Tedesco reageert eerste keer na ontslag: één Duivel op piëdestal geplaatst

door
Tedesco reageert eerste keer na ontslag: één Duivel op piëdestal geplaatst

Begin dit kalenderjaar namen de Rode Duivels afscheid van Domenico Tedesco als bondscoach. Het ontslag was na het mislukte EK en tegenvallende Nations League-campagne onvermijdelijk geworden. Nu heeft de Italiaanse Duitser ook een eerste keer gereageerd op zijn vertrek.

Nadat Roberto Martinez de KBVB eind 2022 verliet, moest de bond op zoek naar een geschikte opvolger. Uiteindelijk viel de keuze op Tedesco. Die moest voor een nieuwe wind zorgen en doorselecteren binnen de spelersgroep. Dat deed hij ook, de eerste wedstrijden onder hem waren alvast uiterst veelbelovend.

LEES OOK: Arthur Theate blaast loftrompet richting Rudi Garcia

Van kwaad naar erger

Maar vanaf zijn tweede interland-luik ging het bergaf. Zo deed de veelbesproken rel rond Thibaut Courtois zijn positie een eerste keer wankelen. Die affaire zou hem uiteindelijk blijven achtervolgen. Ondertussen werden de prestaties op het veld ook steeds wisselvalliger en werden zijn keuzes steeds vaker in vraag gesteld.

Het Europees kampioenschap draaide dan ook uit op een sisser. Maar de bond had zijn contract al voor het toernooi open gebroken en dus bleef Tedesco op post voor de Nations League-poulefase. Dat werd eveneens een teleurstelling. Bovendien leek de bondscoach zijn controle over de selectie te verliezen.

Vrede met affaire-Courtois

In januari werd hij dan ook bedankt voor bewezen diensten. Sindsdien hield Tedesco zich afzijdig in de media. Maar in een podcast van 'BILD' heeft hij nu toch gereageerd. Zo laat hij onder meer weten dat het niet makkelijk werken was door alle strubbelingen binnen de bond. Ook komt hij terug op de affaire-Courtois.

Tedesco vindt dat hij correct handelde door de zaak meteen openlijk in de media te bespreken. "Maar na verloop van tijd wordt het een heen-en-weerspelletje. Dat wil ik niet. Achteraf bekeken heb ik dus vrede met de zaak. Ik ben helemaal in het reine met mezelf. Voor mij is dit onderwerp helemaal afgesloten", wordt hij geciteerd bij HLN.

Lyrisch over Vertonghen

De trainer behoudt echter ook goede herinneringen aan zijn periode bij de Belgische nationale ploeg. Zo is hij bijvoorbeeld erg lovend over Jan Vertonghen. "Hij zal me altijd positief bijblijven. Hij was op zijn 36ste geblesseerd, maar heeft er álles aan gedaan om er op het EK van vorig jaar bij te zijn", aldus Tedesco. "Vertonghen is iemand die nooit opgeeft, steeds alles wil geven en ook gewoon in de selectie wíl zitten. Zelfs als hij in de weken ervoor out was bij z’n ploeg. Hij kon hebben gezegd: ‘trainer, ik duw even de pauzeknop in’. Dat was niet het geval. Het is mooi om zo’n jongens te leren kennen."

🚀 Iedereen leest dit nu

Tedesco werd té fel bekritiseerd ...

Meest recent

Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

69
69
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

85
85
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

246
246
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

156
156
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

174
174
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

16
16
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

54
54
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

278
278
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

75
75
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

29
29
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1372
1372
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

272
272
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

237
237
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

144
144
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

222
222
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

85
85
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

138
138
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

471
471
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

299
299
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

84
84
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

416
416
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

144
144
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

484
484
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

81
81

Meer sportnieuws