd nodig zou hebben dan er op dat moment beschikbaar was om de ploeg naar zijn hand te zetten.

“Vandaar dat het nooit tot echte onderhandelingen is gekomen, al heeft Anderlecht wel contact gezocht”, aldus Pieter-Jan Calcoen. Van Bommel vond vooral het risico te groot. Later bevestigde hij in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN dat hij het niet zag zitten om ergens midden in het seizoen te beginnen.

“Als je in de zomer begint, heb je vier, vijf of zes weken en dan kan je je beter voorbereiden. Als je ergens midden in het seizoen moet instappen, heb je misschien vier of vijf dagen voor de eerste wedstrijd, en dan gaat het weer maar door.”

Bovendien wilde hij twee à drie assistenten meenemen naar Anderlecht, iets wat blijkbaar niet mogelijk was. “Als je ergens midden in het seizoen begint, wil je je spelers zo snel mogelijk overtuigen van je spelidee. Maar als je daar alleen aankomt (zonder eigen staf, red.), moet je eerst de bestaande staf uitleggen wat je wil.”

Andere clubs, geen concrete aanbiedingen

Afgelopen zomer werd Mark van Bommel gelinkt aan verschillende grote clubs, waaronder SL Benfica, Feyenoord, AC Milan, Torino en enkele Turkse teams. Hoewel zijn naam vaak opdook, leidde dat niet tot concrete gesprekken.

Daardoor overwoog Van Bommel een sabbatjaar, aangezien serieuze interesse uitbleef. In december werd hij opnieuw genoemd bij Feyenoord. “Van Bommel is een vervelende kleregozer, maar dat spreekt mij wel aan”, zei clubicoon Willem Van Hanegem. “Dat soort mensen moet je hebben, die gewoon eerlijk zijn.”

Van Bommel verklaarde in Rondo dat Feyenoord hem niet gecontacteerd had en dat hij niet happig was om halverwege het seizoen ergens in te stappen. “Het liefst niet, maar er zijn clubs waarbij je geen nee kunt zeggen. Daar moet je altijd instappen”, liet hij de deur toch op een kier. Of Feyenoord zo'n club is? “Feyenoord heeft de meest fanatieke achterban van Nederland,” zei hij, waarna hij zweeg.

In maart wilde NEC hem aanstellen als nieuwe coach. Van Bommel zat samen met adviseur Fred Rutten en geldschieter Marcel Boekhoorn, die hem als de droomkandidaat beschouwden. Uiteindelijk besloot Van Bommel het niet te doen. “Hij (Boekhoorn, red.) wil zo snel mogelijk een trainer aanstellen om te bouwen naar het nieuwe seizoen, en dat was voor mij geen optie”, zei Van Bommel in Rondo.

Zomer biedt nieuwe kansen

Midden in het seizoen instappen is duidelijk geen optie voor Mark van Bommel, waardoor er deze zomer wel mogelijkheden liggen om een nieuwe club te vinden.

Bij Anderlecht is het allesbehalve zeker dat de optie van Besnik Hasi gelicht wordt, waardoor Philippe Albert opnieuw de naam van Van Bommel opwerpt. “Wie volgend seizoen trainer moet zijn? Mark van Bommel”, zei de ex-Rode Duivel in La Tribune.

Een suggestie waar de rest van de tafel zich in kon vinden. Meer nog: Borsellino Swann vermoedt dat de voormalige succestrainer van Antwerp ongetwijfeld al op de shortlist van Olivier Renard staat.

Van Bommel is iemand die altijd bereid is om te luisteren, waardoor de deur voor onderhandelingen openstaat. “Van Mino Raiola (de overleden zaakwaarnemer, red.) heb ik geleerd: altijd gaan praten”, zei Van Bommel in Rondo. “Misschien word je verrast door de plannen of wat dan ook.”

POLL: Anderlecht moet Van Bommel halen

Meest recent

Storck en Cercle geven uitleg bij verrassende samenwerking

Zondag is D-Day voor Cercle Brugge. Dan moet het op bezoek bij Patro Eisden voor de heenwedstrijd ...

3
3
KV Kortrijk gooit hyperambitieuze (transfer)plannen op tafel

KV Kortrijk zal komend seizoen in de Challenger Pro League te zien zijn. De club zag ook hoe ...

55
55
KAA Gent vreest gezichtsverlies: ‘Een brevet van onkunde’

KAA Gent zal ook volgend seizoen niet in Europa te zien zijn. De Buffalo’s zijn het zwakke ...

60
60
Louis van Gaal komt met groot transfernieuws

Louis van Gaal is één van de meest gerenommeerde namen in het trainerslandschap. De ...

51
51
Belgische clubs opgelet: deze (top)coaches azen op job

Er wacht komende zomer mogelijk een trainerscarrousel in de Jupiler Pro League. Verschillende clubs ...

168
168
Anderlecht pleziert fans met spetterend Lukaku-nieuws

Zowat alle Anderlecht-fans dromen van de terugkeer van hun grote held: Romelu Lukaku. De aanvaller ...

320
320
Patro Eisden – Lokeren krijgt ferm staartje: straffen bekend

De incidenten van Patro Eisden tegen Lokeren-Temse zinderen nog na. Een kwartier voor het einde ...

104
104
Joodse gemeenschap eist ontslag Gary Lineker: “Gruwelijk!”

Gary Lineker was jarenlang de populaire presentator van ‘Match of the Day’ op de BBC. De ...

86
86
Kasper Dolberg naar deze club in de Premier League?

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

129
129
'Standard legt zeer ambitieus transferplan op tafel'

Bij Standard lijkt de hemel stilaan op te klaren. Het voorbije jaar was de onzekerheid rond de club ...

142
142
Karel Geraerts gooit plots hoge ogen: "Welkom coach!"

Voor Karel Geraerts zijn de beginjaren van zijn trainersloopbaan er één met twee ...

286
286
Tweede aanwinst Antwerp: publiekslieveling keert terug

Antwerp boekte vorig weekend een knappe 0-3-zege in Gent en lijkt daarmee zo goed als zeker te zijn ...

175
175
'Gevolgen voor Club: grote verschuiving in voetballandschap'

Het einde van het seizoen nadert en dat betekent dat de zomermercato alweer in zicht komt. Vlak voor ...

221
221
'Piepjonge Belg mag zich bewijzen bij Man City'

Bij Manchester City gaan ze in de zomer wellicht fel verjongen. De club speurt sowieso al de hele ...

70
70
Genk krijgt nog flinke opsteker voor seizoensafsluiter

Voor KRC Genk is de titeldroom definitief voorbij, want ze gingen vorig weekend tegen Club Brugge ...

78
78
Union kan watertanden: deze stat geeft aan dat titel lonkt

De titelstrijd in de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Ten laatste op 25 mei kennen we de ...

58
58
'Opvolger El Ouahdi: Genk zet zinnen op JPL-goudhaantje'

Voor KRC Genk eindigt het seizoen met een ontgoocheling. Na een één op achttien in de ...

321
321
Anderlecht-Club definitief zonder uitfans: "We zijn verbolgen"

Club Brugge probeert nog altijd om Union te passeren om alsnog de landstitel te pakken. Volgend ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-sensatie, strijd bij Club barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

331
331
Bliksemontslag in JPL? ‘Bestuur ziet tekortkomingen’

Er waren dit seizoen al heel wat ontslagen in de Jupiler Pro League en in het tussenseizoen volgt er ...

174
174

Meer sportnieuws