Tedesco reageert eerste keer na ontslag: één Duivel op piëdestal geplaatst

door
Tedesco reageert eerste keer na ontslag: één Duivel op piëdestal geplaatst

Begin dit kalenderjaar namen de Rode Duivels afscheid van Domenico Tedesco als bondscoach. Het ontslag was na het mislukte EK en tegenvallende Nations League-campagne onvermijdelijk geworden. Nu heeft de Italiaanse Duitser ook een eerste keer gereageerd op zijn vertrek.

Nadat Roberto Martinez de KBVB eind 2022 verliet, moest de bond op zoek naar een geschikte opvolger. Uiteindelijk viel de keuze op Tedesco. Die moest voor een nieuwe wind zorgen en doorselecteren binnen de spelersgroep. Dat deed hij ook, de eerste wedstrijden onder hem waren alvast uiterst veelbelovend.

LEES OOK: 'Oude bekende wil Openda uit Italiaanse hel verlossen'

Van kwaad naar erger

Maar vanaf zijn tweede interland-luik ging het bergaf. Zo deed de veelbesproken rel rond Thibaut Courtois zijn positie een eerste keer wankelen. Die affaire zou hem uiteindelijk blijven achtervolgen. Ondertussen werden de prestaties op het veld ook steeds wisselvalliger en werden zijn keuzes steeds vaker in vraag gesteld.

Het Europees kampioenschap draaide dan ook uit op een sisser. Maar de bond had zijn contract al voor het toernooi open gebroken en dus bleef Tedesco op post voor de Nations League-poulefase. Dat werd eveneens een teleurstelling. Bovendien leek de bondscoach zijn controle over de selectie te verliezen.

Vrede met affaire-Courtois

In januari werd hij dan ook bedankt voor bewezen diensten. Sindsdien hield Tedesco zich afzijdig in de media. Maar in een podcast van 'BILD' heeft hij nu toch gereageerd. Zo laat hij onder meer weten dat het niet makkelijk werken was door alle strubbelingen binnen de bond. Ook komt hij terug op de affaire-Courtois.

Tedesco vindt dat hij correct handelde door de zaak meteen openlijk in de media te bespreken. "Maar na verloop van tijd wordt het een heen-en-weerspelletje. Dat wil ik niet. Achteraf bekeken heb ik dus vrede met de zaak. Ik ben helemaal in het reine met mezelf. Voor mij is dit onderwerp helemaal afgesloten", wordt hij geciteerd bij HLN.

Lyrisch over Vertonghen

De trainer behoudt echter ook goede herinneringen aan zijn periode bij de Belgische nationale ploeg. Zo is hij bijvoorbeeld erg lovend over Jan Vertonghen. "Hij zal me altijd positief bijblijven. Hij was op zijn 36ste geblesseerd, maar heeft er álles aan gedaan om er op het EK van vorig jaar bij te zijn", aldus Tedesco. "Vertonghen is iemand die nooit opgeeft, steeds alles wil geven en ook gewoon in de selectie wíl zitten. Zelfs als hij in de weken ervoor out was bij z’n ploeg. Hij kon hebben gezegd: ‘trainer, ik duw even de pauzeknop in’. Dat was niet het geval. Het is mooi om zo’n jongens te leren kennen."

Tedesco werd té fel bekritiseerd ...

Meest recent

TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

55
55
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

68
68
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

67
67
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

205
205
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

55
55
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

51
51
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

472
472
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

515
515
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

74
74
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

72
72
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

109
109
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1525
1525
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

153
153
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

217
217
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

47
47
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1241
1241
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

498
498
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

75
75
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

142
142
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

100
100
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

55
55
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

106
106
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

232
232

Meer sportnieuws