Tedesco reageert eerste keer na ontslag: één Duivel op piëdestal geplaatst

517
Tedesco reageert eerste keer na ontslag: één Duivel op piëdestal geplaatst

Begin dit kalenderjaar namen de Rode Duivels afscheid van Domenico Tedesco als bondscoach. Het ontslag was na het mislukte EK en tegenvallende Nations League-campagne onvermijdelijk geworden. Nu heeft de Italiaanse Duitser ook een eerste keer gereageerd op zijn vertrek.

Nadat Roberto Martinez de KBVB eind 2022 verliet, moest de bond op zoek naar een geschikte opvolger. Uiteindelijk viel de keuze op Tedesco. Die moest voor een nieuwe wind zorgen en doorselecteren binnen de spelersgroep. Dat deed hij ook, de eerste wedstrijden onder hem waren alvast uiterst veelbelovend.

LEES OOK: Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Van kwaad naar erger

Maar vanaf zijn tweede interland-luik ging het bergaf. Zo deed de veelbesproken rel rond Thibaut Courtois zijn positie een eerste keer wankelen. Die affaire zou hem uiteindelijk blijven achtervolgen. Ondertussen werden de prestaties op het veld ook steeds wisselvalliger en werden zijn keuzes steeds vaker in vraag gesteld.

Het Europees kampioenschap draaide dan ook uit op een sisser. Maar de bond had zijn contract al voor het toernooi open gebroken en dus bleef Tedesco op post voor de Nations League-poulefase. Dat werd eveneens een teleurstelling. Bovendien leek de bondscoach zijn controle over de selectie te verliezen.

Vrede met affaire-Courtois

In januari werd hij dan ook bedankt voor bewezen diensten. Sindsdien hield Tedesco zich afzijdig in de media. Maar in een podcast van 'BILD' heeft hij nu toch gereageerd. Zo laat hij onder meer weten dat het niet makkelijk werken was door alle strubbelingen binnen de bond. Ook komt hij terug op de affaire-Courtois.

Tedesco vindt dat hij correct handelde door de zaak meteen openlijk in de media te bespreken. "Maar na verloop van tijd wordt het een heen-en-weerspelletje. Dat wil ik niet. Achteraf bekeken heb ik dus vrede met de zaak. Ik ben helemaal in het reine met mezelf. Voor mij is dit onderwerp helemaal afgesloten", wordt hij geciteerd bij HLN.

Lyrisch over Vertonghen

De trainer behoudt echter ook goede herinneringen aan zijn periode bij de Belgische nationale ploeg. Zo is hij bijvoorbeeld erg lovend over Jan Vertonghen. "Hij zal me altijd positief bijblijven. Hij was op zijn 36ste geblesseerd, maar heeft er álles aan gedaan om er op het EK van vorig jaar bij te zijn", aldus Tedesco. "Vertonghen is iemand die nooit opgeeft, steeds alles wil geven en ook gewoon in de selectie wíl zitten. Zelfs als hij in de weken ervoor out was bij z’n ploeg. Hij kon hebben gezegd: ‘trainer, ik duw even de pauzeknop in’. Dat was niet het geval. Het is mooi om zo’n jongens te leren kennen."

Tedesco werd té fel bekritiseerd ...

Meest recent

'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

4
4
Vraagteken Vanaken: grote verrassing in Brugse basiself?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

62
62
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

244
244
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

288
288
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

470
470
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

69
69
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

388
388
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

156
156
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

124
124
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

56
56
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

102
102
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

84
84
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

195
195
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

131
131
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

252
252
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

138
138
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

753
753
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

85
85
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

63
63
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

59
59
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

31
31
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

194
194
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

229
229
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

392
392
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

432
432

Meer sportnieuws