'Waarom Van Bommel nu wél openstaat voor RSCA'

860
'Waarom Van Bommel nu wél openstaat voor RSCA'

Mark van Bommel weigerde afgelopen najaar nog om bij Anderlecht in te stappen omdat hij geen zin had om midden in het seizoen te beginnen, het project te onzeker was, en hij zijn staf niet kon meenemen. Nu de zomer nadert en Anderlecht mogelijk opnieuw op zoek moet naar een coach, ligt de situatie anders. Van Bommel staat bekend als iemand die altijd openstaat voor gesprekken en noemde Anderlecht eerder al “het Ajax van België” — iets wat hem wel prikkelt. Als het project dit keer concreet en stabiel genoeg is, ligt de weg open voor onderhandelingen.

LEES OOK: 'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Eerste contact zonder gevolg

In september zocht Anderlecht naar een nieuwe coach om de ontslagen Brian Riemer te vervangen. Eén van de namen die hoog op het verlanglijstje stond, was Mark van Bommel, de Nederlandse coach die drie jaar geleden de dubbel pakte met Antwerp FC.

Volgens Het Laatste Nieuws had Anderlecht contact gezocht met Van Bommel. “Er zal heel wat nodig zijn om Van Bommel uit zijn zetel te krijgen. Eender welke club zal dan een serieuze inspanning moeten doen”, waarschuwde Pieter-Jan Calcoen in Sjotcast.

“Ik denk dus dat daarvoor nog veel water naar de zee moet vloeien.” Al zou Van Bommel Anderlecht beschouwen als het Ajax van België, iets wat hem wel aanspreekt.

Bovendien is de rivaliteit tussen Anderlecht en Antwerp volgens de Nederlander niet te vergelijken met die met Club Brugge. Belangrijk, want de band met Antwerp is voor hem erg bijzonder.

“Ik denk daarom wel dat Anderlecht kans maakt, indien het concreet wordt, wat momenteel dus nog niet het geval is”, aldus Calcoen. Het Laatste Nieuws merkte op dat Jesper Fredberg, toenmalig CEO Sports van Anderlecht, de grens overstak om met Van Bommel rond de tafel te zitten, maar dat het niet tot echte onderhandelingen kwam.

Ook Het Nieuwsblad bevestigde dat het bij louter informeel contact bleef. “Hij heeft bezoek gekregen van Fredberg, maar voelde meteen dat de chemie en dynamiek niet goed zaten”, zei Calcoen begin oktober in Sjotcast.

Twijfels over timing en context

Bovendien wilde Mark van Bommel zijn heldenstatus niet zomaar op het spel zetten voor een onzeker project in Anderlecht, waar hij ook meer tijd nodig zou hebben dan er op dat moment beschikbaar was om de ploeg naar zijn hand te zetten.

“Vandaar dat het nooit tot echte onderhandelingen is gekomen, al heeft Anderlecht wel contact gezocht”, aldus Pieter-Jan Calcoen. Van Bommel vond vooral het risico te groot. Later bevestigde hij in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN dat hij het niet zag zitten om ergens midden in het seizoen te beginnen.

“Als je in de zomer begint, heb je vier, vijf of zes weken en dan kan je je beter voorbereiden. Als je ergens midden in het seizoen moet instappen, heb je misschien vier of vijf dagen voor de eerste wedstrijd, en dan gaat het weer maar door.”

Bovendien wilde hij twee à drie assistenten meenemen naar Anderlecht, iets wat blijkbaar niet mogelijk was. “Als je ergens midden in het seizoen begint, wil je je spelers zo snel mogelijk overtuigen van je spelidee. Maar als je daar alleen aankomt (zonder eigen staf, red.), moet je eerst de bestaande staf uitleggen wat je wil.”

Andere clubs, geen concrete aanbiedingen

Afgelopen zomer werd Mark van Bommel gelinkt aan verschillende grote clubs, waaronder SL Benfica, Feyenoord, AC Milan, Torino en enkele Turkse teams. Hoewel zijn naam vaak opdook, leidde dat niet tot concrete gesprekken.

Daardoor overwoog Van Bommel een sabbatjaar, aangezien serieuze interesse uitbleef. In december werd hij opnieuw genoemd bij Feyenoord. “Van Bommel is een vervelende kleregozer, maar dat spreekt mij wel aan”, zei clubicoon Willem Van Hanegem. “Dat soort mensen moet je hebben, die gewoon eerlijk zijn.”

Van Bommel verklaarde in Rondo dat Feyenoord hem niet gecontacteerd had en dat hij niet happig was om halverwege het seizoen ergens in te stappen. “Het liefst niet, maar er zijn clubs waarbij je geen nee kunt zeggen. Daar moet je altijd instappen”, liet hij de deur toch op een kier. Of Feyenoord zo'n club is? “Feyenoord heeft de meest fanatieke achterban van Nederland,” zei hij, waarna hij zweeg.

In maart wilde NEC hem aanstellen als nieuwe coach. Van Bommel zat samen met adviseur Fred Rutten en geldschieter Marcel Boekhoorn, die hem als de droomkandidaat beschouwden. Uiteindelijk besloot Van Bommel het niet te doen. “Hij (Boekhoorn, red.) wil zo snel mogelijk een trainer aanstellen om te bouwen naar het nieuwe seizoen, en dat was voor mij geen optie”, zei Van Bommel in Rondo.

Zomer biedt nieuwe kansen

Midden in het seizoen instappen is duidelijk geen optie voor Mark van Bommel, waardoor er deze zomer wel mogelijkheden liggen om een nieuwe club te vinden.

Bij Anderlecht is het allesbehalve zeker dat de optie van Besnik Hasi gelicht wordt, waardoor Philippe Albert opnieuw de naam van Van Bommel opwerpt. “Wie volgend seizoen trainer moet zijn? Mark van Bommel”, zei de ex-Rode Duivel in La Tribune.

Een suggestie waar de rest van de tafel zich in kon vinden. Meer nog: Borsellino Swann vermoedt dat de voormalige succestrainer van Antwerp ongetwijfeld al op de shortlist van Olivier Renard staat.

Van Bommel is iemand die altijd bereid is om te luisteren, waardoor de deur voor onderhandelingen openstaat. “Van Mino Raiola (de overleden zaakwaarnemer, red.) heb ik geleerd: altijd gaan praten”, zei Van Bommel in Rondo. “Misschien word je verrast door de plannen of wat dan ook.”

Anderlecht moet Van Bommel halen

Meest recent

Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

115
115
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

22
22
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

31
31
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

100
100
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

59
59
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

206
206
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

123
123
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

63
63
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

199
199
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

190
190
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

89
89
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

329
329
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

129
129
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

64
64
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

28
28
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

204
204
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

711
711
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

379
379
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

241
241
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

351
351
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

462
462
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

480
480
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

133
133

Meer sportnieuws