Tedesco reageert eerste keer na ontslag: één Duivel op piëdestal geplaatst

517 stemmen
Tedesco reageert eerste keer na ontslag: één Duivel op piëdestal geplaatst

Begin dit kalenderjaar namen de Rode Duivels afscheid van Domenico Tedesco als bondscoach. Het ontslag was na het mislukte EK en tegenvallende Nations League-campagne onvermijdelijk geworden. Nu heeft de Italiaanse Duitser ook een eerste keer gereageerd op zijn vertrek.

Nadat Roberto Martinez de KBVB eind 2022 verliet, moest de bond op zoek naar een geschikte opvolger. Uiteindelijk viel de keuze op Tedesco. Die moest voor een nieuwe wind zorgen en doorselecteren binnen de spelersgroep. Dat deed hij ook, de eerste wedstrijden onder hem waren alvast uiterst veelbelovend.

LEES OOK: Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

Van kwaad naar erger

Maar vanaf zijn tweede interland-luik ging het bergaf. Zo deed de veelbesproken rel rond Thibaut Courtois zijn positie een eerste keer wankelen. Die affaire zou hem uiteindelijk blijven achtervolgen. Ondertussen werden de prestaties op het veld ook steeds wisselvalliger en werden zijn keuzes steeds vaker in vraag gesteld.

Het Europees kampioenschap draaide dan ook uit op een sisser. Maar de bond had zijn contract al voor het toernooi open gebroken en dus bleef Tedesco op post voor de Nations League-poulefase. Dat werd eveneens een teleurstelling. Bovendien leek de bondscoach zijn controle over de selectie te verliezen.

Vrede met affaire-Courtois

In januari werd hij dan ook bedankt voor bewezen diensten. Sindsdien hield Tedesco zich afzijdig in de media. Maar in een podcast van 'BILD' heeft hij nu toch gereageerd. Zo laat hij onder meer weten dat het niet makkelijk werken was door alle strubbelingen binnen de bond. Ook komt hij terug op de affaire-Courtois.

Tedesco vindt dat hij correct handelde door de zaak meteen openlijk in de media te bespreken. "Maar na verloop van tijd wordt het een heen-en-weerspelletje. Dat wil ik niet. Achteraf bekeken heb ik dus vrede met de zaak. Ik ben helemaal in het reine met mezelf. Voor mij is dit onderwerp helemaal afgesloten", wordt hij geciteerd bij HLN.

Lyrisch over Vertonghen

De trainer behoudt echter ook goede herinneringen aan zijn periode bij de Belgische nationale ploeg. Zo is hij bijvoorbeeld erg lovend over Jan Vertonghen. "Hij zal me altijd positief bijblijven. Hij was op zijn 36ste geblesseerd, maar heeft er álles aan gedaan om er op het EK van vorig jaar bij te zijn", aldus Tedesco. "Vertonghen is iemand die nooit opgeeft, steeds alles wil geven en ook gewoon in de selectie wíl zitten. Zelfs als hij in de weken ervoor out was bij z’n ploeg. Hij kon hebben gezegd: ‘trainer, ik duw even de pauzeknop in’. Dat was niet het geval. Het is mooi om zo’n jongens te leren kennen."

Tedesco werd té fel bekritiseerd ...

Meest recent

Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

20
20
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

131
131
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

198
198
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

797
797
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

338
338
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

114
114
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

161
161
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

602
602
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

405
405
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

242
242
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

21
21
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

98
98
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

175
175
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

51
51
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

69
69
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

56
56
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

78
78
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

81
81
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

135
135
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

449
449
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

105
105
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

162
162
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

105
105
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

563
563
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

487
487

Meer sportnieuws