Tedesco reageert eerste keer na ontslag: één Duivel op piëdestal geplaatst

door
Tedesco reageert eerste keer na ontslag: één Duivel op piëdestal geplaatst

Begin dit kalenderjaar namen de Rode Duivels afscheid van Domenico Tedesco als bondscoach. Het ontslag was na het mislukte EK en tegenvallende Nations League-campagne onvermijdelijk geworden. Nu heeft de Italiaanse Duitser ook een eerste keer gereageerd op zijn vertrek.

Nadat Roberto Martinez de KBVB eind 2022 verliet, moest de bond op zoek naar een geschikte opvolger. Uiteindelijk viel de keuze op Tedesco. Die moest voor een nieuwe wind zorgen en doorselecteren binnen de spelersgroep. Dat deed hij ook, de eerste wedstrijden onder hem waren alvast uiterst veelbelovend.

LEES OOK: Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Van kwaad naar erger

Maar vanaf zijn tweede interland-luik ging het bergaf. Zo deed de veelbesproken rel rond Thibaut Courtois zijn positie een eerste keer wankelen. Die affaire zou hem uiteindelijk blijven achtervolgen. Ondertussen werden de prestaties op het veld ook steeds wisselvalliger en werden zijn keuzes steeds vaker in vraag gesteld.

Het Europees kampioenschap draaide dan ook uit op een sisser. Maar de bond had zijn contract al voor het toernooi open gebroken en dus bleef Tedesco op post voor de Nations League-poulefase. Dat werd eveneens een teleurstelling. Bovendien leek de bondscoach zijn controle over de selectie te verliezen.

Vrede met affaire-Courtois

In januari werd hij dan ook bedankt voor bewezen diensten. Sindsdien hield Tedesco zich afzijdig in de media. Maar in een podcast van 'BILD' heeft hij nu toch gereageerd. Zo laat hij onder meer weten dat het niet makkelijk werken was door alle strubbelingen binnen de bond. Ook komt hij terug op de affaire-Courtois.

Tedesco vindt dat hij correct handelde door de zaak meteen openlijk in de media te bespreken. "Maar na verloop van tijd wordt het een heen-en-weerspelletje. Dat wil ik niet. Achteraf bekeken heb ik dus vrede met de zaak. Ik ben helemaal in het reine met mezelf. Voor mij is dit onderwerp helemaal afgesloten", wordt hij geciteerd bij HLN.

Lyrisch over Vertonghen

De trainer behoudt echter ook goede herinneringen aan zijn periode bij de Belgische nationale ploeg. Zo is hij bijvoorbeeld erg lovend over Jan Vertonghen. "Hij zal me altijd positief bijblijven. Hij was op zijn 36ste geblesseerd, maar heeft er álles aan gedaan om er op het EK van vorig jaar bij te zijn", aldus Tedesco. "Vertonghen is iemand die nooit opgeeft, steeds alles wil geven en ook gewoon in de selectie wíl zitten. Zelfs als hij in de weken ervoor out was bij z’n ploeg. Hij kon hebben gezegd: ‘trainer, ik duw even de pauzeknop in’. Dat was niet het geval. Het is mooi om zo’n jongens te leren kennen."

Tedesco werd té fel bekritiseerd ...

Meest recent

Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

0
0
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

17
17
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

35
35
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

138
138
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

198
198
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

57
57
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

122
122
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

286
286
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

176
176
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

335
335
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

299
299
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

99
99
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

93
93
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

418
418
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

240
240
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

302
302
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

642
642
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

267
267
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

457
457
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

623
623
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

653
653
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

666
666
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

228
228
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

374
374
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

296
296

Meer sportnieuws